Yatırımcı Arıyorum

2019’un En Karlı İşi: File Torba Üretimi ve Satışı

Türkiye’de poşetlerin ücretli olmasıyla bu sektörde kazançlar bir anda fırladı. File torba üretimi yaparak bu sektörde hemen yerinizi alın ve kazanmaya başlayın. Yatırıma bile gerek olmayan bu işten milyonlar kazanmaya ne dersiniz? Bu iş marketlerde poşetin ücretli olmasıyla sizlere çok güzel kazançlar elde ettirebilir. Bildiğiniz üzere marketlerde poşetlere artık ücret ödeme zorundasınız. Adet fiyatı 25 kuruştan satılan poşetler az gözükse de uzun vadede insanların ceplerini etkilemeye başladı. İnsanlar yeni çözümler bulmak istiyor. Bu iş ise tam bir kahraman gibi insanların imdadına yetişecek. Bu karlı işi yapmak istemez misiniz?

File Torba Yapılışı

El ile nasıl örülür?

Bundan sonra poşetler para ile satılacak. Poşetlere para vermek yerine uzun süreli kullanımlık file satışından para kazanabilirsiniz. Bu fileleri yapmamız için size sadece; örgü ipi, tığ ve biraz bilgi gerekiyor.

Tığ ile örgü nasıl örülür? Detaylı bir araştırma yaparak veya yan videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz. Filelere zincir çekerek başlıyoruz. İnsanların ne taşımak için kullanacağını bilinmediği için boşluk kısımları dar olmalıdır ki malzemeler düşmesin. İlk önce 6 zincir çekere başlanıyor ve 6 ilave zincirden önceki haline göre 3 zincir atlayıp dördüncüye batırılıyor. Tığa ipi dolayıp batırılan yerden tığı çekip ipi çıkarıyoruz. Sonrasında ise 5 zincir çekip 2 zincir atlayıp, üçüncü zincirin içine batırıp tığa ip dolayıp ipi çekiyoruz. Sırasıyla böyle devam ederek yapacağınız boyuta kadar sürdürebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise koton ipleri çaprazlama düğüm yaparak file torba yapmaktır. Bu kolaydır lakin görüntü ve sağlamlık açısından tavsiye edilmez.Makine ile üretim

Pazar filesi üretimi ve satışı konusunda hedefleriniz büyük ise, ortalama 50.000 TL’lik bir yatırım ile file üretimi fabrikası/atölyesi kurabilirsiniz. Özellikle uzak doğu ülkelerde ve Hindistan ülkesinde yer alan bu makineleri çok rahat bir şekilde ithal edip, bulunduğunuz şehirde ortalama 200-500 m2 arası depo gibi bir işletmeye entegre edebilirsiniz. Yapmanız gereken: büyük e-ticaret sitelerinde bu makinelerin üreticilerine ulaşmak ve onlarla iletişim kurmak. Ardından orta çağlı bi yatırım ile tesisinizi kurmak olacaktır.File Torba Üretirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fileyi sağlam kaliteli iplerden yapmalısınız. Yaptığınız torba fileyi boyutlar halinde ölçütlendirebilirsiniz. Örneğin 3 boy; küçük, orta, büyük gibi. Ayrıca eğer imkanınız var ise her fileye etiketinizi eklemeniz reklamınızı otomatik olarak yapacaktır. Makine ile üretimlerde gerekli mercilerde (sağlık bakanlığı vb.) yer alan standartlara uygun üretmeniz firmanızı çok daha iyi bir yere taşımanıza yardımcı olacaktır.

Alışveriş Filesi Nasıl Satılabilir?

Bu file torbaların üretimini yapıp gerekli firmalara yönlendirebilirsiniz ya da kendiniz de satışını yapabilirsiniz. Gerekli market firmaları ile anlaşıp market reyonlarına koydurabilirsiniz. Marketlerin önünde satışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Çok karlı bir iş olduğuna eminiz. Yatırım gerektirmiyor, sermaye gerektirmiyor, eleman gerektirmiyor (elle yapıldığı sürece). Yeni bir girişim yapmaya ne dersiniz?

Nerelere Satılabilir:

Sadece bulunduğunuz şehir değil, ülke genelinin hemen her noktasına ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.

Marketlere, Pazarlara, Çarşılara… kısacası tüketimin olduğu hemen her noktaya rahatlıkla ürünlerinizi sevk edebilirsiniz.

File Torba Satmak Ne Kadar Kazandırır?

Gelin sizlerle ne kadar kazanabileceğiniz hakkında ufak bir hesap yapalım. Bu hesaplamalar sadece A101 ve BİM üzerinden değerlendirilecektir. İki marketin Türkiye’de toplam 14 bin civarında şubesi bulunmaktadır. Her şubeye günlük 100 müşteri girmiş olduğunu azdan varsayarsak, bu gerekli bir ürün olduğunu için insanların poşetlere günlük para vereceğine file torba alarak daha uzun kullanımlarda kullanacağı için satışınız çok olacaktır. Bu 100 kişinin 30’unun bu ürünü alacağını varsayarsak ve 14 bin mağazada satış yaparsak, ve ürünümüze örnek olarak 2 TL fiyat koyarsak, hesaplarımıza göre; 14.000 x 30 = 420.000 x 2 = 840.000 TL günlük kazanç olarak görebiliriz. Ama tabi ki de bu yapmış olduğumuz hesaplamalar örneklemedir. Artıları ve eksileri bulunmaktadır. Sadece BİM ya da A101 değil de diğer marketleri de hesaba katabilirsiniz. Ya da satış oranını düşürebilirsiniz ama gerçekten karlı bir iş.

Ayrıca birde böyle düşünün, sadece marketler eczanelerde bile artık poşet verilmesi yasaklandı. Sağlık sektöründe bile bu ürünleri rahatlıkla satışını yapabilirsiniz.

Kobi Vadisi olarak en çok kazandıran yeni iş fikirlerini siz değerli ziyaretçilerimize ücretsiz olarak sunmaya devam edeceğiz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorum(1)

  1. Cevap yaz
    Gökhan yorumu:

    Öncelikle boyle güzel fikirler verdiğiniz için teşekkür ederim ben bu makinalardan almak istedim ama bir türlü ulaşamadım kimseye bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Yorumunuz