BAYİLİK ARAMA


SEKTÖR SEÇİMİ


Firmanız burada yayınlansın. Kumpir Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

1999 N&B Ortaköy Kumpircisi Franchise Fast Food

1999 N&B Ortaköy Kumpircisi Franchise

1999 N&B Ortaköy Kumpircisi Franchise Bilgileri 20 yılı aşkın suredir, Ortaköy de başladığımız kumpir sektöründe hizmet vermekteyiz. Müşterilerimizin, memnuniyeti ve...
  • Fast Food
  • Franchise

Kumpir Box Franchise

Kumpir Box Franchise Bilgileri Yıllarca yapmış olduğumuz ve çeşitli lezzetlerdeki uzmanlığı kendi markamız altında toplamak amacıyla, Şubat 2008’de küçük ve...
  • Fast Food
  • Franchise

Tarihi İstanbul Kumpir & Waffle Bayilik

Tarihi İstanbul Kumpir & Waffle Bayilik Bilgileri 2019 YılındaTarihi İstanbul Kumpir & Waffle iki yeni restoran formatının “Mini & Freestander”...
  • Fast Food
  • Bayilik
Tarihi Ortaköy Kumpircisi Bayilik Fast Food

Tarihi Ortaköy Kumpircisi Bayilik

Tarihi Ortaköy Kumpircisi Bayilik Bilgileri 1991 yılında Hacı Melik Güzelaydın, Beşiktaş Ortaköy`de açtığı restoran ile Türk halkını kumpirle tanıştırdı. Tarihi...
35,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
  • Fast Food
  • Bayilik
kumpir king bayilik Fast Food

Kumpir King Bayilik

Kumpir King Bayilik Bilgileri Yatırım maliyeti; Belirlenen lokasyonun konumuna göre değişmektedir, en az 40 m2 olmak koşulu ile m2 $750...
90,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
  • Fast Food
  • Bayilik

Geçmiş tarihi Yugoslavya’ya dayanan kumpir lezzeti, günümüzde hemen her şehirde ve ilçede mutlaka en az birkaç tane işletme de sunulan keyifli bir fast food çeşidi olarak karşımıza çıkmaltadır. Genellikle waffle satışı yapılan işletmelerde kumpir çeşitleri de servis edilmektedir. Kış veya yaz sezonunda fark etmeksizin hemen her tüketiciye hitap eden bu lezzetin sirkülasyonu da oldukça fazladır. Düşük bir yatırım bütçesi ve çok büyük çaplı bir işyeri gerektirmeyecek olan kumpir satış işinde bir markanın bayiliğini alarak, karlı bir iş kurabilirsiniz.

Kumpir Bayiliği Almak

Kumpir; fast-food sektöründe patatesin yenilikçi bir bakış açısıyla ikram edilmesinden doğan ve halk tarafından kabul görülen bir yiyecektir. Önceleri özellikle yaz aylarında sahil kesimlerde tüketilen bir yiyecek iken, günümüzde kumpir marka zincirlerinin bayilik sayılarını her geçen gün artırdığı bir girişimin adı olmuştur. Daha fazla genç kesim tarafından rağbet gören bu lezzet 15 civarı marka ile yoluna devam etmektedir. Doğru ürünlerle doğru kitleyi yakalan bu sektörde her yıl 100 civarı yeni bayi açılarak büyümesini sürdürmektedir.

Lokanta sektörünün alt bölümlerinden olan Fast food’unda kendine özgü tarihi ve kültürel gelişimiyle birlikte yeni lezzetler hayatımıza girdi. İşte kumpirde bunlardan biridir. Yugoslavya’dan alüminyum folyo içinde pişirilmiş patatesin içine konan salata olarak hayatımıza girdi. Bu tarz gelişmelerde hayatımıza giren birçok fastfood atıştırmalıklar arasında yerini sabitledi ki hala kumpir markaları bayi açılışlarına hızla devam etmektedir.

Son Yılların Favorisi

Son yılların favori yiyecekleri arasında olan kumpirin can damarı; hızlı servis edilmesi ve lezzetidir. Tüm fastfood sektöründe olduğu gibi bu iki kavram kumpirde de müşteri sadakati için çok önemlidir ve bunu sağlayamayacağını düşünen kişiler için girilmemesi gereken bir girişimdir diyebiliriz. Çünkü bu favori yiyecek karın doyurmak amacıyla tüketilmediği için hız ve lezzet daha da ön plana çıkmaktadır. Popüler markalar tarafından sağlanan bu hizmetler sayesinde bayilik alan girişimcilerde herhangi bir sorun yaşanmadan öngörülen yatırım geri dönüş süresinden daha erken dönüş sağlamaktadır.

Gıda sektörü yaşam devam ettiği sürece, devam edeceğini ön gördüğümüzde ekonomik yaşam şartlarının hızlı yaşamaya dayatması ile birlikte bu tarz yiyeceklerin popülaritesi artarak devam edecektir. Kumpir’de yıllardır bu sektöre hizmet eden bir yiyecek olarak dönemlik bir segment olmadığını kanıtlamış olmalı ki, kumpir markası yatırımcıları işlerini büyütmek için yeni bayi hedeflerine yenileri eklemektedir.

Kumpir Sektörü Bayilik Şartları

Doyumluk değil keyiflik bir yiyecek olan kumpir, bu özelliğiyle karlılığı yüksek bir alandır. Bu konuda önderlik yapan firmaların ağzından karlılık oranı; %100 hatta bu seviyeler bazı markalarda %300 civarında seyrettiği bildirilmektedir. Ülkemizde yaklaşık 20 civarı kumpir markası bulunmaktadır ve aralarında yurtdışı bayiliği bulunanlar ve sayılarını artırmak için hedefler belirleyenler bile mevcuttur. Bayilik almak isteyen girişimcilere sundukları bayilik şartları firmadan firmaya değişiklik göstermekle birlikte bayilik giriş ücretleri 30 bin TL den 250 bin TL ye varan fiyatlar bulunmaktadır ve yatırım geri dönüşü 1-12 ay olarak bildirilmektedir.

Tabi ki yatırımın geri dönüşünde girişimcinin çalışma şartları, lokasyonu ve bu işi ne denli sevdiği de önemli bir faktördür. Ayrıca bu kar marjını kumpirin yanında satılabilecek tamamlayıcı başka aperatifler ile katlanma şansı bulunmaktadır. Buna en büyük örnek waffle’dır. Bir çok bayide veya yerel işletmede waffle ve kumpir her zaman birlikte teşhir edilir. Hatta bir çok marka bayilik verirken, bu iki ana ürün grubu için size teklifte bulunabilir. Arzu ederseniz waffle bayiliği veren firmaları da araştırabilirsiniz.

Keyif Kaynağı Kumpir

Çevrenize baktığınız zaman; döner, çiğköfte, tatlı vb. bayisi pek çok yerde bulunmasına rağmen kumpir her yerde yoktur ve bu girişimciler için büyük bir avantajdır. Bu avantaj doğru lokasyon seçimi, doğru malzeme, lezzet, hızlı servis ve güçlü bir marka ile birleştiği zaman karlılık oranları daha da yükselmekte, geri dönüş süresi kısalabilmektedir. Bu yüzden keyifli tüketildiği kadar doyurucu olmayı da başaran kumpirin bayiliğini almayı düşünenlerin lokasyona özellikle dikkat etmesi gerekir.

Lokasyon olarak; okul, yoğun yaya trafiği, gençlerin yoğun bulunduğu bölgeler, sahil kesimleri, tatil yerleri, ana caddeler, avm gibi sirkülasyonun bol olduğu yerlerin seçilmesi bu girişimi kazançlı kılan faktörlerdendir. Bu iş modeli için ortalama olarak, 25-100 m2’lik bir alan yeterli olacaktır.

Kumpircilik Sektöründe Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kumpirin hitap ettiği kitlenin temel beklentisi arasında; başta lezzetli ve büyük bir patates gelir. Ardından lezzetli bir dokunuşla pişirilme ve kumpirin hazırlanma süreci yer alır. Kumpir severler taze ve bol malzemeyi ikram eden, hızlı servis yanında güzel ambiyans oluşturulan kumpircileri kolay kolay bırakmazlar. Doğru bir marka ve doğru bir lokasyonla yola çıkıldığı zaman günde yüzlerce kumpir satmak mümkün iken, geç kalan siparişten dolayı müşterinin küstürülmemesi için bu sektörde teslimatın hızlılığına özen gösterilmelidir.

Ayrıca yoğun satışları karşılayabilmek için sürekli tedarikin sağlam yapılması gerekmektedir ki bu ürünün müşteri kitlesi alışkın olduğu kumpirciyi kolay kolay bırakmadığı gibi, küstüğü zamanda hemen gözden çıkarma potansiyeline sahiptir. Sektörün bu olmazsa olmaz koşullarını sağladıktan sonra bu sektörde kazanmamak içten bile değil, kesinlikle kazandıracak bir iş fikridir. Trend yiyecekler arasında olan kumpir dükkânının önünden geçip de geri dönüp almayan nadirdir.


Kumpir Bayilik Yorumları

Kumpir sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments