Bayilik Almanın Faydaları Nelerdir?

Bayilik almak teriminin ne olduğunu açıklamakla yazımıza başlayalım. Bayilik almak, kurulu olan bir firmadan isim hakkı almayla başlayıp, ana firmaya bağlı bayiler olarak iş hayatına girmek demektir. Dünya genelinde birçok firma, daha fazla ürün satışını daha kısa sürede gerçekleştirebilmek amacıyla bayilik verme yöntemini uygulamaktadır. Bu sayede firmalar hem üstlerinde olan yükü hafifletirken hem de daha fazla kazanç sağlama yolunda yürürler. Bu kazanç sisteminde sadece firmalar değil aynı zamanda bayilik alan kişiler de yüksek kazançlar elde etmektedir. Bayilik almak, iş hayatına giren kişiler için oldukça karlıdır. Bayilik almanın birçok faydalı yönü bulunmaktadır.

İş Kurma Maliyeti

Bir işi sıfırdan kurmaya çalıştığınızda iş kurma maliyetini hesaplamanız oldukça zordur. Bunun yerine bayilik alarak iş kurma maliyetinizi en ince ayrıntılarına kadar bilmeniz mümkündür. Çünkü bayilik veren firmalar ihtiyaçları ve maliyetlerini hesaplayıp sizlere detaylı bir program sunmaktadır. Siz sadece iş yerinizi kiralarsınız o kadar.

Kurumsal Kimlik

Bir iş yeri kurmaya kalktığında ona kurumsal kimlik kazandırmanız çok uzun süreler alabilir. Bu yüzden kurulu bir firmadan bayilik almak kurumsal kimlik kazandırma aşamasını çoktan geçmenizi sağlayacaktır.

Popüler Olma

Aldığınız bayiliğin popülaritesi sayesinde iş hayatına yeni başlasanız da müşteri kitleniz her zaman olacaktır.

Reklam

Özellikle büyük bir firmanın bayisi olarak iş hayatına giriyorsanız reklam dertlerinden kurtulmuş sayılırsınız. Çünkü birçok büyük firma bayilik ücreti sırasında reklam giderlerini de çıkarmakta ve sizin için reklamlarınızı hazırlamaktadır.

Kar Oranı ve Fiyatlandırma

Bir ürüne vereceğiniz fiyat ve kar oranı hakkında endişeleriniz varsa bayilik alarak bu endişeden kurtulabilirsiniz. Çünkü bayilik veren firmalar fiyatları ve kar oranlarını sizler için hazırlamıştır bile.

Eğitim

Bayilik aldığınız firma, size belirli eğitimler verecektir bu sayede markanın karlılığını artırmanız hedeflenecektir. Sonuç olarak hem firma hem de siz doğal olarak çok daha fazla kazanacaksınız.

Denetim

Yeni bir iş kurduğunuzda kendinizi denetlemeniz her şartta mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda kendi yaptığınız işin doğru olduğunu düşünecek ve ileri ki bir zamanda işinizin ne aşamaya geleceği konusunda yanlış bilgiler edineceksiniz. Fakat bayilik alma modelinde, sizi denetleyen bir firmanın olması iş disiplinine uygun çalışma sistemini gerekli kılacaktır.

Sizde yeni bir yatırım yaparken bayilik veya franchising almayı düşünüyorsanız, Kobi Vadisi web sitesinde bulunan firmalara ulaşabilir, dilediğiniz sektörleri inceleyip beğendiğiniz firmaların karşılaştırmasını yapabilirsiniz.

Bayilik Veren Firmalar

Yatırım bütçenize en uygun firmaları araştırmak için, Kobi Vadisi portalında yer alan bayilik veren firmaları araştırabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz

bayilik almanın faydaları
Bayilik Almanın Faydaları Nelerdir?
Son Dönemin En Karlı İş Fikri: Franchising
Son Dönemin En Karlı İş Fikri: Franchising
Franchise Zinciri Kurmak
Franchise Zinciri Kurmak
Franchise İş Modeline Nasıl Başlanır?
Franchise İş Modeline Nasıl Başlanır?
Franchise İçin Doğru Lokasyon Seçimi
Franchise İçin Doğru Lokasyon Seçimi
Neden Bayilik?
Neden Bayilik?
Bayilik ve Franchise Fırsatları
Bayilik ve Franchise Fırsatları
Dükkân Açmak mı? Bayilik Almak mı?
Dükkân Açmak mı? Bayilik Almak mı?
Franchise Sistemi Geliştirmek
Franchise Sistemi Geliştirmek