Cafe Tatlı Pasta > Pastane sektöründe bayilik veren; en yeni firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

özsüt bayilikCafe Tatlı Pasta

Özsüt Bayilik

ÖZSÜT Hakkında Özsüt, serüvenine 1938 yılında İzmir Kemeraltı’nda küçük bir dükkanda Sefer Usta’nın leziz yoğurdu ve kaymağı ile başladı. Kısa...
  • Türkiye Geneli
  • Bayilik
meyve sepeti bayilikCafe Tatlı Pasta

Meyve Sepeti Bayilik

Meyve Sepetinin hikayesi 2005 yılında bir ev hanımının meyvesepeti.com domainini satın almasıyla başlar. 2006 yılında tüm Türkiye’de alerjik reaksiyonlar sebebiyle...
Kaydet Ayrıntılar
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
  • Türkiye Geneli
  • Bayilik
Çikolata Diyarı BayilikCafe Tatlı Pasta

Çikolata Diyarı Bayilik

Çikolata Diyarı 2014 yılı içinde İstanbul Kadıköy Fenerbahçede ilk şubesini açtı. Kısa zaman içinde müşterilere sunduğu taze ürünlerle İstanbul’da ve...
Kaydet Ayrıntılar
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
  • Marmara Bölgesi
  • Bayilik
ümit unlu mamulleriCafe Tatlı Pasta

Ümit Unlu Mamülleri Bayilik

1970’lerde fırın olarak sadece ekmek üretimi ile faaliyette bulunan firmamız her geçen gün fırıncılıktan çıkıp sanayicilik yolunda hızlı adımlarla ilerlemiştir....
  • Türkiye Geneli
  • Bayilik

Neden Pastahane Bayiliğine Yatırım Yapmalıyım?

Ülke sınırlarımız içerisinde yüzlerce pastane bayisi olduğu belirtiliyor. Bu bayiler içeriklerine göre değişim gösteriyor. Kişilerin yapmış olduğu pastaları sattıkları ve de franchising sistemi içerisindeki markalaşmış pastaneler olarak yapılan ürünler tüketici ile buluşturuluyor. Pastane franchise’i satın alacak kişinin öncelikle iç bünyesinde barındırması gereken düşüncelerden bir tanesi de bu mesleği ne kadar yapmak istediği olarak nitelendiriliyor. Çünkü günümüz tüketicisini istekleri oldukça değişim gösterebilir. Pastanelerdeki çalışan personelin de bu isteklere anında cevap vermesi gerekiyor.

Öncelik bir pastane açabilmek için kişilerin iş planları oluşturması gerekiyor. Lokasyonları, araç ve gereçleri, ürünleri yapabilecekleri malzemeleri, personelleri, vergileri ve de pazarlama sistemleri hakkında oldukça büyük çalışmalardan oluşacak durumlar meydana geldiği gözlemleniyor.

Pastane franchise’i almak isteyen bir kişinin öncelikle dikkat etmesi gereken noktalardan bir tanesi de bayinin bulunması gereken lokasyonunun işlek bir cadde ya da çarşı içerisinde olmasına önem vermesi gerekiyor. Bu durum hangi yolu tercih eden kişilerden oluşan olasılıkları dahi kapsadığı belirtiliyor.

Lokasyon ve Fiyatlandırma

Ülke sınırları içerisinde bakacak olursak birçok pastanenin olduğunu görebiliyoruz. Kişilerin öncelikle hangi alanda bir pastane açacağına karar vermesi gerekiyor. Çünkü genel olarak baktığımızda sadece unlu mamul satan birçok pastane olduğu gözlemleniyor. Bu pastanelere kahve ya da diğer mamuller olarak sandviçler ile gidebiliyoruz. Kişilerin pastane franchise’i almak istediklerinde kesin kararlı olmalarını sağlamaları için hangi alanlarda pastanelerin büyük kazançlar sağladığına dair bilgiler edinmesi ve araştırmalar yapması gerekiyor.

Pastane franchise’i alacak olan bir kişinin birçok bayi sahibi ile konuşması gerekiyor. Öncelikle pastane bayisi için Türkiye’deki istatistiklere göre minimum 30.000 TL gibi bir ücret çıkarılıyor. Kişinin bayi açabilmesi için 60 metre kare ya da 100 metre kare gibi alanlara sahip olması yeterli bulunuyor. Bu alanlar çeşitli bölgelere göre değişim sağlarken, çeşitli etkileşimler de olabiliyor.

Markalaşmış Pastahaneler

Türkiye ülke sınırları içerisinde yaklaşık olarak 20 milyar dolarlık büyüklüğü ile pastane sektörü içerisinde yer alan markaların olduğu belirtiliyor. Girişimcilerin oldukça tercih ettiği pastane bayileri, oldukça büyük kazançların meydana getirdiği yönünde belirtiler gösteriyor. Bu pastane zincirleri gelişen teknoloji ile birlikte oldukça büyük değişimler ve de çeşitli ürünler meydana getirebiliyor. Gittikçe büyüme sağlayan pastanelerin sebeplerinden bir tanesi de franchising sistemi içerisinde yer alabilmeleri olarak nitelendiriliyor.

Geçtiğimiz yıllar boyunca pastane sektörüne oldukça ilgi besleniyor. Girişimciler ufak bütçeler ve ufak pastane franchise’i açarak çokça büyük gelirler elde edebiliyor. Türkiye’deki gıda sektörü üzerinde ev fazla kazanç sağlanan sistemin pastane franchise’ları olduğu belirtiliyor. Sabah okula giderken alınan poğaçaların, öğle molalarında kullanılan simitlerin, akşam iş çıkışında mideyi bastırmak için kullanılan tuzlu mamullerin tüketimi oldukça büyük kazançlara sebebiyet verebiliyor.

Pastane Franchise’ı Almak İsteyen Kişilerin Dikkatine

Eski zamanlara oranla artık günümüz tüketicileri şube ağı yaygın olan ve de marka güvenirliğini tam anlamı ile sağlayabilen pastaneleri tercih ediyor. Kişinin pastane franchise’i alabilmesi için markalaşmaya önem vermesi ve de ürünleri titizlik ve hijyen ile yapması gerekiyor.

Kişilerin gözünde ilgi çekici ürünler yapmayı başarabilen her bayi sahibi, tüketicilerin gözünde güvenilir bir imaj sağlayabiliyor. Müşteriler ile yakından ilgilenildiği sürece belli bir zaman içerisinde sahip olunan bayinin birçok sabit müşteri potansiyeli olacağı belirtiliyor. Bu durumlar içerisinde markalaşmak için reklama da önem verilmesi en büyük etkenlerden bir tanesi olarak belirtiliyor.

Ülkemiz içerisindeki pastanelerin şubeleşme atakları franchising sistemi ile gerçekleşiyor. Türkiye’de genel olarak bakıldığında Zincir olarak nitelendirilen birçok pastanesi meydana geliyor. Bu oluşturulan pastanelerin birçoğu il sınırları dışarısına dahi çıkabiliyor. Uzmanların belirttiği istatistiklere göre açılan pastane franchise’larının ülke sınırları dışarısına çıkma hedeflerinin de olduğu belirtiliyor.

Kişiler bu sektör içerisine girmeden önce hedeflerini belirlemek durumunda olmalılar. Çünkü pastane bayisine sahip olan bir kişinin, diğer pastane bayileri ile yarış içerisinde olduklarını unutmamalılar. Her bir satış onlara avantaj olarak geri döndüğü belirtiliyor. Genel olarak bu alana yatırım yapacak kişilerin sıfırdan bir pastane meydana getirmek yerine franchising sistemi içerisindeki markalaşmış bir bayi satın almak istiyor. Bu durum az bir sermaye ile çok büyük kazançlar meydana getireceği sinyallerini veriyor. Siz de az sermaye ile büyük kazançlar elde etmek için pastane franchise’i satın almak istiyorsanız, Kobi Vadisi platformunda yer alan pastane bayiliği veren firmaları ziyaret edebilirsiniz.


[Toplam:2    Ortalama:3.5/5]

Pastane Sektöründe Bayilik Veren Firmalar adlı içeriğimizi değerlendirmek ister misiniz?


Hızlı Bayilik Arama


Bayilik Başvurusu

Cafe Tatlı Pasta sektöründe yer alan firmalardan dilediğinizi ziyaret ederek, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formunu doldurup anlık olarak firma yetkililerine iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.

Bayilik İlanı Verin

Bayilik, franchise veren firmanızın tanıtımını; yeni girişimcilere ulaşmasını sağlayın. Cafe Tatlı Pasta kategorisine, ücretsiz bir şekilde firmanızın bayilik ilanını verin.
en popüler bayilikler


Cafe Tatlı Pasta İş Fikirleri

cafe açmak
Kahve sektöründe yeni bir iş kurmayı planlıyorsanız, sizin için özenle hazırladığımız rehber niteliğindeki bu makaleyi dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ...
Devamı
yumurta kafe açmak
Öyle gıdalar var ki; adından her dönem bahsettirmeyi başarır. Yumurtada bu gıdaların başında gelir. “İki Yumurta kırarız” karın doyurmak değil ...
Devamı
vr cafe açmak
VR (sanal gerçeklik) Cafe Açmak Yaşımız kaç olursa olsun hepimizin içinde bir çocuk var her çocuk gibi oda oyun oynamayı ...
Devamı
yeni nesil lokmacı açmak
Lokma dökmek olarak deyimlerimize bile giren lokma kültürümüz, bugün modernize olmuş haliyle karşımıza çıkıyor. Nesillerin değişmesi ile alışkanlıkların, önceliklerin, zevklerin ...
Devamı
kahve dükkanı açmak
Bu yazımızda bir kahve dükkanı açmanın inceliklerini, nasıl açabileceğinizi ve kısaca püf noktalarından sizlere bahsetmiş olacağız. Gerek modern dünya ülkelerinde ...
Devamı