Yatırımcı Arıyorum

Bayilik Almak Avantajlı mıdır?

Bayilik Almanın Faydaları

Bayilik yöntemi ile ticarete girmeyi düşünüyor ancak muhtelif sorulara da cevap arıyorsunuz. Bayilik almak riskli midir, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi sorular aklınızı meşgul ederken bayilik veren firmalarda başarı, kazanç ve dışa açılma şanslarını arttırmaktadır. Elbette hayatta da olduğu gibi her işte avantajlı ve dezavantaj yönler bulunmaktadır. Burada önemli olan sizin iş ile uyumunuzdur. Bayilik aldığınız taktirde yatırdığınız paranızın kısa sürede karlı bir biçimde size geri döneceğini gösteren araştırmalar, aktif müşteri potansiyeline ve markalaşmış olmalarına özellikle dikkat çekmektedir.

Ayrıca reklam ve tanıtım giderlerinin de bayilik aldığınız firmalar tarafından karşılanıyor olması iş kuracaklar için son derece çekici bir alternatif olmaktadır.

Firmaların Girişimcilere Desteği

Hukuki anlamda sunulan destekte girişimcilere kendilerini çok daha güvende hissettirmektedir. Ancak elbette firma çatısı altında mali gelir ve giderleriniz periyodik olarak denetlenmektedir. Ticari performansınız da puanlanmaktadır. Bayilik süreci öncesinde ve süreç içerisinde muhtelif zamanlarda önemli eğitimlerden geçerek çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve işinize çok daha hakim olabileceksiniz. Eğitim programları genellikle en az bir hafta, en fazla bir ay sürmekte, firmalara göre değişiklik göstermektedir.

Bayilik Sisteminin Başarısı

Yerleşik bir markanın bayiliğini almak elbette başarısızlık oranını büyük ölçüde düşürecektir. Bağımsız bir şirketin ilk yıl ayakta kalabilme ihtimali yüzde otuzlarda iken, bayilik alan firmaların ise ilk yılı başarı ile atlatabilme oranları çok daha fazla olduğu ise bilinen bir gerçektir. İstatistikler bayilik almanın başarı oranını yükselttiğini söylese de asıl başarı sizin beşeri azminiz, işe bakışınız ve insan ilişkilerinize bağlıdır.

Bayilik alındığında satın alma gücünden de yararlanabilirsiniz. Bağımsız işletmeler envanterler, eşyalar ve muhtelif malzemeler için yüklüce para öder iken, bayilik alanlar ise bu konuda da büyük avantajlar sağlarlar. Ücretsiz yahut orta ölçekli bayilik veren firmaların yanı sıra, kar oranı çok daha büyük ve önemli markaların bayilikleri fiyat çeşitlilikleri göstermekle beraber daha yüksek rakamlarda olabilmektedir. Elbette yatırım büyüdükçe kar oranı ve kazançta büyümektedir.

Doğru Firmayı Seçmek

Sistemleri ve bilgileri hakkında sizinle paylaşımda bulunan marka, sizin başarılı olmanız hususunda elinden geleni yapacaktır. Aksi halde başarısız olan kendi ismi olacaktır. Bu sebeple yaşayacağınız hata, kayıp, terslikler ve aksiliklerde karşısında markanız daima yanınızda olacaktır. Bayilik ulusal ve hatta bazı markalar ile uluslar arası kalitede hizmet vermenize de vesile olan bir durum olmakla beraber, personel edinme hususunda da büyük destek sağlayacaktır. Ticari ve mali konularda da desteklerini her daim hissedeceğiniz markanız ile yola çıkmanın kolaylıkları olduğu kadar elbette zor tarafları da mevcuttur.

Bayilik hususunda insanları düşündüren noktalar

Bayilik veren firmaların kontrolleri sıklıkla olmakla beraber, imtiyaz ve telif ücretleri zaman zaman girişimcileri korkutmaktadır. İşletme gelirinin her ay bir yüzdesini firmaya ödemek durumunda olmakta bayilik konusunda dezavantaj olarak görülmektedir. Kendi işini kurmak isteyen ve özellikle daha evvel bir geçmişi olmayanlar bu hususlar karşısında kararsız kalabilmekteler. Ancak elbette kendi çıkarlarınız ve beşeri durumunuzu göz önüne alarak vereceğiniz karar neticesinde bayilik kavramının iş ve ticaret yaşamında kazançlı bir seçenek olduğu da aşikardır. Evvela sıfırdan bir şirkete nazaran çok daha az hata payı vardır. Mevcut ve oturmuş bir marka size yol gösterecek ve böylelikle hata yapma olasılıklarınız minimuma inecektir.

Bayilik Fiyatları

Tüm bunlara rağmen dediğimiz gibi her ay ödenen yüzdeler, sıkı kontroller, bazı markaların giriş ücretlerindeki fiyatlar gibi hususlar bayilik konusuna kimi girişimcileri düşündürse de, şartlar size uygun olduğu taktirde daha az zamanda kendi işinize sahip olmanızı sağlayan bir seçenek olabilir. Örneğin yiyecek sektöründe bayilik aldığınızı farz edelim. Hafta sonu, bayram, yılbaşı gibi tatiller sizin en yoğun çalıştığınız zamanlar olacaktır. Elemanlar durur gibi bir yanılgı içerisine girer iseniz kısa sürede zarar etmeye başlayabilirsiniz. İşinizin başınızda durmalı, markanıza sahip çıkmalısınız. Sıfırdan başladığınızda da elbette başarıyı yakalayabilirsiniz ki yakalayan girişimcilerimizin sayısı da hayli fazla. Ancak müşterilere yeni bir markayı tanıtmak için harcayacağınız zamanı bayilikte harcamamış olursunuz. Bayilik Fiyatları

Asıl olan sizin işinizi yapar iken kendinizi rahat, huzurlu ve verimli hissetmenizdir. Bayilik almak veya bağımsız bir şekilde iş hayatına girmek hususunda karar verecek olan sizsiniz.

Bayilik Veren Firmalar

Ticari kariyerinizde sizde bayilik almayı düşünüyorsanız, Kobi Vadisi platformunda bulunan Bayilik Veren Firmaları inceleyebilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz