Akıllı Ev Sistemleri Yatırımcısı

Akıllı Ev Ürünleri Sektöründe İş Kurmak

Akıllı Ev tanımı sade bir söyleniş biçimine sahip olsa da uygulanma biçimi biraz karmaşık sistemlerden oluşmakta, bir eve Akıllı diyebilmemiz için içeride akıllı çalışan birden fazla sistem bulunmasını ve bu sistemlerin birbirleri ile entegre tek bir merkezden idare edilebilmesi anlaşılıyor.

Eviniz akıllı ise sahip olduğunuz tek kumanda ile ışıkları açıp kapatabilirsiniz, aynı kumanda sizin için perdeleri açar kapar, müzik setini çalıştırır, gelen misafirinize kapıyı açar. Akıllı zil paneli uygulanmış evlerde bu işlemi sesiniz ile yapmak mümkün kapınıza aç demeniz yeterli. Gelişen teknoloji çocukluğumuzda dinlediğimiz ’Açıl Susam Açıl’ deyince açılan kapıların olduğu masalları anımsatıyor. Masallar gerçek oldu, seslenince açılabiliyormuş kapılar.

Evlerimize uygulanacak 80 ayrı algılayıcı ile evde gereksiz çalışan ne varsa kendiliğinden kapanabiliyor, evinizden çıkmadan asansörü çağırabiliyor, evden çıkarken her şeyi kapat diyebiliyorsunuz. Senaryo olarak tanımlanan bir işlem var ki gerçekten çok keyifli sabah perdeleri açıyor, güne keyifle başlamanız için müziği başlatıyor ve kahvenizin suyunu ısıtıyor. Evden çıkarken senaryo çıkış tuşuna basmanız ile birlikte sistem teker teker kendisini kapatıyor.

Ayrıca elinizdeki telefon ile senaryo uygulamasını dünyanın öbür ucundan kullanabiliyor, evinizi görüntüleyebiliyorsunuz. Siz çok uzaklarda olsanız bile eviniz siz varmışsınız gibi güven içinde olabiliyor.

SESLE YÖNETİLEN EVLER

Artık evlerimizde kablosuz elektrikli ve elektronik aletlerin yönetimi birbirleri ile iletişimi ve tüm sistemi idare etmek için sesimizi kullanmamız yeterli. Gece su içmek için uyandınız karanlıkta el yordamı ile elektrik anahtarını aramanıza gerek yok. Siz seslenin ışığı aç dediğiniz anda komutunuz gerçekleştirilir. Sistem ev sahibinin istekleri doğrultusunda programlanabiliyor. Otomasyon pazarı 2014 yılından bu yana %50 büyüme göstermiş. Sesle iletişimde ne kadar detay ekleneceği programın ne kadar detaylandıracağını ev sahibinin istekleri belirleyebiliyor ve çeşitlendirilebiliyor. Üstelik ses tanıma gerekmiyor sistem geniş ses bankasına sahip olarak programlandığından sesli komut yeterli olabiliyor.

Sistem evde olmadığınızda belirli standartlar için programlandı ise standart dışı bir koşulda sistem kendi kendine bazı işlevleri yerine getirebiliyor ve telefona epostaya uyarı gönderebiliyor.

Akıllı Ev Sistemleri Kullanmanın Avantajları

Akıllı ev sistemleri ile donatılmış bir eviniz var ise klima boşa çalışmayacak sistem oda sıcaklığını otomatik ayarlayacaktır, izlemediğiniz televizyon belli bir süre sonra otomatik kapanacak, hava sıcaklığı yükseldiğinde ısıyı algılayan sisteminiz panjurunuzu otomatik kapatacak, sabah kahveniz hep aynı saatte hazır olacaktır. Siz eve gelmeden yemeğiniz pişmeye başlayacak, klimalar odanızı ısıtacak her faaliyet sadece gerekli olduğunda çalışacak gereksiz hiçbir enerji sarfiyatı olmayacaktır.

Otomatik devreye giren jeneratör sistemi, alarm sistemi, dış kapıyı izleme, güvenliği çağırma tek bir sistemden gerçekleşecektir. Yangın, su baskını gibi içeriden ya da dışarıdan güvenliğinizi tehdit edecek her duruma karşı hazırlanmış fonksiyonlar ile yaşamınız ve eviniz güvence altına alınmıştır.

Akıllı Ev Sistemlerinde Pazarın Durumu

Akıllı ev sistemlerinde pazara giriş yapmak için şartlar uygun. Sektör yeni, pek çok müteahhit binalarını akıllı ev sistemleri ile donatmak isteyecek, Mal sahipleri bir an önce evlerini akıllı sistemler ile donatmak çocuklarını, ailelerini daha konforlu ve daha güvenli bir ortamda yaşatmak isteyecekler. Pazar çok yeni olmasına rağmen hızlı bir büyüme gerçekleştirmiş ve aynı hızla büyümesini sürdürecek.

Pek çok Otomasyon ve Teknolojik ürün firmaları piyasada Bayilik sistemi vererek büyümek arzusunda, firmalarını büyütmek, Akıllı Ev Sistemleri teknolojisini yaygınlaştırmak ve kârlılıklarını yükseltmek isteyen firmalar ile minimum risk alarak yüksek kazanç elde etmek arzusunda olan yatırımcı adayları için fırsatları yüksek bir Pazar.

Sektör uzun yıllar pazardaki büyümesini sürdürecek, ülkemizde Akıllı Ev Sistemleri uygulamasının pazarı doyurması noktasına henüz çok uzun bir zaman var, kaldı ki kendisini sürekli yenileyen teknolojik uygulamalar pazara devamlı yeni ürünler ve fonksiyonelliği artırılmış ürünler sunduğundan gelişmesini ve büyümesini sürdürmeye devam edecektir.

Bayilik yada Franchising almak isteyenler için görüşebilecekleri pek çok firma mevcut firmaları detaylı olarak inceleyerek irtibata geçmek dijital platformda kolay ve güvenli (bayilik veren firmalar). Bayilik yada Franchising verecek firmaların yatırımcı arayışlarına da cevap verecek nitelikte olan dijital ortam oldukça geniş firma seçenekleri sunmakta (bayilik vermek).

Kobi Vadisi dijital platformunu ziyaret ederek aradığınız yatırımcıya ya da Bayilik verecek firmaya ulaşarak pazarda büyümeniz mümkün.kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Akıllı Ev Sistemleri Yatırımcısı

okuma süresi: 4 dk
0