Joseph Coffee Franchise


Bigmamas Franchise


 
Filtrele

 

Kelime ile filtrele

Firmanız burada yayınlansın. Atıştırmalık Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Ejder Ateşi Bayilik GıdaRöportaj

Ejder Ateşi Bayilik

Ejder Ateşi Bayilik Bilgileri EJDER ATEŞİ markası 2012 yılında Reklam ve Pazarlama amacıyla kurulmuştur,yenilikleri takip ederek Türkiye de tanıtarak pazarlamasını...
  • Gıda
  • Bayilik

Çılgın Nefes Franchise

Çılgın Nefes Franchise Bilgileri Ejderha Nefesi Tanım Yenilik bir atıştırmalık olan Ejderha Nefesi; yarı gıda, yarı bilimle üretilmiş tam Eğlenceli...
  • Gıda
  • Franchise
Bulls Breath Franchising GıdaRöportaj

Bulls Breath Franchising

Bulls Breath Franchising Bilgileri Global adıyla Dragon Breath (Ejderha Nefesi) olarak tanınan ürün BULLS BREATH marka kimliği ile artık Türkiye’de...
  • Gıda
  • Franchising

Ejderha Ateşi Bayilik

Ejderha Ateşi Bayilik Bilgileri Türkiye’de ilk.. ‘Maliyeti düşük, getirisi yüksek %300-%500 ürün kar marjı işyeri kurmak isteyenler için ideal bir...
  • Gıda
  • Bayilik

Atıştırmalıklar, sadece öğünler arasında tüketilen bir gıda türü iken, 4. atıştırmalık öğünü olarak beslenme alışkanlıklarımıza eklendi. Modern hayatın beslenme kültürüne eklediği bu yiyecek hepimizin beslenme ihtiyaçlarını karışılayarak gıda sektörü içinde kendine sağlam bir yer edinmiştir. Çerezler, meyve aromalı yiyecekler, sıcak soğuk atıştırmalık gibi vb. ürünler günümüzde 7’den 77’ye birçok tüketici tarafından tercih edilmektedir. Sizde bu sektörde yer alan firmalardan birinin bayiliğini alarak, iş hayatınızdaki çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

Atıştırmalık Sektöründe Bayilik Almak

Yakın gelecekte atıştırmalıkların iş potansiyeli bugüne nazaran çok daha büyük olması beklenmektedir. Çünkü büyüyen kentleşme, iş hayatının yoğunluğu ve yeni nesil alışkanlıkları atıştırmalık  sektörünü daha da güçlendirecektir. Bugün; tatlı atıştırmalıklar, küresel paketlenmiş gıda satışlarının %21’ini oluşturmaktadır.

Şekerleme, kek, dondurma, çerez, tatlı bisküvi ve hamur işleri, bu kategoride yer alan ve yüksek kar marjları nedeniyle öne çıkan segmentler arasındadır. Çeşitliliğinden dolayı bu pazar çok yönlü ve dinamik bir pazardır. Özellikle son dönemde yaygınlaşmaya başlayan, ejderha ateşi/nefesi (soğuk atıştırmalık) adlı gıda tüketim ürünleri bu sektörü çok daha bilinir bir hale getirmeye devam ettirmektedir.

Dünyadaki Atıştırmalık Trendleri

Snack ya da atıştırmalıklar; her an her yerde tüketiliyor olması ile hızlı büyüme kat eden bir pazardır. Meydanda bir bankta otururken, yürürken, televizyon izlerken, sinemada, ya da sadece bir bilgisayar ekranının önünde çalışırken tüketiliyor olması popülaritesini artırmaktadır. Küçük marketler, pastaneler, büfeler, Petroller, istasyonlar gibi her alanda ulaşılabilir olması da atıştırmalığı pazarın en dinamik segmentlerinden biri kılmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre, 2020 yılına kadar dünyadaki atıştırmalık piyasasının 138 milyar dolara yükseleceği öngörülmektedir. Geçtiğimiz yıllardaki büyüme potansiyeline bakıldığında son yıllarda en hızlı büyüyen sektörler arasında yer alan atıştırmalık lezzeti, işlevselliği ve kolay erişilebilirliği ile tüm dünyanın gönlünü fethetmiştir. Gıda sektöründe girişim yapmak isteyenler için karlı ve bir o kadar gelecek vadeden bir alandır.

Sağlıklı Atıştırmalıklar

Trendler her dönemde her sektörü yönlendirdiği gibi bu sektörde de etkili bir değişim yaratmıştır. Gün geçmiyor ki atıştırmalıkların ürün yelpazesine lezzeti yanında bir o kadar besleyici ve sağlıklı atıştırmalık girmesin. Günümüzde sağlıklı atıştırmalıklar, diyetlerinin ayrılmaz bir parçasını oluşturmakta olup ve genellikle öğünlerin yerini almak için seçilen yiyecekler arasındadır. Yulaf, tahıl ve meyve gibi sağlıklı içeriklere sahip ürünler, hem yemekler arasında tüketilerek enerji almak hedefleniyor hemde hem de öğünlerin yerine konarak güçlü performans sergiliyor. Ayrıca geleneksel ürünler yenilikçi bakış açısı ile tahıl ve meyve barları olarak aktif pazarda yerini almaktadır.

Günümüz şartlarında herkeste bir yerlere yetişme telaşı ki sormayın gitsin. Atıştırmalıklar da bu anlamda pratik sağlıklı çözümler sunuyor. Durum böyle olunca atıştırmalıklar sağlık trendlerine ve ihtiyaçlara göre şekil değiştirerek, insanlığa hizmet ediyor. Özellikle genç çalışanların %92’si öğünlerin en az birini ya da ikisini atıştırmalık ile geçirdiği göz önünde tutulduğunda bu çeşitliliğe şaşırmamak lazım.

Atıştırmalık Sektörü Bayilik Şartları

Gıda sektörü için dinamik bir pazar olan atıştırmalıklarda genellemeye bakıldığında genç ve çalışan kitle tarafından rağbet görmektedir. Ve Türkiye nüfusunun ortalama yaşının 30,2 olduğu göz önünde tutulduğunda bu sektörde girişimde bulunmak akıllıca bir karar olduğu görülmektedir. Atıştırmalık sektöründe bayilik veren firmaların şartları incelendiğinde bayilik giriş ücretleri genelde düşük olmasının yanında kar oranları çok yüksektir.

Rakamsal ifadelerle belirtmek gerekirse; bayilik giriş ücreti hiç almayan yada 5 bin TL’den başlayan fiyatlar gibi çok cüzi giriş ücreti talep edenlerden 20 bin – 40 bin TL arasında isteyen firmalarda bulunmaktadır. Karlılık oranları %30’dan %300 arasında değişiklik göstermekle birlikte geri dönüş süresi sadece 1-3 ay arası çok kısa bir dönem olarak belirtilmektedir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Atıştırmalık gıda endüstrisi, tüketici tercihlerinin çevresinde şekillense de girişimcilerinin sürekli olarak göz önünde tutmaları gereken bazı faktörler vardır. İşin sirkülasyonu bayi lokasyonunun seçimine bağlı olarak artar veya düşer ve yaya trafiği bu işin olmazsa olmazıdır. Ayrıca atıştırmalık sektöründe geniş bir kitleyi memnun etmek yerine bir çeşit seçilerek verimlilik, odaklanma ve sürdürebilirlik sağlanabilir. Veya işinizi daha fazla büyüterek bağlı olduğunuz markanın daha büyük bir satış ağını kurarak aynı zamanda çevre iller içinde pazarlama yapabilirsiniz.

Çekmecenizde Hangi Atıştırmalıklar Var?

Atıştırmalıklarda tüketici tercihlerinin belirlenmesine yönelik yapılan bir çalışmada, 15-34 yaş arası kişilerden %59,7’sinin en az bir paket bisküvi bulundurduğu tespit edilmiştir. Bisküviden sonra gofret, kraker, çikolata, kuruyemiş gelmektedir. Kadın ve erkekler göz önüne alındığında kadınların %38,8 si en az bir paket kuruyemiş bulundurduğu ve kadınlarda ev başına 4,7 ürün düşerken erkekler bu sayı 3,9 olarak belirlenmektedir. Atıştırmalık her evin ve ofisin çekmecesinde, çantada, cepte, rafta her yerde olan lezzetli ve girişimcisine kazandıran bir segmenttir.


Atıştırmalık Bayilik Yorumları

Atıştırmalık gıda ürünleri sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments