Joseph Coffee Franchise


Bigmamas FranchiseBAYİLİK ARAMA


SEKTÖR SEÇİMİ


YATIRIM SEÇİMİ


En Popüler Bayilikler 2023 Yılının En İyi Bayilik / Franchise Listesi

Ayrıntılı liste için tıklayın


Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Öne Çıkan Bayilikler


Yeni Eklenen Firmalar


Kafeterya Bayilikleri

 

Tüm Kafeterya Bayilikleri (90+)


Fast Food Bayilikleri

 

Tüm Fast Food Bayilikleri (90+)


Gıda Bayilikleri

 

Tüm Gıda Bayilikleri (65+)


Otomotiv Bayilikleri

 

Tüm Otomotiv Bayilikleri (40+)


Hizmet Bayilikleri

 

Tüm Hizmet Bayilikleri (50+)


Lojistik Bayilikleri

 

Tüm Lojistik Bayilikleri (10+)


Bilişim Bayilikleri

 

Tüm Bilişim Bayilikleri (30+)


Eğitim Bayilikleri

 

Tüm Eğitim Bayilikleri (30+)


İnşaat Bayilikleri

 

Tüm İnşaat Bayilikleri (25+)


Temizlik Bayilikleri

 

Tüm Temizlik Bayilikleri (25+)


Restoran Bayilikleri

 

Tüm Restoran Bayilikleri (25+)


Sağlık Bayilikleri

 

Tüm Sağlık Bayilikleri (20+)


Emlak Ofisi Bayilikleri

 

Tüm Emlak Ofisi Bayilikleri (15+)


Ev Ofis Ürünleri Bayilikleri

 

Tüm Ev Ofis Ür. Bayilikleri (15+)


Kozmetik Bayilikleri

 

Tüm Kozmetik Bayilikleri (20+)


Takı Aksesuar Bayilikleri

 

Tüm Takı Aksesuar Bayilikleri (15+)


Giyim Bayilikleri

 

Tüm Giyim Bayilikleri (20+)


İçecek Bayilikleri

 

Tüm İçecek Bayilikleri (10+)


Enerji Bayilikleri

 

Tüm Enerji Bayilikleri (15+)


Ürün Satış Bayilikleri

 

Tüm Ürün Satış Bayilikleri (65+)


Diğer Sektörlerde Bayilikler

 

Tüm Diğer Bayilikler (20+)

 


 

Bayilik veren bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

 


Bayilik Veren Sektörlerin Dağılımı

Fast Food %11
Kafeterya %11
Gıda %9
Otomotiv %6
Hizmet %6
Bilişim %5
Restoran %4
Giyim %4
Gayrimenkul %4
Diğer Sektörler %40

(belirtilen veriler, Kobi Vadisi platformunda yer alan Türkiye geneli bayilik veren sektörlerin yaklaşık yüzdelik dağılımı olarak baz alınmıştır)


Bayilik – Franchise Blogları


Bayilik ve Franchise – Sıkça Sorulan Sorular

Yardımcı Döküman

Kobi Vadisi editörleri tarafından girişimciler için hazırlanan Bayilik ve Franchise ile ilgili sıkça sorulan sorular adlı dosyayı inceleyebilirsiniz. (PDF, 261 kb)

 

GÖRÜNTÜLE

Bayilik Nasıl Alınır?

Bayilik iş modeli, iş dünyasına giriş yapmak veya mevcut bir işi büyütmek isteyen girişimciler için günümüzde oldukça popüler bir seçenektir. Ancak, uygun bir bayilik almak için adımları dikkatlice planlamak önemlidir. Türkiye’nin en büyük bayilik sitesi Kobi Vadisi olarak, bayilik nasıl alınır sorusuna ayrıntılı cevap verebilmek için özel bir video hazırladık. Bu video içeriğinde bayilik alma sürecinizi ayrıntılı bir şekilde sizinle paylaşmaya çalışacağız.


Franchise Veren Firmalar

Bayilik / Franchise Almak

Günümüz Türkiye’sinde artık 10 işletmeden 5’i; bayilik / franchise sistemi ile çalışmaktadır. Önceki yıllara oranla bu rakamın ciddi manada artışı, elbette müşterilerin artık bilinçli alışveriş yapması, tüketicilerin artık en iyi hizmeti almak istemesinden doğmaktadır. Franchising iş modeli yaklaşık 100 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) faaliyete geçmiştir ve başarılı bir çalışma modelinin ardından hemen hemen tüm dünyada aktif olarak yatırımcılara iş modeli olarak sunulmuştur.

Daha fazla müşteriye ulaşmak, garanti sistemleri sunmak, en iyi ürünü en uygun fiyatlarla satın almak, merkezi yönetim sistemiyle kapsamlı olarak reklam/tanıtım çalışmalarının yapılması elbette yeni girişimciler için her zaman önemli ve cezp edici alternatifler olmuştur.

Müşteriler Marka Değeri Olan Firmalarla Daha Çok İlgileniyor

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; bir müşteri, alışveriş yapmadan veya hizmet almadan önce marka bilinirliği olan firmalara daha fazla yönelmektedir. Elbette bununla beraber firmalarda olduğu gibi devletin yönetim aksamları da müşteri memnuniyeti hususlarına ciddi çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

Sektörler büyüdü, iş dalları arttı, insanların alışveriş ağı genişledi. Böylelikle daha fazla tüketen bir toplum olduk. Haliyle daha fazla harcama ve daha fazla kazanma isteği oldukça artmaya başladı insanoğlunda. Artık sizde yeni bir işletme açmayı düşünüyorsanız veya var olan işletmenizi yenileyip Bayilik, Franchise veya Franchising iş modeli ile çalışmayı düşünüyorsanız alternatifleriniz çok fazla.

Yeni Bir İş Kurma Aşamanızda Profesyonel Destek Sağlıyoruz

Kobi Vadisi platformu olarak, Türkiye’de ve Dünya’da marka bilinirliği oldukça yüksek olan, sistemleri tam oturmuş, satış pazarlama ağı kurulu olan vb. daha birçok ek özelliğe sahip olan aktif olarak yüzlerce farklı Bayilik, Franchise, Franchising veya Distribütörlük veren firmaya ev sahipliği yapıyoruz.

Bayilik Veren Firmalar

 

Yeni Bayilikler

Ülkemizin en kapsamlı bayilik ağını sizlere sunan Kobi Vadisi platformu ile bayilik veren firmalara ulaşmadan önce kapsamlı arama sistemimiz üzerinden size uygun kriterlere göre;

 • Birbirinden farklı 30’dan fazla sektör ve 200 farklı iş dalını sizlere sunuyoruz.
 • Bayilik, Franchising, Franchise, Yetkili satıcı, Ürün satış, Bölge müdürlüğü, Hizmet noktası, Acentelik ve Distribütörlük ana kategorileri ile daha fazla alternatif sunuyoruz.

İlgili firmanın:

Firma bilgileri

 • Kuruluş yılı, Çalışan sayısı, Merkezi ülkesi, Şube sayısı, Hedef bölgesi, İsim hakkı bedeli, Reklam katkı payı, Yatırımınızın geri dönüş süresi, Gelirden pay oranı, Şube büyüklüğü, Ürün/Hizmet kapsamı

Yatırımcıya sunmuş olduğu destekler

 • Açılış, Bölge koruması, Eğitim desteği, El kitabı, Kosgeb desteği, Ödeme desteği, Ortak reklam, Pazarlama desteği, Personel desteği, Proje desteği, Ürün desteği, Yer seçimi

Yatırım bilgileri

Yatırım tutarı, m2 Kurulum maliyeti, Minimum şube açılış maliyeti, Minimum nakit ihtiyacı, Toplam gerekli işletme sermayesi, Kar marjı gibi vb. bilgilere ulaşabilirsiniz.

Size en uygun olan, bayilik veren firmayı bulduktan sonra ilgili firmaya ait;

 • Firma tanıtım içeriği
 • Yatırım bilgileri
 • Tanıtım videosu
 • Konsept, ürün, hizmet görselleri
 • İlgili firma tarafından cevaplanan yeni girişimcileri bilgilendirmeye dair röportaj
 • İletişim bilgileri
 • Bayilik başvuru formu / bilgi talebi

İlgili firma sayfasında iken, Bayilik başvuru formunu doldurarak anlık olarak bayilik talep ettiğiniz firmaya başvuru formunuzu iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

İlgili firmanın sayfasında bulunan KAYDET butonuna tıklayarak, bu firmayı favorilerinize ekleyebilirsiniz. Kıyaslamak / karşılaştırmak istediğiniz firmaları daha sonrasında üye panelinizi ziyaret ederek veya firma karşılaştır sayfasında favori firmalarınızın detaylı analizini yapabilirsiniz.

Bayilik Şartları

Bayilik veya franchise vermek isteyen her firmanın kendine özgü bayilik şartları olabilir. Her firmanın kendi yönetimi tarafından belirlenen bu şartlar ilk görüşme sürecinizde ve bayilik sözleşmesi sürecinizde sizinle paylaşılmaktadır. Bayilik şartları genellikle hem bayilik / franchise veren firmayı korurken hem de bayilik yatırımı yapmak isteyen girişimciyi kapsar. Sizde yeni bir firma ile ön görüşme aşamanızda mutlaka bayilik şartlarını öğrenip size uygun olup olmadığını analiz etmelisiniz.

Böylece hem anlaşma hemde ilerleyen sürelerde sorun yaşamamak adına gerekli bayilik şartlarını yerine getirdiğinizden emin olabilirsiniz.

Bayilik İle İlgili En Çok Sorulan Sorular

Bayilik nedir?

Bayilik; markası tanınmış, sektörde yer edinerek büyüme aşamasına gelmiş, ürünlerini / hizmetlerini daha geniş alanlarda pazarlamak ve yeni pazarlarda yaygın biçimde kullanılmasını sağlamak üzere hak ve imtiyaz sahibi firmanın bu hak ve imtiyazları belirli bir süre, sınır içinde belirlenmiş bir ücret karşılığında yatırımcıya kullandırması, iş birliği sürecinde kendi belirlediği sistem anlayışına sadık kalınması çerçevesinde Bayisine destek vermesi sürecini kapsayan ticari faaliyettir.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için: Bayilik Rehberi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bayilik satın almak

Girişimciler ve yatırımcılar yeni iş kurma sürecinde yerel bir işletme yerine bayilik, franchise, franchising alarak devam etmektedirler. Bayilik veren firmanın sağladığı avantajlar ve yapmış olduğu reklamlar sayesinde yatırımcılar bir markaya bağlı olarak ticari faaliyetlerini devam ettirmektedirler.

Bayilik satın alarak yerel bir işletme tipine göre birçok konuda daha avantajlı durumda olurken bazı durumlarda ise kısıtlı olabilirsiniz. Bir markanın bayiliğini satın almak sadece o markanın ürünlerini satma anlamına gelmez. Aynı zamanda; marka kültürünü yaşatma, kurumsal kimliğe bağlı kalma, tüm şubelerde aynı içerikleri müşteriye yansıtma gibi birçok konuda bağlı olunan markanın zorunlu kıldığı kurallara uymak gerekir.

Ücretsiz franchise’lar

Yeni bir dükkân / işyeri açmak isteyen birçok girişimci, dükkân açma maliyetinden ziyade birçok farklı alanda masraf etmektedir. Ve bu aşamada da işyerini franchise faaliyeti ile devam ettirmek isteyen girişimciler, en düşük maliyetler ile iş kurmayı hedeflemektedirler. Özellikle Türkiye temelli franchise veren bazı şirketler, ücretsiz franchising’ler vererek bayi ağlarını genişletmeyi amaçlarlar.

Sizde bu aşamada Kobi Vadisi platformunda bulunan ücretsiz ve sermayesiz franchise veren firmaları araştırabilirsiniz.

Ücretsiz franchise demek, genellikle ilk franchise sözleşme aşamasında firmanın yatırımcıdan isim hakkı ücreti almamasına gelmektedir. Örneğin; bir firma 50.000 TL karşılığında markasının isim hakkı için istediği ücret iken, ücretsiz franchise veren bir marka bu bedeli yatırımcıdan talep etmemektedir.

En karlı bayilik veren firmalar

Günümüzde yaklaşık 1.500 yerli ve yabancı farklı marka bayilik vermektedir. 30’dan fazla sektörde bayilik veren markalar, yeni yatırımcılara birçok konuda destek sağlamaktadırlar. Sizde bayilik almadan önce detaylı araştırmalar yaparak, hem yatırım aşamanızda hem de açılıştan sonraki süreçteki karlılık aşamanızda en karlı bayilik veren firmaları Kobi Vadisi bayilik / franchise arama motorunda ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Kobi Vadisi tarafından sunulan; bayilik fırsatları sayfasını da incelemenizi tavsiye etmekteyiz.

Karlı bir bayilik demek mutlaka çok para kazandıracak anlamına gelmemelidir. Marka bilinirliği, müşteri devamlılığı, markanın size sunacağı destekler, reklam çalışmaları gibi vb. birçok alanda hizmet sunan firmalar genellikle en karlı bayilikler olarak yatırımcılar tarafından tercih edilirler.

Franchising veren firmalar

Özellikle yerli markalar dışında bulunan yabancı markalar, ülkemizde bayilik iş modelinden daha çok franchising çalışma modeli ile çalışmaktadırlar. Franchising veren yüzlerce farklı firma, yeni yatırımcılara iş kurma aşamalarında birçok yatırım desteği sunmaktadırlar. Sizde yeni bir iş kurma aşamanızda yeni bir yatırım yapmayı düşünüyorsanız, uluslararası düzeyde hizmet veren franchising veren markaları Kobi Vadisi’nde araştırabilirsiniz.

Bununla birlikte master franchise imkanı sunan birçok uluslararası firma da ülke genelinde yeni iş ortakları aramaktadırlar.

Franchising

Not: franchise ile franchising terimleri sıkça karıştırılmaktadır. Franchising terimi; iş modelinin adıdır franchise ise bu iş modelini satın alan kişi ya da kurumun adı olarak kayıtlarda geçmektedir. Bu iş modeli dünya genelinde ve Türkiye’de aktif bir şekilde uzun yıllardır kullanılmakla beraber hem yatırımcılar hem de franchising veren firmalar için oldukça karlı ve devamlılığı olan bir iş modelidir.

Franchising iş modelinin bayilik iş modeline göre artı ve eksileri mevcuttur. Bayilik iş modelini piyasada biraz daha ürün satışına yönelik gibi görünse de, franchising iş modeli tam bir sistemi beraberinde getirmektedir. Bu konu hakkında siz değerli girişimciler için hazırlamış olduğumuz Franchising rehber içeriğini incelemenizi tavsiye etmekteyiz. Yeni bir iş kurmadan ve yeni bir franchising yatırımı yapmadan önce merak ettiğiniz tüm sorulara detaylı yanıtları bulabilirsiniz.

Distribütörlük veren firmalar

Daha kapsamlı bir yatırım yaparak sadece bayilik veya franchise olarak değil, ulusal veya uluslararası bir markanın yerel veya bölgesel distribütörlüğünü alabilirsiniz. Bu araştırmayı yapmak için; Türkiye’nin en kapsamlı distribütörlük araştırma sitesi olan Kobi Vadisi desteğinden faydalanabilirsiniz.

Distribütörlük alan yatırımcılar genellikle sadece 1 şehirde hizmet vermekle kalmayıp bölge genelinde çalışmaktadırlar. Ayrıca sermaye yapılarına göre 1’den fazla da markanın distribütörlüğünü alabiliyorlar.

Bir markanın distribütörlüğünü alırken yapacağınız yetki sözleşmesine göre yerel, bölgesel ve hatta ülke genelindeki distribütörlük yetkisine de sahip olabilirsiniz.

Bayilik vermek

Eğer sizde markanız için yeni yatırımcılara ulaşmak istiyorsanız, Türkiye’nin en büyük bayilik / franchise sitesi Kobi Vadisi’nden faydalanabilirsiniz. Bayilik veren firmanız için yeni şubeler, girişimci adayları ve yatırımcılardan anlık olarak talep alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken; bayilik verilecektir sayfasını ziyaret ederek ön bilgi almak ve firma kaydınızı dakikalar içinde tamamlamak olacaktır.

Bayilik İlanı Vermek

Ardından; bayilik, franchise, franchising, yetkili satıcılık, distribütörlük veren firmanızın tanıtımını Türkiye’nin en büyük bayilik sitesinde yaparak yerli ve yabancı yüzlerce yeni girişimci ile tanışma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Güncel haberlerimizi Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.


750+ farklı bayilik / franchise ilanı ile, Türkiye’nin lider ilan portalı.