Otomotiv > Araç Kiralama sektöründe bayilik veren; en yeni firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

 

Öne Çıkan Firma

Teknik Rent a Car Acentelik

Teknik Rent a Car Acentelik Bilgileri Geniş Müşteri Kitlesine, antalyaluksrentacar.com web sitesi üzerinden ve 0242 338 04 33 numaralı Seyahat...
₺50,000
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Akdeniz Bölgesi
 • Acentelik

Akby Rent a Car Bayilik

Akby Rent a Car Bayilik Bilgileri MARKAMIZI NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ Firmamız Akby Rent a Car Genel Merkezimiz olmak üzere; birçok...
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

addCar Rental Franchising

addCar Rental Franchising Bilgileri Uluslararası bir platformda büyümek isteyen vizyon ve hırsı olan yenilikçi araç kiralama şirketleri arıyoruz. Araç kiralama...
 • Türkiye Geneli
 • Franchising

Storm Car Rental Bayilik

Storm Car Rental Bayilik Bilgileri 2018 yılında kurulmuş olan storm car rental günlük araç kiralamanın yanında uzun dönem araç kiralama...
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

Cheap Car Hire Franchise

Cheap Car Hire Franchise Bilgileri Cheap Car Hire 2001 yılında america’da Kurulmuştur. Dünya Genelinde bir çok ülkede hizmet vermektedir. Ve...
 • Türkiye Geneli
 • Franchise

Arvel Car Central Bayilik

Araç kiralama sektöründe bayilik veren önemli firmalar arasında yer alan Ferro Car Rental’ın bünyesinde kurulan ARVEL CAR CENTRAL 1986 yılından...
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik
ferro car rental araç kiralama bayilik OtomotivRöportaj

Ferro Car Rental Bayilik

FCR Ferro Car Rental firması ana hizmet konusu olarak araç kiralama işi yapmaktadır.Türkiye’de sektörün aktif ve karlı olması nedeniyle birçok...
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

Ema Car Rental Franchise

Ema Car Rent a Car Hakkında: Ema Car Rent a Car firması ana hizmet konusu olarak araç kiralama işi yapmaktadır....
 • Türkiye Geneli
 • Franchise

ByAslan Rent A Car Bayilik

2014 yılında kurulmuş olan ByAslan şirketler grubu Türkiye’nin yanı sıra; Saudi Arabistan , Bahreyn ve Gürcistan’da otomotiv ve turizm alanlarında...
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

Didi Rent A Car Bayilik

Didi Rent A Car Bayilik Bilgileri Vizyonumuzu ve misyonumuzu oluşturan değerlerin en başında gelen; kalite, hizmet ve müşteri memnuniyetini ilke...
₺10,000
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

Teknik Rent a Car Acentelik

Teknik Rent a Car Acentelik Bilgileri Geniş Müşteri Kitlesine, antalyaluksrentacar.com web sitesi üzerinden ve 0242 338 04 33 numaralı Seyahat...
₺50,000
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Akdeniz Bölgesi
 • Acentelik

Kobi Vadisi editörleri tarafından, araç kiralama sektöründe bayilik/franchise veren 6 farklı (bağımsız) firmanın analizi yapılarak bu sektörde yatırım yapmak isteyen girişimcilere yatırım endeksi hazırlanmıştır.

 

Yatırım tutarı: 123.000 tl

Minimum nakit ihtiyacı: 81.000 tl

İsim hakkı bedeli: 6 firmanın 5’i alıyor

Reklam katkı payı: 6 firmanın 5’inde var

Gelirden pay: 6 firmanın 1’i alıyor

Kar marjı: %80 civarında

Yatırımın geri dönüş süresi: ortalama 6 ay

Gerekli işyeri büyüklüğü: 35 m2

 

(Yukarıda belirtilen değerlerin tümü, 6 farklı markanın ortak değerleri baz alınıp yaklaşık değerleri hesaplanarak belirtilmiştir)

araç kiralama bayilik veren firmalar

Araç Kiralama İşine Yatırım Yapmak

Franchising sistemi içerisinde oldukça karlı bir alan haline gelen ve de birçok iş kolu üzerinde kullanılan bu alan, popülasyonun yoğun olduğu bölgelerde bireysel kullanımların da yaygın olarak tercih edildiği bir lojistik kaynak olarak belirtiliyor. Ülke sınırları içerisindeki firmaların farklı lokasyonlar ile kişisel araçlarını kullanmak yerine araç kiralama bayileri sayesinde ihtiyaçlarını giderdikleri gözlemleniyor.

Genel olarak bakıldığında günümüz içerisindeki kişilerin yoğun çalışmalar sonucunda tatil sayılan günlerde sıklıkla şehir dışına çıktıkları gözlemleniyor. Bu gezintilerde ise araç kiralama bayilerini kullandıkları belirtiliyor. Her gecen gün artan bu ihtiyaçlar doğrultusunda ülkemiz sınırları içerisinde markalaşmış firmaların franchising sistemi ile araç kiralama alanları üzerine çalışmalar yaparak kişilerin ihtiyaçlarını gidermeyi başardıkları belirtiliyor.

Günümüz ekonomisinin günden güne değişim göstermesi ile birlikte araç fiyatları ve masraflarının oldukça artış gösterdiği belirtiliyor. Bu nedenle kişiler araç kiralama bayilerini kullanarak araç kiralayarak aşırı masraf yapmadan istedikleri yerlere gidebilmeleri sağlanıyor. Ülke sınırları içerisinden herhangi bir araba almanın yanında birçok masrafın da meydana geldiği gözlemleniyor. Bu gibi çözümlerden kurtulmak için girişimcilerin birçok kısmı araç kiralama bayilerine önem verdiği belirtiliyor.

Ülkemiz içerisindeki bazı şirketlerin bu duruma çözüm olarak kişilerin araçlarının masraflarından kurtulması açısından birçok yatırımcıya araç kiralama franchise’i sundukları belirtiliyor. Kişiler ise bu durumu avantaj bilerek araç almak yerine kiralamayı tercih ediyor.

Araç Kiralama Franchise Almak

Kişilerin araç kiralama franchise’i satın almadan önce dikkat etmesi gereken bazı durumlar meydana geliyor. Bu durumların en önemlilerinden bir tanesi de bayiliğini almak istediğiniz firmanın ne kadar güvenilir olduğu ve de ne kadar biliniyor olması hakkında bilgiler edinmeniz gerekiyor. Çünkü araç kiralamak isteyen kişiler öncelikle ülke sınırları içerisindeki markalaşmış firmalara başvurduğu belirtiliyor. Özellikle bu alandaki bazı kurumsallaşmış olan firmalar, bu konularda güvenilir ve bilinen firmalar ile çalışmak istedikleri belirtiliyor.

Araba kiralama franchise’i üzerinde dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi de bilinilir olmanız olarak belirtiliyor. Bayi satın alacak kişi öncelikle ülke sınırları içerisinde markalaşmış bir firmayı tercih etmesi gerektiği uygun bulunuyor. Aynı zamanda markalaşmış olan bu firmanın sabit müşterilerini de kazanabilme avantajınız meydana geliyor. Bu durum bayi içerisinde ekstra bir çaba sarf etmenizin önüne geçerek kazanç sağlayabilmeniz adına oldukça büyük avantaj olarak meydana geldiği belirtiliyor. Bu nedenlerden oluşabilecek sorunlara karşı üretilmiş olan çözümlerden en önemlisi ise kişinin araç kiralama franchise’i satın almadan önce iyice araştırması, birkaç bayi sahibi ile iletişime geçmesi gerekiyor.

Rent a Car Bayilerinden Elde Edilecek Kazançlar

Bu sektör oldukça kar getiren franchising sistemi içerisinde yer aldığı görülüyor. Buradaki kazanç ise bayi içerisinde bulunan araçların müşterinin araç kiralama sürelerine göre değişim gösteriyor. Araçlar müşterilerin elinde olduğu müddetçe bayiyi satın almış olan kişinin kazancı değişim gösteriyor. Bayi içerisindeki araçların kiralanması sonucunda sabit müşteriler ile anlaşma yapılması durumunda   oldukça büyük kazançlar elde edilebiliyor.

Franchising sistemi içerisinde en karlı alanlardan bir tanesi olan araç kiralama, bayi içerisinde yer bulan araçların markalarına ya da modellerine göre kiralama ücretlerinin değişim gösterdiği belirtiliyor. Ülke sınırlarımız içerisinde bu tarz bayiler satın alabilmek için kişinin sahip olması gereken minimum alan ise yaklaşık olarak 90 metrekare ya da 100 metrekare gibi seçenekler uygun bulunuyor. Bu alanların maliyetleri ise lokasyona göre değişim gösterirken minimum ücretiyse 100.000 TL gibi rakamlardan oluşuyor.

Bayi sahibinin müşterilere sunacağı araçların modelleri değişim gösterse de minimum rakam 90 TL ile 100 TL arası olduğu belirtiliyor. Bu belirlenen ücretlerin ise kiralama sürelerinin belirlenmesi ile 20 ya da 30 gün kiralanan araç, 60 TL ya da 70 TL arasında değişim gösterebiliyor.

Franchising sistemi içerisinde yer edinen araç kiralama bayilikleri gerek fiyatlandırılması gerekse firmaların bilinirliği sayesinde bayi sahiplerine oldukça büyük kazançlar sağlayabiliyor. Bu firmaların fiyatlandırılması ise her yerde standart olarak müşterilere sunulduğu belirtiliyor. Bu gibi durumlar sonucu araç kiralama alanındaki kazançlardan etkilenen yerli ve yabancı yatırımcılar ülke sınırları içerisindeki bayilere oldukça büyük yatırımlar sağladığı belirtiliyor.

Türkiye’de 2017 verilerine göre araç kiralama işleminde kullanılan araç sayısı %10,6 artış göstermiş. Sektör krizlerden etkilenmeden büyümesini sürdürmüş 2004-2008 en hızlı büyüdüğü dönem oran %50 gibi bir rakama ulaşırken yerli ve yabancı pek çok yatırımcıyı bünyesine çekmiş.ve 2018 yılında da sektörün sağlıklı ilerleyişini sürdüreceği belirtiliyor.

Siz de bu avantajları değerlendirerek bayi satın almak istiyorsanız, Kobi Vadisi platformunda yer alan oto kiralama bayiliği veren firmaları ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’de ilk ve tek!

Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan; oto kiralama sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik hazırlanmış iş planları, fizibilite çalışmaları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


yeni iş fırsatları

Hızlı Bayilik Arama


Bayilik Başvurusu

Bu sektörde yer alan firmalardan dilediğinizi ziyaret ederek, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formunu doldurup anlık olarak firma yetkililerine iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.

Bayilik İlanı Verin

Bayilik, franchise veren firmanızın tanıtımını; yeni girişimcilere ulaşmasını sağlayın. Bu kategoride, ücretsiz bir şekilde firmanızın bayilik ilanını verin.
en popüler bayilikler
bayilik rehberi
kategori sponsorluk