Lojistik > Kargo sektöründe bayilik veren; en yeni firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

 

Öne Çıkan Firma

Binbir Kargo Acentelik

Binbir kargo olarak sabit ve mobil acentelik verilecektir. Çıktığımız bu zorlu yolda bizimle beraber yürüyecek ekip arkadaşları arıyoruz.
 • Türkiye Geneli
 • Acentelik

İyi Kargo Acentelik

İyi Kargo Acentelik Bilgileri Ticari Faaliyetlerine Mustafa DUVAR tarafından 1992 yılında başlayan DVR LOJİSTİK Şirketi, ticari faaliyetlerini İthalat ve İhracatçıların...
 • Türkiye Geneli
 • Acentelik

Ulak Kurye Bayilik

Ulak Kurye Bayilik Bilgileri ULAK Teknoloji AŞ, lojistik sektöründe müşteri ile taşıyıcıyı buluşturan ULAK App uygulamasını geliştirerek sektöre değer katmıştır....
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

İlk Kargo & Lojistik Acentelik

HİZMETLERİMİZ Gıda Taşımacılığı Parsiyel Taşımacılık Komple Taşımacılık Bölgesel Taşımacılık Şehir içi ve Şehirler arası Taşımacılık ve Dağıtım hizmetlerimizde müşterilerimize, teknolojik...
 • Türkiye Geneli
 • Acentelik

Binbir Kargo Acentelik

Binbir kargo olarak sabit ve mobil acentelik verilecektir. Çıktığımız bu zorlu yolda bizimle beraber yürüyecek ekip arkadaşları arıyoruz.
 • Türkiye Geneli
 • Acentelik

Tele Kurye Dağıtım Acentelik

TELE KURYE, ülkemizin en büyük 5 ilinde şube ve insan gücü açısından örgütlüdür. Adana’dan Elazığ’a, Kahramanmaraş’tan Zonguldak’a kadar 81 ildeki...
₺5,000
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Türkiye Geneli
 • Acentelik

MNG Kargo Bayilik

MNG Kargo Bayilik Bilgileri MNG Kargo, kendine güvenen, karakteri güçlü, çalışmaktan yılmayan, en az lise, tercihen üniversite mezunu, 25 yaş...
₺20,000
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

Kobi Vadisi editörleri tarafından, kargo sektöründe bayilik/franchise veren 6 farklı (bağımsız) firmanın analizi yapılarak bu sektörde yatırım yapmak isteyen girişimcilere yatırım endeksi hazırlanmıştır.

 

Yatırım tutarı: 45.000 tl

Minimum nakit ihtiyacı: 40.000 tl

İsim hakkı bedeli: 6 firmanın 3’ü alıyor

Reklam katkı payı: 6 firmanın 1’inde var

Gelirden pay: 6 firmanın 4’ü alıyor

Kar marjı: %80 civarında

Yatırımın geri dönüş süresi: ortalama 11 ay

Gerekli işyeri büyüklüğü: 120 m2

 

(Yukarıda belirtilen değerlerin tümü, 6 farklı markanın ortak değerleri baz alınıp yaklaşık değerleri hesaplanarak belirtilmiştir)

kargo bayilik veren firmalar

Kargo Bayiliği Almak

Lojistik, ülkemizde gerçekleştirilen en büyük yatırımı almış sektör, alt kolları olarak faaliyet gösteren kargo faaliyeti ise lojistik yatırımların gelişmesi dışında e-ticaret kullanımının yaygınlaşması nedeni ile çok büyüyen ilgili sektörleri ile ayrıca beslenen potansiyeli yüksek önemli iş alanlarından biri.

Türkiye’de kargo sektörü 35-40 yıl gibi genç sayılabilecek bir geçmişe sahip  olan kargo, hizmetleri serbest piyasa ekonomisinin getirdiği ortamda giderek gelişmiş, Türkiye’de faaliyet gösteren birçok sektörün vazgeçilmez çözüm ortağı olmayı başarmıştır.  Bugün Türkiye Kargo sektörü 100 bin kişiye istihdam sağlayan büyük bir sektördür. Kargo sektöründe ülkemizde 25 bin araç ve 10 bin sabit merkezde günde yaklaşık 7 Milyon adres ziyaret ediliyor ve günde 5 Milyon kilometre yol sadece bu sektörde gidiliyor. Dünyanın önde gelen çok uluslu firmaları ülkemizde kargo sektörü adı altında faaliyet gösteriyor ve ülkemizde bu sektör AB standartlarının bile üzerinde %97 müşteri memnuniyet oranıyla çalışıyor. Türkiye stratejik coğrafi konumunun olumlu etkisi sayesinde ülkemiz sınırları içinden transit olarak geçen yaklaşık 600 Milyar dolarlık ürün bulunuyor.

Bu ticaret hacminin getirdiği lojistik gelirlerin bir bölümünün kademeli olarak ülke ekonomisine kazandırılması  bizim vatandaş olarak en önemli görevlerimizden. Ülkemizin potansiyeli göz önüne alınınca kargo alanında ortalama 60 Milyar dolar gelir elde etmemiz hiç şaşırtmayacaktır. Bu alanda ülkemizde büyük firmalar bayilik sistemi ile hizmet veriyorlar. Yatırımcıları ülkemizin bu denli gelişmiş olduğu bir alan olarak kargo sektörü bünyesine bekliyor.

Dünyada Kargo Sektörü Bayilik Çalışmaları

Kargo sektörü dünyada gelecek 10 yıl içinde  yapılan çalışmalar göz önüne alınarak belirlenen bazı beklentiler vardır:

 • İnternet kullanımının artması, müşteri beklentilerini ve davranışları bireysellik ortamından çıkararak daha şeffaf ve hıza bağlı bir ilişki üzerine kuracaktır.
 • Dünya ekonomisi ve ülkemizin ekonomisi gün geçtikçe büyüme gösteriyor. Bu durumda kargo sektörü ticaretin artık evrensel bir çizgide ilerlemesi ile daha da önemli bir hale gelecek ve güçlenecektir.
 • Kargo sektörü çevreyi düşünen uygulamalar yaparak trendleri belirleyen ve uygulayıcı ana iş kolları arasındaki yerine alacaktır. Çevre dostu olan ürünlere talep, satın alma hızının büyük bir hızda artması kargo sektörüne ileriye doğru bir ivme kazandıracaktır.
  Tüketiciler için kargo hizmetinin her an ulaşılabilir olma durumu, bir ürünü kargo vasıtasıyla kullanım rahatlığının olması ve hizmet sunumunun giderek hızlanması ile kargo sektörüne talep artacaktır.
 • Birebir iletişim hizmeti ve müşteri memnuniyetine verilen önem belirleyici önemli bir faktör olarak kargo sektörünü geliştirecektir.
  Kargo firmaları hizmet alanlarının yanında danışman firma rolünü de üstlenmenin yanında müşterilerine daha farklı hizmetler de sunmaya başlayacaklar. Tedarik zinciri, lojistik alanı ile ilgili tüm alanlara da yansıyacak olan bu genişleme bayilik sistemiyle çalışan büyük firmalar sayesinde olacak.
 • Bayilik veren firmaları bu denli özenli bir çalışma yürütmesi tüm yatırımcıların kargo sektöründe hizmet vermeye başlamasını sağlayacaktır.

Kargo Bayiliği Açmak Ne Kadara Mal Olur?

Bir kargo şirketinin  bayiliği için yapacağınız yatırım bedeli açacağınız bayinin personel sayısı, araç sayısı, şube kirası gibi farklı profiline göre farklı tutarlarda olabilir.

Ülkemizde kargo alanında bir bayilik açmak 30.000 TL ila 150.000 TL arasında değişir. Bu alanda bir bayilik açarken sistemin oturma süresi, personel maliyeti gibi giderleri de hesap etmelisiniz. Kargo şirketleri ile bayilik için acenteler sözleşmesini imzaladıktan sonra anlaşma yaptığınız firmalarla işini bitmez aksine işiniz o an başlar: Bayilik anlaşması yaptığınız güçlü markanın desteğini her zaman arkanızda hissederek bünyenizde çalışan personeller için personel eğitimi, proje eğitimleri, alt yapı ve network hizmetleri, reklam gibi birçok konuda destek hizmetleri uzmanlar vasıtasıyla alabilirsiniz.

Kargo Bayiliğinde Bölge Koruması

Büyük bir firmanın kargo bayiliği aldığınızda size sunacağı önemli bir hizmet bölge koruması desteğidir. Bayilerinin iş potansiyellerini düşmesine firmalar engel olmak istedikleri için bölge koruması hizmeti verirler. Yani belirli bir bölgede faaliyet gösterdiğinizde o bölgede hizmet verdiğiniz firmanın tek temsilci siz olacaksınız. Özellikle kargo bayiliği veren firmalar marka bilinirlikleri arttığında bölge koruması hizmeti daha sağlam kriterler bünyesinde verilir. Aynı mahallede hizmet veren birden fazla bayiliğin olması, bayilik veren firmalar imajı olumsuz olarak etkileyecek bir durumdur.

Bayilik ağı ile büyümeyi tercih eden firmalar yatırımcılarını koruduklarını gösterirler. Hiçbir girişimci diğer bayilikleriyle yarışa gireceği bir yatırım yapmak istemez. Kısa sürede belirli bir bölgede tek orta ve uzun vadeye bakılınca girişimciler tarafından tercih edilen bir yatırım olur. Siz de size kargo bayiliği aldığınızda bölge koruması veren kaliteli bir firmayla güvenle çalışabilirsiniz.

Türkiye’de ilk ve tek!

Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan; lojistik sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik hazırlanmış iş planları, fizibilite çalışmaları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


iş rehberleri

Hızlı Bayilik Arama


Bayilik Başvurusu

Bu sektörde yer alan firmalardan dilediğinizi ziyaret ederek, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formunu doldurup anlık olarak firma yetkililerine iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.

Bayilik İlanı Verin

Bayilik, franchise veren firmanızın tanıtımını; yeni girişimcilere ulaşmasını sağlayın. Bu kategoride, ücretsiz bir şekilde firmanızın bayilik ilanını verin.
en popüler bayilikler
bayilik rehberi
kategori sponsorluk