Yatırımcı Arıyorum

Bayilik Almak İsteyenlere Önemli İpuçları

Bayilik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş kurma fikri artık size çok daha yakın ve kendi işinizin patronu olmak istiyorsunuz. Yere çok daha sağlam basmak ve olası kaybetme riskini en aza indirmek için bayilik almak düşüncesi daha yakın geliyor ise bazı önemli artılarla yola çıkacaksınız demekti. Sürekli teyakkuz durumunda olmamak ve kendinize uzman bir yol arkadaşı edinmek üzere bayilik sisteminden faydalanmak isteyen girişimcilerimize bizde bazı önemli ipuçları vermek istiyoruz.

Bayilik ile Kendi İşini Kurmak

O önemli karara vardınız ve artık siz de kendi işinizi kuruyorsunuz. Çok daha az maliyetli oluşu ve başarısını ispatlamış bir isim ile yola çıkma isteği ile bayilik alma kararı aldınız. Bilinen ve sevilen bir marka ile yola çıkmak sizi başarıya biraz daha hızlı ulaştıracaktır şüphesiz. Evet, bayilik almak başarısızlık oranını düşürebilir. Ancak kalıcı başarıyı sizin tutumunuz ve azminiz belirleyecektir. Tercih edilen ve sevilen bir markanın ismini almak iş hayatında ayakta kalma şansınızı hiç şüphesiz büyük oranda arttıracaktır. Sürekli destek imkanı ile de bayilik fikri bir çok girişimcimizin aklına yatan bir fikirdir.

Ancak unutmamak gerekir ki başarınız çalışma azminiz ile paralel gidecektir. Markanız size bir çok destekte bulunacak ve yükünüzü hayli hafifletecektir ancak orası sizin işletmeniz olup sizin performansınıza eş değer olarak kazanacak yahut kaybedecektir. Kendinizi bir müşteri olarak düşünün. Fevkalade büyük bir markanın herhangi bir mağaza yahut işletmesine ürün ya da hizmet almak için misafir oldunuz. Memnun kalmadığınız taktirde o büyük ismi taşıyor olmasının sizin için bir önemi kalmayacaktır. Empati yolu ile bu şekilde düşünmeli ve müşteri ilişkilerinizi iyi tutarken kaliteden de asla ödün vermemelisiniz.

Bayilik Almanın Avantajları

Bayiliklerin kar marjı da beşeri işletmeler yahut iş yerlerine nazaran daha yüksek olmaktadır. Genel bayilik şartları firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. Bu sebeple bayilik almak istediğiniz sektöre bağlı isimlerin bir kaçı ile görüşmek size seçme hakkı ve size en uygun firmayı bulma fırsatı tanıyacaktır. Üstelik bayilik almak istediğiniz sektörün size uygun olup olmadığı, sizin için doğru sektör olup olmadığı fevkalade önemlidir. Bu sebeple iyi düşünmeniz ve karar vermeniz son derece mühimdir. Firma ile anlaşma yapmadan öncede firma ile aranızdaki hukukun ve yapmak üzere olduğunuz anlaşmanın sizi tatmin etmesi ve memnuniyet duymanız oldukça önemlidir.

Aklınızdaki tüm soruları sormalı, şüphe duyduğunuz tarafları aydınlığa çıkarmadığınız sürece anlaşmayı imzalamaktan kaçınmalısınız. Özellikle ucu açık maddeler var ise onları tam manasıyla aydınlığa çıkarmanız oldukça önemlidir. Kuracağınız işi heyecan duyarak yapacağınızdan ve her gün işe giderken memnuniyet yaşayacağınızdan emin olmanız size büyük avantajlar sağlayacaktır. İşimin patronuyum diye düşünmemeli, kazanmak için en çok çalışacak kişinin siz olacağınızı unutmamalısınız.

Bayilik İşletmesini Yönetmek

İşinizin başında durmak oldukça önemlidir. Bir çok kişi örneğin milli, dini bayramlar ve yılbaşı gibi önemli günlerde tatil yaparken büyük ihtimalle siz çalışıyor olacaksınız. Kısa süreli heyecanlardan sonra hayal kırıklığına uğramamak ve sıkılmamak için artılarını ve eksilerini kendinize göre iyi hesaplamalı ve yapacağınız işi içinizde iyi tolere edebilmelisiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz