Joseph Coffee Franchise


Bigmamas Franchise


 
Filtrele

 

Kelime ile filtrele

Firmanız burada yayınlansın. Kurye Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Dünya Express Dağıtım BayilikLojistik

Dünya Express Dağıtım Bayilik

Dünya Express Dağıtım Bayilik Bilgileri Kendi ilinizde, kendi işinizin sahibi olmak ister misiniz? A’dan Z’ye gerekli tüm iş eğitimini ve...
 • Lojistik
 • Bayilik

Roket Paket Franchise

Roket Paket Franchise Bilgileri Roket paket 2022 yılında Aydın Efeler’de kurulmuş bir şirkettir. Kuruluş hikayemiz İşletmecisi olduğumuz restauranttaki sipariş ve...
 • Lojistik
 • Franchise

İletmen Bayilik

İletmen Bayilik Bilgileri İLETMEN YENİ NESİL PAKET SERVİS HİZMETİ Semt ve mahalle bazında ‘mikro teslimat’ hizmeti sunan İletmen, 2019’un başından...
 • Lojistik
 • Bayilik

Kurye teslimat hizmetleri eskiden ağırlıklı olarak şirketlere verdikleri hizmetlerle tanınırlardı. Pandemi sürecinden sonra çok fazla talep alan paket servis ve getir-götür hizmetleri ile kurye hizmeti sektörü artık popülaritesi hiçbir zaman düşmeyecek meslek kollarından biri haline gelmeyi başardı. Sizde bu sektörün cazibesini gördüyseniz eğer, orta bütçeli bir yatırımla bağlı olduğunuz markanın size yönlendireceği işler ve sizin satış ekibinizin oluşturacağı portföy sayesinde sürekli devamlılığı olan bir iş kurabilirsiniz. Ayrıca lojistik alanında bulunan kurye hizmeti sektöründe bayilik veren firmalarda yatırımcılara birçok konuda destek olmaktadırlar.

Kurye Bayiliği Almak

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet üzerinden yapılan alışverişlerin miktarında artışlar ortaya çıkmıştır. Buna bağlı olarak kurye sektörü oldukça gelişmiştir. Pek çok girişimci kurye bayiliği alarak gelir elde etmektedir. Girişimciler için yatırım potansiyeli içeren ve gelir kaynağı yaratmak için oldukça önemli olan bir sektör haline gelişmiştir.

İnternet üzerinden yapılan alışverişler ile birlikte hem markaların hem de aracı kurumların kurye ihtiyacında artış görülmeye başlanmıştır. Bu sebeple kurye arayışında olan pek çok marka taleplerini oluşturmaktadır. Girişimcilerin yaşanılan talep artışlarına yanıt verebilmesi için oldukça karlı bir sektör halini almıştır. Pek çok sektör kurye ile müşterilerinin taleplerine cevap vermektedir. Bu nedenle tüm sektörler tarafından kurye için ayrılan yatırım miktarı giderek artmaktadır. Tüm Türkiye’de hizmet sağlanabilen şehirler arası ve şehir içi hizmetleri için kurye bayiliği sektörü oldukça gelişmiştir.

Girişimcilerin kurye taşımacılığına yönelik olarak yatırımlarını arttırmasına bağlı olarak hem sektörde gelişmeler hem de istihdama katkılar artmaya başlamıştır. Bilinen kargo şirketlerinin kurye hizmetleri için sağladığı imkanlar ile şube sayılarında her geçen gün artışlar ortaya çıkmaktadır. Her yıl büyük bir hızla büyüyen kargo sektöründe yer almak isteyen girişimciler için kurye taşımacılığı oldukça önemlidir. Açılan yeni kargo firmaları ile birlikte yabancı yatırımcıların da ilgisi kurye taşımacılığı için artmaya başlamıştır. Yabancı yatırımcılarından oyuna dahil olması ile birlikte girişimciler için oldukça karlı olan bir sektör oluşmuştur.

Kurye Bayiliği Sektöründe Durum Nasıl?

Kurye bayiliği sektöründe yaşanan gelişmeler ile birlikte hem Türkiye’de hem de dünyada sektörün önemi artmıştır. Tüm dünyada yayılan internet alışverişleri sektörün gelişmesine en çok katkı sağlayan alandır.

Dünya genelinde ve Türkiye’de kurye bayiliği bilgileri şu şekildedir:

 • Kurye taşımacılığını sektöründe yaşanan ilgi artışı ile birlikte hem Türkiye’de hem de dünyada yatırım yapan girişimcilerin sayısı artmıştır.
 • Kurye taşımacılığının tüm dünyada önem kazanması nedeniyle evrensel bir durum oluşmuştur.
 • Girişimcilerin dünyada yaşanan kurye taşımacılığı sektöründeki trendleri ve gelişmeleri takip ederek kendi ülkesinde uygulaması halinde daha çok gelir sağlaması mümkündür.
 • Kurye taşımacılığında en önemli nokta müşteri memnuniyetidir. Müşterilerinize taşıdığınız ürünleri doğru ve memnuniyet sağlayacak şekilde sunmanız gerekir. Bunun için teknolojik trendlerden yardım almanız mümkün olabilir.
 • Bayilik veren kurye markalarından teklifler alarak girişimcilerin sektöre yatırımlarda bulunması mümkün olur.

Kurye Bayiliği Alma Maliyeti Nedir?

Kurye bayiliği almak isteyen girişimcilerin bazı maliyetleri karşılaması gerekir. Belirli bir sermayesi olan girişimciler markalardan kolaylıkla kurye bayiliği alabilecektir. Kurye bayiliği sektöründe bayilik almak için girişimcilerin 5.000 TL – 50.000 TL arasında olan fiyatlar ile yatırımlarını yapması mümkün olabilmektedir.

Seçilen markalara göre girişimcilerin bayilik alma fiyatları değişmektedir. Eğer kendi markanızı oluşturmak ve kurye bayiliği vermek isterseniz maliyetleri değişim göstermektedir. Kurye bayiliği vermek isteyen girişimcilerin maliyetleri arasında personel giderleri, şubelerinizin sayısı, gerekli olan araçların maliyetleri bulunmaktadır. Kurye bayiliği vermek için etkili olan bu koşullara göregirişimcilerin maliyetleri değişim göstermektedir.

Bayilik verdiğiniz diğer girişimciler sizin markanızı taşıyacağı için belirli koşulları sağlamanız gerekir. Kurye bayiliği vermek isteyen girişimcilerin sağlaması gereken koşullar ise personel eğitimleri olarak başlayabilir. Reklamlarınız ve kampanyalarınız ise sonradan gelecek olan bayilik verme koşulları arasında yer almaktadır. Bayilik verdiğiniz girişimcilerle anlaşmalar oluşturulması ile birlikte markanızı büyütmeye başlamanız mümkün olmaktadır.

Kurye bayiliğinde önemli olan diğer markalar arasında fark yaratabilmektir. Bu nedenle fark yaratacak imkanları sizden bayilik alan girişimcilere sunmanız gerekmektedir. Bu farklar personel temini ve diğer destek unsurlarından oluşmaktadır.

Kurye Bayiliği Hangi Hizmetleri Sağlar?

Kurye taşımacılığı sektörüne yatırım yapan girişimcilerin bazı hizmetleri sağlaması gerekmektedir. Kuryeler özellikle şehirler arası evrakların ve belgelerin, hafif olan eşyaların taşınmasına yönelik olarak görevlendirilmektedir. Bukurye taşımacılığı sektöründe girişimcilerin yaya veya araçlar ile kuryelerine imkan tanıması mümkün olmaktadır. Hafif olan eşyaların ve belgelerin taşınması nedeniyle lojistik sektöründe daha bir maliyet ile hizmetlerini sağlayabilmektedir.

Kurye taşımacılığının amacı müşterilerin özellikle hızla teslim etmesi gereken belge ve evrakların teslim edilmesine yöneliktir. Bu nedenle müşterilerden gelen talepler oldukça önemli olmaktadır. Bayilik aldığınız veya bayilik verdiğiniz girişimcilerin bu mantığı kavrayabilmiş olması oldukça önemlidir. Müşterilerinizden gelen talepleri eksizsiz ve güvenli şekilde alıcılara ulaştırılması gerekmektedir. Müşteriler özellikle kırılma riski olmayan eşyaların taşınmasına yönelik olarak kurye taşımacılığını tercih etmektedir. Bu nedenle girişimcilerin bu noktalara dikkat ederek yatırım yaptıkları kurye taşımacılığı sektöründen maksimum karı elde etmesi mümkün olmaktadır.

Şehirler arası veya şehirler içinde yer alan taşımaların en hızlı şekilde yapılması sağlanan hizmetler arasında yer almaktadır. Bu nedenle personel seçimlerinizde dikkat edilmesi gereken faktörler arasında bulunmaktadır. Kurye taşımacılığı sektörüne yapılacak olan yatırımlarda bayilik veren firmaların sunduğu hizmetleri inceleyerek en doğru yatırım kararını almanız mümkün olabilmektedir.

Kurye Taşımacılık Bayiliği Özellikleri

Kurye taşımacılığına yönelik olarak alabilecek olan bayiliklerde firmalar belirli özellikleri girişimcilerin sağlamasını isteyebilmektedir. Yatırım tutarları markalara göre değişse bile girişimcilerin sermaye miktarlarının ortalama olarak 41.000 TL olması gerekmektedir. Nakit ihtiyacında ise ortalama olarak girişimcilerin 30.000 TL nakitinin olması gerekmektedir.

Seçtiğiniz kurye bayiliği veren markaların bazılarının isim hakkı talep etmesi mümkün olabilmektedir. Bu tutar markanın adı altında gerçekleştirdiğiniz faaliyetler nedeniyle alınmaktadır. Bu nedenle her markanın isim hakkı talep miktarında değişim görülmektedir.

Bazı kurye bayiliği veren markalar reklam katkı payını talep edebilmektedir. Markanın adı altında yapılan faaliyetler nedeniyle bir marka altında hizmet sunmanın karşılığında reklam maliyetlerine katkıda bulunmak gerekmektedir.

Seçilen kurye bayiliği veren firmaların bazılarında gelirden pay alınması durumu ile karşılaşılmaktadır. Girişimcilerin kurye faaliyetleri sonucunda elde ettikleri gelirlerden belirli bir payı marka sahiplerine sağlaması gerekmektedir. Markaların bu payı kendilerine özgü olarak sağlaması mümkündür. Bu nedenle her markanın kardan elde ettikleri gelir değişim göstermektedir.

Kurye taşımacılığı sektörüne yatırım yapan girişimcilerin sektörden elde edebilecekleri kar oranları yaklaşık olarak 3 ay sonra elde edilebilmektedir. Bu nedenle yatırımın ardından girişimcilerin hemen geri dönüş beklememesi gerekmektedir. Öncelikli olarak işlerin oturması ve müşteriler tarafından tercih edilebilir hale gelmiş olması gerekmektedir. Ardından geri dönüşler elde edilmeye başlanacaktır.

Bayilik almak isteyen girişimcilerin ortalama olarak işyeri büyüklüklerinin 50 m2 olması gerekmektedir. Bu büyüklük miktarı markaların tercihlerine göre değişim göstermektedir.

Kurye Bayiliği Nasıl Alınır?

Kurye bayiliği almak isteyen girişimcilerin ilgili markalar için başvuru formlarını doldurması gerekmektedir. Markalar tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından girişimcilerin kabul edilmesi halinde bayilik alma işlemleri başlamaktadır. Bayiliklerin alınmasının ardından markaların adı altında girişimcilerin sektörde faaliyet göstermesi ve gelir elde etmesi mümkün olabilmektedir. Kurye taşımacılığı bayilikleri pek çok açıdan karlı bir gelir elde etme şansını sunmaktadır. Sektörde yer almak isteyen girişimciler için kurye bayilikleri oldukça önemli bir gelir sağlayabilmektedir.

Markalar tarafından sunulan eğitimler ile birlikte kaliteli personelleri ve hizmetleri alabilmeniz mümkün olabilir. Markaların kurallarını ve yatırım koşullarını düşünerek girişimcilerin bayilik alması mümkün olabilir. Kurye taşımacılığı sektöründe yer almak için girişimcilerin öncelikli olarak sermaye miktarlarını belirlemesi gerekmektedir.


Kurye Bayilik Yorumları

Kurye sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments