Joseph Coffee Franchise


Bigmamas Franchise


 
Filtrele

 

Kelime ile filtrele

Firmanız burada yayınlansın. Oyun Eğlence Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Yeny E-Spor Franchising

Yeny E-Spor Franchising Bilgileri Yeny E-spor Arena istanbulun çeşitli noktalarında şubeleri olan ve şube ağını arttırmaya devam eden bir internet...
  • Hizmet
  • Franchising

Paraf Film Franchise

Paraf Film Franchise Bilgileri Paraf Film 81 ilde bayilik veren önde gelen firmadır. Sektörde yaptığı işlerle ürün ekip ve ekipmanlarıyla...
  • Hizmet
  • Franchise

Atc Oyun Dünyası Bayilik

Atc Oyun Dünyası Bayilik Bilgileri Sermayesiz İş Ortaklığı Ticari Oyun Makineleri Kiralama İşletmeleriniz de Farkınız Olsun – Aramadan Karar Vermeyin....
  • Hizmet
  • Bayilik

Fear Game Evden Kaçış Oyunu Franchising

Fear Game Evden Kaçış Oyunu Franchising Fear Game evden kaçış oyunu 2016 yılında girişimci ve maceraperest iki kardeş tarafından kuruldu...
  • Hizmet
  • Franchising

İlk bakışta oyun eğlence sektörü bazı girişimciler için küçük gibi gözükse de, sektörün büyüklüğü dünya genelinde film endüstrini bile geride bıraktı. İç bünyesinde birçok alt dalı barındıran oyun eğlence bayiliği işletmelerinde çocuk oyun alanlarından e-spor aktivitelerine kadar birçok hizmet seçeneği mevcut durumdadır. Ülkemizde de hem çocukların hem yetişkinlerin oldukça ilgi duyduğu bu alanda sizde bir markanın franchise’ını alarak bulunduğun konumda oldukça yüksek karlı işleri yapabilirsiniz.

Oyun sektörü, dünyada film endüstrisini geride bıraktı. Araştırmalar gösteriyor ki Ortadoğu, Afrika, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sektör inanılmaz bir hızla büyümesini sürdürürken ülkemizde yıllık %27,4 büyüme gerçekleştirmiş. Türkiye için büyümeye başladığı çok önemli küresel pazarlardan biri özelliği taşıyor oyun sektörü. Suudi Arabistan eğlence sektörüne 64 Milyar Dolar yatırım gerçekleştirmiş oyun ve eğlence sektörü küresel cazibesini artırmayı sürdürerek muhafazakâr ülkelerde de yatırımlarını yükseltmeyi başarmış. 2019 yılında ülkemizde oyun sektörünün 880 Milyar Dolar artış ile %15 büyüme göstermesi bekleniyor.

Oyun, Eğlence Sektöründe Bayilik Almak

Oyun sektörü her ne kadar biyolojik ihtiyaçları karşılamayan bir alan olarak görülse de kriz dönemlerinde bile yükselişine devam etmektedir. Bu yükseliş oyun ve eğlencenin de bir nevi ihtiyaç olduğunu kanıtlamış gibi duruyor. Oyun ve eğlence yeme içme gibi birinci dereceden biyolojik bir ihtiyaç olmayabilir fakat, insan psikolojisinde eğlence ve oyunun önemi inkâr edilemez bir yere sahiptir. Üstelik sadece oyun çocuklar için değil gençler ve yetişkinlerde en az çocuklar kadar oynamaktadırlar. Hatta bazen çocukları bile geçmektedirler demek yanlış bir tespit olmaz.  Dünya çapında bütün oyun ve eğlence alanındaki harcama ve yatırımların büyüklüğü ve teknolojik değişimlere ilk önce ayak uyduran bir sektör olması bu sektörün yükselişinin göstergesidir.

Oyun oynamak ve eğlenmek genç, yaşlı, çocuk, tüccar, yönetici, zengin, fakir, köylü, kentli tüm kitlelerin ya da kısaca söylemek gerekirse herkesin keyif aldığı, eğlendiği, zevkli bir zaman geçirmek için katıldığı gönüllü bir etkinliktir. Bu özelliği ile her çağda, her dönemde, her kültürde kendine yer bulan ve değişime ayak uyduran bir sektör olmaktadır. Ve bu özelliğiyle kriz dönemlerinde bile hızla koşmaya devam etmesiyle yatırımcılarına kazandırmaktadır.

Oyun Eğlence Sektöründe Bayi Olmanın Avantajları

Oyun ve eğlence deyince her yaşın şımartıldığı bu sektör, hepimizin ruhsal bir ihtiyacı aslında. En azından haftada bir, hiç olmadı ayda bir eşini çocuğunu alıp sinema, tiyatro veya oyun merkezine götürmeyenlerin sayısı azdır. Bunun yanında bar, kafe, lunaparklar, aqua parklar, buz pateni pistleri, akvaryumlar, paintball gibi pek çok aktiviteye ev sahipliği yapan bu sektör sadece kendi alanını değil daha pek çok alanla da etkileşimli bir sektördür.

Yeme içme, kafe, oyuncak, bisiklet kiralama ve tabiki alışveriş bu sektörle etkileşimde bulunan öncelikli sektörlerdendir. Çünkü hafta sonu dışarıya oyun ve eğlence merkezlerine gidip, dönerken de alışveriş yapmayan azdır. Pek çok sektörü de peşinden sürükleyen bu alan, aynı zamanda çok sayıda istihdama da ev sahipliği yapmaktadır.

Oyun Eğlence Sektöründe Bayilik Şartları

Hizmet alanı çok geniş olan bu sektörde hangi alanda hizmet verileceğini belirledikten sonra bayilik şartları konusunda sıkı bir araştırma yapılması gerekmektedir. Çocuklar, gençler, yetişkinler, ya da ikisine aynı anda hizmet verecek alan seçimine göre bayilik veren firmaların şartları marka bilinirliği ve şirket kültürüne göre değişiklik göstermektedir. Bu alanda pek çok farklı girişimci bütçesine uyan seçenekler bulmak mümkündür. Bayilik giriş ücretleri 0-200 bin TL arası değişiklik göstermekle birlikte karlılık oranları %50 ila %200 arasındadır ve yatırım geri dönüşü 1-12 ay olarak ön görülmektedir. Oyun ve eğlence sektörünün hizmet yelpazesi olarak çok geniş bir alan olması çay, kahve, alışveriş vb. yan hizmetlerle de sirkülasyon, müşteri memnuniyetini artırmak ve kalıcılığını sağlamak mümkündür.

Günümüzde teknolojinin getirdiği yenilikçi bakış açıları ile hazırlanmış; Paintball, aktivite merkezleri ve Vr cafeler, korku evleri, kollu oyun merkezleri/salonları gençler ve yetişkinler için stresli bir iş gününden sonra nefeslenmek için seçilen favori alanlar arasındadır. Ve işyerleri takım kültürünü korumak ve kişisel eğitim içinde bu alanlarda organizasyonlar düzenlemektedirler. Bu da oyun ve eğlence sektörünü parlak yatırım alanları olarak yoluna hızla devam etmesinde en önemli etmenlerden biridir.

Kitle ve Mekân Uyumluluğu

Öncelikle bu alanda yatırım yapmak isteyenlerin oyun ve eğlence sektöründe hangi alanda hizmet vermek istediğine karar vermesi gerekmektedir. Küçük çocuklar için bir oyun ve aktivite merkezi, bilgisayar oyunları için bir salon ya da lunapark tarzı açık hava oyun merkezi açılabilecek alanların bazılarıdır. İşte açılması düşünülen oyun ve eğlence alanlarının çocuklar için mi yoksa gençler ya da yetişkinler için mi? Bir eğlence alanı olacağı kararı önemli bir kriterdir. Tüm işin yönü ve yatırımın başarısı bu karara göre şekillenecektir. Aynı zamanda bu işin yapmayı düşünülen şehre, kültürel yapıya ve kitlenin yönlendirmesiyle daha farklı etkinlikler için bir oyun ve eğlence merkezi açılması mümkündür.

Bu kararı verdikten sonra bu oyun ve eğlence merkezinin hangi mekânlarda açılacağına karar verilmesi gerekir. AVM, şehir merkezleri, yeni konut alanları, mevsimsel mekânlar gibi mekânlardan neresini düşündüğünüz diğer bir kriterdir. Oyun ve eğlence işi için mekânın resmi prosedürlere uygunluğu ve hitap edeceği kitlenin sirkülasyonunun mekânla uyumluluğu önemlidir.


Oyun Eğlence Bayilik Yorumları

Oyun eğlence sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments