Sağlık > Medikal Ürünler sektöründe bayilik veren; en yeni firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

Ebrar-Dental Bayilik

Türkiye Genelinde Bazı Bölgelerde Bayi Yapılandırmasına Gidecek olan, Diş Sağlığı Sektöründeki firmamıza Türkiye genelinde Bayilikler verilecektir. Şirketimiz, kaliteli ve rekabetçi...
  • Sağlık
  • Bayilik

biozen f Bayilik

2001 yılında kurulan firmamız bir çok alana da dezenfektan üretimi yapmaktadır.veteriner sahada sağlık alanında ve belediyelerle ilgili bir çok üretimi...
  • Sağlık
  • Bayilik

MisMesh Franchising

DÜNYA LİDERİYİZ. Evde bakım hizmetleri sektörünün 3 adet patentli makinemizle dünya lideri konumundayız. Ozonlu hasta yıkama makinesi, Ozonlu ayak kurutma...
  • Sağlık
  • Franchising

medikal ürünler bayilik veren firmalar

Medikal Ürünlerin Bayiliğini Almak

Tıbbi mağaza işi, kar marjı oldukça yüksek olduğu için tüm dünya gibi Türkiye’de de yatırımcılar tarafından tercih edilen bir girişimdir. Sağlık sektörü ile ilgili bir diğer olumlu olan noktada ekonomik krizden kolayca etkilenmemesidir. Ancak, her işte olduğu gibi ticari girişime başlamadan önce doğru bir analiz/fizibilite yapılmazsa, beklentileri karşılamayacağı gerçeği de akılda tutmak önemlidir. Sağlık sektörü son yıllarda büyük bir sıçrayışla yükselişe geçen bir alandır ve uzun yıllar bu şekilde olmaya devam edecek gibi duruyor. Parlak bir geleceğe sahip olan bu sektörde marka bilinirliği olan bir firmanın bayiliğini alarak bir iş girişiminde bulunmak nesiller boyu sürecek bir iş başlangıcı olabilecek nitelikte olma şansına sahiptir. Sağlık teknolojileri pazarının dünyada yaklaşık 2,4 trilyon usd büyüklüğe sahip olması ve yatırımcılarına yüksek kar marjı sağlamasının nedeni, sağlık ile ilgili bir hizmet olmasındandır.

İnsanlık Tarihi Boyunca Var Olan ve Olacak Bir Sektör

Sağlık sektörü insanlık tarihi boyunca var olan bir sektördür ve insanlık olduğu sürece var olmaya devam edecektir. Çünkü hayatta en önemli şey sağlık ve zamandır. Bu kadar eski tarihinin olması ve sürekli gelişiyor olması bu sektörün iş sürdürebilirliğini ispatlar. Dolayısıyla karlı ve sürekli bir iş girişimi olduğundan yatırımcılar tarafından yatırım yapmaya değer görülmektedir. Yüksek kar marjı barındırmasındaki en önemli etmenlerden biri geniş ürün yelpazesi olan bu sektörde kendi başına sıfırdan bir iş başlatmak ağır stok yükü getireceği için bayilik sistemi çalışmak daha akıllıca bir iş girişimi sağlamaktadır. Sağlık hiçbir dönem önemini kaybetmeyecek ve medikal ürünlere talepte bu doğrultuda düşmeyecektir, dolayısıyla popülaritesi her dönem artmaya devam edecektir.

Medikal Ürün Bayilik Şartları

Medikal ürün bayiliği veren firmalardan bayilik alarak bu işe girmek isteyenler önce hangi ürün alanında hizmet vereceğini belirlemesi gerekir. Açılacak yerin lokasyonu ve müşteri sirkülasyonu gibi etmenlerle karlılık oranı değişebilen bu sektörde bayilik şartları firmalara ve marka bilinirliğine göre değişiklik göstermektedir. Bayilik ücretleri 10-100 bin tl arasındadır ve karlılık oranı %60-75 arasında seyretmekte, yatırım geri dönüşü 1- 6 ay olarak bildirilmektedir. Bu sektörün müşteri kitlesinin bir kez ürünü alan kişiler olduğu düşünüldüğünde açılacak alanın hastane çevrelerinde, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri yakınlarında, yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde, çarşı, gibi alanlarda açılması iş sürdürebilirliği ve karlılığı açısından önemli bir etmendir.

Hedef Kitle Seçimi

Medikal ürün sektörü yediden yetmiş yediye kadar her kesimden müşterisi olan, her yaşa hitap eden çok geniş bir spektruma sahiptir. Dolayısıyla her kitlenin sağlık sorunlarına getirilen çözümlerdeki tıbbi malzemeleri satabilmek için, lisans zorunluluğu olanlarda gereken lisanların alınması gerekirken bazı ürünlerde lisans zorunluluğu yoktur. Satış yapılabilecek yerler ve kişiler arasında akapunktur merkezleri, veterinerler, doktorlar, diş doktorları, hemşireler, göz doktorları, rehabilitasyon merkezleri, fizik tedavi salonları gibi pek çok tıp profesyonelleri ve merkezleri yer almaktadır. Bununla birlikte bazı hastaların hayatını daha kaliteli devam ettirebilmek için kullandığı tıbbı malzemelerin satıldığı hastalarda hedef kitle içindedir. Bu ürünler arasında tekerlekli sandalye, ağrı bantları, hasta yatağı, varis çorabı, solunum cihazları, akapunktur iğneleri, korseler, tansiyon, şeker ölçüm cihazları ve bunların yedek yan parçaları, bulunmaktadır.

Başarılı Olmanın Sırrı

Her sektörde olduğu gibi doğru seçilen lokasyon, verilen hizmet konusundaki yeterli düzeydeki bilgi, başarılı pazarlama teknikleri gibi unsurlar başarılı bir iş girişimi için şarttır. Medikal üründe satış sirkülasyounu artırabilmek için açılacak web sitesi, deneme ürünleri sunumu, özel kampanyalar, indirimler, ücretsiz kargo, reklam çalışmaları gibi yöntemlerle karlılık düzeyi artırıla bilinir. Ayrıca tıp merkezlerine yapılacak birebir görüşmelerle de pazar payındaki pastanın büyütülmesi mümkündür. Günümüzde sağlıklı yaşam bilincinin günden güne artmasıyla birlikte bazı medikal ürün satan firmalar spor ile ilgili ürünlerle ilgilide stantlar oluşturarak bu kitleye de hitap etmektedirler. Spor malzemeleri ve takviyelerinin revaçta olduğu düşünüldüğünde bunları da ürün yelpazesine ilave etmek karlılık için doğru bir yatırım gibi görünmektedir. Sonuç itibari ile sağlık sektörü her dönemde ürün çeşitliliği zengin, rekabeti çetin, karlılığı yüksek, bir o kadar yatırımcısına kazandıran bir sektördür ve öylede kalmaya devam edecektir.


yeni iş fırsatları

Hızlı Bayilik Arama


Bayilik Başvurusu

Bu sektörde yer alan firmalardan dilediğinizi ziyaret ederek, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formunu doldurup anlık olarak firma yetkililerine iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.