Yatırımcı Arıyorum

Bayilik Almayı Düşünmeniz İçin Başlıca Nedenler

Bayilik Almanın Faydaları

Yeni bir işletmenin yolunu açmak kolay değildir. Peki, ya daha büyük bir şirketin kaynaklarıyla girişimci olmanın tüm avantajlarını elde ederseniz? Mesela bir bayilik almak sizin için doğru yol olabilir. Bayilik sistemi daha büyük işletmelerin dallanmalarına ve büyümelerine olanak tanırken, girişimci için aynı zamanda başarılarını kanıtlanmış bir şirketin yardımı ve desteği ile kendi işini yürütme fırsatı verebilmektedir. Birçok kalkınan işletme sahibi için bayilik almak,daha az riskli ve yine de ödüllendirici bir seçenektir. Bu durum bayilik alarak kazanan pek çok kişi tarafından deneyimlenmiştir.

Bayilik sisteminin neden mükemmel bir seçim olduğuna dair nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Bayi Sahibi Olmak İçin Nedenler

Bayilik aldığınızda kendi işinizin sahibi olursunuz. Bir şirkette çalışıp emir altına girmek yerine kendiniz için çalışma ve gerçek bir amaca hizmet etme fırsatı bulabilirsiniz. Bu yüzden bayilik almak kendiniz için çalışmak istediğinizde bir işe başlamak için harika bir yoldur. Ancak ilk etapta alacağınız bayilik konusunda kafanız karışabilir. Bu etapta; kafa karışıklığını kaldıracak ve seçiminizde size yardımcı olacak bilgiler arıyorsanız Kobi Vadisi bayilik platformunu ziyaret edebilirsiniz.

Büyük şirketin faydaları

Bayilik aldığınız firma tecrübeleriyle, girişim sürecinizde takılacağınız engellerle ve karşılaşacağınız bazı durumlarla nasıl başa çıkacağınız konusunda size önderlik eder. Ayrıca, pazarlama malzemelerinde indirimler elde etmenize, markanızı yerel olarak oluşturmanıza yardımcı olacak bir ekip kurmanıza yardımcı olur. Bayilik almak; daha büyük bir şirketin kaynaklarına sahip olunmasına ve girişimcilerin kendine ait işlerini kurmaları için kazançlı iyi bir yoldur.

Finansmana ulaşmada kolaylık

İş planının ve tüm finansal projeksiyonların zaten yapılmış olması, kredi başvurusunda bulunmayı çok daha kolaylaştırabilir. Eğer geçmiş notunuzda iyiyseniz kredi alacağınız bilinmiş bir firmadan alacağınız bayilik ile bu daha kolay hale gelir. Ayrıca KOSGEB’in bayilik alarak kendi iş girişimini yapmak isteyenlere sunduğu yatırımcı destek programları vardır. Bu desteklerden de faydalanmak mümkündür. Kendi işinizi kurduğunuz zaman, onu temelden kurmak gerekiyor ve paraya, zamana, enerjiye ve sıkıntıya mal olacak başarısızlıklar yaşama riskiniz daha büyük oluyor. Güvenilir ve bilinen bir firmadan bayilik alarak bu riskler önlenebilir. Çünkü kurulu gerçek bir sisteme sahip olarak bir iş girişiminde bulunuyorsunuz.

Yardım alabilirsiniz

Önceki bağımsız işinizde, işler zorlaştığında ya da içinden çıkamayacağınız durumlarda tavsiye almak için hiç kimseniz yoktu. Sizin gibi bir işi olduğunu bildiğiniz tek kişi rakiplerinizdi. Tabii ki rakipleriniz size ellerinden gelenin en iyisini yapmayacaklar, samimice bir yol göstermeyecekler ve tavsiyelerde bulunmayacaklardır. Kelimenin tam anlamı ile tek başınızaydınız. Kimseden koçluk yardımı alamamıştınız, bir sonraki hareketinizin adımlarında emin olamamıştınız. Deneme yanılma yoluyla hareket etmek mecburiyetindeydiniz. Bu yüzden bayilik almak kendi işinizin sahibi olmaktan daha risksiz ve kolaydır. Ve sizin gibi pek çok kişinin bayilik deneyimlerinden de faydalanma fırsatınız mevcuttur.

Uygun eğitime erişim imkânı

Çoğu insan bir işletmenin bir bölümünde ustalaşabiliyor, ancak muhasebe, pazarlama veya yönetimi de içeren diğer alanlarla zorlanmaktadır. Kendi işinizi kurduğunuzda, tüm bunları kendi başınıza, çaylakça hataları göğüsleyerek deneyimleyebilirsiniz. Ancak bayilik aldığınızda,  bayilik veren firmalar öğrenme eğrisinde işlerinin tüm önemli alanlarını eğitimlerle bayilik alan firmalara vermektedirler. Dolayısıyla bu eğitimleri vererek büyürken işin zirvesinde kalmalarını sağlıyorlar ve kendi büyümelerini de garanti altına almış oluyorlar.

Yerleşik destek sistemi avantajı

Bayilik sisteminde en iyi şey, bayilik alanlarının birbirlerini desteklemesidir. Olası bir problemde aynı firmanın bayiliğini almış kişiler ya da şirketler birbirleriyle irtibat kurarak sistem ya da iş konusunda destek alabilirler. Bu da bayilik sistemini bilgi ağı olarak avantajlı kılar. Kaliteli bir ekiple aldığınız bayilikte, istenilen hedefleri yakaladığınızda aynı firmanın başka bir lokasyonda başka bir bayiliğini alarak büyüme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu şekilde hem deneyimlediğiniz işi büyütme şansına sahip olursunuz, hem de mevcut ekibinizi yeni açtığınız bayinizde yeni ekibinize destek vermesi için kullanabilirsiniz.

Bayilik Veren Markalar

Bayilik almak; hedeflerinize ulaşarak hayallerinize kavuşmanıza yardımcı olacak bir iş girişimidir. Bayilik sistemini düşünmeniz için sıraladığımız nedenler bayilik sisteminin tanıdığı avantajlardan bazılarıdır.

Sizinde bayilik almak gibi bir düşünceniz varsa, daha detaylı bilgi ve marka araştırmalarına başlamak için: Kobi Vadisi platformunda yer alan bayilik veren mirmalar sayfasını ziyaret edebilir ilgilendiğiniz firmalar ile anlık olarak iletişim kurabilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz