Bilişim > E-Ticaret sektöründe bayilik veren; en yeni firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

 

Öne Çıkan Firma

beaconneqt franchising BilişimRöportaj

Beaconneqt Franchising

E-Ticaret ve M-Ticaret alanında faaliyet gösteren şirketimiz 2015 yılında kurulmuş olup 2018 yılı itibariyle yurt dışına açılacaktır. Türkiye genelinde bayilikler...
  • Türkiye Geneli
  • Franchising

Full Entegre Bayilik

Full Entegre Bayilik Bilgileri E-ticaret yapan kobilerin sipariş süreçlerini kolaylaştırmak, iş yükünü azaltmak için pazaryeri entegrasyonumuz Fullentegre sizlerle! Fullentegre pazaryeri...
  • Türkiye Geneli
  • Bayilik

marketsiparişim Bayilik

Firmamız Adana’da 3 ortak tarafından kurulan bir e-ticaret şirketidir. Yazılım IOS ve android olarak kullanılıma hazırdır. 2018 Şubat atında tüm...
  • Türkiye Geneli
  • Bayilik
beaconneqt franchising BilişimRöportaj

Beaconneqt Franchising

E-Ticaret ve M-Ticaret alanında faaliyet gösteren şirketimiz 2015 yılında kurulmuş olup 2018 yılı itibariyle yurt dışına açılacaktır. Türkiye genelinde bayilikler...
  • Türkiye Geneli
  • Franchising

KMK E-Ticaret Yazılımı Bayilik

KMK Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi geliştirmiş olduğu yeni nesil eticaret yazılımlarını bayilik vererek eticaret girişimcilerinin kullanımına sunuyor. E-Ticaret Bayiliği alarak...
₺0
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
  • Türkiye Geneli
  • Bayilik

Kobi Vadisi editörleri tarafından, e-ticaret sektöründe bayilik/franchise veren 6 farklı (bağımsız) firmanın analizi yapılarak bu sektörde yatırım yapmak isteyen girişimcilere yatırım endeksi hazırlanmıştır.

 

Yatırım tutarı: 9.000 tl

Minimum nakit ihtiyacı: 12.000 tl

İsim hakkı bedeli: yok

Reklam katkı payı: 6 firmanın 1’inde var

Gelirden pay: 6 firmanın 1’i alıyor

Kar marjı: %48 civarında

Yatırımın geri dönüş süresi: ortalama 5 ay

Gerekli işyeri büyüklüğü: 20 m2

 

(Yukarıda belirtilen değerlerin tümü, 6 farklı markanın ortak değerleri baz alınıp yaklaşık değerleri hesaplanarak belirtilmiştir)

e-ticaret bayilik veren firmalar

Bilişim ve teknolojinin gelişmesi internetin yaşamlarımızda yer alması ile birlikte yeni bir ticaret alanı sanal Pazar doğdu. İşletmeleri teknoloji kullanan kimseler haline getirerek mağazaları fiziki ortamdan sanal ortama taşıyan teknoloji, e-ticaret ile uğraşanların maliyetlerin düşürürken kazançlarını inanılmaz rakamlara yükseltmiştir. Ülkemizde potansiyeli bulunan e-ticaret ticari yöntemi bilgisayar kullanma alışkanlığı gelişmiş yeni gençliğine katılımı ile çok yoğun tercih edilecek istikbali parlak dinamik sektörlerden biridir.

E-Ticaret Alanında Bayilik Almak

Dünyada ticaretin oldukça gelişim göstermesi gibi Türkiye sınırları içerisinde de ticaret oldukça geniş bir alan içerisinde gerçekleşiyor. Öyle ki bu ticaret sistemi gelişen ekonomi sayesinde internet ortamına yansıtılmış bir durum içerisinde devamlılık gösteriyor. E-ticaret kavramı genel olarak günlük hayat içerisinde ilerleyen ticaretin internet ortamına yansıtılmış bir halde gerçekleşmesiyle oluşuyor. Herhangi bir internet ağı ile web ortamında tüm ürün ve hizmet alımlarının yapıldığı bir kavram olarak günümüzde devamlılığı sağlanıyor.

Ülke sınırlarımız içerisinde gelişen teknoloji ile birlikte girişimciler açısından oldukça değişim gösteren iş fikirleri ortaya atılıyor. Bu iş fikirlerinin en fazla tercih edilenlerin başında E-ticaret bayiliklerinin satın alınması geliyor. Kişiler sosyal hayat içerisinde yaptıkları ticareti, internet ortamında markalaşmış bir firmanın franchise’ını alarak gelirlerine gelir katabiliyor.

Yatırımcı ya da girişimcilerin elektronik ortam içerisinde yaptıkları her türlü ticari işlemler bir sektör haline bürünerek, e-ticaret kavramı bu süre zarfına kadar getirildi. Kısaca bahsedecek olursak, e-ticaret internet ortamı sayesinde tüketiciye her çeşit ürünün sunulduğu, her çeşit hizmet tanıtımının yapıldığı alanları satışa sunarak kazanç elde edilebilir bir teknoloji haline geldiği görülüyor.

E-Ticaret Bayiliklerinin Amaçları

Türkiye’deki ticaret artık internet ortamlarında devamlılık gösteriyor. Markalaşmış firmaların internet üzerindeki müşterilerine sağladığı destekler tam anlamıyla kişilerin ihtiyaçlarını gidererek kazanç elde edilebiliyor. Ülke sınırlarımız içerisindeki normal ticaret ile e-ticaret arasındaki fark tam anlamıyla tasarrufa neden oluyor. Çünkü internet ortamındaki ticaret saniyeler içerisinde gerçekleşebiliyor. Bu durum e-ticaret bayisi satın alacak kişinin tasarruf konusunda avantaj sahibi olabilmesini sağlıyor.

Genel hayatımız içerisindeki ticaretin yanı sıra, satın alınacak e-ticaret sitelerindeki ürün çeşitliliği normal hayattaki ticarete oranla daha fazla seçenek ile karşımıza gelebiliyor. Bu durum franchise veren firmadan firmaya değişim gösterebiliyor. Genel olarak bakacak olduğumuzda ise sanal mağazalar ürün satın alacak kişinin maddi yükünü büyük bir oranda azaltabiliyor.

Ürünlerin stokları, ürünlerin maliyet bilgileri elektronik ortam içerisine entegre edilmesi durumunda tedarikçi firma ile stok sayımı yapılma durumları meydana gelmiyor. E-ticaret sistemi alacak kişi için stokta ne kadar ürün kaldığını otomatik bir şekilde belirleyerek, kaç adet ürünün satılan istatistiğini de çıkarıyor. Bu durum bayi sahibi açısından oldukça avantajlı bir durum içerisinde olduğunun bir göstergesi olarak gözlemleniyor.

Franchising sistemi içerisinde yer alan e-ticaret bayiliklerinde tedarikçinin herhangi bir ofise ihtiyaç duymadan, web ortamında belirlenmiş sanal merkez üzerinden ürün giriş ve ürün çıkışlarını yapmasına olanak sağlıyor. E-ticaret sisteminin en önemli noktalarından bir tanesi de normal ticarete oranla ürün üzerinde dalgalanma oluşma durumlarında enflasyon nedenleri ile zarar oluşturmadığı belirtiliyor.

E-Ticaret Bayisi Satın Almanın Avantajları

Günden güne gelişen teknolojimiz sayesinde artık çoğu ticaret internet ortamlarına yansıyor. İnternet alışverişlerinin yoğunlaşması nedeniyle çoğu yatırımcı e-ticaret bayisi satın alarak gelir elde etmeye devam ediyor. Girişimciler açısından oldukça yaygın olan e-ticaret sektörü, iç bünyesi içerisinde sürekli değişim gösterdiği belirtiliyor.

Herhangi bir yatırımcının e-ticaret bayisi satın almak istediğinde dünyadaki birçok kişiye satışlar yaparak büyük kazançlar elde edebiliyor. Ülke sınırlarımız içerisindeki fiziksel mağazalar içerisinde ulaşılacak müşteriler kısıtlı iken e-ticaret bayileri sayesinde birçok yeni müşteriye ulaşım daha basit bir hal içerisinde gerçekleşiyor. Yapılan araştırmalar neticesinde dünyadaki e-ticaret kullanımı %13 ile %25 arasında bir artış olması bekleniyor. Yatırım yapmak isteyen kişilerin bu oranla dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü herhangi bir artış, yeni müşteri olduğu belirtiliyor.

Kişinin almış olduğu e-ticaret bayiliği sayesinde ofis ortamında çalışmasına gerek duyulmuyor. Satın alınan bayi için herhangi alan gerekmiyor. Kişi tatildeyken, kafedeyken ve benzeri birçok yerdeyken bayi ürünlerinin satışını yaparak gelir elde edebiliyor. Zaman kavramından bağımsız hareket eden bu franchising sistemi, istenilen saatlerde istenilen müşterilere ürün satış imkânı sunabiliyor.

Genel olarak ülke sınırlarımız içerisindeki mağazaların ürünleri belli bir kısıtlama içerisinde müşterilere sunuluyor. Fakat e-ticaret bayilerinin satışlarında ise bu durum tam tersi olarak meydana geliyor. Kişi istediği ürünü istediği kişiye stok gözetmeksizin satış yapabiliyor. Bu bayilerin fiyatlandırması markalaşmış e-ticaret firmalarına ve de daha bilinirliği olmayan firmalara göre değişim gösterebiliyor. Siz de e-ticaret franchise’i satın almak istiyorsanız Kobi Vadisi platformunu ziyaret edebilir ve de ücretsiz ilanlar oluşturabilirsiniz.

Türkiye’de ilk ve tek!

Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan; bilişim sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik hazırlanmış iş planları, fizibilite çalışmaları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Kobi Vadisi ios uygulama

Hızlı Bayilik Arama


Bayilik Başvurusu

Bu sektörde yer alan firmalardan dilediğinizi ziyaret ederek, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formunu doldurup anlık olarak firma yetkililerine iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.