Yatırımcı Arıyorum

60 Farklı Danışmanlık İş Fikri

Danışmanlık Yaparak Para Kazanmak

Kendi danışmanlık işinizi kurmak ve kendi patronunuz olmak için karlı danışmanlık iş fikirleri mi arıyorsunuz? Cevabınız evet ise, aşağıdaki yüksek kâr potansiyeline sahip düşük maliyetli danışmanlık iş fırsatları listesini gözden geçirmenizi öneririz.

Farklı sektörlerden yöneticiler ve profesyoneller, farklı bir şeyler yapmak, daha fazla iş esnekliğinin keyfini çıkarmak ve daha fazla para kazanmak için karlı danışmanlık iş fikirleri ararlar. Danışmanlık hizmetleri ülkemizde yeni bir olgu değildir. Şirketler ve girişimciler zorlu ekonomik zamanlarda mümkün olduğunca ayakta kalmaya devam ederken, danışmanlık hizmeti trendi her geçen gün daha fazla gelişmeye devam ediyor. Özellikle Z kuşağının iş hayatına atılmasıyla birlikte, bir iş alanında bilgisi ve becerisi olmayan kişiler uzman bir danışmandan destek alarak iş hayatına devam etmeyi tercih edebiliyorlar.

Danışmanlık İş Modeli Size Uygun mu?

Bir alanda veya sektörde kendinizi uzman olarak görüyorsanız bununla birlikte uzman olduğunuz bu alanda 1 veya daha fazla sertifika veya yetki belgesine sahipseniz, sizde danışmanlık hizmeti vererek rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

Bir danışmanlık işi yaparken en önemli adımlardan biri, müşterinizi dinleme yeteneği bir zorunluluktur. Ayrıca müşterilerinize açıklama yeteneği gerektirir. Danışmanlık tamamen iletişim ve ağ oluşturma ile ilgilidir. İyi iletişim kurabilen insanlar, danışmanlıkta rahatlıkla başarıya ulaşabilirler.

En Popüler Danışmanlık İş Fikirleri

Evden yapılabilecek veya küçük ölçekli bir işyeri / ofis ortamında düşük yatırımla başlanılabilecek karlı danışmanlık iş fırsatlarının seçilmiş listesini aşağıda bulabilirsiniz:

Web Sitesi Danışmanlığı İş Fikirleri

 1. SEO Danışmanlığı

SEO danışmanı, internet pazarlama uzmanı olarak hizmet vermektedir. İnsanlar arama motorlarında belirli içerikleri aradığında, ilk birkaç sayfa içinde görünen web siteleri, genellikle yüksek trafik çeken sitelerdir. Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitesinin Google, Yahoo ve Bing gibi vb. arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlayan bir süreçtir.

Her gün binlerce web sitesi oluşturuluyor ve internet pazarlaması hakkında bilgi eksikliğinden dolayı birçoğu hayatta kalamıyor. SEO danışmanlığı, erkeklerde olduğu kadar kadın girişimciler içinde karlı iş fikirlerinden biridir.

 1. Web Sitesi Tasarım Danışmanı

Günümüzde serbest meslek sahipleri ve küçük işletme sahipleri için web sitesi bir zorunluluktur. Web tasarımcılarına olan talebin önümüzdeki dönemlerde daha fazla artması bekleniyor.

 1. Grafik Tasarım Danışmanı

Grafik tasarım danışmanı olarak müşterileriniz için logolar, broşürler, antetli kağıtlar, ürün ambalaj tasarımları, kataloglar oluşturabilirsiniz. Pazar rekabetçi olsa da, yeni gelenler için hala geniş bir alan vardır.

 1. UX ve UI Tasarım Danışmanı

Kullanıcı Deneyimi (UX) ve Kullanıcı Arayüzü (UI) teknolojisi zamanla sürekli gelişmektedir. Şu anda profesyonel UX & UI tasarımcıları için büyük bir talep var ve önümüzdeki günlerde artması bekleniyor.

 1. WordPress Danışmanı

Dünya çapında blogların %70’inden fazlası WordPress’e yüklenmiştir. Sonuç olarak, WordPress kullanıcıları, web sitelerini korumak için her zaman WordPress uzmanlarını ararlar.

 1. Blog Danışmanı

Giderek daha fazla insan, son kullanıcılara ulaşmak için bir araç olarak bir blog kullanıyor. Bloglama deneyiminiz varsa, blog sahiplerinin kitlelerini büyütmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Online Pazarlama Danışmanlığı İş Fikirleri

 1. Sosyal Medya Danışmanı

Bugünlerde hemen hemen her insan Facebook, twitter, LinkedIn, Pinterest kullanıyor ve birçok şirket sosyal medya hesaplarının yönetimi hizmetini almak için insanlara ödeme yapmaya hazır. Sosyal Medya Danışmanlığı, kadın girişimciler için oldukça karlı internet tabanlı iş fikirlerinden biridir.

 1. Satış Hunisi Danışmanı

Çevrimiçi satış yapan şirketler için önemli hedef, olası satışları gerçek satışa dönüştürmektir. Bir satış hunisi danışmanı olarak, daha fazla müşterinin ürünü satın alması için satış sürecinin akış şemasını strateji haline getireceksiniz.

 1. YouTube Danışmanı

YouTube, küçük işletmeler tarafından çevrimiçi olarak potansiyel müşterilere ulaşmak için giderek daha fazla kullanılmaktadır. Bir YouTube danışmanı olarak, stratejileri formüle edecek ve müşterileri çekecek videolar oluşturmaya yardımcı olacaksınız.

 1. Çevrimiçi Ücretli Reklam Danışmanı

Çevrimiçi ücretli reklam danışmanı olarak, PPC (pay per click – tıklama başına ödeme) reklamları, ücretli arama pazarlamacılığı, Facebook reklamları, yeniden hedefleme, görüntülü reklamcılık ve daha pek çok hizmet sunacaksınız.

E-Ticaret Danışmanlığı İş Fikirleri

 1. Çevrimiçi Pazar Yeri Danışmanı

Alıcılar ve satıcılar için çevrimiçi olarak hizmet veren; Amazon, Trendyol, Hepsiburada, Facebook Marketplace pazarı gibi vb. birçok pazar yeri vardır. Çevrimiçi pazarlama danışmanı olarak, satıcıların ürünlerini ve hizmetlerini seçilen pazaryerlerinde düzgün bir şekilde satmalarına yardımcı olacaksınız.

 1. Shopify Danışmanı

Shopify, küçük satıcılar için en popüler çevrimiçi mağaza oluşturucusudur. Günümüzde, giderek daha fazla sayıda küçük işletme sahibi, başarılı bir çevrimiçi vitrin oluşturmak için Shopify mağaza danışmanlarını aramaktadır.

 1. Magento Danışmanı

Magento, çevrimiçi olarak tam hizmet veren bir çevrimiçi mağaza oluşturucudur ve büyük işletmeler için tercih edilir. Çoğu büyük ölçekli işletme, çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için Magento’yu tercih eder. Magento ile bir mağaza geliştirme konusunda uzmansanız, danışmanlık hizmetleri sunmayı düşünün.

 1. E-ticaret Uygulama Danışmanı

Bir e-Ticaret projesini uygularken takip edilmesi gereken pek çok husus vardır. Bir e-ticaret uygulama danışmanı olarak, müşteriniz için bir e-ticaret girişiminin genel gelişiminden siz sorumlu olacaksınız.

 1. Ödeme Ağ Geçidi Danışmanı

Ödeme ağ geçidi, başarılı bir e-ticaret mağazasında kritik bir rol oynar. Bir ödeme ağ geçidi danışmanı olarak, belirli bir proje için en uygun ödemeyi önerecek ve uygulanmasına yardımcı olacaksınız.

İşle İlgili Danışmanlık İş Fikirleri

 1. İşletme Yönetim Danışmanı

İş yönetimi danışmanları, kuruluşların üretkenliği ve genel performansı iyileştirmelerine yardımcı olan stratejik, tarafsız ve nesnel danışmanlık hizmetleri sağlar. Tipik bir proje, müşterilerle görüşmeyi ve verileri araştırmayı ve analiz etmeyi içerecektir. Ardından müşterilere öneriler sunacak ve iyileştirmelerin uygulanması için bir program belirleyeceksiniz. İyi gelir kazançları olan çok heyecan verici bir kariyer ile danışmanlık hayatınızı devam ettirebilirsiniz. Yönetim Danışmanlığı Mesleği

 1. İş Planı Danışmanı

İş Planlama Danışmanı, kuruluşun Dağıtım Operasyonları, Mühendislik ve İletim için iş planlama sürecinin uygulanmasından ve yönetiminden sorumludur. Ayrıca, operasyonel faydalar için ayrıntılı bir iş planı hazırlamak ve finansman düzenleme sürecini kolaylaştırmak için yeni başlayanlara hizmetler sunarlar.

 1. İş Kurma Danışmanı

İş başlangıç ​​danışmanları genellikle girişim ​​şirketlerine hizmet verir. Doğru iş fikrinin seçilmesine, iş planları, başlangıç ​​planları, finansal projeksiyonlar, yatırımcı sunum desteleri, fiyatlandırma, ürün özellikleri/tanımları/planları, pazarlama stratejileri ve planları, satış stratejileri ve planları ve şirket ve ürün lansman planlarının oluşturulmasına yardımcı olurlar.

 1. İnşaat Yönetim Danışmanı

İnşaat yönetimi danışmanlığı, doğru kaynaklara ve bilgiye sahip olmanız koşuluyla en karlı danışmanlık iş fikirlerinden biridir. Sektör analizleri, girişiminizi bir sektör ortamında bağlamsallaştırmak için kritik öneme sahiptir.

 1. Arıza Analizi / Değerlendirme Danışmanı

Arıza analizi danışmanları, arızanın temel nedenini belirlemek için entegre devrelerin, bileşenlerin, alt bileşenlerin ve sistemlerin elektriksel, termal ve mekanik özelliklerini değerlendirmede hizmetler sunar. Ayrıca arıza raporlarını analiz eder ve sorunların yeniden oluşmasını önlemek için düzeltici eylem önerirler.

 1. Franchise Danışmanı

Franchise danışmanları genellikle hizmetlerini her ikisine de sağlar. Franchisor olmak isteyen küçük işletme sahipleri ve bir franchise işletmesi satın almak isteyen girişimci adayları bu hizmetten faydalanabilir.

Bir franchise danışmanı, bir franchise bulma ve satın alma ve franchise endüstrisini anlama sürecinde onlara rehberlik etmeye yardımcı olarak, potansiyel bir franchise sahibi için bir tür rehberlik danışmanı gibi davranan kişidir.

Franchise danışmanları ayrıca başarılı küçük işletme sahiplerinin mevcut işlerini alıp bir franchise haline getirmelerine yardımcı olur. Franchise danışmanları, orijinal franchise sözleşmelerini, kullanım kılavuzunu ve pazarlama materyallerini yazmaktan franchise’a yardımcı olmaya kadar her konuda yardımcı olabilir. Eğitim ve destek sağlayarak işin büyümesine yardımcı olurlar.

 1. Muhasebe Danışmanı

Her küçük veya büyük şirketin, banka mutabakatı, e-fatura, hizmet vergisi, satış vergisi, bordro vb. gibi işletme muhasebesi hizmetlerine ihtiyacı vardır. Bu hizmetleri tam olarak karşılayamayan işletmelere bu hizmetleri serbest vererek bir defter tutma işine başlayabilirsiniz.

 1. İnsan Kaynakları Danışmanlığı

İnsan kaynakları danışmanlığı işi artık büyüyen bir alandır. Her büyüklükteki işletme, işe alım, eğitim, uyumluluk, yönetim ve bordro gibi görevlerde kendilerine yardımcı olacak İK uzmanlarına ihtiyaç duyar.

Büyük şirketler, büyük İK danışmanlık firmalarına dış kaynak sağlamayı tercih edebilirken, küçük ve orta ölçekli işletmeler ihtiyaçlarını karşılamak için daha kişiselleştirilmiş insan kaynakları danışmanlığı hizmetleri arıyorlar.

 1. Ofis Protokol Danışmanlığı

Ofis protokolü danışmanları, müşterilere şirket içi çalışan anlaşmazlıkları konusunda doğru tavsiyelerde bulunur ve ayrıca çalışan eğitimi sağlar. Bir ofis protokolü danışmanı için temel odak alanı, ofis çalışma ortamında ortaya çıkabilecek olası olumsuz durumlardan nasıl kaçınılacağı ve bunlara nasıl tepki verileceği konusunda eğitim sağlamaktır.

 1. Teklif Danışmanı (Devlet Sözleşmeleri)

Teklif danışmanları, özellikle devlet sözleşmeleri için, genellikle devlet sözleşmelerinin alınması sürecinde münhasır hizmetler sunar. Devlet sözleşmeleri almak hiçbir işletme için kolay bir iş değildir. Teklif danışmanları, küçük bir işletmenin yüklenici olarak kaydedilmesine yardımcı olur, teklifi yazmasına yardımcı olur ve hepsinden önemlisi muhasebe süreçlerine yardımcı olur.

 1. Teklif Danışmanı (Hibeler ve Sübvansiyon)

Hibeler ve sübvansiyonlar için teklif danışmanları, müşterileri için finansman sağlamak için becerilerini kullanır. Devlet politikaları ve çevrimiçi başvuru süreçleri sık sık değişir. Finansmanın mevcudiyeti de dalgalanır, bu nedenle hibe teklifi danışmanları çeşitlendirilmiş bir finansman kuruluşları ağı geliştirmelidir. Zorlayıcı olsa da bu iş, kişisel ve profesyonel olarak da ödüllendirici olabilir.

 1. Halkla İlişkiler Ajansı

Halkla ilişkiler ajansı işine başlarken hem basılı hem de elektronik medya üzerinde çalışmanız gerekecektir. Halkla ilişkiler profesyonellerinin çalıştığı ana alan, müşterilerinin hikayelerini medyada almaktır. Halkla ilişkilerde bir derece veya sertifika bir artıdır ancak mutlak bir gereklilik değildir.

 1. Kalite Yönetim Danışmanı

Kalite yönetim danışmanları, kalite kültürünü değiştiren bir kalite yönetim sisteminin uygulanmasında hizmet vermektedir.

Arıza modu etkileri analizi gibi yeni yöntemlerin uygulanmasına yardımcı olurlar. Üretim parçası onay süreci veya istatistiksel süreç kontrolü; altı sigma, kaizen, yalın üretim veya toplam üretken bakım gibi kalite iyileştirme modellerini uygulamak.

 1. Perakende Danışmanı

Perakende danışmanları, genellikle mağazalar veya diğer perakende işletme türleri için bir perakende stratejisinin belirlenmesinde hizmetlerini sunar. Genellikle amaç; mağazaya daha fazla insanı çekerek ve onları bir kez orada ürünlere çekerek satışları artırmaktır. Bu pozisyondaki biri; promosyonlar, mağazacılık, mağaza tasarımı, konum ve hatta bazı personel kararları ile ilgilenebilir.

 1. Risk Yönetimi Danışmanlığı

Risk yönetimi danışmanları genellikle kuruluşlara şirketin kârlılığı veya varlığına yönelik olası riskler konusunda tavsiyelerde bulunur. Tehditleri belirler ve değerlendirir, işler ters giderse planları devreye sokar ve risklerden nasıl kaçınılacağına, azaltılacağına veya aktarılacağına karar verirler. Doğru beceri ve uzmanlığa sahip olan bu danışmanlık hizmeti, az parayla başlamak için mükemmel bir şekilde kendi kendini ödüllendiren iş modelidir.

 1. Güvenlik Danışmanı

Güvenlik danışmanı genellikle işyeri güvenliği kılavuzları oluşturur ve çalışanlara çeşitli güvenlik endişeleri konusunda eğitim sağlar. Ayrıca işyeri güvenliğini korumak, bir güvenlik danışmanının temel odak alanıdır.

 1. Satış Danışmanı

Satış danışmanları genellikle ürün ve hizmetleri tanıtır ve müşteriler adına uzun vadeli ticari ilişkiler kurar. Ana sorumluluklar, kendilerine tahsis edilen satış bölgesinde müşteri ihtiyaçlarını belirlemek ve karşılamak, satış sonrası iyi ilişkileri sürdürmek, müşteri randevularının ve tamamlanan satışların kayıtlarını tutmak ve sattıkları ürünler hakkında ayrıntılı bilgi vermektir. Pazarlama Danışmanlığı Nedir

 1. Dijital Güvenlik Danışmanı

Güvenlik danışmanları genellikle bilgisayarları, ağları, yazılımları, verileri ve bilgi sistemlerini olası saldırılara karşı korumanın en etkili yolunun belirlenmesinde hizmet verir. Günümüzün dijital dünyasında güvenlik danışmanlığı, orta düzeyde sermaye yatırımı ile başlamak için en trend ve karlı danışmanlık iş fikirlerinden biridir.

 1. Eğitim Danışmanı

Eğitim danışmanları, organizasyonun personel eğitim ve gelişim ihtiyaçlarını belirler ve buna göre planlama yapar. Eğitim ve gelişim ihtiyaçlarını belirlemek ve değerlendirmek için yöneticilerle bağlantı kurarak ve her seviyedeki çalışanlarla görüşülerek iş değerlendirme anketleri yapmak ana odak alanıdır. Eğitim Danışmanlığı İş Fikri

 1. Tarım Danışmanlığı

Günümüz teknolojisinin uygulanması, çiftçilik işletmelerinin yeni yüksekliklere ölçeklenmesine yardımcı oldu. Bir çiftçilik danışmanı olarak, çiftçilerin daha fazla kar ve üretim çıktısı için yeni çiftçilik teknikleri geliştirmelerine ve yaratmalarına yardımcı olacaksınız.

 1. Tarım Danışmanlığı

Ülkemizde araç alım satım piyasası her zaman cazibesini korumuştur. Boş zamanlarınızda araç piyasasını takip edere karlı araç ilanlarını ve galerilerde satılan araçları not alarak işe başlayabilirsiniz. Böylece çevrenizde araç almak isteyen kişilere tavsiyede bulunup hem alıcıdan hem de satıcıdan komisyon alabilirsiniz.

Çevre Danışmanlığı İş Fikirleri

 1. Çevre Danışmanı

Çevreye karşı bir tutkunuz varsa, yaratıcıysanız ve geri dönüştürmenin yeni yollarını öğrenmeye hevesliyseniz ve başkalarına çevre hakkında bilgi vermekten keyif alıyorsanız, çevre danışmanı olarak küçük bir işletme sizin için harika bir seçenek olabilir. Bu iş hem yerel hem de endüstriyel alanda muazzam bir potansiyele sahiptir.

 1. Hava Kalitesi Danışmanlığı

Bir hava kalitesi danışmanının temel sorumluluğu, emisyonların ve diğer hava kaynaklı kirleticilerin kanunlar tarafından belirlenen kriterlere göre hava kirliliği yasalarını ihlal etmemesini sağlamaktır.

Örneğin; kimyasal reaksiyonlar ve yanma yoluyla üretilenlerin, emisyon-etki değerlendirmelerine göre ve ilk önce uygun kirletici giderme teknolojileri ile işlenmeden zararlı seviyelerde havaya salınmadığını kontrol ederler.

 1. Çeşitlilik Danışmanı

Farklı etnik ve kültürel geçmişe sahip insanlar (veya genel olarak ‘norm’dan farklı kişiler) ne yazık ki iş yerlerinde akranları veya üstleri tarafından ayrımcılığa ve haksız muameleye maruz kalabilirler. Bu nedenle, bir çeşitlilik danışmanlığı işine başlamak için harika bir zaman. Bu işte, kendi önyargılarınız ve varsayımlarınız üzerinde çalışmış ve çalışmaya devam etmiş olmanız gerekecektir.

Pazarlama ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı Fikirleri

Doğrudan posta hizmeti, sonuçların hızlı ve kolay bir şekilde ölçülebildiği bir reklamcılık yöntemidir. Bu işe başlarken sadece internet ve telefona sahip bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. Bu girişimi ev konumunuzdan başlatabilirsiniz.

 1. Etkinlik Yönetim Ajansı

Etkinlik yönetimi ajansı işi, üstün organizasyon ve planlama becerileri gerektirir. Üniversiteden etkinlik yönetimi veya ilgili bir bölümden mezun olmak bir artıdır, ancak bu zorunlu bir gereklilik değildir. Etkinlik yönetimi danışmanlığı işinde, başlıca müşterileriniz büyük şirketler, eğitim kurumları, evli çiftler, dini kuruluşlar, siyasi adaylar, STK’lar ve diğerleridir.

 1. Halkla İlişkiler Danışmanı

Etkili halkla ilişkiler stratejileri, işletmelerin bir şirketin olumlu bir imajını oluşturmasına yardımcı olur. Halkla ilişkiler danışmanları, imaj oluşturma ve genel halkla iletişimin çeşitli yönlerini ele alır.

 1. Kurumsal Tur Danışmanı

Seyahat ve turizm sektöründeyseniz, kurumsal tur danışmanı olmak son derece karlı bir kariyerdir. Kurumsal tur danışmanı olarak, şirketlerin seyahat ihtiyaçlarını siz karşılayacaksınız.

 1. İç Tasarım Danışmanı

Çoğu şirketin iç tasarım danışmanlarına artan bir ihtiyacı vardır. İç tasarım konusunda deneyiminiz varsa, bir iç tasarım danışmanı işi başlatmayı düşünebilirsiniz.

Kişisel Gelişim / Kariyer Danışmanlığı İş Fikirleri

 1. Özgeçmiş (CV) Danışmanı

Tüm dünyada profesyonel özgeçmiş yazarlarına iyi bir talep vardır. Amerika Birleşik Devletleri’nde, bir özgeçmiş yazarının yıllık ortalama maaşı, yılda 60.000 dolar civarındadır.

 1. Üniversite Danışmanlığı

Dünyanın her yerindeki öğrenciler, tanınmış okullara kabul edilmek isteniyor. Üniversite yetkilileriyle iyi bir bağlantınız varsa, üniversite danışmanlığı çok karlı bir danışmanlık işi olabilir.

 1. ​​Yatırım Planlama Danışmanı

Bir yatırım danışmanı olarak, müşterileriniz için maksimum tasarruf optimizasyonu için yatırım portföyleri konusunda tavsiyelerde bulunacak ve stratejiler oluşturacaksınız. Yatırım Danışmanlığı Nedir?

 1. Ruh Sağlığı (psikolog) Danışmanlığı

Ruh sağlığı, günümüz dünyasında insanlar için büyük bir hastalık haline geliyor. Büyük şehir ve ilçelerde ruh sağlığı danışmanlarında büyük bir artış olduğu görülmektedir.

 1. Yaşam Koçu

Bir yaşam koçunun birincil rolü, müşterilere çeşitli mesleki ve kişisel zorluklarda yardımcı olmaktır. Kişinin kişisel hedeflerini gerçekleştirmesine yardım etmede akıl hocası olacaktır.

 1. Kariyer Danışmanlığı

Daha fazla yeni teknoloji geliştikçe doğru kariyeri seçmek giderek daha zor hale geliyor. Bir kariyer danışmanı olarak işiniz, öğrencileri daha iyi bir kariyer yoluna doğru düzgün bir şekilde değerlendirmek ve tavsiye etmek olacaktır.

 1. Fitness Danışmanı

Aerobik ve yoga konusunda uzmanlığa sahip olan herhangi bir kişi, bir fitness danışmanı olarak kariyer yapabilir. Çok düşük başlangıç ​​sermayesi ile bu işe başlayabilirsiniz.

 1. Cilt Bakım Danışmanı

Cilt bakımı danışmanları, müşterilere makyaj renkleri ve türleri hakkında tavsiyelerde bulunur ve onları makyaj uygulama teknikleri konusunda bilgilendirir. Ayrıca hangi ürünlerin veya renklerin müşterilerin cilt kalitesini ve görünümünü iyileştireceğini de belirlerler. Doğru beceri ve bilgiye sahip olmak, bu iş modelini evden de yapabilmenizi sağlar. Bu sektörde pazar potansiyeli çok büyük.

 1. Düğün Danışmanı

Bir düğün danışmanlığı işi, organize ve ayrıntılara odaklanan birine doğal gelebilir. Son 10 yılda profesyonel düğün danışmanlarına olan ihtiyaç katlanarak arttı.

Günümüzde insanlar, hayallerindeki düğünü yapmak için gerekli detayları gözden geçiremeyecek kadar profesyonel ve özel hayatlarının taleplerini dengelemekle meşguller. Bu aslında düğün danışmanlığı işine girmeyi düşünen bir girişimci için muazzam bir fırsat yarattı.

 1. İmaj (imagemaker) Danışmanı

Mükemmel kombinleri bir araya getirmeyi seviyorsanız, moda veya imaj danışmanı olmayı düşünebilirsiniz. İlk başta belli olmasa da, insanların bir imaj danışmanına ihtiyaç duyma nedenleri oldukça çeşitlidir.

BT (bilgi teknolojisi) Danışmanlığı İş Fikirleri

 1. Bilgisayar Bakım Danışmanı

Hemen hemen tüm evlerde ve ofislerde artık bilgisayar var. Sonuç olarak, makinenin uygun bakımı için artan bir ihtiyaç vardır. Bir bilgisayar bakım danışmanı olarak göreviniz, istemcilerin sorunsuz çalışması için bilgisayarları izlemek ve onarmaktır.

 1. Uygulama Geliştirme ve Yönetim Danışmanı

Bilgisayar ve mobil uygulamalar daha önce hiç olmadığı kadar büyüyor. Bu nedenle, önümüzdeki günlerde uygulama geliştiricileri ve danışmanları için iyi bir talep olacaktır.

 1. Uygulama Geliştirme ve Yönetim Danışmanı

Mobil uygulama geliştirmenin her geçen gün daha fazlasıyla artmasıyla birlikte rekabet ortamı da kızışıyor. Geliştiriciler zamanlarının çoğunu uygulamarı daha işlevsel hale getirmek için çaba gösterirken, pazarlama alanında eksik kalabiliyorlar. Bu alandaki boşluğu iyi analiz ederek uygulama geliştiricileri ile irtibata geçip yeni kullanıcı edinme aşamalarında destek olabilirsiniz.

 1. Bulut Uygulamasına Geçiş Danışmanı

Bulut uygulama sistemine geçiş hizmet danışmanları, işletmelerin ve ürünlerinin buluta geçişine yardımcı olur. Uzmanlar, yakın gelecekte bulut hizmeti danışmanlarına büyük bir talep olacağını tahmin ediyor.

 1. Blockchain ve Kripto Para Birimi Danışmanı

Bir kripto danışmanı, dijital para birimi ve blok zinciri endüstrisinde çok çeşitli özel hizmetler sağlama konusunda uzmandır. Dijital para endüstrisinin önümüzdeki yıllarda büyümesi bekleniyor.

 1. AI (yapay zeka) Danışmanı

Yapay zeka endüstrisinin yakın gelecekte katlanarak büyümesi bekleniyor. Gittikçe daha fazla şirket, altyapının, süreçlerin ve dağıtımın üretkenliğini artırmak için yapay zeka danışmanlarından yararlanıyor.

 1. IoT (nesnelerin interneti) Danışmanı

Nesnelerin interneti endüstrisi son yıllarda büyük bir büyüme kaydetti. Giderek daha fazla cihaz birbirine bağlanıyor. Profesyonel IoT danışmanlarına duyulan ihtiyacın önümüzdeki zamanlarda artması bekleniyor.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz