Yatırımcı Arıyorum

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket Doldurma İşi

İnternet üzerinden çeşitli anket platformlarına katılıp sadece anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Şirketler insanların tüketim eğilimlerini öğrenmek ve daha fazla kar elde edebilmek için anketler düzenlerler. Kişiler çeşitli platformlar tarafından sağlanan anket soruları aracılığıyla çözdükleri anketlere göre para kazanabilmektedir.

Anket doldurarak para kazanmak için herhangi bir vasfa sahip olma şartı aranmaz, akıllı telefon ya da bilgisayarınızdan internet aracılığıyla anket doldurabilirsiniz. Anket kuruluşlarına kaydolurken sizi daha iyi tanımak için geniş bir araştırma yapar. Yaşınız, eğitiminiz, maddi geliriniz, sağlık sorununuzun olup olmaması, medeni haliniz, en sevdiğiniz yemekler, internetten alışveriş yapma sıklığınız ve daha birçok konuda size sorular yöneltilir. Bu soruların amacı size uygun olan anketlerin belirlenerek size yönlendirilmesidir. Anket Nedir?

Anketle Gelir Elde Etmek

Gerçekten Anket Doldurarak Para Kazanabilir Miyim?

Bu soruya ilk elden vereceğimiz cevap kesinlikle Evet! Ancak, göründüğü kadar basit bir iş olmadığı konusunda uyarmamız gerekir. Anket doldurarak para kazanmak için pek çok anket sitesine kaydınızı gerçekleştirmeniz ve maillerinizi sık sık kontrol etmeniz gerekmektedir. Maillerinize gelen anket isteklerini hemen ve zamanında cevaplarsanız o anketi başkası değil de siz çözmüş olacaksınız!

Dolduracağınız anketler 5 dakika sürebileceği gibi yarım saatinizi alabilecek anketlerle de karşılaşmanız pekâlâ mümkün. Anketleri düzenleyen şirkete, kullandığınız platforma ve anket içeriğine göre ücretlendirme değişmektedir.

Anketörlük Nasıl Yapılır?

Nasıl Olacak?

Yazının ilerleyen kısımlarında çeşitli anket sitelerini sizinle paylaşacağız. Ancak öncelikle genel olarak sistemin nasıl işlediğinden bahsedelim. İnternet üzerinden güvenilir anket sitelerine kayıt olduktan sonra mail üzerinden yollanan aktivasyon koduyla birlikte üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun ardından o anket sitesi size uygun olan anketleri, sisteme anket yüklendikçe size mail yoluyla iletecektir. Birkaç tane anket sitesine kaydolmak size pek kazanç getirmeyeceği için olabildiğince fazla anket sitesine kaydolarak kazanç şansınızı arttırmalısınız.

Genel olarak sitelerin size ödeme yapabilmeleri için ulaşmanız gereken alt limit 50$’dır. Bir anketten kazanacağınız anket puanı 10’dur. Ve her anket puanının gerçek karşılığı 0,05$’dır. Bu bakımdan alt limite ulaşmanız için ortalama 100 adet anket doldurmanız gerekmektedir. Genel bir ortalama vermek gerekirse anket başına 0,50$ kazanacağınızı öngörebiliriz, bu da aylık 150-200$’a tekabül etmektedir.

Anket Doldurarak Ayda 2000$ Kazanan Bile Varmış

İddia edildiği gibi ciddi rakamlar kazanmak zor olsa da gerçekten mümkün olduğunu söyleyebiliriz. 1000+$ dolar kazanmak için yerine getirilmesi gereken belirli başlı gereklilikler vardır. Bunları gerçekleştirebildiğiniz takdirde siz de bu miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Nasıl mı, inceleyelim.

Daha çok kazanç elde etmek için profilinizi tam olarak doldurmanız gerektiği aşikâr. Bunun yanı sıra ne kadar çok siteye kaydolursanız o kadar getiri sağlayacağınızdan da bahsettik. İşin rengini değiştiren ve kazanç miktarını oldukça arttıran birkaç metot daha var, bundan bahsedelim.

Genel olarak anket siteleri referans sistemi ile çalışır. Referans sistemi ne demek? Anket sitesine kaydınızı gerçekleştirdikten sonra site size referans linki ya da kodu gönderir. Eğer bu kod ya da link aracılığıyla başkaları da anket sitesine kayıt olurlarsa, siz de onların yaptığı her anketten pay alırsınız. Tarafınızdan ne kadar çok referanslı üye kaydolursa, siz test çözmeseniz bile, onların çözdükleri test üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

Diğer bir husus ise üyeliğinizin seviyesi ile ilgili. Siz kendi referansınızla insanları üye yaptıkça ve anket çözdükçe seviyeniz artacaktır ve bu da kazancınıza etki edecektir.

Seviyemi Nasıl Arttırırım? Referanslarımı Nasıl Çoğaltırım?

Özetleyelim. Anket çözerek para kazanma işini ciddi anlamda yapmak ve ayda büyük meblağlar kazanmak istiyorsunuz. Bunun için bilgisayarınızın başına oturmanız ve bütün anket sitelerine kaydolmanız gerekir. Her gün size gönderilen anketleri çözmelisiniz. Peki, bu büyük meblağlar için yeterli mi? Hayır.

Sadece bu işi yaptığınızı düşünün. Üyeliğinizin bulunduğu forumlar üzerinden, sosyal medya üzerinden ya da varsa kişisel blog sayfanızdan anket doldurarak para kazanma işini anlatarak pazarlamasını yapabilirsiniz. Ne kadar etkili bir pazarlama yaparsanız, insanlar sizi dinleyecek ve sizin referans kodunuzla sisteme dâhil olacaklardır.

Ne Kadar Referans, O Kadar Gelir!

Sosyal medya ve internet üzerinden ya da çevreniz üzerinden yaptığınız pazarlama sonucunda referans kodunuzla üyelerinizi artırıp, gelirinizi katlayabilirsiniz. Yani ayda ciddi miktarlar kazanan insanlar vardır ve bu insanlar bunu gerçekten bir iş olarak algılayıp, ciddi bir yaklaşım sergilerler. İkna kabiliyetiniz, pazarlama stratejileriniz ve anket doldurma sayınızla orantılı olarak siz de bu miktarlarda paralar kazanabilirsiniz.

Bazı İpuçları

İnternet üzerinden anket doldurmak kazançlı ve diğer işlere nazaran daha zahmetsiz bir iştir. Ancak bu kolaylık bu işi küçümsemenize yol açmasın. Çünkü bazı kimseler anketleri deyim yerindeyse “sallayarak” çözmek istemekte çünkü kimsenin anlamayacağını düşünmektedir. İşin aslı öyle değil. Siz anketleri doldurdukça, aslında anket sitenizdeki profiliniz de sizle ilgili bilgilerle dolar. Eğer sistem çelişkiye düştüğünüzü tespit ederse, anketinizin hatta üyeliğinizin iptaline yol açabilir. Şöyle ki, site üzerinde 25 yaşında olduğunuzu belirttiniz. Anket sorularının birinde de 15 yaşında çocuğunuzun olduğuna dair bir şık işaretlediniz. Sistem bunu bir çelişki, yalan olarak algılayıp çeşitli iptaller uygulayabilir.

Diğer yandan profilinizi oluştururken kendinizle ilgili verebileceğiniz kadar bilgi vermeniz sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü ne kadar çok bilgi, o kadar çok anket ihtimali demektir. Önemli önemsiz demeden kendinizi tanıtmalısınız ki, anketlerin çekim alanına girebilesiniz. Yine belirttiğimiz gibi size gönderilen anketleri zamanında, hemen çözmek de kazanç ihtimaliniz arttıracaktır. Şunu da unutmamalı: her anket aynı fiyatlandırma ile verilmez. 5 dakikanızı alacak anketten 5 dolar kazanabileceğiniz gibi yarım saati aşkın sürede çözdüğünüz bir anketten 0,5 dolar kazanabilirsiniz.

En Popüler Anket Doldurma Siteleri

  1. ClixSense
  2. My İyo
  3. Toluna
  4. MarketAgent
  5. Fikir Pazarı
  6. My Survey
  7. Panel Station
  8. JTN Panel
  9. Mobrog

Yukarıdaki sitelerin pek çoğunda referans sistemi bulunmaktadır. İnternet üzerinden yapacağınız araştırma ile sitelere ücretsiz üye olabilir ve üyeliğiniz gerçekleştirebilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz