Yatırımcı Arıyorum

Acil Paraya İhtiyacım Var

Acil para ihtiyacı duyan kişilerin para bulmak için yapabilecekleri belirli yöntemler vardır. Kişilerin sağlık durumlarının bozulması, borç ödemelerinin gelmesi gibi durumlarda acil para ihtiyacı doğmaktadır. Böyle durumlarda kişilerin ihtiyaç kredilerine başvurmaları ilk seçenektir. Acil para arayan kişilerin para bulabileceği yöntemler vardır.

Acil Para Bulma Yöntemleri

 • Cep telefonu satmak

Acil paraya ihtiyaç duyan kişilerin en çok kullandıkları yöntem cep telefonlarının bozdurulmasıdır. Telefon satma yöntemiyle çok fazla gelir elde etmesi mümkün değildir. Para ihtiyacı 1.000 TL ve 5.000 TL arasında olan kişilerin başvurduğu yöntemdir. Elektronik ürünleri satın alan firmalarla iletişime geçerek nakit ihtiyacının belirli bir miktarını karşılayabilirsiniz.

 • Kuyumculardan kredi kartı ile altın almak

Acil para ihtiyacının karşılanma yöntemlerinden biri kredi kartlarıyla altın alarak tekrar bozdurma yöntemiyle nakit para kazanmaktır. Bu sayede az farkla aldığınız altını tekrar kuyumcuya satarak acil para ihtiyacınızın bir kısmını karşılayabilirsiniz. Alabileceğiniz altın kredi kartınızın limitine göre belirlenecektir. Bu nedenle bu yöntemle para ihtiyacını karşılama miktarınız kredi kartı limitinize bağlıdır. Özellikle vakit kısıtı olan kişilerin kuyumcuya giderek vakit kaybetmesine gerek yoktur. İnternet üzerinden altın alım ve satımı yapılabilmektedir.

 • Borç almak

Acil para ihtiyacının karşılanmasının bir yöntemide borç almaktır. Acil paraya ihtiyaç duyan kişilerin ortaklarından, ailesinden borç alması mümkündür. Bu sayede para ihtiyacınızın belirli bir bölümünü veya hepsini karşılayabilirsiniz. Böyle bir durumda acil paraya ihtiyaç duyan kişilerin yakın çevresiyle başlayarak borç almak için tanıdığı kişilere başvurmasıyla para ihtiyacını karşılaması mümkündür.

 • Senetle ürün alıp satmak

Acil para ihtiyacı olan kişilerin senet yaparak ürün almasıyla birlikte aynı gün içinde başka bir yere satması mümkündür. Bu sayede senetle aldığı ürünü aynı gün içinde nakit para şeklinde geri alabilecektir. Bu yöntemi uygulayan kişilerin ihtiyaç duydukları paranın belirli bir miktarını karşılamaları mümkündür. Kişilerin senetle ürün almadan önce ürünü ne kadar bir miktara satabileceğini belirlemesi ihtiyacını karşılayabilecek miktarı önceden belirlemesine yardımcı olacaktır.

 • Nakit avans kullanmak

Acil paraya ihtiyaç duyan personellerin çalıştıkları firmalardan nakit avans isteyerek para elde etmesi mümkündür. Eğer firma nakit avans isteğini olumlu karşılarsa ihtiyaç duyulan miktarda paranın belirli bir kısmını veya hepsini karşılayabilirsiniz. Çalıştığınız firmanın nakit avans vermesi halinde sonraki aylarda maaşınız belirli bir kesintiye uğrayacaktır. Bu nedenle acil paraya ihtiyacı olanların nakit avans kullanmak istemeleri halinde diğer aylarda maaşlarında olacak kesintileri göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

 • Kredi kartı nakit avansı kullanmak

Kredi kartları kullancılarına bankalar tarafından nakit avans alabilmeleri için imkân tanımaktadır. Acil paraya ihtiyaç duyulan miktara göre kredi kartından nakit avans kullanma yöntemi az miktarlar için geçerli olabilecek bir çözümdür. Eğer ihtiyaç duyduğunuz para miktarı az ise kredi kartından nakit avans kullanabilirsiniz. Genellikle kullandığınız nakit avansın %4’ü kadar artı miktarda geri ödeme yaparsınız.

 • Kredi başvurusu yapmak

Acil paraya ihtiyaç duyan kişilerin en çok başvurdukları yöntemler bankalardan acil para ihtiyacını karşılayacak miktarda kredi başvurusu yapmaktır. Bankaların gelir belgesi istemeyen kredi ürünlerinden yararlanarak kredi almaları mümkündür. Gelir belgesiz kredilerin en büyük avantajlarından biri hemen hesabınıza gerekli miktarın yatırılmasıdır. Böylece acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Aynı zamanda bankalardan ihtiyaç kredileri alarak gelir belgesiz alabileceğiniz kredilerden daha fazla miktarda gelir elde etmeniz mümkündür. Bankalardan alacağınız kredilerin için bankalar bir finansal uygunluk aramaktadır. Finansal olarak uygun olan kişilerin istedikleri kredi miktarını hemen elde etmeleri mümkündür. Finansal olarak uygun olmayan kişilerin ise kendilerine kefil bulmaları gerekmektedir. Gerekli olan kefili sağladıktan sonra kredi başvurusu yaparak ihtiyaç duyduğunuz miktarda parayı elde edebilirsiniz.

Acil paraya ihtiyaç duyan kişilerin bu yöntemleri kullanması veya hepsini aynı anda kullanması mümkündür.

Öğrenciler İçin Acil Para Bulma Yöntemleri

Öğrencilerin belirli bir gelir kaynağı olmadığı için diğer yöntemlerle para bulması oldukça zor olacaktır. Bu nedenle öğrenciler için acil para bulabilmeleri için şu yöntemleri izleyebilirler;

 • Sosyal Ekonomik Destekler (SED) olarak adlandırılan öğrencilerin para elde ermesine yardımcı olacak bir yöntemdir. SED yardımları yalnızca eğitim ve öğretim gören kişilere devlet tarafından sağlanır. Okul düzeylerine göre belirli şekilde verilmektedir.
 • Sosyal yardımlaşma kurumunun verdiği şartlı eğitim yardımlarından faydalanarak acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
 • Öğrencilerin acil para ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için evden veya part time olarak başka bir işte çalışması mümkündür. Günlük olarak gideceğiniz işlerle gelir elde edebilirsiniz. Aynı zamanda evden çalıştığınız işlerle gelir elde edebilirsiniz. Bu sayede duyduğunuz acil para ihtiyacını öğrenciler karşılayabilir.
 • Bankalar tarafından 18 yaşından küçük olan kişilere sunduğu kredi ve kartlarla acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Pek çok banka tarafından üniversite öğrencilerine kredi kartı verilmektedir. Bankaların bu özelliklerine bakarak acil para ihtiyacınızı karşılamanız mümkündür.

İhtiyaç Kredisi Almak

İhtiyaç kredisi nasıl alınır?

Acil para ihtiyacı duyan kişilerin en çok tercih ettikleri yöntem ihtiyaç kredisi almaktır. Pek çok banka ihtiyaç kredilerini müşterilerine sunmaktadır. Bankalara göre başvuru şekli değişmektedir. İhtiyaç kredisi almak isteyen kişilerin internet bankacılığı üzerinden, sms yoluyla ve bankaların çağrı merkezleriyle iletişime geçerek ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir ve kısa süre içinde kredi alarak ihtiyaç duyulan miktarın karşılanması mümkündür.

İhtiyaç kredisi alan kişilerin belirli bir vadeyle aldığı kredi miktarını eşit miktarlarla ödemesi gerekir. Acil paraya ihtiyaç duyan kişilerin para elde etmeleri yolunda en çok tercih ettikleri yöntem ihtiyaç kredileridir. Kredi notu düşük olan ve kredi alamayan kişilerin tercih ettikleri yol diğer yöntemleri uygulamaktır.

Acil Para Arayanlara Öneriler

Acil para arayan kişiler genellikle panik yaparak yanlış yöntemlere başvurabilirler. Bu nedenle acil para arayanlar kişilerin yanlış para bulma yöntemlerinden uzak durmaları gerekmektedir. Acil para ihtiyacı duyan kişilerin yapması gerekenler şu şekildedir;

 • Acil para ihtiyacı duyan kişilerin ilk önce ne kadar miktarda paraya ihtiyacı olduğunu tespit etmeleri gerekmektedir. Gerekli tutarı belirlemek kişilerin ilk yapması gereken adımdır.
 • İhtiyaç duyulan para miktarı belirlendikten sonra hangi yöntemi kullanarak acil para ihtiyacının karşılanacağının belirlenmesi gerekir. İhtiyaç duyduğunuz miktara göre yöntemlerin hepsini veya bazılarını kullanabilirsiniz. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz para miktarını en uygun yöntemle bulabilirsiniz. Seçtiğiniz yöntemle ihtiyaç duyduğunuz parayı elde edebilirsiniz ancak hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın parayı daha sonra tekrar ödeyecek olduğunuzu unutmamalısınız.
 • Acil para ihtiyacınızı hiçbir yöntem karşılamıyorsa acil iş bularak çalışmalısınız. Bu sayede kullandığınız yöntemlerle belirli miktarını karşıladığınız ihtiyacınızın geri kalan kısmını çalışarak kazanabilirsiniz.
 • Daha önceden zor durumlar için ayırdığınız bir para varsa acil para ihtiyacınızı karşılamak için kullanmalısınız.
 • Borç alarak acil para ihtiyacınızı karşılamayı tercih ettiyseniz para ihtiyacınızı karşıladıktan sonra geri ödemeyi yapmanız gereken tarihte yapmalısınız. Bu sayede size borç veren kişiler üzerinde güven oluşturacaksınız ve başka bir ihtiyacınız halinde tekrar size borç vereceklerdir.
 • Acil para ihtiyacınızı karşılayabilmek için yanlış şekilde para bulma yöntemlerini denememelisiniz. Bu yöntemlerden biri tefecilerden borç almaktır. Böyle bir durumda oldukça yüksek faiz ödersiniz. Bu nedenle ihtiyaç duyduğunuz miktarı para bulma yöntemleriyle karşılayamazsınız çalışmalısınız.

Para İhtiyacı İçin Yatırımcı Bulmak

Eğer sizinde paraya ihtiyacınız varsa; projeleriniz, şirketiniz veya devren ilanlarınız için yeni yatırımcılara ulaşabilirisiniz. Konu hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için: yatırımcı arıyorum sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments