En Popüler Bayilikler – 2022 Yılının En İyi Bayilik / Franchise Listesi

Ayrıntılı liste için tıklayın

Bayilik veren firmalar geçmiş yıllarda olduğu gibi 2022 yılında da; kafe, giyim, gıda, cafe, market, kozmetik, otomotiv ve daha onlarca farklı sektörde girişimciler için franchise çözümleri sunmaya devam ediyor. Kobi Vadisi bayilik veren firmalar sayfasında ücretli ve ücretsiz olarak yerli ve yabancı şirketlerin; bayilik, franchise, franchising, yetkili satıcılık, ürün satıcılığı, bölge temsilciliği, hizmet noktası, acentelik, distribütörlük, master franchise ve satış ortaklığı fırsatlarına ulaşabilirsiniz.

Yüzlerce farklı firmanın; bayilik başvuru şartlarını, yatırım koşullarını, bayilik ücretini, markanın sağladığı destekleri Kobi Vadisi’nden araştırabilirsiniz. İncelediğiniz firmanın tanıtım sayfasında yer alan Bayilik Başvuru Formu ile anlık olarak marka yöneticilerine talebinizi iletebilirsiniz. Alt alanda yer alan tüm firmalar butonu ile; kriterlerinize en uygun koşulları filtreleme yaparak, çok daha hızlı sonuç alabilirsiniz.Sektörlere Göre Bayilikler

Türkiye’nin en büyük bayilik platformuna hoş geldiniz. Bayilik arayışınıza size en uygun sektörü seçerek başlayabilir, ilgilendiğiniz firmanın sayfasını ziyaret ederek ücretsiz detaylı bilgi isteyebilirsiniz.


Öne Çıkan Bayilikler

 


Yeni Eklenen Firmalar

 


En Popüler Bayilikler – 2022 Yılının En İyi Bayilik / Franchise Listesi

Ayrıntılı liste için tıklayın


Kafeterya Bayilikleri

 

Tüm Kafeterya Bayilikleri

 


Fast Food Bayilikleri

 

Tüm Fast Food Bayilikleri

 


Gıda Bayilikleri

 

Tüm Gıda Bayilikleri

 


Otomotiv Bayilikleri

 

Tüm Otomotiv Bayilikleri

 


Hizmet Bayilikleri

 

Tüm Hizmet Bayilikleri

 


Lojistik Bayilikleri

 

Tüm Lojistik Bayilikleri

 


Bilişim Bayilikleri

 

Tüm Bilişim Bayilikleri

 


Eğitim Bayilikleri

 

Tüm Eğitim Bayilikleri

 


İnşaat Bayilikleri

 

Tüm İnşaat Bayilikleri

 


Temizlik Bayilikleri

 

Tüm Temizlik Bayilikleri

 


Restoran Bayilikleri

 

Tüm Restoran Bayilikleri

 


Elektronik Bayilikleri

 

Tüm Elektronik Bayilikleri

 


Sağlık Bayilikleri

 

Tüm Sağlık Bayilikleri

 


Emlak Ofisi Bayilikleri

 

Tüm Emlak Ofisi Bayilikleri

 


Ev Ofis Ürünleri Bayilikleri

 

Tüm Ev Ofis Ürünleri Bayilikleri

 


Kozmetik Bayilikleri

 

Tüm Kozmetik Bayilikleri

 


Takı Aksesuar Bayilikleri

 

Tüm Takı Aksesuar Bayilikleri

 


Isıtma Soğutma Bayilikleri

 

Tüm Isıtma Soğutma Bayilikleri

 


Giyim Bayilikleri

 

Tüm Giyim Bayilikleri

 


İçecek Bayilikleri

 

Tüm İçecek Bayilikleri

 


Enerji Bayilikleri

 

Tüm Enerji Bayilikleri

 


Ürün Satış Bayilikleri

 

Tüm Ürün Satış Bayilikleri

 


Bebek Çocuk Ürünleri Bayilikleri

 

Tüm Bebek Çocuk Ürünleri Bayilikleri

 


Diğer Sektörlerde Bayilikler

 

Tüm Diğer Bayilikler

 


 

Tüm FirmalarFirma Ekle

 


Bayilik Veren Sektörlerin Dağılımı

Fast Food %11
Kafeterya %11
Gıda %9
Otomotiv %6
Hizmet %6
Bilişim %5
Restoran %4
Giyim %4
Gayrimenkul %4
Diğer Sektörler %40

(belirtilen veriler, Kobi Vadisi platformunda yer alan Türkiye geneli bayilik veren sektörlerin yaklaşık yüzdelik dağılımı olarak baz alınmıştır)


 

Yardımcı Döküman

Kobi Vadisi editörleri tarafından girişimciler için hazırlanan Bayilik ve Franchise ile ilgili sıkça sorulan sorular adlı dosyayı inceleyebilirsiniz (PDF, 261 kb).

 

GÖRÜNTÜLE

Bayilik Sistemine Giriş Yapmak


Franchise Veren Firmalar

Bayilik / Franchise Almak

Günümüz Türkiye’sinde artık 10 işletmeden 5’i; bayilik / franchise sistemi ile çalışmaktadır. Önceki yıllara oranla bu rakamın ciddi manada artışı, elbette müşterilerin artık bilinçli alışveriş yapması, tüketicilerin artık en iyi hizmeti almak istemesinden doğmaktadır. Franchising iş modeli yaklaşık 100 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) faaliyete geçmiştir ve başarılı bir çalışma modelinin ardından hemen hemen tüm dünyada aktif olarak yatırımcılara iş modeli olarak sunulmuştur.

Daha fazla müşteriye ulaşmak, garanti sistemleri sunmak, en iyi ürünü en uygun fiyatlarla satın almak, merkezi yönetim sistemiyle kapsamlı olarak reklam/tanıtım çalışmalarının yapılması elbette yeni girişimciler için her zaman önemli ve cezp edici alternatifler olmuştur.

Müşteriler Marka Değeri Olan Firmalarla Daha Çok İlgileniyor

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; bir müşteri, alışveriş yapmadan veya hizmet almadan önce marka bilinirliği olan firmalara daha fazla yönelmektedir. Elbette bununla beraber firmalarda olduğu gibi devletin yönetim aksamları da müşteri memnuniyeti hususlarına ciddi çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

Sektörler büyüdü, iş dalları arttı, insanların alışveriş ağı genişledi. Böylelikle daha fazla tüketen bir toplum olduk. Haliyle daha fazla harcama ve daha fazla kazanma isteği oldukça artmaya başladı insanoğlunda. Artık sizde yeni bir işletme açmayı düşünüyorsanız veya var olan işletmenizi yenileyip Bayilik, Franchise veya Franchising iş modeli ile çalışmayı düşünüyorsanız alternatifleriniz çok fazla.

Yeni Bir İş Kurma Aşamanızda Profesyonel Destek Sağlıyoruz

Kobi Vadisi platformu olarak, Türkiye’de ve Dünya’da marka bilinirliği oldukça yüksek olan, sistemleri tam oturmuş, satış pazarlama ağı kurulu olan vb. daha birçok ek özelliğe sahip olan aktif olarak yüzlerce farklı Bayilik, Franchise, Franchising veya Distribütörlük veren firmaya ev sahipliği yapıyoruz.

bayilik veren firmalar

Yeni Bayilikler

Ülkemizin en kapsamlı bayilik ağını sizlere sunan Kobi Vadisi platformu ile bayilik veren firmalara ulaşmadan önce kapsamlı arama sistemimiz üzerinden size uygun kriterlere göre;

 • Birbirinden farklı 30’dan fazla sektör ve 200 farklı iş dalını sizlere sunuyoruz.
 • Bayilik, Franchising, Franchise, Yetkili satıcı, Ürün satış, Bölge müdürlüğü, Hizmet noktası, Acentelik ve Distribütörlük ana kategorileri ile daha fazla alternatif sunuyoruz.

İlgili firmanın:

Firma bilgileri

 • Kuruluş yılı, Çalışan sayısı, Merkezi ülkesi, Şube sayısı, Hedef bölgesi, İsim hakkı bedeli, Reklam katkı payı, Yatırımınızın geri dönüş süresi, Gelirden pay oranı, Şube büyüklüğü, Ürün/Hizmet kapsamı

Yatırımcıya sunmuş olduğu destekler

 • Açılış, Bölge koruması, Eğitim desteği, El kitabı, Kosgeb desteği, Ödeme desteği, Ortak reklam, Pazarlama desteği, Personel desteği, Proje desteği, Ürün desteği, Yer seçimi

Yatırım bilgileri

Yatırım tutarı, m2 Kurulum maliyeti, Minimum şube açılış maliyeti, Minimum nakit ihtiyacı, Toplam gerekli işletme sermayesi, Kar marjı gibi vb. bilgilere ulaşabilirsiniz.

Size en uygun olan, bayilik veren firmayı bulduktan sonra ilgili firmaya ait;

 • Firma tanıtım içeriği
 • Yatırım bilgileri
 • Tanıtım videosu
 • Konsept, ürün, hizmet görselleri
 • İlgili firma tarafından cevaplanan yeni girişimcileri bilgilendirmeye dair röportaj
 • İletişim bilgileri
 • Bayilik başvuru formu / bilgi talebi

İlgili firma sayfasında iken, Bayilik başvuru formunu doldurarak anlık olarak bayilik talep ettiğiniz firmaya başvuru formunuzu iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

İlgili firmanın sayfasında bulunan KAYDET butonuna tıklayarak, bu firmayı favorilerinize ekleyebilirsiniz. Kıyaslamak / karşılaştırmak istediğiniz firmaları daha sonrasında üye panelinizi ziyaret ederek veya firma karşılaştır sayfasında favori firmalarınızın detaylı analizini yapabilirsiniz.

Bayilik İle İlgili En Çok Sorulan Sorular

Bayilik nedir?

Bayilik; markası tanınmış, sektörde yer edinerek büyüme aşamasına gelmiş, ürünlerini / hizmetlerini daha geniş alanlarda pazarlamak ve yeni pazarlarda yaygın biçimde kullanılmasını sağlamak üzere hak ve imtiyaz sahibi firmanın bu hak ve imtiyazları belirli bir süre, sınır içinde belirlenmiş bir ücret karşılığında yatırımcıya kullandırması, iş birliği sürecinde kendi belirlediği sistem anlayışına sadık kalınması çerçevesinde Bayisine destek vermesi sürecini kapsayan ticari faaliyettir. Konu hakkında daha detaylı bilgi için: Bayilik Rehberi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bayilik satın almak

Girişimciler ve yatırımcılar yeni iş kurma sürecinde yerel bir işletme yerine bayilik, franchise, franchising alarak devam etmektedirler. Bayilik veren firmanın sağladığı avantajlar ve yapmış olduğu reklamlar sayesinde yatırımcılar bir markaya bağlı olarak ticari faaliyetlerini devam ettirmektedirler.

Ücretsiz franchise’ler

Yeni bir dükkân/işyeri açmak isteyen birçok girişimci, dükkân açma maliyetinden ziyade birçok farklı alanda masraf etmektedir. Ve bu aşamada da işyerini bayilik faaliyeti ile devam ettirmek isteyen girişimciler, en düşük maliyetler ile iş kurmayı hedeflemektedirler. Özellikle Türkiye temelli bayilik veren bazı şirketler, ücretsiz bayilikler vererek bayi ağlarını genişletmeyi amaçlarlar. Sizde bu aşamada Kobi Vadisi platformunda bulunan ücretsiz ve sermayesiz bayilik veren firmaları araştırabilirsiniz.

En karlı bayilik veren firmalar

Günümüzde yaklaşık 1.500 yerli ve yabancı farklı marka bayilik vermektedir. 30’dan fazla sektörde bayilik veren markalar, yeni yatırımcılara birçok konuda destek sağlamaktadırlar. Sizde bayilik almadan önce detaylı araştırmalar yaparak, hem yatırım aşamanızda hem de açılıştan sonraki süreçteki karlılık aşamanızda en karlı bayilik veren firmaları Kobi Vadisi bayilik/franchise arama motorunda ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kobi Vadisi tarafından sunulan; bayilik fırsatları sayfasını da incelemenizi tavsiye etmekteyiz.

Franchising veren firmalar

Özellikle yerli markalar dışında bulunan yabancı markalar ülkemizde bayilik iş modelinden daha çok franchising çalışma modeli ile çalışmaktadırlar. Franchising veren yüzlerce farklı firma, yeni yatırımcılara iş kurma aşamalarında birçok yatırım desteği sunmaktadırlar. Sizde yeni bir iş kurma aşamanızda yeni bir yatırım yapmayı düşünüyorsanız, uluslar arası düzeyde hizmet veren franchising veren markaları Kobi Vadisi’nde araştırabilirsiniz.

Distribütörlük veren firmalar

Daha kapsamlı bir yatırım yaparak sadece bayilik veya franchise olarak değil, ulusal veya uluslar arası bir markanın yerel veya bölgesel distribütörlüğünü alabilirsiniz. Bu araştırmayı yapmak için; Türkiye’nin en kapsamlı distribütörlük araştırma sitesi olan Kobi Vadisi desteğinden faydalanabilirsiniz.

Bayilik İlanı Vermek

Bayilik vermek

Eğer sizde markanız için yeni yatırımcılara ulaşmak istiyorsanız, Türkiye’nin en büyük bayilik / franchise platformundan faydalanabilirsiniz. Bayilik veren firmanız için yeni şubeler, girişimci adayları ve yatırımcılardan anlık olarak talep alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken; bayilik verilecektir sayfasını ziyaret ederek ön bilgi almak ve firma kaydınızı dakikalar içinde tamamlamak olacaktır.

Güncel haberlerimizi Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Uluslararası franchise derneğinin açıklamasına göre: Franchise (veya franchising), bir markanın ticari marka ismini yeni bir iş kuran girişimci / yatırımcının satın alacağı markanın (kullanım hakkının) tüm isim ve iş modeli altında markanın sunmuş olduğu tüm işleri yapma hakkı içeren çalışma modelidir.

Örnek: x markası, Türkiye genelinde bayilik / franchise vermektedir. Ankara şehrindeki bir yatırımcı, bu markanın tüm kullanım ve isim haklarının (bayilik anlaşması şartlarına göre) Ankara’da ticari kullanım haklarına sahip olur.

Bayilik / franchise satın almakta bir iş fikri ile başlar. Bulunduğunuz bölgede yeni bir iş potansiyeli olduğunu düşünüyorsanız, yerel bir işletme kurup bunu büyütmekle uğraşmak yerine düşündüğünüz iş fikri modeli sektöründe yer alan bayilik veren sektörlerdeki firmalar ile görüşebilirsiniz. Böylece hem bayilik açma fikrinizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz aynı zamanda sizin gibi benzer fikre sahip olan aynı sektördeki yöneticiler ile iş birliği (bayilik anlaşması) yaparak, daha verimli çalışabilirsiniz.

Ticaret hayatında en önemli konulardan birisi hiç şüphesiz; iletişim kurmaktır. Sahip olduğunuz iş fikrinizi hayata geçirmek için bayilik veren firmalar ile iletişim kurarak ön görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’nin en büyük bayilik / franchising platformu Kobi Vadisi’nde kriterlerinize en uygun bayilik veren firmaları araştırarak, bayilik başvurusu yaptıktan sonra ilgili firmanın size sunacağı çalışma modelleri ile bayilik almaya başlayabilirsiniz.

En çok kazandıran, marka bilinirliği güçlü olan yerli ve yabancı yüzlerce bayilik veren şirketin listesi Kobi Vadisi web sitesi ve mobil uygulamasında yer almaktadır. Bütçenize en uygun, bulunduğunuz şehirdeki müşterilere hitap edebilecek birçok farklı bayilik / franchise alternatifine Kobi Vadisi bayilik listeleri sayfasında ulaşabilirsiniz. Detaylı arama filtreleri ile; yatırım tutarı, sektör, iş modeli gibi vb. birçok ayrıntıya ulaşıp size en uygun firmaya saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.


750+ farklı bayilik / franchise ilanı ile, Türkiye’nin lider ilan portalı.