Joseph Coffee Franchise


Bigmamas Franchise


 
Filtrele

 

Kelime ile filtrele

Firmanız burada yayınlansın. Lokma Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Lokmacho Creamery Bayilik Cafe Tatlı Pasta

Lokmacho Creamery Bayilik

Lokmacho Creamery Bayilik Bilgileri Lokmacho Creamery olarak, ilk şubemizi 2018 yılında Bağdat caddesi, Caddebostan mah. sinde açtık. Yeni trendi başlatan...
  • Cafe Tatlı Pasta
  • Bayilik
Lokmanya Franchise Cafe Tatlı Pasta

Lokmanya Franchise

Lokmanya Franchise Bilgileri Yeni nesil lokma tatlısı gerek tüketiciler gerekse girişimciler tarafından ilgi görüyor bu konuya ilgi duyan girişimciler için...
  • Cafe Tatlı Pasta
  • Franchise

Lokman Aktar Franchising

Lokman Aktar Franchising Bilgileri Firmamız; insana saygısı, çevreye duyarlılığı ve teknolojiye yatkınlığı ile, sunduğu doğal sağlık çözümlerini “Sağlıklı Yaşam Kaynağınız”...
  • Gıda
  • Franchising

Lokma Bayiliği Almak

Yeni lezzetler hepimizi her zaman büyüsü altına almayı başarmıştır. Cebimizde son kuruşumuz olsa bile, birinden aldığımız yeni bir tadın tavsiyesinin peşinden giderek, onu da boğazımız için harcayacak kadar damak tadımıza öncelik veren bir milletiz. Özellikle bu lezzet eskiden günümüze gelen bir lezzetin yeni versiyonu ise bu merak daha da tavan yapar ve ver elini bir lokmacıya gidiyoruz nihai sonucuna erişir.  Ağızdan ağıza pazarlamada son günlerin trendi olan “lokmacıya gidiyorum” sözü, sen de gel tavsiyeleri ya da gel sana da ısmarlayayım teklifleri ile dost meclislerinin yeni jestleri arasındadır.

Peki, bu lokma aşkı nedir? Diye bir bakalım isterseniz. Anadolu kültürümüzde yer alan lokma dökmek olarak geçen lokmanın, son haline duyulan ilgidir diye tanımlarsak herhalde yanlış olmaz.

Yeni Nesil Lokma İşi Yapmak

Yağda kızartılan lokmayı yemeyenimiz yoktur. Cemiyetlerde, hayır olarak dağıtılmak üzere büyük büyük tavalarda kızartılan çıtır çıtır lokmaların üzerine şerbet dökülerek ikram edilen bu tatlı türü, günümüzde lokma tatlısının yenilikle harmanlanmış halidir. Ve bu yenilikten sadece kendi değil adıda nasiplenir ve yeni nesil lokma olarak adlandırılır. Önceleri İzmir de her sokakta sıradan bir görüntü haline dönen lokmacı ustaları, şimdilerde açılan lokmacı dükkânları ile ülkenin dört bir yanında mantar gibi türemeye başladı. Yeni nesil lokma tatlısının yayılan ünü, çok yakın bir zamanda ülke dışına çıkmak için son gaz hazırlıklarını da yapmaktadır.

Popüler Sektör

Peki, ne oldu da eskiden beri bilinen bu Lokma tatlısında bir patlama oldu diye, insan düşünmeden yapamıyor. Tabi ki bunda en büyük paylardan biri, Lokma tatlısında yapılan yenilik başta olmak üzere, lezzetin gençlerin damak tadına hitap etmesi ve sosyal ağla ağızdan ağıza yayılan reklamları da sayabiliriz. Şerbet yerini çikolata soslarına, peçeteye sarılmanın yerini rengârenk şık kutulamalara, birde mekânda yemenin ferahlığı da eklenince başta İstanbul olmak üzere pek çok şehirde lokmacı dükkânları ardı ardına açılmıştır. Beşiktaş, Taksim, Kadıköy gibi en hareketli lokasyonlardan geçerken kuyruklar görürseniz, kesinlikle bunlar bir Lokmacı dükkânı önündedir. Demedi demeyin.

Her Mevsim İş Hazır

Havaların ısınmasıyla birlikte sirkülasyonunun daha da artacağı aşikâr olan Lokmacı dükkânlarından, bayilik almak isteyenlerin sayısı şaşırtıcı düzeyde artış göstermektedir. Bu lokmacı dükkânları, başta İstanbul, Eskişehir, Ankara, Sakarya, İzmir, Antalya ve Gaziantep’te farklı lokasyonlarda müşterilerine lokma yetiştirmeye çalışmaktadırlar. Bu pazarın sahil turizminin artması ile birlikte daha da yüksek bir potansiyele ulaşacağını söylemek doğru olur diye düşünüyoruz. Lokma dükkânlarının öncüleri olan şirketlerin dilinden, potansiyeli yıllık 60 milyon TL’ler ile anılmakta olması da ne kadar hareketli bir satışın olduğunun göstergesidir.

Girişimciler tarafından yakından izlenen bu sektörde, bayilik almak isteyenler için şartlar nelerdir birlikte bir göz atalım;

Aslına bakarsanız seyyar tezgâhta yükselişe geçen lokma tatlısının, bu kadar hızlı gelişmesine sebep olan belki de, pek çok şekilde servis edilebilir olmasıdır. Küçük bir dükkândan tutunda, mobil uygulamalar, seyyar tezgâh, stant pazarlaması ya da bayilik şeklinde sunum yelpazesinin geniş olması girişimcilerin bu konuya dahada sıcak bakmasını sağlar. Kendi iş girişiminde bulunmak isteyenler için 35-40 metrekarelik bir dükkânla ortalana 13.000 TL değerindeki dolgu lokma makinesini satın alarak 40-90 bin TL’lik bir sermaye ile lokmacı dükkânı açmak mümkündür.

Lokma Bayiliği Yatırım Maliyetleri

Franchise almayı düşünen kişiler bayiliğini veren firmaların güncel bayilik şartlarını araştırarak lokma işine girmeleri için aslında tam zamanıdır. Çünkü havalar ısınıyor ve havaların ısınması ile turizm ve sokaklar kalabalıklaşacak. Bayilik alan ve satışa başlayan firmaların fiyatlarına bakıldığı zaman porsiyon maliyeti 30 TL ve satış fiyatı 80 TL arasında değişiklik göstermektedir. Yapılan yatırımın geri dönüş süresinin 6-9 ay olduğu da gelen yatırımcı tüyoları arasındadır. Tüm bunları göz önüne aldığımızda getirisi yüksek ve geri dönüşü hızlı bir sektör olarak nitelendirilebilir.

Eğer sizde yeni bir iş girişiminde bulunmak istiyor ve ne iş yapacağınız konusunda çelişkiler yaşıyorsanız, yatırımcılar için hibe ve girişimcilik destekleri de inceleyebilir, bayiliğini yapan firmaların sirkülasyonunu gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca bu değerlendirmeyi yaparken, baharında gelmesiyle birlikte potansiyel girişim alanları arasındaki yerini yükselteceğini de sakın göz ardı etmeyin. Ve hamurunun yağı çekmemesinin avantajlarını da unutmayın.

Senelerdir bu millet evet lokma döktü… Ama bu sefer gerçekten lokma; sokaklara, AVM’lere, en önemlisi de gençlerin damaklarına döküldü. İşte püf nokta bu; gençlere sıçrayan modanın avantajlarından sizde geç kalmadan faydalanın ve nimetlerini yemeye başlayın.


Lokma Tatlısı Bayilik Yorumları

Lokma tatlısı sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments