Yatırımcı Arıyorum

Bayilik Alacağınız Markaya Karar Verirken

Bayilik Alırken Marka Seçimi

Ticaret hayatına atılmaya karar verdiniz. Kendi işinizi kurmak ve kendi işinizin patronu olmak istiyorsunuz. Ancak bu işi güvenilir bir markanın getireceği avantajlar ile yapmak, bayilik almak istiyorsunuz. Peki bayilik alırken, bayilik alacağınız ismi seçerken nelere dikkat etmeli ve nasıl karar vermelisiniz?

Bayilik Alırken Doğru Sektörü Seçmek

Evvela yatırım yapacağınız sektöre karar vermeli, bu sektörün sizin için uygun olup olmadığına karar vermelisiniz. Yılları yılı, belki de ömür boyu süreceğini düşünerek, kazançlı olduğu kadar keyif alacağınız bir sektör seçmek çok büyük bir avantaj olacaktır. Yapmak istediğiniz iş, işi yapmak istediğiniz bölgede size kazanç sağlar mı? Bu da araştırmanız gereken en önemli sorulardan biri. O bölgede yapacağınız işe ihtiyaç var mı yahut o bölgede yapacağınız iş gider mi? Almak istediğiniz ismin marka değeri de oldukça önemli. Gelecek vaat ediyor mu? Kaç yıldır bilinen bir marka? Başarıları yahut daha evvel bu markadan bayilik almış olanların kazançları nasıl seyir etmiş? Müşteriler o markayı tercih ediyor mu? Bu soruların cevapları da oldukça mühim. İş ve marka fevkalade olabilir. Ancak gerçekçi düşünmeniz ve sizin bu işe ne kadar uygun olduğunuzda son derece önemli. Sizin maharetleriniz ve merakınız ile uyuşmayan bir sektör seçiminde başarılı olmanız oldukça zor. Bayilik konusunda karar verirken marka da oldukça önemli demiştik. Marka hususunda yapacağınız araştırmalar geleceğinizi görmenizi sağlayacaktır. Örneğin, almak istediğiniz marka gelişim gösterecek ve büyüyecek bir isim mi? Bu sorunun cevabına ulaşmakta sizi bir süre sonra yalnız başınıza kalmaktan ve zora düşmekten kurtaracaktır.

Bayilikte Doğru Markayı Seçmek

Günümüzde başarısı ispatlamış ve istikrarlı bir şekilde yoluna devam eden markalar var. Bu markalar ile çalışmak önemli. Ancak müşterinin ne istediği de bir o kadar mühim. Markanızı aldıktan ve işe başladıktan sonra sadece almış olduğunuz isime güvenmekte yeterli değildir. Sizin de işinizin başınızda olmanız, müşteri memnuniyetini esas alarak çalışmanız ve insan ilişkilerini iyi tutmanız fevkalade önemlidir. Müşterilerinize güler yüzlü ve sabırlı bir tutum içerisinde olmaz iseniz markanız ne olursa olsun misafirleriniz sizi tekrar tercih etmeyecektir. Esas olan sizin tavrınız ve tutumunuz olacaktır. Emek vereceğiniz bu işte yatırımınızın size ne kadar süre içerisinde döneceği de önemli bir konu. Ancak çok hızlı sonuçlar vermemesi de olası ve normaldir. Bu hususta sakin ve sabırlı olmanız, zora düştüğünüz durumlarda markanızdan yardım ve yol göstermelerini istemeniz yeterlidir. Bazı zamanlarda dönüşler çok çabuk olur ancak ara ara durgunluklar ve duraksamalar görülebilir. Bu da sizi hemen korkutmamalı. Siz işinize kalpten ve canla başla bağlandığınızda kazanmanıza ve büyümenize bir mani olmayacaktır. Marka oldukça önemlidir ancak bu iş sizin işinizdir ve sizin tutumunuz asıl olandır. Sabırlı, soğukkanlı, pozitif ve azimli insanların çok daha başarılı oldukları rakamlarla ortaya konmuştur. Bu her sektör için geçerli bir veridir.

Bayilik Veren Firmalar

Yeni iş kurma aşamanızda sizde bayilik veya franchise sistemi ile çalışan bir markayı almak istiyorsanız detaylı bir araştırma yapmak faydanıza olacaktır. Bu aşamada size en büyük destekçi Türkiye’nin en büyük bayilik arama motoru Kobi Vadisi olacaktır.

30’dan fazla sektörde, 200’den fazla iş dalında yer alan yüzlerce farklı markaya ulaşarak, anlık olarak bayilik talebinizi iletebilir ayrıca aynı sektörde yer alan diğer markalarında karşılaştırmasını yapabilirsiniz. Konu hakkında  ayrıntılı bilgi almak için bayilikler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorum(1)

  1. Cevap yaz
    metin yorumu:

    ben eşim için ve boş zamanım cok olduğun dan dolayı kücük market türü ve alkolü icecek satabilecek bir yer acmak istiyorum atakoy kasabası da açmak cevre kõyleri bağlamak istiyorum

Yorumunuz