Diğer Sektörler > Bahçe Tarım sektöründe bayilik veren; en yeni firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

 

Öne Çıkan Firma

Marmarasol Solucan Bayilik

Marmarasol Solucan Bayilik Bilgileri MARMARASOL firması olarak bu işi yapmak isteyen arkadaşlara BİZLE ÇALIŞMAK ŞARTIYLA TAM DESTEK veriyoruz. Peki bu...
₺10,000
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Dünya Geneli
 • Bayilik

FerPlus Gübre Distribütörlük

FerPlus Gübre Distribütörlük Bilgileri Dünyanın en kaliteli gübresini üretiyoruz. Bu gübrenin satış ve pazarlama alanında aktif olarak faaliyet gösterecek tarım...
 • Akdeniz Bölgesi
 • Distribütörlük

Armine Çiçek Bayilik

Armine Çiçek Bayilik Bilgileri Armine Çiçek 2009’da Adana da doğdu. Türkiye’de tasarım çiçek, bonsai ve kokedama japon sanatının yeterince bilinmediği...
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

Leonor Gübre Yetkili Satıcı

Leonor Gübre Yetkili Satıcılık Bilgileri 2016 yılında Nevşehir’de faaliyete başlayan Leonor Gübre 1,200 M2 Kapalı Alan 3,800 M2 Açık Alanda...
 • Türkiye Geneli
 • Yetkili Satıcı

Tarımnet Bayilik

Tarımnet Bayilik Bilgileri Tarımnet Gübre ve Yem Market çatısı altında piyasada tanınmış markalı gübre, yem, tohum firmalarının ürünlerini mağazacılık konsepti...
 • Marmara Bölgesi
 • Bayilik

Arıtan Endüstriyel Ürün Satış

Endüstriyel Hijyen Ekipmanları üreten firmamız Türkiye genelinde bayilikler verecektir. Detaylar için bayilik başvurusu yapabilirsiniz.
 • Türkiye Geneli
 • Ürün Satış

Denverm Organik Solucan Gübresi Ürün Satış

Denverm Organik Solucan Gübresi Ürün Satıcılık Bilgileri Merhaba. Türkiye’nin en gözde işlerinden biri olan organik tarımında özellikle son zamanlarda önem...
 • Türkiye Geneli
 • Ürün Satış

Izsol Tarım Bayilik

Izsol Tarım Bayilik Bilgileri Solucan Gübresi Üretimi Kırmızı Kaliforniya solucanları ile organik solucan gübresi üretimi aşamaları Solucan gübresi üretim tesisi...
 • Ege Bölgesi
 • Bayilik

Marmarasol Solucan Bayilik

Marmarasol Solucan Bayilik Bilgileri MARMARASOL firması olarak bu işi yapmak isteyen arkadaşlara BİZLE ÇALIŞMAK ŞARTIYLA TAM DESTEK veriyoruz. Peki bu...
₺10,000
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Dünya Geneli
 • Bayilik

Adaga Gübre Bayilik

Adaga Gübre Bayilik Bilgileri Şirketimiz tarım sektöründe de yenilikçi ürünler üreterek Türkiye’nin ihtiyacını karşılamak ve dünyaya ihraç etmek üzere tesisler...
₺0
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

Kobi Vadisi editörleri tarafından, bahçe tarım sektöründe bayilik/franchise veren 6 farklı (bağımsız) firmanın analizi yapılarak bu sektörde yatırım yapmak isteyen girişimcilere yatırım endeksi hazırlanmıştır.

 

Yatırım tutarı: 23.000 tl

Minimum nakit ihtiyacı: 13.000 tl

İsim hakkı bedeli: yok

Reklam katkı payı: 6 firmanın 2’sinde var

Gelirden pay: 6 firmanın 1’i alıyor

Kar marjı: %150 civarında

Yatırımın geri dönüş süresi: ortalama 6 ay

Gerekli işyeri büyüklüğü: 300 m2

 

(Yukarıda belirtilen değerlerin tümü, 6 farklı markanın ortak değerleri baz alınıp yaklaşık değerleri hesaplanarak belirtilmiştir)

bahçe tarım bayilik veren firmalar

Bahçe Tarım Sektöründe Bayilik Almak

Dünya nüfusunun artmasıyla birlikte her geçen gün tarım ürünlerine olan talep artmaktadır. Özellikle organik tarım ile yetişen ürünler tüm dünyadaki insanların dikkatini çekmektedir. Pek çok kişi sağlıklı beslenmek, organik olarak yetişen ürünleri kullanmak istemektedir. Dünyada ve Türkiye’de tarıma olan ihtiyacın artmasıyla birlikte tarım oldukça önemli olan bir sektör halindedir. Tarım sektörünün gelişmesiyle birlikte alt alanlardan biri olan bahçe tarımı sektörü gelişmektedir. Dünyada ve Türkiye’de organik olan tarım ürünlerine talebin artmasıyla birlikte girişimcilerin bahçe tarım bayiliği alması kârlı bir iş fikri haline geldi.

Bahçe tarımıyla birlikte sebze üretimi, meyve üretimi, örtüaltı sebzecilik, bağcılık yapılması mümkündür. Türkiye’de tarım sektörünün yaklaşık olarak 62.7 milyar dolar gelir sağladığı belirtilmektedir. Aynı zamanda Türkiye’de bulunan arazilerin büyük bir kısmı tarıma elverişlidir. Ülkede 77.9 milyon hektar arazinin 26.3 milyon hektarı tarım için kullanılmaktadır.

Bahçe Tarımı Sektörü

Türkiye’de iklim şartları, denize yakınlık ve ulaşım kolaylıkları nedeniyle bahçe tarımı sektörüne oldukça uygun bir yapıya sahiptir. Bahçe tarımına uygun olan ülkemizde her çeşit meyve, sebze ve asma bitkilerinin yetiştirilmesi mümkündür. Sanayinin gelişmesiyle birlikte ülkeler için tarım önemini kaybetmeye başlamış olsa bile tarım her ülke için en önemli bir sektördür. Özellikle bahçe tarımının önemi girişimciler için her geçen gün daha kârlı bir sektör olmaya başladığı için ülkeler içindeekonomik değeri artmıştır. Bahçe tarımının tüm tarım faaliyetleri içinde yer alan oranı %13’e ulaşmıştır ve her geçen yıl daha çok artacağı öngörülmüştür.

Bahçe tarımının, tarımdan daha fazla girişimciler tarafından tercih edilmesinin nedenlerinden biri daha kolay olmasıdır. Türkiye’de bahçe tarımında en fazla üretilen meyve bahçeleri gelmektedir. Daha sonra ise sebze bahçeleri, zeytinlikler ve bağlar gelmektedir. Türkiye’de bahçe tarımında en fazla üretilen ürünler üzüm, elma, portakal ve zeytindir. Sebze üretiminde ise domates, soğan ve kavun üretimi yapılmaktadır. Bahçe tarımının girişimcilere sunduğu pek çok avantaj nedeniyle girişimciler bahçe tarımında bayilik vermeye başlamıştır. Bayiliklerle birlikte Türkiye’de bahçe tarımının yeri ve önemi artmaya başlamıştır.

Bahçe tarımında üretilen ürünlerin dış ticaret açısından öneminin büyük olması girişimciler için kârlı bir iş fikridir. Özellikle üretilen ürünlerin işlenmesiyle dış ticaret ile gelir elde eden pek çok girişimci bayilik ile bahçe tarımı sektörünün gelişmesine yardımcı olmaktadır.

Bahçe Tarımı ve Bayilik

Bahçe tarımıyla birlikte organik tarım yapabilme, gübre ve sulama imkânlarının kolaylıkları nedeniyle bahçe tarımı sektörü gelişmeye devam etmektedir. Bu nedenle pek çok girişimci bahçe tarımı sektöründe bayilik vermektedir. Girişimcilerin bahçe tarımı sektöründe sağlanan avantajlar ile birlikte bayilik almak için öncelikli olarak bu sektöre yöneldikleri görülmeye başlanmıştır.

Bahçe tarımında bayilik veren firmaların yatırımcılar için hem gelir elde etme hemde markalarını büyütme imkânı bulabilmektedir. Organik tarımın tüm dünyada öneminin artmasıyla birlikte özellikle girişimcilerin bu alanlara yönelik bayilik almaya yöneldiği görülmektedir. Bu nedenle organik tarım alanında bayilik veren pek çok firma kârlı bir sonuç elde edebilmektedir.

Bahçe Tarım Sektöründe Bayilik Fiyatları

Bahçe tarımında faaliyet göstermek isteyen girişimcilerin bayilik alması halinde yaklaşık olarak 30.000 TL gibi bir maliyetle işe başlayabilmesi mümkündür. Bayiliklerin özellikle organik tarıma yönelik olarak verilmesi girişimciler için gelecekte önemi artmaya devam edecek olan bir sektöre yatırım yapabilmesi imkânını sağlamaktadır. Girişimcilerin bahçe tarımında bayilik alarak üretim yapması veya satış pazarlama faaliyetleriyle ürünlerin satışını yapabilmesi mümkündür. Markaların bilinirlik seviyesine göre bayiliklerden elde edilen gelir daha çok artacaktır.

Bahçe tarımı sektöründe alınabilecek bayilik seçenekleri girişimcilerin yetiştirmek istediklerini ürünlere ve yöntemlere göre değişim göstermektedir. Girişimcilerin organik tarım ve gübreleme gibi alanlarda faaliyet göstermesi halinde pek çok bayilik seçeceğini karşılaması mümkündür. Bahçe tarımı sektöründe markaların bayilikleri alınması halinde marka bilinirliğini sağlamış olan markaların hazır müşterilerine girişimcilerin hizmet verebilmesi mümkündür. Bu sayede girişimciler müşteri bulmak için bütçe ayırmaya ihtiyaç duymadan hazır müşterilere hizmet sunabilecektir. Bahçe tarımında bayilik almak isteyen girişimciler için şube büyüklüğü bayilik alınan markaya göre değişim gösterse bile ortalama olarak 15 m2 bir şube büyüklüğü yeterli olabilecektir.

solucan gübresi alanına yatırım yapması mümkündür. Bahçe tarımı bayilikleri genellikle düşük maliyetli olarak alınabilecek kârlı bir iştir. Bu nedenle girişimcilerin bahçe tarımı bayiliklerine olan ilgilerinin arttığı görülmektedir.

NEDEN BAHÇE TARIMI?

Bahçe tarımı sektöründe faaliyet göstermek isteyen girişimcilerin bitkisel ürünleri üretmesi, kalite ve verimliliğini arttırması, ürünleri işlemesi mümkündür. Bu sayede girişimcilerin pek çok sektöre hammadde sağlaması, dış ticaret yapması ve gelir elde etmesine sağlamaktadır. Bu nedenle girişimcilerin bahçe tarımında faaliyet göstermesi ilgi çekici ve kârlı bir iş fikrini oluşturmaktadır. Girişimcilerin bahçe tarımı alanında bayilik almasıyla birlikte az bir sermaye miktarı ile gübreleme, süs bitkileri, bitkilerin beslenmesi, sulama ve bağcılık gibi alanlarda faaliyet göstererek kazanç sağlayabilmesi mümkündür.

Dünyada nüfusun artmasıyla birlikte gıdaya alan ihtiyaç her geçen gün artarak devam etmektedir ve tarım sektörü sürekliliği olacak olan bir sektördür. Bu nedenle bahçe tarımında kaliteden daha ziyade verimlilik önem kazanmaya başlamıştır. Bahçe tarımı sektöründe faaliyet göstermek isteyen girişimcilerin sektörde yer alarak dünyada önemi artmış olan verimliliği sağlaması mümkündür. Aynı zamanda dünyada eğitim seviyesinin artmasıyla birlikte bilinçli tüketicilerin sayısı artmaya başlamıştır. Bilinçli tüketiciler üretilen gıda ürünlerinde kalite ve güvenlik aramaya yönelmişlerdir. Bahçe tarımı sektöründe tüketicilerin taleplerini karşılayabilecek kalite ve güvenliğin sağlanması mümkündür ve bu nedenle girişimcilerin bahçe tarımına yönelmesi gerekir.

Bahçe Tarımı Sektöründe Girişimcilik

Bahçe tarımı sektöründe girişimcilerin organik tarım yaparak tüketicilerin güvenini sağlaması, ihtiyaçlarına cevap verebilmesi mümkündür. Aynı zamanda bahçe tarımıyla birlikte yetişen doğal ürünlerin pek çok sektöre kaynak sağlaması nedeniyle dış ticarete ve milli gelire katkı sağlaması mümkündür. Türkiye’de iklim koşullarının pek çok ürünün yetişmesine imkân sağlayabilmesi nedeniyle girişimcilerin bahçe tarımında bayilik alarak gelir elde etmesi mümkündür. Gelişen teknoloji ve artan gıda ihtiyacı nedeniyle bahçe tarımı sektörüne olan ilgi daha çok artmaya başlayacaktır. Bahçe tarımı sektörü girişimcilere pek çok faaliyet alanında bulunabilmesi için fırsat sunmaktadır. Sunulan fırsatlar arasında meyve ve sebze üretiminin yer alması girişimcilere kazanç sağlayacak fırsatlar sunmaktadır.

Son zamanlarda organik tarıma olan ilginin artmasıyla birlikte bahçe tarımı sektöründe organik gübreye olan ilgide artmaya başlanmıştır. Girişimcilerin organik gübreme bayiliğine yatırım yaparak gübre üretimi yapması mümkündür. Bahçe tarımı sektöründe bayilik veren gübre üretimi yapan işletmelerden bayilik alan girişimcilerin pazarlama ve satış faaliyetleriyle gıda üretiminde kaliteyi artmaya yardımcı olması mümkündür. Organik tarım yapan girişimcilerin çoğu organik gübreleme kullanırlar. Bu nedenle bahçe tarımı sektöründe pek çok girişimcinin faaliyet gösterebileceği alanlar bulunmaktadır. Organik gübre bayiliği almak aynı zamanda toprağın verimliliğini ve kalitesini arttırmaya yardımcı olacaktır.

Türkiye hem konum olarak hemde iklim şartlarıyla pek çok ülkeye göre bahçe tarımı sektöründe gösterilebilecek faaliyetlerde avantajlı bir konumdadır. Türkiye’de bahçe tarımı sektörünün öneminin artmasıyla birlikte sulama sistemlerinde gelişmeler kaydedilmeye başlamıştır. Sulama sistemlerinin gelişmesiyle birlikte bahçe tarımı sektöründe geliştirilebilecek meyvelerin çeşitleri artmaya başlamıştır. Türkiye sebze üretiminde dünya sıralamasında 4.sırada yer alır ve bahçe tarımıyla birlikte sebze üretimi yapan girişimcilerin pek çok konuda avantaj elde etmesi mümkündür. Bu nedenle dünya üzerinde tarıma ve tarımsal ürüne ilginin artması girişimcilerin bahçe tarımı sektörüne yatırım yaparak bayilik alması açısından oldukça önemli bir fırsat sunmaktadır.

Türkiye’de ilk ve tek!

Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan; bahçe tarım sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik hazırlanmış iş planları, fizibilite çalışmaları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.Hızlı Bayilik Arama


Bayilik Başvurusu

Bu sektörde yer alan firmalardan dilediğinizi ziyaret ederek, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formunu doldurup anlık olarak firma yetkililerine iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.

Bayilik İlanı Verin

Bayilik, franchise veren firmanızın tanıtımını; yeni girişimcilere ulaşmasını sağlayın. Bu kategoride, ücretsiz bir şekilde firmanızın bayilik ilanını verin.
en popüler bayilikler
bayilik rehberi
kategori sponsorluk