BAYİLİK ARAMA


SEKTÖR SEÇİMİ


Firmanız burada yayınlansın. Börek Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Gözde Börek Franchising

Gözde Börek Franchising Bilgileri 1984 yılında baba mesleği olarak küçük bir aile işletmesi kurulmuş olup GÖZDE BÖREKÇİLİK markası ile börek...
 • Fast Food
 • Franchising
Börekçi by SC Franchise Fast Food

Börekçi by SC Franchise

Börekçi by SC Franchise Bilgileri Börekçi SC, 2015 yılında İzmir’in Menderes ilçesinde açtığı şube ile sektöre giriş yapmıştır. Alternatif kahvaltı...
 • Fast Food
 • Franchise

Kervan Börek & Cafe Bayilik

Kervan Börek & Cafe Bayilik Bilgileri Kervan Börek, lezzetini geleneksel Türk mutfağından alan, Börek Çeşitleri ile beraber su böreği üretimine...
 • Gıda
 • Bayilik

Dilim Börek Franchise

Dilim Börek Franchise Bilgileri NEDEN DİLİM BÖREK? KATKISIZ ÜRÜN VE MÜKEMMEL ÜRETİM AĞI Kuruluşundan bu yana üretim kalitesini her geçen...
0TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Fast Food
 • Franchise

Tarihi Sarıyer Börek Bayilik

Tarihi Sarıyer Börek Bayilik Bilgileri Tarihi Sarıyer Börek Franchise sistemine katılma fırsatı! Tarihi Sarıyer Börek, satış zincirini iş planına uygun...
100,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Fast Food
 • Bayilik

Aslı Börek Bayilik

Aslı Börek Bayilik Bilgileri Kadınlarımızın el emeği ile hijyenik koşullarda hazırladığı ürünlerimiz, Asli Börek adi altında tüm müşterilerimizin beğeni ve...
200,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Fast Food
 • Bayilik

Önceleri her mutfağın kendine has lezzetiyle bir böreği vardı, fakat şimdi her kişinin tercih ettiği birçok farklı börek çeşidiyle hizmet sunan bir börekçisi var. Annelerimizin evlerde yaptığı börek, günümüzde markalaşarak kurumsal kimlik kazandı ve girişimciler içinde cazip bir yatırım alanı olmayı başarmıştır. Geleneksel damak tadının en eski tatlarından olan bu lezzet, konsept bayilikler ile günlük tüketilen yiyecekler arasında ilk sıralarda yer almaya devam etmektedir. Tahmini olarak 1 milyar TL ciroya sahip olan bu pazar, girişimcilerine yüksek kar marjı imkânı sunmaktadır.

Börek Bayiliği Almak

Börek, Her Öğünde Tüketiliyor

Ülkemizde pek çok börek firması, esnaf kimliğinden sıyrılarak bir börek firmasının şubelerini açmak için birbirleriyle adeta yarışır haldedirler. Bu alan gıda sektöründe girişim yapmayı düşünenler için bir fırsattır.

Zaman geçti devir değişti, tatlar modernize oldu ama börek her zaman masadaki yerini korumayı başarmış bir lezzet olarak kaldı. Kahvaltıdan tutunda akşam yemeği, ikramlık, ara sıcak, işe giderken atıştırmalık, hafta sonu özel menülerin değişmez tadı olmak gibi her öğünde yerini bulan bir lezzettir. Ayrıca sıcak lezzeti farklıdır, soğuğu bambaşka. Dondurulmuş olarak saklandığında tadının değişmiyor olması ve tazeliğini koruyor olması da, onun her öğünde pratik bir sunuma fırsat vermesini sağlıyor.

Markalaşma da önemli stratejilerden biri olan, tek bir alana yönlenerek uzmanlaşma, börek bayiliğinde başarıyla uygulanmış bir stratejidir. Kafe konsepti börekçilerden, tepsi ve paket servisiyle evlere servis sunan börek firmaları her yaştan kitleye hitap ediyor olması, uzun vadede börek sektörünün hareketli kalmasını sağlayan unsurlar arasındadır. Girişimci bir ruha sahip genç yatırımcıların tercihleri arasında olan börek bayiliği dekorasyon, yer seçimi, dükkânın dış alan kullanım avantajlarının da değerlendirilmesi ile karlılığı artırılacak düşünülmesi gereken yatırımlardandır.

Börek Bayiliğinde Karlılık

Börek, meşakkatli olan yapımıyla ve kadınların iş gücüne daha fazla katılmalarıyla evlerden çıkarak börek dükkânlarından hazır alınır hale geldi. Hemen hemen her gün ve her öğün tüketilen yiyecekler arasında yer alan börek satışından elde edilebilecek gelir, firmadan firmaya değişiklik gösterse de kar marjı yüksek bir alandır.

Börek, poğaça, simit kültürüne sahip bir toplum olarak Türkiye de bu sektörde hizmet veren yaklaşık 2 bin börek bayisi bulunmaktadır. Şube sayısının her geçen gün artıyor olması bu sektörün gıda sektörüne hizmet etmesi ve günlük tüketilen yiyecekler arasında olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca geleneksel tatlardan biri olması da cabası.

Börek Bayilik Şartları

Yemek kültürümüzde birçok çeşidiyle önemli lezzetlere ev sahipliği yapan börek, bütün sofraların vazgeçilmezidir. Açılan birçok börek bayileri, börek yeme zevkimizi devam ettirme şansını verirken, girişimcisine de kar ettirmektedir. Bu yıl 121 adet daha börek bayiliği açılması hedeflenmektedir. Börek bayiliği şartları firmadan firmaya değişiklik gösterdiği gibi açılacak dükkân maliyeti de 30 bin TL ile 200 bin TL arasında değişen aralıklardadır.

Bayilik giriş ücretleri konusunda hiç bayilik ücreti almayan firmalar olduğu gibi giriş ücreti alanların ortalaması 60-200 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Yatırımın geri dönüş süresi lokasyon, sirkülasyon, marka bilinirliği ve tabi ki bayinin başarısı ile ilişkili olarak 0-24 ay arası olarak değişmektedir ve kar oranları %30 – 100 arasıdır.

Börekçilik Sektörü

Çalışan nüfusun artışı ve kentleşmenin beraberinde getirdiği kültürel farklılaşmanın bir göstergesi de hazır yemek kültürüne adaptasyondur. Birde buna kadınların sosyal statülerinin değişmesi eklendiğinde evde börek yapmak için zaman bulmak zorlaştı. Damak tadımızda böreğin yerinin her zaman farklı olması bu lezzeti evlerin dışına çıkartarak, satın alınan bir yiyecek olarak popülaritesinin devam etmesini sağlamıştır. Birde buna börek markalarının taze, çeşitli ve lezzetli börekleri uygun fiyatlarla sunuyor olması eklenince börek yoluna, modernize olarak devam etmiştir. Ve sağladığı istihdam sayısı on binlerle ifade edilmektedir.

Börek Sektörü Bayiliğinin Avantajları

Börek bayiliği çok yüksek franchise giriş bedelleri olmaması ve fason börek üretiminin sağladığı maliyet avantajı ile bu sektörü cazip kılmaktadır. Yatırım maliyetinin düşüklüğünün yanında yüksek kar marjını sunması ve yatırımın geri dönüşümün kısa vadeli olması gibi üç unsuru bir araya toplayan börek, fast food sektöründe iş yapmayı düşünenler için daha uzun yıllar karlılığı yüksek bir alan olmaya devam edecek gibi duruyor. Çünkü birinci neden; geleneksel tatlara her zaman öncülük verilir, ikincisi ise dışarıda yemek yeme kültürü de artarak devam etmektedir.

Ayrıca börek sektöründe yeni bir iş kurmayı planlıyorsanız en büyük artılardan biride; çok büyük alan gerektirmeyen merkezi veya ara lokasyonlarda yer alan ortalama 20-150 m2 alanlarda standart bir iş yerinde rahatlıkla işletmecilik yapılabilmektedir. Börek bayiliği almanızın başka bir avantajı da, bu iş için birçok ustaya, makineye, teçhizata ihtiyacınızın olmamasıdır. Bağlı olduğunuz marka size düzenli olarak fabrikasyon üretimde hazırlamış olduğu ürünleri sevk etmektedir. Sizin de tek yapmanız gereken bu eşsiz lezzeti, sıcak bir şekilde servis etmek olacaktır.


Börek Bayilik Yorumları

Börekçilik sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments