BAYİLİK ARAMA


SEKTÖR SEÇİMİ


Firmanız burada yayınlansın. Anaokulu Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Kids Education Academy Franchise EğitimRöportajPremium Firma

Kids Education Academy Franchise

Kids Education Academy Franchise Bilgileri Okul öncesi çağdaki çocukları, ilkokula donanımlı şekilde yetiştirmeyi amaç edinmiş Kids Education Academy Kreş ve...
 • Eğitim
 • Franchise

Özgür Kaşif Anaokulu Franchise

Özgür Kaşif Anaokulu Franchise Bilgileri Özgür Kaşif Franchise bire bir izlenecek programlara, katılım, değer yaratma ve kar için bir çok...
 • Eğitim
 • Franchise
Kaşif Çocuk Akademisi Bayilik EğitimRöportaj

Kaşif Çocuk Akademisi Franchising

Kaşif Çocuk Akademisi Franchising Bilgileri HAKKIMIZDA 2014 yılında yeni ismiyle gün yüzüne çıkan Kaşif Çocuk Akademisi, DEBİ-T eğitim modeli, Cezeri...
 • Eğitim
 • Franchising

Bm Baby Montessori Franchising

Bm Baby Montessori Franchising Bilgileri TAKIMIMIZA KATIL Evet riskli, yeni yatırımlar, yeni girişimler, korkutucu ve kaygılandırıcı. Hatta bir anaokulu işletmeye...
 • Eğitim
 • Franchising
Kida Okulları Franchising EğitimRöportaj

Kida Okulları Franchising

Kida Okulları Franchising Bilgileri Değişen yaşam algısı ve doğala dönüş eğilimi doğrultusunda yeni bir eğitim anlayışı ile 2018 yılında kurulan...
 • Eğitim
 • Franchising

KANZ Kindergarten Anaokulları Master Franchise

KANZ Kindergarten Anaokulları Master Franchise Bilgileri Türkiye’nin en büyük bebek ve çocuk markası Kanz, eğitim sektöründe kendini kanıtlamış master franchise’lık...
 • Eğitim
 • Master Franchise

Dodi Eğitim Kurumları Franchise

Dodi Eğitim Kurumları Franchise Bilgileri Anaokulu için yapılacak yatırım masrafı, mekânın büyüklüğüne, tadilat gerekip gerekmediğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Mekana...
 • Eğitim
 • Franchise

Anaokulları çocukların okul öncesi eğitim gereksinimleri karşılamasını sağlamaya yardımcı olurken, bazı anaokulları aynı zamanda gündüz bakım evleri olarak da bulunur ve çalışan ebeveynler için okul öncesi veya sonrası önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır. Sizde bu alanda geçmiş bir eğitime sahipseniz, bulunduğunuz şehirde bir anaokulu bayiliği alarak markanın size sunacağı destekler ile hızlı bir şekilde hem kariyerinizi devam ettirebilirsiniz hem de yüksek karlı bu iş modelinden yararlanabilirsiniz.

Anaokulu Bayiliği Almak

Günümüzde anaokulu bayiliği almak, oldukça önemli bir iş kurma modelidir. Günümüzde aileler için eğitim oldukça önemli bir hale gelmiştir. Özellikle çocukların zorunlu eğitimlerine başlamadan önce anaokuluna giderek daha donanımlı olmasını isteyen aileler tarafından anaokullarına rağbet artmıştır. Bu duruma bağlı olarak girişimcilerin anaokulu bayiliği alarak kar elde etme şansı yükselmiştir.

Eğitim her zaman oldukça önemli bir konu olmuştur. Bu nedenle eğitim sektöründe bulunan anaokullarına yapılacak olan yatırımlar oldukça ciddi bir süreci içerir. Girişimcilerin önceden pek çok konuda araştırma yapması gerekir. Alınan bayiliklere göre çocuklara sunulan eğitimler oldukça önemlidir. Her geçen gün önemli artan bir sektör olan eğitim alanı çeşitli fırsatları girişimcilere sunabilmektedir. Özellikle çocuklarının zorunlu eğitimlerine başlamadan önce iyi bir eğitim almasını isteyen aileler anaokullarını araştırmaya başlar. Bu nedenle eğitim sektörüne yapılacak olan yatırımlardan girişimcilerin oldukça iyi gelir elde etmesi mümkün olabilir.

Çocukların yetiştirilmesine yönelik olarak alınan bir bayilik olması nedeniyle girişimcilerin oldukça donanımlı olarak bayilik alması gerekir. Çeşitli incelemeleri yaparak en uygun olan markayı seçmesi gereklidir. Pek çok anaokulu markası bayilik verir ve girişimcilere seçenek oluşturur. Ancak eğitim sektöründe girişimciler için yalnızca kar elde etmek değil aynı zamanda iyi bir hizmet sunabilmek önemlidir. Anaokulu bayilikleri çeşitli sorumlulukları beraberinde getirir ve dikkatli olunarak girişimlerde bulunulması gereken bir sektördür.

Eğitim Sektöründe Anaokulu Bayilikleri

Özellikle çalışan aile bireylerinin sayısının artmasıyla birlikte anaokullarına olan talep artmış durumdadır. Aileler için çocuklarının iyi bir eğitim alması oldukça önemlidir. Buna bağlı olarak en iyi donanıma sahip olan anaokullarını araştırarak çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamak isterler. Anaokulu bayilikleri bu nedenle her geçen gün artan bir talebe sahiptir. Çeşitli şehirlerde ve her ilçede anaokullarına ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle iş yerlerine yakın olarak açılan anaokulu bayilikleri oldukça karlı işler yapabilmektedir.

Eğitim sektöründe elde edilen karın büyük bir kısmını anaokulları oluşturur. Bu nedenle girişimcilerin anaokulu bayiliği almaya yönelik olarak yapacakları yatırımlar oldukça karlı sonuçları beraberinde getirecektir. Öğrencilere sunulan tüm hizmetlerin doğrudan bu durum ile ilgisi bulunur. Anaokulu bayiliğine yönelik olarak yaşanan gelişmelerin özeti ise şu şekildedir:

 • Anaokulu sektörü hem dünyada hem de Türkiye’de her geçen gün önemi artan bir sektördür.
 • Sektörde en önemli noktalardan biri çocuklara sunulan hizmetlerdir. Yemekhane olması, öğretmen kadrosu, verilen eğitimler, yabancı dile yönelik olarak sağlanan destekler gibi çeşitli özellikler oldukça önemlidir.
 • Türkiye’de genç yaş grubunun yoğunlukta olması nedeniyle her geçen gün sektörün önemi artmaktadır.
 • Çalışan anne ve babaların sayısı arttıkça eğitime verilen önem artmaya başlamaktadır.
 • Özel eğitim sektöründe en fazla yatırımı alan alanın anaokulları olmasıyla birlikte girişimcilerin sektöre olan ilgisi artmıştır.

Girişimciler çeşitli olanakları ve sağladığı kar oranları ile anaokulu sektörüne yatırım yaparak oldukça iyi bir kar elde edebilir.

Anaokulu Bayiliği Alma Maliyeti Ne Kadardır?

Anaokulu bayiliği almak için gerekli olan sermayenin girişimciler tarafından sağlanmış olması gerekir. Sektöre girmeden önce sermayeye miktarının sağlanması ile birlikte diğer maliyetler en aza indirilebilir. Anaokulu bayilikleri çeşitli maliyetleri içerir ve markalara göre sermaye miktarları değişim gösterir. Anaokulu bayiliği almak için girişimcilerin ortalama maliyeti 100.000 TL olacaktır. Ancak bu fiyat 1.000.000 TL’ye kadar çıkabilir ve daha aşağıda olması da mümkün olur.

Anaokulu bayilikleri için belirlenen maliyetler markalara göre değişir. Aynı zamanda en önemli noktalardan biri sunulan desteklerdir. Girişimcilere çeşitli hizmetleri bayilik alınan marka sağlayabilmektedir. Bu nedenle bayilik almak için gerekli olan maliyetler değişecektir. Sektörde alınabilecek bayiliğin en az maliyeti 200.000 TL olacaktır. Maliyet miktarları aynı zamanda 500.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Anaokulu Bayiliklerinde Yatırım Endeksi

Anaokulu bayiliği almadan önce girişimcilerin çeşitli yatırım endekslerini incelemesi gerekir. Belirli bir sermaye miktarına sahip olan girişimciler en doğru yatırımı yapabilmek için önceden bir inceleme içinde olmalıdır.

Girişimcilerim dikkat etmesi gereken noktalar ise şu şekildedir:

 • Anaokulu bayiliğinin alınmasının ardından girişimciler belirli bir süre veya devamlı olarak isim kullanma bedelini markalara ödeyebilir. Bu bedel seçilen markaya bağlı olarak değişir.
 • Minimum olarak girişimcilerin sahip olması gereken bir yatırım tutarı bulunmaktadır. Sektörde yatırım yapmak isteyen girişimciler 49.000 TL nakit miktarına sahip olmalıdır.
 • Bazı markalar bayilik alan girişimcilerin elde ettikleri gelirlerden kar alabilmektedir. Seçilen markalara göre durum değişim gösterebilir. Bayilik almadan önce detaylı bir inceleme yapılarak alınan miktar öğrenilebilir.
 • Girişimcilerin anaokullarına yönelik olarak yaptıkları yatırımların ardından geri dönüş sağlama oranları ortalama olarak 15 ay sürebilir.
 • Anaokulu temellerinin atılacağı işyerinin belirli bir büyüklüğe sahip olması gerekir. Girişimcilerin yaklaşık olarak 288 m2 olan bir işyeri büyüklüğüne sahip olması gerekir. Bu sayede uygun bir yatırım yapılabilir.
 • Bayilik alınmasıyla birlikte girişimciler çeşitli olanaklardan yararlanabilmektedir. Yararlanılabilen olanaklar arasında markaların sunduğu reklamlar vardır. Bazı markalar bayilik verdiği girişimcilerden reklamlara katlı payı olarak bir ödeme almaktadır.

Girişimciler tüm detayları inceleyerek en doğru yatırım kararını alabilirler.

Anaokulu Bayiliği Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anaokulu için yapılacak olan yatırımlar oldukça önemlidir. Bu nedenle girişimcilerin rastgele bir markanın bayiliği değil araştırma yaparak bir markanın bayiliğini alması gerekir. Anaokullarına yönelik alınacak olan bayilikler için çeşitli noktalara dikkat edilmesi gerekir.

Girişimcilerin sektöre yönelik olarak dikkat etmesi gereken noktalar ise şu şekildedir:

 • Anaokulu bayiliği almadan önce girişimcilerin sunulan destekleri öğrenmesi gerekir. Bazı markalar işyeri için girişimciler adına tercihte bulunabilir ve zorunlu olarak uyulması gereken kurallar bulunur.
 • Anaokulu bayiliği alan girişimciler gerekli koşulları sağlıyorsa okulunda müdür olabilir. Ancak gerekli özellikler sağlanmıyorsa müdür için arayışa geçilmelidir. Aynı zamanda anaokulu bayiliklerinde girişimciler öğretmen seçimine de oldukça dikkat etmelidir.
 • Anaokulunun içinde yemekhane için uygun bir alanın olması ve yemeklerin çeşitli standartlara uygun olması gerekir. Aynı zamanda yemekleri hazırlayacak personeller ve yemeklerin dağıtılmasına uygun olan bir alanın olması gerekir.
 • Anaokulları çocuklar için oyun alanına ve yabancı dil eğitimlerine önem verirse daha çok gelir elde edebilir. Bu nedenle işyeri için uygun görülen alanlarda çocuklara en iyi hizmetin verilmesi sağlanmalıdır.
 • Bayiliğin alınmasının ardından çocukların evlerinden okula daha rahat gelebilmesine yönelik olarak servis yatırımları yapılabilir. Bu sayede hem çocukların güvenliği sağlanır hem de ailelere servis hizmeti sunulabilir.
 • Anaokullarının sahip oldukları alanlara bağlı olarak kapasitesi için bir planlama yapması gerekir.
 • Çocukların en üst seviyede güvenliğe sahip olabilmesi için ilk yardım alanında tecrübeli olan ve eğitim almış olan personellerin ve gerekli malzemelerin işyerinde olması gerekir.

Anaokulu Bayiliği Kazançları Ne Kadardır?

Anaokulu bayiliği alan girişimciler her ay farklı olarak bir gelir elde edebilir. İşin kurulduğu ilk yıllar ile sonraki yıllar arasında gelir düzeylerinde değişimler olabilir. Ortalama olarak 30 öğrencinin olduğu bir anaokulunda girişimcilerin aylık kazançları 50.000 TL ve üstü olabilecektir. Anaokulu bayiliklerinin kazançları ise oldukça farklı olabilir.

Hem öğrenci sayısı hem de işyeri giderleri kar oranlarını doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle her ay farklı bir kazanç elde edilebilmektedir. Girişimciler çeşitli giderleri netleştirerek daha kesin bir kazanç oranına sahip olabilmektedir.


Anaokulu Bayilik Yorumları

Anaokulu sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments