BAYİLİK ARAMA


SEKTÖR SEÇİMİ


Firmanız burada yayınlansın. Klima Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Mira Heating Bayilik Isıtma SoğutmaRöportaj

Mira Heating Bayilik

Mira Heating Bayilik Bilgileri Mira Heating 1991 yılında Bursa’da kurulmuştur. Doğalgaz sobası ile üretime başlayan firmamız zaman içerisinde çeşitli ısıtma...
  • Isıtma Soğutma
  • Bayilik
cooper and hunter yetkili satıcı Isıtma Soğutma

Cooper and Hunter Yetkili Satıcı

Cooper and Hunter Yetkili Satıcılık Bilgileri Kanada menşeli bir Dünya Markası olan Cooper&Hunter İklimlendirme konusundaki yirmi yılı aşkın deneyimi, sağlam...
  • Isıtma Soğutma
  • Yetkili Satıcı
kabel soğutma sistemleri satış ortaklığı Isıtma Soğutma

Kabel Soğutma Sistemleri Satış Ortaklığı

Kabel Soğutma Sistemleri Satış Ortaklığı Bilgileri Şirketimiz geçmişin birikimini 2008 yılında sürdürülen AR-GE çalışmaları ile harmanlayarak, ilk endüstriyel ürünlerini piyasaya...
  • Isıtma Soğutma
  • Satış Ortaklığı

Klima Bayiliği Almak

Küresel ısınmanın beraberinde getirdiği sıcaklık artışının yaşama alanlarımıza yansıması ile birlikte son yıllarda klima satışları patladı. Özellikle yaz aylarında klima aldığı halde servis yoğunluğu sebebi ile aylarca sıra bekleyenlerin olması bu alanda büyük bir boşluk olduğunun göstergesidir. Bunun yanında modernleşen hayat şartları içinde herkesin konfor arayışı içinde olması da klimayı lüks bir ürün olmasının dışına çıkartarak ihtiyaç haline getirmiştir.

Tüm bu şartlar doğrultusunda servis kalitesini artırmak isteyenler bireysel mahalle arası servisler yerini kurumsallaşmış klima bayilerini tercih etmektedirler. Klimanın hem iş hem özel alanların olmazsa olmaz ihtiyaçları haline dönüşmesi girişimciler içinde bu alanı karlı bir yatırım aracı haline getirmiştir.

Doğru Klima Seçimi

Özellikle sıcak havalarda kan ter içinde kalanların alışveriş için serin alışveriş alanlarını seçtiğine çok şahit olursunuz. Hatta öyle ki sizler bile bir nebze serinlemek için bu serin ortamdaki gezintinizi alışveriş yapmasanız bile uzattığınız çok olmuştur. Mekâna kurulacak olan klimanın seçimi, ortam büyüklüğüne göre gücünün tespiti, yerleştirilmesinin profesyonel bir bayi tarafından yapılması enerji tasarrufu sağlarken, yeterli verim alınmasında da etkilidir. Bunun yanında periyodik bakımlar konusunda kişileri yönlendirecek, takibini yapacak kurumsal bir klima bayinin varlığı tüm bu yapılması gerekenlerin çözümünde en etkili çözüm kaynağıdır.

Ayrıca klima takılacak olan alana uygun klimanın temininde, klimanın tipinin seçiminde tavan kliması, taşınabilir, duvar klimasından hangisi olacağı konusunda, alıcıya yapacağı bilgilendirmelerle seçimlerini yönlendirebilecek seviyede bilgi sahibi olması müşteri memnuniyetinde önemli bir konudur.

Klimacılık Sektörü Bayilik Şartları

İnsan ilişkilerinde ve pazarlamada uzman olduğu kadar servis konusunda da uzman birinden kim yardım almak istemez ki? Bayilik veren firmaların tüm bu şartları yerine getiriyor olması hem tüketici hem de girişimde bulunanlar için bir bayi ile çalışmayı cazip kılmaktadır. Potansiyel müşterilere sadece klimayı satmakla kalmayıp müşteri sadakatini de sağlamak için çok çaba ve para harcayan bu firmalar bir girişimci için aslında bir işe başlama için bulunmaz bir nimettir.

En kısa yoldan bir işe başlamakta fırsatlar sunan bayilik veren firmalardan bayilik alma şartları marka bilinirliği, firma yapısına göre değişiklik göstermektedir. Şartlara bakıldığı zaman hiç bayilik ücreti almayan firmalardan 10 bin TL bayilik girişi talep edenler vardır.

Yatırım geri dönüşü genellikle 1-3 ay olarak ifade edilmektedir ve karlılık oranı %30-60’lar olarak bildirilmektedir. Klima işinde özellikle bahar ve yaz aylarında patlama olmasıyla birlikte yatırım geri dönüş süresini daha gerilere çekebilmek ve karlılık oranını yükselmek mümkündür. Yukarıda da değindiğimiz gibi özellikle yaz aylarında klima takılması ve servis sürelerinin aylara varan randevulara kadar çıkmasının önüne geçerek müşteri memnuniyetini sağlamak kurumsal bir firma ile çalışarak ve yeterli teknik ekiple sağlana bilinecek bir durumdur.

Küresel Isınma Yaşam Koşullarını Değiştiriyor

Önceleri sadece işyerlerinde ve lüks evlerde görmeye alıştığımız bir klima, orta düzeyli hatta düşük düzeyli yaşam alanlarında bile ihtiyaç haline gelmiştir. Bu küresel ısınmanın gittikçe artan etkisiyle kurak ve çok sıcak geçen yaz mevsimlerinin yaşanması ile birlikte klimanın hayatımızda lüks olmaktan çıkarak ihtiyaç haline dönüşmesine sebep olmuştur. Ne yazık ki bu durumun giderek artması muhtemel bir sonuçtur. Bu sonuca bakarak klima sektöründe yapılacak bir yatırımın uzun vadeli bir iş olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Özellikle sıcağın yaşlı, çocuklar ve hastalar üzerindeki olumsuz etkileri göz önüne alındığında doğru kurulum yapılan bir klimanın varlığının faydalarını bilmek önemlidir. Tabi ki bunun yanında kurulacak alanda klimanın avantajları kadar dezavantajları konusunda da bilinçli bir satıcı olarak bilgilendirme yapmak gerekir. Klimadan sürekli devir daim eden havanın daha büyük bir solunum yolu hastalıklarına sebep olmaması için bakım yapılması gerekenler konusunda eksiksiz bildirim yapan bir servis bu işin mihenk taşıdır.

Klima Artık Lüks Değil

Çevrenize bir dönüp baktığınız zaman camlarda hızla artan klimaları görmeniz mümkündür. Sadece yeni yerleşim alanları değil eski yerleşim alanlarındaki bu artış lüksten ihtiyaca geçen bir aracın varlığını ispatlar. İşte lüksten ihtiyaca dönen araçların içinde olduğu sektörlerdeki boşlukları tespit ederek bu sorunu çözmeye yapılan yatırımlar her dönem kazandırmıştır. Klimada böyle bir sektördür ve girişimcisine yüksek kar ve uzun vadeli bir iş modeli sunar.


Klima Bayilik Yorumları

Klima sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments