Yatırımcı Arıyorum

Bardakta Mısır Satarak Para Kazanmak

Bardakta Mısır Satmak

Bardak mısır satarak para kazanılır mı? Ne kadar kazanılır? Bardak mısır nasıl yapılır? Gibi soruların cevabını bu soruda vereceğiz. Sokakta seyyar işlerden birisi de bardak mısır satmaktır. Bardak mısır satmak, çok fazla yatırım istemeyen karlı işlerdendir. Yiyecek içecek satışları her zaman garanti işlerdir. Bu işte zarar etmek diye çok büyük risk yoktur. İş yaparsanız karınız olur, yapamazsanız paranız cebinizde kalır. Bu işi yapmaya ne dersiniz?

GEREKLİ OLAN MALZEMELER

Bardak mısır için birkaç malzeme gerekiyor. Bunlar özetle;

  • Tezgah (Mısır Arabası)
  • Tüp ve mısır tavası
  • Kaşık ve bardak
  • Karıştırma Kabı ve karıştırma kepçesi

Bunlar mısır arabası için gerekli olan gerekli ana malzemelerdir. Bunların yanında mısır, ketçap, mayonez, tuz, küçük kaşık, peçete, tereyağı, limon suyu, nar ekşisi ve çeşitli baharatlar size lazım olacaktır. Bunları açılışta bir masraf olarak görmeyiniz. Evinizde bile rahatlıkla bulunabilir. Peki ya yukarıda yazan malzemeler ne kadar tutacak? Mısır arabasını isterseniz satın da alabilirsiniz, kiralaya da bilirsiniz. Satın alırsanız mısır arabaları 700-1400 TL arasında fiyatları değişiyor. Kiralamak için ise aylık 100-150 TL’ye denk gelir. Aslında mısır arabası yapmak da çok zor değildir. Kendi imkanlarınızla da yapabilirsiniz ya da sanayide daha ucuza yaptırabilirsiniz. Buna göre başlangıçta fiyat değişkenliği gösterecektir. Mısır arabasını kendiniz yaptıysanız kesinlikle üzerine reklam afişi yapmalısınız ve mısır ücretini araba üzerine reklam olarak yazmalısınız. Çünkü insanlar böyle sokak satışlarında fiyat sormaktan çekinip kararsız kalabilirler. Bu yüzden fiyat yazmanız müşteri açısından iyi olacaktır.

Bardakta Mısır Nasıl Yapılır?

Bardak mısırın yapımı herkesin yapabileceği düzeyde kolaydır. Lakin bu bardak mısır güzel yapmanız da çok önemlidir. Bütün bardak mısırcılar, marketlerden hazır dondurulmuş süt mısırlar alarak satış yaparlar. Bu hem karlıdır, hem de uğraştırmaz. Peki bu nasıl yapılır? Çoğu süpermarketlerde dondurulmuş mısırlar satılmakta. 450 gram mısırın Ocak 2019 şuandaki güncel fiyatı 2,75 TL’dir. Bir paket mısırdan standart bardaktan ortalama 6 bardak mısır yapılabilir. Satış fiyatını şehrinizin piyasasına göre vb. belirleyebilirsiniz. Bardak mısırda ortalama fiyat 2 TL’dir. Bir paket mısırdan 12 TL kazanırsınız. Bu da demek oluyor ki bir paket mısırdan 9,25 TL kazanırsınız. Gerçekten çok karlı bir iş, lakin gelelim bardakta mısırın nasıl yapıldığına?

Mısırımızı miktarınca mısır tavamıza koyuyoruz. Koyduğunuz miktar tavanızın büyüklüğüne göre değişir. Lakin kesinlikle çok fazla koymayın, çünkü mısırınızın pişmesi uzun sürer. Az koyarsanız da mısırınız yanabilir. Bu yüzden mısırı kararınca koyuyorsunuz. 10-15 dakika bir süreyle mısırınız pişiyor. Bu 10-15 dakikalık süreçte mısırı arada karıştırın ve kararınca tuzunu atın. Mısır karışım yapabilmek için bir küçük tavaya daha ihtiyacınız olacak. Satış yapacağınız zaman müşterinin isteğine göre küçük tavada mısırı hazırlayıp, bardağa koyup müşteriye sunabilirsiniz. Gayet basit ve kolay olan mısır yapımı bu kadardı. Şimdi önemli olan birkaç nokta var onlara bakalım.

YouTube video player

Bardakta Mısır Yapmanın Püf Noktaları

Bardakta mısır yapmak ne kadar basit gözükse de aslında yetenek ve mantık isteyen bir iştir. Hele de tezgahı kuracağınız yer çok önemlidir. Mesela mantıken ara bir sokağa mısır tezgahı kurmak mantıksız olacaktır. Mısır tezgahınızı kurarken kurduğunuz yer çok işlek bir yer olmalıdır. İnsanların daha çok araçlarla değil de yaya halinde sık olduğu yerler olmalıdır. Giriş çıkışın çok olduğu merkez noktaları buna örnektir. Örneğin; bir alışveriş merkezi önüne tezgahınızı kurmanız çok mantıklı bir seçenektir. Lakin muhtemelen böyle işlek yerlerde elbette bu işin yapan birileri olacaktır. Bu durumda diğer farklı bölgelere yönelmeyi tercih edebilirsiniz ama işlek olması şartıyla ya da kendinize güveniyorsanız aynı noktaya tezgahınızı kurup rekabet içine girebilirsiniz. Diğer her şeyde genellikle ucuz olan şeyler daha çok rağbet görür. Lakin yiyecek konusunda her insan kaliteli ve temiz yiyecek yemek ister. Bu yüzden temiz iş yapmalısınız.

Daha çok satış yapayım diye fiyat düşürmeniz sizin için yararlı olmayacaktır. Satış yapabilmek için ise sizlere bir taktiğimiz daha var. Yaptığınız mısır, yani pişen süt mısırın üstü kapalı olacağı için içeride sürekli piştikçe buhar birikecektir. Bu biriken buharı her iki dakikada bir kapağın ağzını açarak dışarıya bırakabilirsiniz. Bu koku insanların burnuna gittikçe canları çeker ve sizden mısır alabilirler.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz