Yatırımcı Arıyorum

Başarı Bahşedilmez; Kazanmak Zorundasınız!

Başarılı Olmak

Kazanmak, yenilikçi, güvenilir ve tutarlı bir hizmet anlayışından geçmektedir. Müşterilerinizi tanımak büyük önem taşımakla beraber, müşteri ile uyum içinde olmak sizi başarıya taşıyacak bir diğer anahtardır. Müşteri üzerinden hiç bir zaman zafer kazanılmaz. Kazandığınızı düşündüğünüz zafer size müşteri kaybettirmiştir.

Kazanmak İçin Çok Çalışmak

Kazanmak için egolarınızı frenlemeyi de iyi bilmeniz gerekiyor. Etrafınızda sizi tamamlayan yetenekte insanlar bulundurmanızda oldukça önemli. Hem iş yaptığınız piyasaya, hem çalışanlarınıza, hem de kendinize karşı objektif ve dürüst olmak size çok şey kazandıracaktır. Gerçekçi hedefler koymanız ve bu hedefler için çalışmanızda gereksiz yorgunluklardan sizi alıkoyacaktır.

Başarıya Ulaşmak

Başarı yolunda elbette muhtelif problemler ile de karşılaşacaksınız. Bu işin doğasında mevcut. Ancak problemlere yeni çözümler getirdiğinizde olacaklar sizi bile şaşırtacaktır. Kısa zamanda toparlamanız da ve yeniden düzlüğe çıkmanızda yeniliklerin yardımı büyük olacaktır. Olumlu tavırlardan uzaklaşmadığınız sürece ve yeniliklere açık olduğunuz müddetçe başarı daima yakınınızda olacak. Unutmayınız ki kaybetmekten kaçınmak, hiç bir zaman kazanmakla bir değildir.

Kazanmak aslında dev adımlarla gerçekleşen bir olgu değil. Yavaş yavaş inşa edilmesi çok daha kalıcı başarıları getirecektir. Gözlemlemek, yeni şeyler öğrenmek, pozitif bir yaklaşım ile plan ve proje tasarlamak tüm bunlar başarıya giden yolda henüz niyet niteliğindedir. Bu işin anahtarı azimli olmak ve asla vazgeçmemekte yatar. Bunun içinde zamana ihtiyaç duyabilirsiniz. Unutulmaması gereken bir gerçek daha, bugün Türk iş dünyasının en iyi örneklerine de baktığımızda soru sormaya ve öğrenmeye açık olduklarını görürüz. Merak ve öğrenme kadar önemli bir başka detay ise hazırlıklı olmaktır. Sadece maddi olarak değil, fikirsel anlamda da hazırlıklı olmak oldukça önemli. Bugünün hazırlığı, yarının kurtarıcısıdır.

Başarılı olmak için kendinizi iyi analiz etmenizde şarttır. Güçlü yanlarınızı bilip, bu taraflarınızdan yararlanmayı bilmek ve öne çıkarmak zayıflıklarınızı ve eksik taraflarınızı kapatmanız da yardımcı olacaktır. Başarılı insanların bir diğer önemli özelliği eski ve mevcut problemlere yaratıcı ve inovatif çözümler üretebiliyor olmalarıdır. Başarıya taşıyan bir önemli meziyetleri de elbette sorumluluk duygularıdır. İşin patronu dahi olsanız çok çalışmalısınız. Bu işinize karşı duyduğunuz sorumluluktur. Aynı sorumluluğu müşterilerinize ve hatta çalışan personelinize karşı duymanız ise işinize gösterdiğiniz saygıyı belli eder.

Stres Yönetimi

Başarı için stres yönetiminin de yeri fevkalade önemlidir. Şöyle ki; başarıyı direkt olarak etkileyen bir faktör olduğunu söyleyebiliriz. Bir nebze motivasyon gücünü arttırdığına inanılsa da devamlılık gösteren stresin verimliliği düşürdüğü kanıtlanmıştır. Stresi yenmenin yolları ise verilen kaliteli molalar, mola arası müzik dinlemek, sevdiğiniz birinin sesini duymak gibi ve planlı çalışmaktır. Kurallarınız elbette olmalı ancak çok katı olmak yine size zarar verecektir. Nerede esneklik göstermek gerektiğini iyi bilmekte önemlidir. Deneyimlerine güvendiğiniz büyüklerinizle iletişim kurmak yahut duayenlerin workshoplarına katılmakta başarınıza çok şey katacaktır. Ön yargılardan sıyrılmak ve objektif bir gözle görebilmekte fırsatları yakalayabilmeniz açısından size büyük artılar sağlayabilir.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz