Giyim > Erkek Giyim sektöründe bayilik veren; en yeni firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

Pablo Dion Franchising

Uzun yıllardan beri erkek tekstilinin önde gelen markalarıyla olan çalışmalarımızdan almış olduğumuz tecrübeyle yenilikçi bir Marka ile perakendeciliğe başlamış bulunmaktayız....
 • Türkiye Geneli
 • Franchising

Altınyıldız Classics Bayilik

Altınyıldız Classics Bayilik içeriği; BMK danışmanlık tarafından sağlanmaktadır. Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen bayilik başvuru formunu doldurak iletişim kurabilirsiniz.
₺300,000
Kaydet Başvuru Yap
-6.233406-35.049905999999964
Uzaklık
 • Dünya Geneli
 • Bayilik

Çift Geyik Karaca Giyim Bayilik

Çift Geyik Karaca, 1917 yılında Bandırma’da kurulduktan sonra 1949 yılında Karaca Örme Sanayi olarak İstanbul’da üretime başlar ve 1961 yılında...
₺100,000
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Dünya Geneli
 • Bayilik

erkek giyim bayilik veren firmalar

Erkek Giyim Bayiliği Almak

Türk erkek giyim sektörü geçtiğimiz yıl 3 milyar dolarlık pazar büyüklüğüyle tüm yatırımcıların dikkatini çekiyor. Erkek giyim alanında ülkemiz dünya sekizincisi oldu. Erkek giyim, hazır giyim sektörünün en büyük ve en önemli alt sektörleri arasında. Bayan üzerine olan işletmelerin yanında erkek giyim sektörü kazanır mı demeyin. Artık genciyle ,yaşlısıyla Türk erkekleri kendilerine özen gösteriyorlar. ITC TradeMap verilerine göre, Türkiye, geçtiğimiz yıl 18,5 milyar dolarlık hazır giyim ihracatı gerçekleştirdi. Bu oranın 6’da birini erkek giyim ihracatı oluşturuyor. Ülkemizde erkek giyim sektöründe bulunan çok sayıda kaliteli firma bulunuyor. Bu firmalar ürünlerini ülkemizin her köşesine verdikleri bayilikler sayesinde ulaştırıyorlar. Ortada her gün gelişen ve büyüyen bir pasta varken siz de sermayenizi erkek giyim sektörüne taşıyabilirsiniz. Bu alanda kalitesini kanıtlamış bir firmanın bayiliğini alarak bu ailenin bir ferdi olabilirsiniz.

Erkekler Tek Başına Alışveriş Yapar

Erkek müşteri kitlesi genelde; 18-50 yaşları arasında olurlar ve tek başına alışveriş yaparlar. Kadınlar da tam tersi şekilde hem eşleriyle, hem tek başlarına, hem de arkadaşlarıyla birlikte alışveriş yaparlar ve her yaştan kadını alışveriş yaparken görmek mümkündür. Bu anlamda erkek müşterileri cezbetmek çok daha kolaydır. Zira erkekler bir üründen hoşlandıkları zaman o ürünü kısa süre içinde alıp mağazadan çıkma eğilimi gösterirler. Bu yüzden erkeklerin ne istediğini iyi anlayacak bir eleman çalıştırmanız mağazadaki müşteriyi eli boş göndermemenizi sağlayacaktır.

Giyim Bayiliğinin Gücü

Sokağa çıktığınızda, AVM’leri dolaştığınızda birçok giyim mağazasının hizmet verdiğini göreceksiniz. AVM’lerin giyim mağazalarının büyük kısmı belli bir marka adı altında hizmet veriyor. Artık caddelerde sokaklarda giyim mağazalarını daha az görüyoruz. Markalar artık müşterinin ne istediğini iyi biliyor ve müşteriye istediği kaliteyi veriyor. Bu yüzden sokak üstü erkek giyim işletmeleri bir bir kapanıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda  bazı büyük giyim mağazalarının fiyat avantajı nedeniyle öne çıktığını belirlenmiştir. Erkek giyim sektöründe önce kime hitap edeceğinizi bilmeli daha sonra kitlenize en uygun kalitede olan markayı seçerek bayiliği alabilirsiniz. Bir bayilik aldığınız firmanın cirolarının yüksekliği ve hizmet verme sürelerini araştırırsanız bayilik almanın gücünü görürsünüz.

Erkek Giyim Ne Kazandırır?

Giyim mağazası açmak genel olarak maliyetli bir iş koludur. Ortalama bir giyim mağazası açmanın maliyeti  75-150 bin TL arasında değişir. Ancak  mağazanın büyüklüğüne, hitap ettiği müşteri kitlesine, bulunduğu şehre ve konumuna göre açacağınız erkek giyim bayisinin sermayesi farklı tutarlarda olabilir. Elinizdeki paraya göre siz de mağazanızı, müşteri kitlenizi, konumunuzu ve bayilik alacağınız firmayı belirlersiniz. Bu işi yapan kişiler giyim mağazası açmak farklı rakamlar söylerler. Bazıları en az 50.000 TL lazım derken, bazıları ise 150.000 TL diyecektir. Erkek giyim sektöründe önemli olan ne kadar paranız olduğu değildir. Önemli olan ne kadar kaliteli bir hizmet verdiğinizdir. Kaliteli hizmeti verebilmeniz için bir firmanın bayiliğini alarak bu alanda sermayenizi güvenle yatırabilirsiniz. Erkek giyim mağazasında kar oranı %50’dir. Bu oran birçok alandan fazladır. Uğraşa ve bilgi birikimine ihtiyaç olmadan bu oranda kazanmak zordur. İyi bir satış rakamı tutturursanız 5-6 ay gibi bir sürede sermayenizi kurtarırsınız. Gelirinizin %5’i kira olmalıdır ki para kazanabilin.

Mekan / İşyeri Seçiminin Önemi

Giyim mağazası açarken işiniz için en uygun yeri seçmeniz gerektiğini unutmayın.Yer seçerken ne sattığınız kadar kime sattığınız da çok önemli bir kıstastır. Bu nedenle hedef müşteri kitlenizin sosyo-ekonomik durumunu doğru bir analiz edin.Pahalı semtlerde ya da iyi iş yapan AVM’lerde mağaza açacağınız dükkan bayiliğini alacağınız firmanın kalitesini daha rahat gösterebileceğiniz bir ortamdır. Ayrıca bazı dükkan sahipleri, kiracılarının aylık kazancından belli bir komisyon da talep edebilir. Yani aylık 4000 lira kira + o ayki satıştan %3 komisyon gibi. Hitap ettiğiniz müşteriye göre en doğru yeri seçin.

Yer seçerken acele etmeyin:

 • Birçok farklı mekan ve AVM gezerek alternatiflerinizi oluşturun.
 • Mağazanın araç trafiğine uygun bir yerde olup olmadığına, yayaların geçiş sıklığına bakın.
 • İstenen kira ile mağazanın iş yapma potansiyelini kıyaslayarak en doğru hedefe odaklanın.
 • Mağazanın bulunduğu bölgenin büyüme potansiyeli gelecekte kazanacağınız parayı belirler. Örneğin mağazanın tam karşısında bitmek üzere olan bir metro inşaatı varsa büyüme potansiyeli varsa orada yüksek bir potansiyel vardır.
 • Mağazanın büyüklüğü önemlidir. Metrekare olarak ihtiyacınızı görüp görmeyeceğini iyi ölçüp biçin.

melek yatırım ağı

Hızlı Bayilik Arama


Bayilik Başvurusu

Bu sektörde yer alan firmalardan dilediğinizi ziyaret ederek, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formunu doldurup anlık olarak firma yetkililerine iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.