Yatırımcı Arıyorum

Bayilik Nasıl Kurulur?

Günümüzde bayilik vermek, bir firmanın prestijini yansıtan en baskın kriterler arasında görülmektedir. Dünyanın en büyük ve en başarılı firmalarına bakıldığında tamamının; bayileri, distribütörleri, franchise ağları vardır. Ve bu demek oluyor ki; ticari başarı ile bayiliğin yakından bir ilişkisi vardır. Peki küçük şirketler için bu prestij sahibi sistemin ne gibi avantajları vardır?

Küçük bir işletme bayilik vererek büyümek istiyorsa, önce hangi kriterlerin kendisinde olması gerektiğini bilmesi gerekiyor. Bayilik sistemi, hali hazırda bugünkü üretimim, kazandığım bana yeter, fazlasına ne gerek var diyenlerin kesinlikle harcı değildir. İddialı olmayı gerektiren bayilik sisteminde, her günü büyümek için yeni bir fırsat olarak gören, hırslı yatırımcıların işidir. Eğer sizde bayilik vermek için uygun muyum diye düşünüyorsanız hırsınızı, iddianızı lütfen bir kontrol ediniz. “Azıcık aşım kaygısız başım” diyorsanız bayilik verme kararının kenarından bile geçmeyiniz, sonuç maalesef fiyasko olabilir. Siz ve şirket çalışanlarınız, işinizi büyütmekte ne kadar meraklı? Kurumsal bir firma olmak için gerekli kriterlere ne kadar sahipsiniz? Size, sorunlar açan bayilerinizi dinlemek için ne kadar isteklisiniz? Gibi soruları sorarak bayilik vermek için ne kadar istekli ve uygun olduğunuzu ölçümleyebilirsiniz.

Bayilik Vermek İstiyorum

Eğer sizde bu soruları kendinize sorduysanız ve bayilik vermek istiyorsanız daha detaylı bilgi sahibi olmak ve firmanızı artık büyük bir markaya dönüştürüp ulusal hatta uluslar arası bir kuruluşa çevirmek istiyorsanız; Türkiye’nin en büyük bayilik platformu olan Kobi Vadisi’nin sunmuş olduğu ücretsiz desteklerden faydalanabilirsiniz.

Pekçok büyük firma tarafından başarısının deneyimlendiği bayilik sisteminde, en önemli konulardan biride; yenilikçi bir zihniyete sahip olmaktır. Kaliteyi yakalamışsınız tıngır mıngır gidiyorsunuz, çalışanlarınıza da size de ekmek çıkıyor. Tek bir kalem ya da birkaç kalem de çok iyi derecede miktarlara da ulaşmışsınız. Ama bu nereye kadar? Hızlı değişen dünyamızda doyumsuzluk üst safhada ve herkeste bir yenilik tutkusu ki sormayın gitsin. Zaman böyle ve bizlerde zamana ayak uydurmalıyız ki, zamanın kölesi değil sahibi olabilelim. Ürünlerine sürekli yenilik katan, daha ne kadar geliştirebilirim diye beyin fırtınası yapmaktan kendini alıkoyamayan bir yapınız varsa, siz ve firmanız bayilik vermek biçilmiş kaftansınız.

Büyümek, daha büyük kitlelere hizmet vermek için, daha ne kadar kendinizi frenlemeyi düşünüyorsunuz? Eğer sizinde şahıs veya firma olarak böyle bir düşünceniz varsa, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan; Franchise Zinciri Kurmak adlı içeriği incelemenizi tavsiye ediyoruz.

En Kazançlı Yollardan Biri: Bayilik

Bazı insanlar vardır o an bir şey kazanmasa bile paylaşmaktan son derece mutlu olurlar. Aslında fiili olarak vermiş gibi görünse de paylaşmanın verdiği mutluluk ve huzur duygusu ile aslında en büyük kazançları elde eden onlardır. Ve bu bir hayat felsefesidir. Ticaret elbette bir menfaat alış verişidir. Fakat, vermekten mutlu olan biriyseniz bu kazanç sizi iki kat mutlu ve başarılı kılar. Sizde; bilginizi, tecrübenizi, başarınızı, paylaşmaktan mutlu olan bir yapıya sahipseniz, bayilik verdiğiniz firmalar çok şanslı demektir. Neden bu erdeminiz kısıtlı sınırlar içinde kalsın? Daha fazla iş gücü, daha fazla insan, daha fazla üretim ve daha fazla memnuniyet neden olmasın? Şayet sizde paylaşarak hem maddi hem manevi büyüyebileceğine gönülden inanıyorsanız, bayilik vermek bunu göstermenin en kazançlı yollarından biridir.

İşveren olmak başka, lider olmak başka bir şeydir. İşverenlerde, liderlerde yöneticidir amma velakin her işveren lider değildir. Küçük işletmenizde üç- beş kişilik kadronuzla güzel işler yapmış olabilirsiniz, elbet kaliteniz ve başarınız tesadüf değil ama yöneterek değilde, yönetilerek başarıyı yakalayan kendi çapında firmaların varlığı da inkâr edilemez. Bazı insanlar vardır, liderlik kanında vardır girdiği topluluk ne olursa olsun istem dışı da olsa onları yönetip yönlendirir. Bu bir vasıftır ve herkeste olacak diye de kural ve kaide yoktur. Sizde liderlik vasıflarına sahipseniz, beş kişide olsa beş yüz kişi de olsa ben yönetir yönlendiririm diyebiliyorsanız, bayilik sistemini ciddi olarak bir ele alın deriz. Çünkü hızlı yol kat edilen bayilik sisteminde, sahip olduğunuz liderlik vasıfları, çıkacağınız yolda kılavuz olacak bir vasıftır.

Bayilik Nasıl Verilir?

Şayet tüm bu vasıflara sahipseniz, bayilik vermek için bir yola koyulmadan önce Kobi vadisi web sitesini ziyaret ederek bayilik nasıl verilir hakkında daha detaylı bilgi bilgilenebilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz