Yatırımcı Arıyorum

Akıllara Gelmeyen Ek Gelir Yolları

Çok Fazla Bilinmeyen Ek Gelir Yöntemleri

Yaşam standartlarının fazlasıyla arttığı ülkemizde insanlar daha kaliteli yaşam sürebilmek için iş hayatının yanında ek işler de yapmaktadır. Fakat bu ek işleri yaparken sosyal yaşantılarını da devam ettirmek isteyen insanlar az iş ile çok para kazanma yolları aramaktadır. Günümüzde onlarca farklı ek gelir yöntemi arasında birçoğu insanlar tarafından bilinmektedir.

Peki ya 40 yıl düşünseniz aklınıza gelmeyecek ek gelir yöntemlerinin de olduğunu söylesek ne dersiniz?

İnsanların Aklına Gelmeyen Ek Gelir İşler

Böcek Yetiştiriciliği

Özellikle ipek böceği yetiştiriciliği günümüzde çok güzel paralar kazandırmaktadır. Hatta ortalama bir buçuk ayda 4.000 – 5.000 TL arası kazanç elde edebilirsiniz dersek herkes bu işi yapmak için sıraya girecektir. Bunun yanında hamam böceği, solucan, çekirge vb. böceklerin yetiştiriciliği yaparak da güzel paralar kazanabilirsiniz. Tıp ve ilaç sanayisinde pek çok böceğin önemli bir yeri vardır, eğer ki siz de böcek yetiştiriciliği yapmak istiyorsanız ilginize ve kazanç yönteminize göre böcek yetiştirebilirsiniz. İpek Böceği Yetiştirerek Para Kazanmak

Şarkı Sözü Yazmak

Ruhunuzun bir köşesinde sanatçılık yatıyorsa bu işten çok büyük paralar elde edebilirsiniz. Kazancınız, hayal gücünüzle doğru orantılı olarak şekillenecektir. Kendinizde müzik bilgisinin yeterli olduğunu ve sanatçı ruhu taşıdığınızı düşünüyorsanız bir kağıt bir de kalem alarak söz yazmaya başlayabilirsiniz.

Denek Olmak

Devlet tarafından onaylı şirketlerin veya doğrudan devletin yaptığı deneylerde insan denek olarak ek gelir elde edebilirsiniz. Kulağa ne kadar korkunç gelse de belirli testler yapıldıktan sonra denek olabiliyor ve yan etkisi henüz tam olarak bilinmeyen ilaçları sizin üzerinizde denemelerine izin vererek çok yüksek paralar kazanabilirsiniz.

Stok Fotoğrafçılığı

Son dönemlerin modası haline gelen stok fotoğrafçılığı yöntemi ile ek gelir elde etmeniz çok kolay. Tek yapmanız gereken çektiğiniz fotoğrafları stok sitelerine yüklemek ve beklemek. İndirme başına belli bir komisyon karşılığı güzel bir gelir etmeniz mümkün fakat sadece ek gelir olarak. Eğer fotoğraf çekmeyi seviyor ve güzel fotoğraf çektiğinizi düşünüyorsanız hiç beklemeden bir stok sitesine üye olup fotoğraflarınızı yükleyin.

Aracınızı Reklam Panosu Yapmak

Eğer araba sürmeyi seviyor ve sürekli trafikteyseniz bu iş tam size göre diyebiliriz. Belli ajanslarla görüşerek aracınız için reklam panolarını alıyorsunuz ve yoğun trafik olan yerlerde aracınızla gezerek reklam vermiş oluyorsunuz. Aracınızın modeli ve yaşadığınız şehir, kazanacağınız parayı etkileyen tek etken.

Mısır, Pamuk ve Buğday Alım Satımı Yapmak

Bu başlığı görünce ek gelir istiyorum tarımla uğraşmak tüm zamanımı alır dediğinizi duyar gibiyiz. Fakat bu alım satım işi sizin bildiğiniz türden bir iş değil. Tamamen sanal ortamda yapılan alım satım işlemi sırasında ne mısırı üretiyorsunuz ne de çuval çuval elinizde tutuyorsunuz. Forex sisteminde finansal açıdan büyük paraların kazanıldığı mısır, pamuk ve buğday alım satımı sanal olarak gerçekleşiyor.

Mobil Uygulama İndirmek

Yüksek paralar kazanmasanız bile ek gelir elde edebileceğiniz yöntemlerden birisi de mobil uygulama indirmektir. Arka planda sizin yaptığınız aktiviteleri takip eden sistemlere girerek size söylenen uygulamayı indirip belli bir kazanç sağlayabilirsiniz. Uygulama indirmenin dışında, reklam izleme, online anket yapma gibi ek gelir yöntemlerini de bulunduğunuz herhangi bir ortamda gerçekleştirebilirsiniz.

Slogan veya Şirket İsmi Bulmak

Bu konuda gerçekten yaratıcıyım diyorsanız yeni açılacak şirketlere isim bulabilir ya da var olan şirketin slogan bularak güzel bir ek gelir elde edebilirsiniz. Tam Zamanlı Çalışanlar İçin Ek Gelir Fikirleri

Müzik Dinlemek

Oturduğunuz yerden 90 saniyelik müzikleri dinleyip onlar hakkında eleştiri yaparak ek gelir elde etmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken bu işi yapan şirketleri bulup onlarla iletişime geçmek.kobi vadisi

Yorumlar(2)

 1. Cevap yaz
  IŞIK yorumu:

  Şarkı sözü yazarım, slogan ve şirket ismi bulurum, tevazua gerek yok hem de en güzelinden fakat bunu nasıl işe çevirebilirim, kimlerle nasıl bağlantı kurabilirim. Bülbül ormanda ötmüş misali !?:(

  • Cevap yaz
   kobivadisi yorumu:

   Sn. IŞIK

   Kobivadisi.com’a göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

   Yatırımcı aramakta olduğunuz projeniz ile ilgili yapmanız gereken tek içerik; Yatırımcı Bul sayfamızı ziyaret ederek, detaylı bir şekilde tüm içeriklerinizi eklemeniz gerekmektedir.

   İlan kaydı tamamlandıktan sonra, gerekli kontroller yapılarak en kısa sürede yayına alınarak tarafınıza bilgi verilecektir.

   Saygılarımızla, iyi günler.

Yorumunuz