Yatırımcı Arıyorum

Bahçe Mobilyaları Satışı Yapmak

Bahçe Mobilyası Dükkanı Açmak

Bahçe mobilyaları çoğalan betonlaşma ve azalan yeşil alanlar ile birlikte önem kazanan bir ihtiyaç haline gelmektedir. Çünkü nefes alma alanlarımızı önce azalttık şimdi de kendimize nefes alma alanları yaratmaya çalışıyoruz. Bahçe mobilyaları her ne kadar güzel havalarla ve evlerle özdeşleşen bir ihtiyaç gibi görünse de durum aslında hiçte öyle değildir. Günümüzde artık pek çok işyeri iş verimini artırmak ve uzun süreli çalışan hedefine ulaşmak için çalışanlarının konforunu ve ferahını yükseltmesi gerektiğinin bilincine varmışlardır.

Bu bilinç ışığında işyerleri firmalarının teras, bahçe ya da büyük kapalı mekanlarında dört mevsim kullanılabilecek şekilde, çalışanlarına mola vakitlerinde rahat edebilecekleri ortamlar yaratma da bahçe mobilyalarına ihtiyaç duyuyorlar.

Bunun yanında otel, kafe, alışveriş merkezi, mağaza ve restoran gibi işletmelerde bahçe mobilyası satan şirketlerin hedef kitleleri arasındadır. Durum böyle olunca bahçe mobilyalarına olan ihtiyaç geniş bir kitleye hitap ederek sadece sezonunda değil dört mevsim sirkülasyonu olan bir sektör haline gelmektedir. Ayrıca bu mobilyaların satışının yapılabileceği bir işyeri açmak ileri düzeyde bir beceriye ihtiyaç duymadan kolay başlatılabilir bir iş olmasıyla da girişimciler için cazip bir alan haline gelmektedir.

Sezonun Dışına Taşan Bir Hacim Yaratılabilir

Bahçe; aslında ev ve işyerleri gibi tüm yeni mekanların en gözde olan alanlarıdır. Bahçe mobilyaları yeni mekanlarda ihtiyaç duyulduğu gibi konsept değişikliklerin de de aranılan mobilyalardır. Bunun yanında fuar alanlarında stant hazırlıkları esnasında bahçe, veranda havasıyla dekor oluşturmak isteyen ya da standının bir bölümünde müşterisini ağırlamak için kafe gibi bir alan hazırlamayı düşünenler içinde teklifler sunulabilir. Bu şekilde sezonun dışına çıkabilecek bir hacimle hizmet vermeleri olası bir durumdur.  Ayrıca geleneksel ahşap sandalye ve masalar her zaman tercih edilen mobilyalar olsa da yerel ve özel tasarımlarla hazırlanmış farklı bir bakış açısı sunarak otel ve iş yerleri gibi kurumsal şirketlerin ilgisi yoğun bir şekilde çekilebilir.

Tabi bunu sağlamak için öncelikle tedarikçinin buna cevap verir nitelikte tasarım ve yenilikçi yapıya sahip olması önemli bir detaydır. Bunun yanında bahçe mobilyaları arasında mobilya harici hamak, şezlong, şemsiye gibi aksesuarlar sirkülasyonu artıran en çok giden ürünler arasında olduğunu da bilmek önemlidir.

Kalite ve Tasarım

Bahçe mobilyaları satışı yapmak için yatırım yapmayı düşünenlerin gözden geçirmeleri gereken birkaç önemli konu vardır. Bunlar kalite, tasarım ve pazarın durumudur. Müşteriye iyi bir hizmet vermek için en önemli faktörlerin başında tedarikçi unsuru gelir. Satılacak olan mobilyaların kaliteli ve sağlam olmasıyla yapılacak yatırımın uzun dönemli sürdürebilirliği garantilenebilir. Ayrıca bu tedarikçinin ev, işyeri, bahçe, otel, veranda gibi farklı mekânlara yenilikçi tasarımlar yapabilecek bir yapıya sahip olması da karlılığı ve sürdürebilirliği etkileyen bir konudur. Çünkü modern yaşamın getirdiği sürekli ve doyumsuz konfor arayışı yanında farklı ve şık olabilme tutkusu da göz ardı edilmemesi gereken bir ihtiyaçtır. Buna hitap edebilecek bir tedarikçi ile çalışmak yatırımcı için işin geleceğini garantileyen bir durumdur.

Mobilya Mağazası Açmak Bayilik Almak

Bahçe ve otel mobilyaları satışı yapmayı düşünen yatırımcılar öncelikle bu işi nasıl yapacağı konusunda karar vermeleri gerekir. Çünkü kendileri yapabilecekleri gibi bir markanın bayiliğini de alarak bu işe başlamaları mümkündür. Sıfırdan yeni bir işe başlamanın getirdiği sermaye yükü, müşteri edinme ve pazarda tutunma kaygısı yanında aynı zamanda tedarikçilerinin kalitelerini garantilemek için kurmaları gereken üretim kontrol mekanizması yükünü, bayilik alarak daha kolay bir şekilde taşıyabilirler. Çünkü bayilik verecek duruma gelmiş bir marka, müşterisi tarafından en ufak bir olumsuz geri dönüşün, marka imajlarına vereceği zarar konusunda bilinçlidir. Bu yüzden sipariş edilen mobilyaların istenen kalitede, formda ve zamanda teslim edilebilmesi için gereken tedarikçi ağını zaten oluşturmuşlardır.

Kendi işini açmak isteyen bir yatırımcı bu iş için 50 – 200 bin TL arası yatırım yapması gerekirken bayilik de bu rakamlar çok daha aşağıda olmasının yanında eğitim ve danışmanlık desteği, işin başarısını artıracak bayilik avantajlarıdır.

Bu alanda bir markanın bayiliğini almak istiyorsanız, Kobi Vadisi platformunda yer alan mobilya bayiliği veren firmalar ile iletişim kurabilirsiniz.

Bahçe Mobilyaları Sektörünün Yükselişi

Son 5 yılda en fazla yükselişe geçen sektörlerin arasında bahçe mobilyaları sektörü de yer almaktadır. Yoğun betonlaşmadan dolayı nefes alanı olarak tabir edilen mekanlara duyulan ihtiyaç her geçen artmaya devam etmektedir. Son beş yılda %80-100 civarı bir büyüme kaydeden bahçe mobilyaları sektörü için öngörülen, ilerideki yıllarda da yükselişine devam edeceği şeklindedir. Bunun sağlamasını çok pratik şekilde yapmak gerekirse, büyük marketlerin indirim günlerinde bile bu bahçe mobilyalarına yer veriliyor olması artan talebin bir göstergesi olarak gösterilebilir.

Bahçe mobilyaları satışı yapmak isteyen yatırımcılar, kurdukları müşteri ağı ile dört mevsim yapabilecekleri bir iş sahibi olurken, tasarım ve yenilikçi ürünler sunmak kısa dönemde hedefe ulaştırır.kobi vadisi

Yorumunuz