Türkiye’nin en büyük iş platformu Kobi Vadisi’nde;

Franchise Veren Firmalar

ile bayilik, distribütörlük, franchising, satış ortaklığı, acentelik ve yetkili satıcılık ilanlarına ulaşabilirsiniz. Kriterlerinize göre arama yapabilir, bütçenize en uygun bayilik veren firmalara ücretsiz başvurabilir, ilgilendiğiniz sektörde yer alan markaların yatırım fırsatlarını araştırabilirsiniz. Bayilik veren firmaların ücreti, şartları, destekleri ve sözleşmeleri hakkında bilgi sahibi olmak için iletişim kurabilirsiniz.


 

Bayilik iş modeli hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilmek için: Bayilik Rehberi‘ni inceleyebilirsiniz.


Joseph Coffee Franchise


 

Sektörlere Göre Bayilik Veren Firmalar

Bayilik veren firmaları sektörlere veya iş dallarına göre arama yapabilirsiniz.

 

 


 

Öne Çıkan Bayilik Veren Firmalar

Premium firmaların Kobi Vadisi’ne özel sunduğu fırsatları kaçırmayın.

 


 

Yeni Eklenen Bayilik Veren Firmalar

Kobi Vadisi’ne yeni eklenen firmalara ücretsiz başvuru yapabilirsiniz.

 


 

Yatırım Tutarına Göre Bayilik Veren Firmalar

Bütçenize en uygun bayilik / franchise / distribütörlük ilanlarını inceleyebilirsiniz.

50 Bin TL’ye Kadar Bayilikler

 

Tüm Firmalar

100 Bin TL’ye Kadar Bayilikler

 

Tüm Firmalar

250 Bin TL’ye Kadar Bayilikler

 

Tüm Firmalar

500 Bin TL’ye Kadar Bayilikler

 

Tüm Firmalar

1 Milyon TL’ye Kadar Bayilikler

 

Tüm Firmalar

1 Milyon TL ve Üzeri Bayilikler

 

Tüm Firmalar

 


Bayilik veren bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın


 

Bayilik Nasıl Alınır?

Bayilik ve franchising iş modeli, iş dünyasına giriş yapmak veya mevcut bir işi büyütmek isteyen girişimciler için günümüzde oldukça popüler bir seçenektir. Ancak, uygun bir bayilik almak için süreçleri dikkatlice planlamak önemlidir. Türkiye’nin en büyük bayilik sitesi Kobi Vadisi olarak, bayilik nasıl alınır sorusunu araştıranlar için yüzlerce farklı blog içeriği ve videoları girişimcilerle paylaşıyoruz. Bayilik nasıl alınır sorusuna cevap bulabilmek için alt kısımda yer alan blogları inceleyebilir ve videoyu izleyebilirsiniz.

 

 

Tüm BloglarYardımcı Döküman

Kobi Vadisi editörleri tarafından girişimciler için hazırlanan Bayilik ve Franchise ile ilgili sıkça sorulan sorular adlı dosyayı inceleyebilirsiniz. (PDF, 261 kb)

 

GÖRÜNTÜLE

 

Bayilik Hakkında Bilgiler

Yeni bir bayilik almayı veya bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Tavsiye ihtiyacı olan, deneyimlerini paylaşmak isteyen, tedarik alanında sorun yaşayan, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
29 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mert
Mert
3 ay önce

Merhaba, benimde bir sorum olacak. fakat sorum bayilik veren firmalar ile ilgili değildir. Bende bir girişimciyim, yeni bir iş kurmak istiyorum. yerel bir işletme açarak para kazanmak istiyorum. neden bir firmanın bayiliğini alarak hem bir sisteme bağlı kalmalıyım hem de… Devamını oku »

S. N.
S. N.
6 ay önce

Mobil uygulamanızı uzun süredir kullanıyorum. Bende bir markanın franchise ı olmak istiyorum. Piyasada en çok tercih edilen franchise firmalarına nasıl ulaşabilirim?

Gulistan t.
Gulistan t.
6 ay önce

Bir markanın bayiliği nasıl alınır? Günümüzde piyasa koşulları malum. Bayilik almak mantıklı mıdır? Yardımınızı rica ederim.

Adnan
Adnan
6 ay önce

Ben otomotiv sektöründe bir bayilik düşünüyorum. Kimler yardımcı olabilir acaba? He bu ara izmirde düşünüyorum

Didem
Didem
8 ay önce

Merhabalar 3yıldır Tekirdag çerkezköyde ikamet ediyorum bir girişimde bulunmak istiyorum bu benim ilk deneyimim olacak ufak çapta fakat cazip bir girişimcilik düşünüyorum fakat hiçbir fikre sahip degilim yardımcı olabilecek çözüm sunabilecek olan varsa sevinirim


 

Bayilik ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 

Bayilik, bir firmanın başka bir işletmeye belirli bir bölgede ve konseptte ticari faaliyetlerini sürdürme hakkını verdiği iş modelidir. Bu iş modelinde, bayi olarak adlandırılan işletmeye; markanın ürünlerini veya hizmetlerini kullanımı ve satışı için izin verir.

Uluslararası franchise derneğinin açıklamasına göre: Franchise (veya franchising), bir markanın ticari marka ismini yeni bir iş kuran girişimci / yatırımcının satın alacağı markanın (kullanım hakkının) tüm isim ve iş modeli altında markanın sunmuş olduğu tüm işleri yapma hakkı içeren çalışma modelidir.

Bayilik ve franchise, genellikle benzer iş modellerini ifade eden terimlerdir. Ancak, aralarında önemli farklar bulunmaktadır. Bayilik, genel olarak bir firmanın iş modeli, markası, ürünlerin satışı üzerine bir işletmeye belirli bir bölgede ve konseptte faaliyet gösterme izni veren bir iş modelini ifade ederken, franchise; daha kapsamlı ve spesifik bir iş modelini ve marka kullanma hakkını içerir.

İş fikrinizi hayata geçirmek için, ilgilendiğiniz sektördeki bayilik veren firmalar ile iletişim kurarak ön görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Kobi Vadisi gibi vb. bayilik / franchising sitelerinde kriterlerinize en uygun bayilik veren firmaları araştırarak, bayilik başvurusu yaptıktan sonra ilgili firmanın size sunacağı çalışma modelleri ile bayilik almaya başlayabilirsiniz.

Bayilik iş modeli yerel bir işletme tipine göre her zaman daha fazla kar sağlayan bir çalışma türüdür. Bir markaya bağlı olmakla beraber hem kurumsal bir imaj sağlanır hem de markanın işletmeye yönlendireceği müşteriler ile de ek kazanç sağlanır. Bayilikte daha fazla para kazanabilmenin en etkili yolu; profesyonel reklam çalışmaları yapmaktır.

Bayilik veya franchise alırken sözleşme yapmak genellikle zorunludur. Bayilik sözleşmesi, ana firma ile bayilik alanın arasındaki belirlenen koşulları, hakları ve sorumlulukları düzenleyen hukuki bir belgedir. Sözleşme, tarafların karşılıklı beklentilerini netleştirir ve işbirliği sürecini düzenler. Bu belge, hem bayiliği alan için hem de bayilik verenin haklarını koruyarak, işbirliği sürecinin adil ve şeffaf bir şekilde yürütülmesini sağlar.