Takı Aksesuar > Bijuteri sektöründe bayilik veren; firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

 

Öne Çıkan Firma

Takıştır Bayilik Takı Aksesuar

Takıştır Bayilik

Takıştır Bayilik Bilgileri Takıştır Bijuteri Karlı Bayilik Fırsatı; 22 yıllık sektör tecrübemiz ile Türkiye’nin dört bir yanında bayilik vermeye devam...
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik

My Life Obsession Bayilik Takı Aksesuar

My Life Obsession Bayilik

My Life Obsession Bayilik Bilgileri Takı ve aksesuar kadınların vazgeçilmezi olmasıyla beraber bir çok yatırımcının ve ne iş yapa bilirim...
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik
Takıştır Bayilik Takı Aksesuar

Takıştır Bayilik

Takıştır Bayilik Bilgileri Takıştır Bijuteri Karlı Bayilik Fırsatı; 22 yıllık sektör tecrübemiz ile Türkiye’nin dört bir yanında bayilik vermeye devam...
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik
Black Angell Bayilik Takı Aksesuar

Black Angell Bayilik

Black Angell Bayilik Bilgileri Mağazacılık sektöründe 13 yılı aşan deneyimli ürün ve hizmet anlayışını devam ettiren ve mağazacılık sektörüne tarzını...
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik
Kokoş Accessories Franchising Takı AksesuarRöportaj

Kokoş Accessories Franchising

Kokoş Accessories Franchising Bilgileri Üretim ithalat toptan aksesuar firmasıyız bijuteri yanı sıra çorap çanta şal saat gözlük şapka bere kozmetik...
 • Takı Aksesuar
 • Franchising
YHN Moda Accessories Bayilik Takı AksesuarRöportaj

YHN Moda Accessories Bayilik

YHN Moda Accessories Bayilik Bilgileri YHN MODA ACCESSORİES 2019 dan bu yana takı ve aksesuar tercihlerinizin ilk adresi olmaya başladı....
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik
Moda Accessories Bayilik Takı AksesuarRöportaj

Moda Accessories Bayilik

Moda Accessories olarak 2000 li yılların başında merkezi Tahtakale de olan mağazamızla hizmete başlayarak Türkiye’nin önde gelen takı ve bijuteri...
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik
Trendmood Bayilik Takı Aksesuar

Trendmood Bayilik

Trendmood Bayilik Bilgileri HAKKIMIZDA Bugüne kadar birçok müşterimize bayilik konusunda destek verdik.Bu süreçler boyunca fark ettik ki bir marka için...
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik
Le Eflatun Bayilik Takı Aksesuar

Le Eflatun Bayilik

Le Eflatun bijuteri yeni kurulmuş bir firma olarak yurt içi ve yurt dışında müşterilerimize en iyi ürünleri en iyi şekilde...
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik
missshe bayilik Takı Aksesuar

Missshe Bayilik

Missshe Bayilik Bilgileri Değerli Miss She Ailesine katılmak isteyen GİRİŞİMCİ; Kaan Accessories ile yıllardır bijuteri ve aksesuar sektöründe toptan ve...
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik
küppeli plus bijuteri bayilik Takı Aksesuar

Küqpeli Accessories Bayilik

Küqpeli Accessories Bayilik Bilgileri 29 yılı aşan deneyimi ile bijuteri sektöründe kaliteli ürü ve hizmet anlayışını devam ettiren Kübranur Bijuteri,...
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik
Şımarık Aksesuar Bayilik Takı Aksesuar

Şımarık Aksesuar Bayilik

2005 Yılında Samsun ilinde kurulmuş olan Şımarık Aksesuar, 2010 yılında merkezini İstanbul Tahtakale bölgesine taşıyarak ucuz kaliteli ve bol çeşit...
150,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Takı Aksesuar
 • Bayilik
Trendances Accessories Franchising Takı Aksesuar

Trendances Accessories Franchising

1996 yılında kurulan Bay Şapkacı firma çatısı altında 2004 yılından itibaren konsept şirket mağazaları açmaya başlayan Trendances Accessories 24 şube...
60,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Takı Aksesuar
 • Franchising

Kobi Vadisi editörleri tarafından, bijuteri sektöründe bayilik/franchise veren 6 farklı (bağımsız) firmanın analizi yapılarak bu sektörde yatırım yapmak isteyen girişimcilere yatırım endeksi hazırlanmıştır.

 

Yatırım tutarı: 89.000 tl

Minimum nakit ihtiyacı: 80.000 tl

İsim hakkı bedeli: yok

Reklam katkı payı: 6 firmanın 1’inde var

Gelirden pay: alınmıyor

Kar marjı: %233 civarında

Yatırımın geri dönüş süresi: ortalama 7 ay

Gerekli işyeri büyüklüğü: 150 m2

 

(Yukarıda belirtilen değerlerin tümü, 6 farklı markanın ortak değerleri baz alınıp yaklaşık değerleri hesaplanarak belirtilmiştir)

bijuteri bayilik veren firmalar

Bijuteri Bayiliği Almak

Eski çağlardan beri sürekli gelişen ve son yıllarda da en hızlı büyüyen bijuteri sektörü, 700 milyon lirayı aşan bir büyüklüğe ulaşmış durumda. Daha önce caddelerde ve AVM’lerde gördüğümüz bijuteri dükkânları artık kadın girişimciler sayesinde daha da gelişti. Ayrıca bu sektörde franchise veren firmaların sayısı sürekli olarak artmaktadır.

Bir bijuteri mağazasına örneğin; 40 bin TL. lik bir yatırım yaptınız. Bunun size geri dönüşü 3–4 ay arasındadır. Bu durum bijuteri sektörüne olan ilginin de artmasını sağlamaktadır.

Bijuteri Nedir?

Değerli olmayan madenlerden ve taşlardan yapılan takılar ve süs eşyalarıdır. Altın fiyatlarının yükselmesiyle birlikte, doğal taşlardan yapılan takılar daha çok ilgi görüyor. Gümüş, demir, bakır, tunç, zümrüt, pırlanta, inci, yakut gibi doğal değerleri olan maden ve maddelerden yapılan takılar, son zamanlarda şıklıkları ve farklı tasarımları ile göz dolduruyor.

Türkiye’de takı alanında markalaşan pek çok firma var ve bu sayı her yıl artış gösteriyor.

Bijuteri sektörüne en yoğun ilgiyi kadın girişimciler gösteriyor. Kadınların takı ve aksesuar alanlarında farklı bir yetenekleri var ve bu yeteneklerini üretip satarak değerlendiriyorlar.

Bijuteriye ilginin bir başka nedeni de, hazır giyim firmalarının, tanıtımlarında takı ve aksesuarları bolca kullanması. Bu nedenle tüketicilerin bijuteri ürünlerine olan ilgilerinde artış gösterdi.

Takılar artık 7’den 77’ye herkese hitap ediyor. Hazır kıyafet markalarının da bu sektöre olan ilginin farkına varıldığından, kıyafetlerde bijuteri ürünlerine yer vermesi de ilgiyi artırdı. Ayrıca çok değerli olan takıların fiyatlarının fazla olması nedeniyle, imitasyon ürünlere olan taleplerde artış gösterdi.

Bijuteri Sektörüne Giriş Yapmak

Bijuteri sektörüne giriş yapmanın en kolay yolu bir bayilik almaktır. Bayiliğin avantajlarından yararlanarak tanınan bir markanın ürünlerini satmak, bayilik maliyetlerinin en kısa sürede dönüşünün olmasına sebep olmaktadır. Yani bayilik, bu alanda yapılacak en karlı yatırımdır diyebiliriz.

Yer seçimi yaparken, hareketli lokasyon seçimi yapılması önemlidir, çünkü insanların kalabalık olduğu yerlerde satış yapmak, iyi kar getirecektir.

Bir diğer önemli durum da bayilik alınıp dükkân açıldıktan sonra, sürekli değişen takı dünyasında güncel şekilde takibinin yapılması gerekir. Yeni ve farklı tasarımlar herkesin ilgisini çeker ve insanlar bazı tasarımların sadece kendisinde olmasını ister. Bu da müşterinin sizin dükkânınızdaki farklı tasarımlara olan ilgisini çekmesini sağlar.

Bijuteri Sektörüne Giriş Maliyeti

Bijuteri sektörü, yüksek kar marjı olan bir iş modelidir. Franchise olarak bir bijuteri girişimi yapmak istiyorsanız, lokasyonu güçlü bir yerde girişiminizi kurmanız size kar olarak geri dönecektir. Maliyetlere bakıldığında;

Kira bedeli

Franchise işletmesinin açılacağı yere göre değişiyor. Bazı yerlerde 1.000 TL. olan kira bedeli daha lüks yerlerde 10–15 Bin TL arasında değişmekte. Bu arada bir dükkânın en az 30 metrekare olması gerekiyor.

Malzeme Fiyatları

Her takı, kullanıldığı malzemesine göre farklı fiyatlarda satıldığından ürüne göre malzeme fiyatları da değişiyor. 30 metrekarelik bir dükkân için 20 Bin TL’lik bir ürün maliyeti ilk etapta gerekiyor.

Personel Maaşı

Personel giderleri, personel sayısına göre değişiyor. En makulü iki personel bulunması. Personelin maaşı, sigortası ve diğer giderlerini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Faturalar

Telefon, elektrik amortisman gibi vb. giderelr için en az aylık 2.000 TL harcanması gerekebiliyor.

Aylık Ciro

Tüm bu maliyetlere rağmen, aylık ciro 15 bin ile 100 Bin TL arasında değişebilir. Bazı firmalar franchise verecekleri zaman sadece ürün bedellerini talep ediyor. Franchise bedeli ya da reklâm bedeli talep etmiyor. Bu da harcanan maliyetlerin çok kısa bir sürede geri dönüşmesi demek. Ayrıca, franchise veren yer seçimi ve proje desteği veriyor ve ortak reklâm desteği de veriyor.

Bijuteri Bayisi Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Bijuteri bayisi olmak için öncelikle bu alanda franchise veren bayilikleri ve size sunduğu imkânları araştırmanız gerekir. Bunun için Kobi Vadisi platformundaki bayilik veren firmaları inceleyerek size uygun olana başvuru yapabilirsiniz.

Bayi olmak için görüşmeleri ve gerekli anlaşmaları yapıp, bu sektörde iyi kazanç elde etmeniz mümkün. Pazar payı çok yüksek olan bijuteri, son yılların gözde işlerinden ve sürekli olarak bijuteri alanında bayilikler Türkiye genelinde verilmektedir.

Bu bayiliklerden size uygun olanı seçerek, her yaşa ve bütçeye uygun, en son tasarım takılar satabilir, gelişen pazarda yerinizi alabilir ve iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Türkiye’de ilk ve tek!

Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan; bijuteri sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik hazırlanmış iş planı, fizibilite çalışması hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


yeni iş fırsatları

Hızlı Bayilik Arama


Bayilik Başvurusu

Bu sektörde yer alan firmalardan dilediğinizi ziyaret ederek, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formunu doldurup anlık olarak firma yetkililerine iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.

Bayilik İlanı Verin

Bayilik, franchise veren firmanızın tanıtımını; yeni girişimcilere ulaşmasını sağlayın. Bu kategoride, ücretsiz bir şekilde firmanızın bayilik ilanını verin.
en popüler bayilikler
bayilik rehberi
kategori sponsorluk