Joseph Coffee Franchise


Bigmamas Franchise


 
Filtrele

 

Kelime ile filtrele

Firmanız burada yayınlansın. Bijuteri Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Küppeli Accessories Bayilik Takı Aksesuar

Küppeli Accessories Bayilik

Küppeli Accessories Bayilik Bilgileri 29 yılı aşan deneyimi ile bijuteri sektöründe kaliteli ürün ve hizmet anlayışını devam ettiren Kübranur Bijuteri,...
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik
Alev Doğaltaş Bayilik Takı AksesuarRöportaj

Alev Doğaltaş Bayilik

Alev Doğaltaş Bayilik Bilgileri ALEV DOĞALTAŞ Karlı bayilik fırsatı, 30 yıllık bilgi ve tecrübemiz ile Türkiye’nin her yanına bayilik vermeye...
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik
Axesua Franchise Takı AksesuarRöportaj

Axesua Franchise

Axesua Franchise Bilgileri Sizinde bir Axesua Şubeniz olsun. Faaliyetlerimize başladığımız 2011 yılından itibaren fiziki mağazacılık ve e-ticaret satışı ile geniş...
 • Takı Aksesuar
 • Franchise
Takıştır Bayilik Takı Aksesuar

Takıştır Bayilik

Takıştır Bayilik Bilgileri Takıştır Bijuteri Karlı Bayilik Fırsatı; 22 yıllık sektör tecrübemiz ile Türkiye’nin dört bir yanında bayilik vermeye devam...
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik
YHN Moda Accessories Bayilik Takı AksesuarRöportaj

YHN Moda Accessories Bayilik

YHN Moda Accessories Bayilik Bilgileri YHN MODA ACCESSORİES 2019 dan bu yana takı ve aksesuar tercihlerinizin ilk adresi olmaya başladı....
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik
Moda Accessories Bayilik Takı AksesuarRöportaj

Moda Accessories Bayilik

Moda Accessories Bayilik Bilgileri Moda Accessories olarak 2000 li yılların başında merkezi Tahtakale de olan mağazamızla hizmete başlayarak Türkiye’nin önde...
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik
missshe bayilik Takı Aksesuar

Missshe Bayilik

Missshe Bayilik Bilgileri Değerli Miss She Ailesine katılmak isteyen GİRİŞİMCİ; Kaan Accessories ile yıllardır bijuteri ve aksesuar sektöründe toptan ve...
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik
Trendances Accessories Franchising Takı Aksesuar

Trendances Accessories Franchising

Trendances Accessories Franchising Bilgileri 1996 yılında kurulan Bay Şapkacı firma çatısı altında 2004 yılından itibaren konsept şirket mağazaları açmaya başlayan...
60,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Takı Aksesuar
 • Franchising

Takı, aksesuar, kolye, yüzük, küpe, zincir, doğal taş… derken bijuteri ürünleri satış dükkanlarında liste uzayıp gidiyor. 2000’li yıllardan sonra bijuteri mağazalarına olan artış çok büyük bir ivme yakalamasından sonra, bijuteri bayiliği veren firmalarda yeni yeni konseptler oluşturarak bu mağazacılık sistemini bayilik modeli ile buluşturdu. ve günümüzde hemen her 3-4 cadde de bir bijuteri markasının bayiliği görebilecek duruma geldik. Özellikle kadın müşterilerin bu mağazalara ilgi duyması sayesinde yatırımcılar için oldukça sirkülasyonu ve devamlılığı olan bir iş kolu haline gelmeyi başardı.

Bijuteri Bayiliği Almak

Eski çağlardan beri sürekli gelişen ve son yıllarda da en hızlı büyüyen bijuteri sektörü, 700 milyon lirayı aşan bir büyüklüğe ulaşmış durumda. Daha önce caddelerde ve AVM’lerde gördüğümüz bijuteri dükkânları artık kadın girişimciler sayesinde daha da gelişti. Ayrıca bu sektörde franchise veren firmaların sayısı sürekli olarak artmaktadır.

Bir bijuteri mağazasına örneğin; 40 bin TL’lik bir yatırım yaptınız. Bunun size geri dönüşü ortalama 3-4 ay arasındadır. Bu durum bijuteri sektörüne olan ilginin de artmasını sağlamaktadır.

Bijuteri Nedir?

Değerli olmayan madenlerden ve taşlardan yapılan takılar ve süs eşyalarıdır. Altın fiyatlarının yükselmesiyle birlikte, doğal taşlardan yapılan takılar daha çok ilgi görüyor. Gümüş, demir, bakır, tunç, zümrüt, pırlanta, inci, yakut gibi doğal değerleri olan maden ve maddelerden yapılan takılar, son zamanlarda şıklıkları ve farklı tasarımları ile göz dolduruyor.

Türkiye’de takı alanında markalaşan pek çok firma var ve bu sayı her yıl artış gösteriyor.

Bijuteri sektörüne en yoğun ilgiyi kadın girişimciler gösteriyor. Kadınların takı ve aksesuar alanlarında farklı bir yetenekleri var ve bu yeteneklerini üretip satarak değerlendiriyorlar.

Bijuteriye ilginin bir başka nedeni de, hazır giyim firmalarının, tanıtımlarında takı ve aksesuarları bolca kullanması. Bu nedenle tüketicilerin bijuteri ürünlerine olan ilgilerinde artış gösterdi.

Takılar artık 7’den 77’ye herkese hitap ediyor. Hazır kıyafet markalarının da bu sektöre olan ilginin farkına varıldığından, kıyafetlerde bijuteri ürünlerine yer vermesi de ilgiyi artırdı. Ayrıca çok değerli olan takıların fiyatlarının fazla olması nedeniyle, imitasyon ürünlere olan taleplerde artış gösterdi.

Bijuteri Sektöründe Bayilik Almak

Bijuteri sektörüne giriş yapmanın en kolay yolu bir bayilik almaktır. Bayiliğin avantajlarından yararlanarak tanınan bir markanın ürünlerini satmak, bayilik maliyetlerinin en kısa sürede dönüşünün olmasına sebep olmaktadır. Yani bayilik, bu alanda yapılacak en karlı yatırımdır diyebiliriz.

Yer seçimi yaparken, hareketli lokasyon seçimi yapılması önemlidir, çünkü insanların kalabalık olduğu yerlerde satış yapmak, iyi kar getirecektir.

Bir diğer önemli durum da bayilik alınıp dükkân açıldıktan sonra, sürekli değişen takı dünyasında güncel şekilde takibinin yapılması gerekir. Yeni ve farklı tasarımlar herkesin ilgisini çeker ve insanlar bazı tasarımların sadece kendisinde olmasını ister. Bu da müşterinin sizin dükkânınızdaki farklı tasarımlara olan ilgisini çekmesini sağlar.

Bijuteri Sektöründe Bayilik Maliyeti

Bijuteri sektörü, yüksek kar marjı olan bir iş modelidir. Franchise olarak bir bijuteri girişimi yapmak istiyorsanız, lokasyonu güçlü bir yerde girişiminizi kurmanız size kar olarak geri dönecektir. Maliyetlere bakıldığında;

Kira bedeli

Franchise işletmesinin açılacağı yere göre değişiyor. Bazı yerlerde 3.000 TL olan kira bedeli daha lüks yerlerde 15–25 Bin TL arasında değişmekte. Bu arada bir dükkânın en az 30 metrekare olması gerekiyor.

Malzeme Fiyatları

Her takı, kullanıldığı malzemesine göre farklı fiyatlarda satıldığından ürüne göre malzeme fiyatları da değişiyor. 30 metrekarelik bir dükkân için 40 Bin TL’lik bir ürün maliyeti ilk etapta gerekiyor.

Personel Maaşı

Personel giderleri, personel sayısına göre değişiyor. En makulü 2-3 personel bulunması. Personelin maaşı, sigortası ve diğer giderlerini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Faturalar

Telefon, elektrik amortisman gibi vb. giderler için aylık ortalama 2.000 TL harcanması gerekebiliyor.

Aylık Ciro

Tüm bu maliyetlere rağmen, aylık ciro 15 bin ile 100 Bin TL arasında değişebilir. Bazı firmalar franchise verecekleri zaman sadece ürün bedellerini talep ediyor. Franchise bedeli ya da reklâm bedeli talep etmiyor. Bu da harcanan maliyetlerin çok kısa bir sürede geri dönüşmesi demek. Ayrıca, franchise veren yer seçimi ve proje desteği veriyor ve ortak reklâm desteği de veriyor.

Bijuteri Bayisi Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Bijuteri bayisi olmak için öncelikle bu alanda franchise veren bayilikleri ve size sunduğu imkânları araştırmanız gerekir. Bunun için Kobi Vadisi platformundaki bayilik veren firmaları inceleyerek size uygun olana başvuru yapabilirsiniz.

Bayi olmak için görüşmeleri ve gerekli anlaşmaları yapıp, bu sektörde iyi kazanç elde etmeniz mümkün. Pazar payı çok yüksek olan bijuteri, son yılların gözde işlerinden ve sürekli olarak bijuteri alanında bayilikler Türkiye genelinde verilmektedir.

Bu bayiliklerden size uygun olanı seçerek, her yaşa ve bütçeye uygun, en son tasarım takılar satabilir, gelişen pazarda yerinizi alabilir ve iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.


Bijuteri Bayilik Yorumları

Bijuteri sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments