Gıda > Hazır Yemek sektöründe bayilik veren; en yeni firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

formena franchise GıdaRöportaj

Formena Franchise

Formena Franchise Bilgileri AVM lerde yemek katlarında birçok insan fast food yiyerek kilo almak istemez ama mecburdur çünkü, başka bir...
 • Türkiye Geneli
 • Franchise

Hafifol Diyet Yemek Servisi Franchise

Hafifol Diyet Yemek Servisi Franchise Bilgileri Gamze Bereketoğlu, Haliç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünden 2010 yılında...
 • Türkiye Geneli
 • Franchise

Mangalcım Bayilik

Amacımız düşük maliyetlerle yüksek kar marjı garantisi veriyoruz. Aylık net kazancınız 10.000 tl’nin altında olursa işletmeyi masraflarınızla biz üstleniyoruz.
 • Ege Bölgesi
 • Bayilik

FitMenü Bayilik

FitMenu kalorisi, besin değeri planlanmış Kapıya Teslim Fit/Diyet yemek servisidir. Yemeklerimiz uzman diyetisyenlerimiz tarafından planlanmaktadır. Her gün değişen yemeklerimiz yüksek...
₺40,000
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

hazır yemek bayilik veren firmalar

Hazır Yemek Bayiliği Almak

21. Yüz Yıl 4. Endüstri Devrimi gerçekleşti nesnelerin internetinin yaşandığı evlerde kentlerde her şeyin akıllı olduğu bir dönemde yaşamaya başladık. Kadın erkek herkesin yoğun biçimde iş yaşamının içinde bulunduğu yeni hayat tarzımızda evlerimizde ya da iş yerlerimizde uzun saatler yemek pişirmeye zaman bulamıyoruz. Yaşamlarımızdaki bu eksikliği besleyici özelliğine dikkat edilerek üretilmiş yoğun çalışan bireylerin beslenme ihtiyaçlarına cevap veren Hazır Yemek sektörü karşılamaktadır. Çalışma hayatına her geçen gün daha fazla insanın katılması ile büyüyen ihtiyaç doğrultusunda Hazır Yemek sektörü de büyümesini sürdürmektedir.

2017 yılının ekim ayında Euromonitor hazır yemek sektörü hakkında bir rapor hazırladı. Türkiye’nin hazır yemek  raporu verileri doğrultusunda 65 milyon TL tutarında bir pazar payı var. Geçmiş yıllara ait veriler bu pazarın giderek büyüyeceğini gösteriyor. Öte yandan 2010 yılı verilerine bakıldığında 65 milyon TL’lik bir pazar payı olan hazır yemek ürünlerinin yüzde 85’lik kısmı süpermarket ve zincir market raflarında yer alıyor. Ülkemizde şehirleşmenin hızlanmasıyla kadın personel sayısı artık iş hayatında daha çok yer alıyor. İş hayatına giren kadın personel zorunlu olarak yemek yapmaya daha az vakit ayırıyor. Bu yüzden iş hayatında yer edinen kadın personel, farklı bir kimlik kazanmış olsa bile evindeki rolünü de doğası gereği evdeki rolünü devam ettirmek ister. Bu yüzden yemek yapacağı zaman kadının yardımına  hazır yemekler yetişir. Hazır yemek sektörü birçok firmanın geniş ürün yelpazesiyle tüketicilere bol alternatifli tercihler sunduğu bir alandır.

Hazır Yemek Sektöründe Bayiliğin Önemi

Hazır yemek sektörü günlük hayatın hızlanması ve kadının artık çalışma alanına girmesiyle büyük bir potansiyele ulaşmıştır. Ülkemizde de asırlardır yemek kültürü çok geliştiği için her firma bu alanda uzun ömürlü olamaz. Bu alanda uzun ömürlü olabilmek için tecrübeli bir firmanın bayiliği doğru bir seçimdir. Hazır yemek alanında bayilik almanız size birçok avantaj sağlayacaktır:

 • Bayilik alırsanız kaliteli ürünlerle piyasaya girer ve günlük kararları yine kendiniz verirsiniz: Verdiğiniz kararların ardından size destek ve yol gösteren uzmanların deneyiminden yararlanabilir, ürünlerinizin kalitesini kanıtlamış bir marka olarak süpermarketlerin sizin ürünlerinizi tercih etmesini sağlarsınız.
 • Büyük bir hazır yemek markası sürekli reklamını yapar ve yemeklerinin lezzetini arttırmak için çalışmalarına sürekli devam eder. Bayilik alırsanız markanın kendini yenilemesini ve marka reklamlarının etkisini doğrudan hisseder ve büyük bir yapılanmanın bir halkası olmanın avantajlarını satışlarınıza yansımasını görürsünüz.
 • Tanınmış hizmetler, ticari markalar, tescilli ürünler, orijinal tasarımlar gibi büyük bir kalitenin ürünü olarak kullanım hakkına sahip olursunuz.
 • Kendi başınıza, kendi imkanlarınızla ve kendi hazır yemek firmanızı kurmanız durumunda işte başarısız olma ihtimaliniz artar. Bu durumda arkanızda destek ve deneyim olmadığı için çok daha yüksek ihtimalle kolayca batarsınız.
 • Finansman, muhasebe, personel eğitimi ve operasyonel işleyiş, kaliteli ürün, hızlı teslimat, tercih edilme, birçok sertifika gibi alanlarda işinizi kurmadan ve kurduktan sonra profesyonel hizmet alırsınız ve sermayenizle bilgi ve tecrübe almış olursunuz.

Türkiye’de Hazır Yemek Piyasa Hacmi ve Sunulan Hizmetler

Ülkemizde 4 bin civarında firma bu alanda faaliyet gösterir. Sektörün yıllık 6,5 milyar dolarlık iş hacmi vardır ve 400 bin kişi doğrudan,1.5 milyon kişiye de dolaylı olarak bu sektörde görev alır. Sektör her yıl ortalama yüzde 10-15 oranında büyüme gösterir. Hazır yemek sektörü günde toplam 22 milyon insana hizmet veriyor. Her yıl bir önceki yıla oranla gelişen ve büyüyen hazır yemek sektörü, daha çok zaman gelişimini sürdürecektir. Hazır Yemek Sektörü incelenirse 4 farklı hizmet şekli ile tüketiciyle buluşur.

Bu hizmetler:

 • Taşımalı Yemek Servisi
 • Yerinde Yemek Üretimi
 • Merkez Mutfak Destekli Yerinde Üretim
 • Paket Yemek Üretimi

Hazır Yemek Sektörü Bayilik Maliyeti

Böyle bir işletme kurmak için yer, malzeme, araç, elemanlar dahil 100-130 bin TL civarında bir sermaye gerektirir Bu sermayeyle işi kurduğunuzda sattığınız hazır yemek ürünleriyle bir kazanç sağlamanız kaçınılmaz. Hazır yemek sektöründe bayilik aldığınız bir firmayla çalışmaya başladığınızda %40 gibi bir kar elde edersiniz. Hazır yemek sektöründe ne kadar büyük bir müşteri kitleniz olduğunu düşünürseniz sürekli ürün sirkülasyonu olacağını bilmelisiniz. Her gün bu işi yapacağınızı ve bayilik aldığınızda birçok firmayla çalışacağınızı düşünürseniz aylık sadece bir firmadan yüksek bir kazanç sağlayabilir ve yatırımınızı bir yıl geçmeden çıkarabilirsiniz.

Hazır Yemek Sektörü Avantajları

Hazır yemek sektörü iş hayatına giren kadınlara birçok avantaj sağlar ve bir hazır yemek firmasıyla bayilik alanında çalışmaya başladığınızda satacağınız ürünlerin bazı özellikleri olacaktır:

 • Raf ömrünü % 50-400 arasında yükselir.
 • Daha uzun raf ömrü ekonomik kayıpları önler.
 • Uzun vadede mutfak masrafları azalır.
 • Yüksek kaliteli ürünler pazarlarsınız.
 • Dilimlenmiş ürünler daha kolay ayrılır.
 • Merkezileştirilmiş paketleme ve porsiyon kontrolü kalitenizi gösterir.
 • Geliştirilmiş sunumuyla ve açık bir şekilde görülmesiyle ürün tercih edilir.
 • İzolasyonlu paketleme; paketten su kaybı rekontaminasyona karşı koruma sağlar.

melek yatırım ağı

Hızlı Bayilik Arama


Bayilik Başvurusu

Bu sektörde yer alan firmalardan dilediğinizi ziyaret ederek, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formunu doldurup anlık olarak firma yetkililerine iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.