Yatırımcı Arıyorum

Araba Kiralama (rent a car) Dükkânı Açma

Oto Kiralama Dükkanı Açmak

Günümüzde otomobil sahipleri araçların pahalılığından, vergilerinin yüksek olmasından, bakımlarının büyük meblağlara ulaşmasından ve sigorta bedellerinin her geçen gün artmasından şikâyet etmektedir. Otomobil sahiplerinin bu şikâyetleri onları sürekli olarak kullanmıyorsa araçlarını satmaya, ihtiyaç duyduklarında otomobil kiralamaya yönlendirmektedir.

Öyle ki büyük şehirlerde ve toplu ulaşımın gelişmiş olduğu küçük şehirlerde milyonlarca kişi araç sahibi olmadan rahatlıkla hayatına devam edebilmektedir. Bu kişiler özel işlerinde ve şehirler arası seyahatlerinde istedikleri zaman otomobil kiralayıp otomobilin hiçbir masrafını üzerlerinde almadan sadece yaktı masrafı ile aracı sahibine teslim etmektedir. Giderek yaygınlaşan bu akıma kayıtsız kalmayıp araba kiralama (rent a car) dükkânı açma düşünceniz varsa hiç vakit kaybetmeden bu işe girişebilirsiniz.

Oto Kiralama Açarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Araba kiralama işi ile ilgilenen kişilerin sahip oldukları araçların teknik altyapısından emin olmaları şarttır. Aksi halde aracı kiraladıkları kişinin bir arıza nedeniyle yolda kalması her iki taraf için de oldukça olumsuz bir durum oluşturacaktır. Hem aracı kiralayan kişinin can sağlığı hem de araç sahibinin mal güvenliği açısından araçların teknik kontrollerinin, bakımlarının ve tamirlerinin düzenli olarak yapılması şarttır. Aksi takdirde yaşanan olumsuz bir olay ciddi anlamda masrafa ve müşteri kaybına uğramanıza neden olabilir.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan oto kiralama iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Oto Kiralama İşinde Filo ile Kazanmak

Unutmayın ki araba kiralamak isteyen herkes çok zengin kişiler değildir. Aksine kendi aracının sürekli çıkardığı masraflardan kurtulmak için araç kullanmayan kişilerdir. Bu nedenle kurumsal işletmelerin yapacağı kiralama işlemleri dışında da hizmet verebilmek için alt model ve klasik aile arabalarına da filonuzda yer vermelisiniz. Genellikle kurumsal işletmeler yeni ve donanımlı arabalar tercih ederken kısa seyahatlere çıkacak ya da gün içindeki işlerinde araba kullanacak olan kişiler daha sıradan ve orta sınıf modelleri tercih etmektedir.

Bu gerçeği göz önünde bulundurarak filonuzu sedan, hatchback ve jeep gibi farklı sınıflarda araçlar ile donatırsanız her bütçeden insana hizmet etme şansı bulabilirsiniz. Araba kiralama (rent a car) dükkânı açmak isteyen kişilerin sürekli olarak araçların kiralama bedellerini takip etmesi ve gerektiğinde aracı istenen adrese teslim edip istenen adresten teslim alması işlerinin çok daha kârlı ilerlemesi için önemlidir.

Bayilik Alarak İşlerinizi Büyütün

Arzu ederseniz, Kobi Vadisi platformunda bulunan; araba kiralama bayiliği veren firmaları araştırabilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz