BAYİLİK ARAMA


SEKTÖR SEÇİMİ


Firmanız burada yayınlansın. Bahçe Tarım Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Esular Bayilik

Esular Bayilik Bilgileri Esular, sürdürülebilir tarım teknolojileri üzerine çalışan bir şirkettir. Üretim süreçlerinde aktif olarak yer alacak deneyimli bir Üretim...
 • Diğer
 • Bayilik

Silvanus Dikey Bahçe Bayilik

Silvanus Dikey Bahçe Bayilik Bilgileri Silvanus Dikey Bahçe Türkiye’nin dikey bahçeler konusunda uzmanlaşan ilk firmasıdır. 2011 yılından beri sadece dikey...
 • Diğer
 • Bayilik

FerPlus Gübre Distribütörlük

FerPlus Gübre Distribütörlük Bilgileri Dünyanın en kaliteli gübresini üretiyoruz. Bu gübrenin satış ve pazarlama alanında aktif olarak faaliyet gösterecek tarım...
 • Diğer
 • Distribütörlük

Armine Çiçek Bayilik

Armine Çiçek Bayilik Bilgileri Armine Çiçek 2009’da Adana da doğdu. Türkiye’de tasarım çiçek, bonsai ve kokedama japon sanatının yeterince bilinmediği...
 • Diğer
 • Bayilik

Arıtan Endüstriyel Ürün Satış

Arıtan Endüstriyel Ürün Satıcılık Bilgileri Endüstriyel Hijyen Ekipmanları üreten firmamız Türkiye genelinde bayilikler verecektir. Detaylar için bayilik başvurusu yapabilirsiniz.  
 • Diğer
 • Ürün Satış

Denverm Solucan Gübresi Ürün Satış

Denverm Solucan Gübresi Ürün Satıcılık Bilgileri Türkiye’nin en gözde işlerinden biri olan organik tarımında özellikle son zamanlarda önem arz ettiği...
 • Diğer
 • Ürün Satış

Izsol Tarım Bayilik

Izsol Tarım Bayilik Bilgileri Solucan Gübresi Üretimi Kırmızı Kaliforniya solucanları ile organik solucan gübresi üretimi aşamaları Solucan gübresi üretim tesisi...
 • Diğer
 • Bayilik

Adaga Gübre Bayilik

Adaga Gübre Bayilik Bilgileri Şirketimiz tarım sektöründe de yenilikçi ürünler üreterek Türkiye’nin ihtiyacını karşılamak ve dünyaya ihraç etmek üzere tesisler...
0TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Diğer
 • Bayilik

Türkiye hem konum olarak hem de iklim şartlarıyla pek çok ülkeye göre bahçe ve tarım sektöründe gösterilebilecek faaliyetlerde avantajlı bir konumdadır. Türkiye’de bahçe ve tarım sektörünün öneminin artmasıyla birlikte sulama sistemlerinde gelişmeler kaydedilmeye başlamıştır. Sulama sistemlerinin gelişmesiyle birlikte bahçe ve tarım sektöründe geliştirilebilecek meyvelerin çeşitleri artmaya başlamıştır. Türkiye sebze üretiminde dünya sıralamasında 4. sırada yer alır ve bahçe tarımıyla birlikte sebze üretimi yapan girişimcilerin pek çok konuda avantaj elde etmesi mümkündür. Bu nedenle dünya üzerinde tarıma ve tarımsal ürüne ilginin artması girişimcilerin bahçe ve tarım sektörüne yatırım yaparak bayilik alması açısından oldukça önemli bir fırsat sunmaktadır.

Bahçe, Tarım Sektöründe Bayilik Almak

Dünya nüfusunun artmasıyla birlikte her geçen gün tarım ürünlerine olan talep artmaktadır. Özellikle organik tarım ile yetişen ürünler tüm dünyadaki insanların dikkatini çekmektedir. Pek çok kişi sağlıklı beslenmek, organik olarak yetişen ürünleri kullanmak istemektedir. Dünyada ve Türkiye’de tarıma olan ihtiyacın artmasıyla birlikte tarım oldukça önemli olan bir sektör halindedir. Tarım sektörünün gelişmesiyle birlikte alt alanlardan biri olan bahçe tarımı sektörü gelişmektedir. Dünyada ve Türkiye’de organik olan tarım ürünlerine talebin artmasıyla birlikte girişimcilerin bahçe tarım bayiliği alması kârlı bir iş fikri haline geldi.

Bahçe tarımıyla birlikte sebze üretimi, meyve üretimi, örtüaltı sebzecilik, bağcılık yapılması mümkündür. Türkiye’de tarım sektörünün yaklaşık olarak 62.7 milyar dolar gelir sağladığı belirtilmektedir. Aynı zamanda Türkiye’de bulunan arazilerin büyük bir kısmı tarıma elverişlidir. Ülkede 77.9 milyon hektar arazinin 26.3 milyon hektarı tarım için kullanılmaktadır.

Bahçe Tarımı Sektörü

Türkiye’de iklim şartları, denize yakınlık ve ulaşım kolaylıkları nedeniyle bahçe tarımı sektörüne oldukça uygun bir yapıya sahiptir. Bahçe tarımına uygun olan ülkemizde her çeşit meyve, sebze ve asma bitkilerinin yetiştirilmesi mümkündür. Sanayinin gelişmesiyle birlikte ülkeler için tarım önemini kaybetmeye başlamış olsa bile tarım her ülke için en önemli bir sektördür. Özellikle bahçe tarımının önemi girişimciler için her geçen gün daha kârlı bir sektör olmaya başladığı için ülkeler içinde ekonomik değeri artmıştır. Bahçe tarımının tüm tarım faaliyetleri içinde yer alan oranı %13’e ulaşmıştır ve her geçen yıl daha çok artacağı öngörülmüştür.

Bahçe tarımının, tarımdan daha fazla girişimciler tarafından tercih edilmesinin nedenlerinden biri daha kolay olmasıdır. Türkiye’de bahçe tarımında en fazla üretilen meyve bahçeleri gelmektedir. Daha sonra ise sebze bahçeleri, zeytinlikler ve bağlar gelmektedir. Türkiye’de bahçe tarımında en fazla üretilen ürünler üzüm, elma, portakal ve zeytindir. Sebze üretiminde ise domates, soğan ve kavun üretimi yapılmaktadır. Bahçe tarımının girişimcilere sunduğu pek çok avantaj nedeniyle girişimciler bahçe tarımında bayilik vermeye başlamıştır. Bayiliklerle birlikte Türkiye’de bahçe tarımının yeri ve önemi artmaya başlamıştır.

Bahçe tarımında üretilen ürünlerin dış ticaret açısından öneminin büyük olması girişimciler için kârlı bir iş fikridir. Özellikle üretilen ürünlerin işlenmesiyle dış ticaret ile gelir elde eden pek çok girişimci bayilik ile bahçe tarımı sektörünün gelişmesine yardımcı olmaktadır.

Bahçe Tarımı ve Bayilik

Bahçe tarımıyla birlikte organik tarım yapabilme, gübre ve sulama imkânlarının kolaylıkları nedeniyle bahçe tarımı sektörü gelişmeye devam etmektedir. Bu nedenle pek çok girişimci bahçe tarımı sektöründe bayilik vermektedir. Girişimcilerin bahçe tarımı sektöründe sağlanan avantajlar ile birlikte bayilik almak için öncelikli olarak bu sektöre yöneldikleri görülmeye başlanmıştır.

Bahçe tarımında bayilik veren firmaların yatırımcılar için hem gelir elde etme hemde markalarını büyütme imkânı bulabilmektedir. Organik tarımın tüm dünyada öneminin artmasıyla birlikte özellikle girişimcilerin bu alanlara yönelik bayilik almaya yöneldiği görülmektedir. Bu nedenle organik tarım alanında bayilik veren pek çok firma kârlı bir sonuç elde edebilmektedir.

Bahçe Tarım Sektöründe Bayilik Fiyatları

Bahçe tarımında faaliyet göstermek isteyen girişimcilerin bayilik alması halinde yaklaşık olarak 30.000 TL gibi bir maliyetle işe başlayabilmesi mümkündür. Bayiliklerin özellikle organik tarıma yönelik olarak verilmesi girişimciler için gelecekte önemi artmaya devam edecek olan bir sektöre yatırım yapabilmesi imkânını sağlamaktadır. Girişimcilerin bahçe tarımında bayilik alarak üretim yapması veya satış pazarlama faaliyetleriyle ürünlerin satışını yapabilmesi mümkündür. Markaların bilinirlik seviyesine göre bayiliklerden elde edilen gelir daha çok artacaktır.

Bahçe tarımı sektöründe alınabilecek bayilik seçenekleri girişimcilerin yetiştirmek istediklerini ürünlere ve yöntemlere göre değişim göstermektedir. Girişimcilerin organik tarım ve gübreleme gibi alanlarda faaliyet göstermesi halinde pek çok bayilik seçeceğini karşılaması mümkündür. Bahçe tarımı sektöründe markaların bayilikleri alınması halinde marka bilinirliğini sağlamış olan markaların hazır müşterilerine girişimcilerin hizmet verebilmesi mümkündür. Bu sayede girişimciler müşteri bulmak için bütçe ayırmaya ihtiyaç duymadan hazır müşterilere hizmet sunabilecektir. Bahçe tarımında bayilik almak isteyen girişimciler için şube büyüklüğü bayilik alınan markaya göre değişim gösterse bile ortalama olarak 15 m2 bir şube büyüklüğü yeterli olabilecektir.

solucan gübresi alanına yatırım yapması mümkündür. Bahçe tarımı bayilikleri genellikle düşük maliyetli olarak alınabilecek kârlı bir iştir. Bu nedenle girişimcilerin bahçe tarımı bayiliklerine olan ilgilerinin arttığı görülmektedir.

NEDEN BAHÇE TARIMI?

Bahçe tarımı sektöründe faaliyet göstermek isteyen girişimcilerin bitkisel ürünleri üretmesi, kalite ve verimliliğini arttırması, ürünleri işlemesi mümkündür. Bu sayede girişimcilerin pek çok sektöre hammadde sağlaması, dış ticaret yapması ve gelir elde etmesine sağlamaktadır. Bu nedenle girişimcilerin bahçe tarımında faaliyet göstermesi ilgi çekici ve kârlı bir iş fikrini oluşturmaktadır. Girişimcilerin bahçe tarımı alanında bayilik almasıyla birlikte az bir sermaye miktarı ile gübreleme, süs bitkileri, bitkilerin beslenmesi, sulama ve bağcılık gibi alanlarda faaliyet göstererek kazanç sağlayabilmesi mümkündür.

Dünyada nüfusun artmasıyla birlikte gıdaya alan ihtiyaç her geçen gün artarak devam etmektedir ve tarım sektörü sürekliliği olacak olan bir sektördür. Bu nedenle bahçe tarımında kaliteden daha ziyade verimlilik önem kazanmaya başlamıştır. Bahçe tarımı sektöründe faaliyet göstermek isteyen girişimcilerin sektörde yer alarak dünyada önemi artmış olan verimliliği sağlaması mümkündür. Aynı zamanda dünyada eğitim seviyesinin artmasıyla birlikte bilinçli tüketicilerin sayısı artmaya başlamıştır. Bilinçli tüketiciler üretilen gıda ürünlerinde kalite ve güvenlik aramaya yönelmişlerdir. Bahçe tarımı sektöründe tüketicilerin taleplerini karşılayabilecek kalite ve güvenliğin sağlanması mümkündür ve bu nedenle girişimcilerin bahçe tarımına yönelmesi gerekir.

Bahçe, Tarım Sektöründe Girişimcilik

Bahçe tarımı sektöründe girişimcilerin organik tarım yaparak tüketicilerin güvenini sağlaması, ihtiyaçlarına cevap verebilmesi mümkündür. Aynı zamanda bahçe tarımıyla birlikte yetişen doğal ürünlerin pek çok sektöre kaynak sağlaması nedeniyle dış ticarete ve milli gelire katkı sağlaması mümkündür. Türkiye’de iklim koşullarının pek çok ürünün yetişmesine imkân sağlayabilmesi nedeniyle girişimcilerin bahçe tarımında bayilik alarak gelir elde etmesi mümkündür. Gelişen teknoloji ve artan gıda ihtiyacı nedeniyle bahçe tarımı sektörüne olan ilgi daha çok artmaya başlayacaktır. Bahçe tarımı sektörü girişimcilere pek çok faaliyet alanında bulunabilmesi için fırsat sunmaktadır. Sunulan fırsatlar arasında meyve ve sebze üretiminin yer alması girişimcilere kazanç sağlayacak fırsatlar sunmaktadır.

Son zamanlarda organik tarıma olan ilginin artmasıyla birlikte bahçe tarımı sektöründe organik gübreye olan ilgide artmaya başlanmıştır. Girişimcilerin organik gübreme bayiliğine yatırım yaparak gübre üretimi yapması mümkündür. Bahçe tarımı sektöründe bayilik veren gübre üretimi yapan işletmelerden bayilik alan girişimcilerin pazarlama ve satış faaliyetleriyle gıda üretiminde kaliteyi artmaya yardımcı olması mümkündür. Organik tarım yapan girişimcilerin çoğu organik gübreleme kullanırlar. Bu nedenle bahçe tarımı sektöründe pek çok girişimcinin faaliyet gösterebileceği alanlar bulunmaktadır. Organik gübre bayiliği almak aynı zamanda toprağın verimliliğini ve kalitesini arttırmaya yardımcı olacaktır.


Bahçe Tarım Bayilik Yorumları

Bahçe tarım sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments