Joseph Coffee Franchise


Bigmamas Franchise


 
Filtrele

 

Kelime ile filtrele

Firmanız burada yayınlansın. Pastane Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Özsüt Franchise Cafe Tatlı Pasta

Özsüt Franchise

Özsüt Franchise Bilgileri 1938 yılından bu yana değişmeyen lezzetleriyle, mutluluk tadında ürünler yaratan Özsüt’ün mutfağına, yalnızca en taze malzemeler giriyor!...
  • Cafe Tatlı Pasta
  • Franchise
Bağ Pastaneleri Bayilik Cafe Tatlı Pasta

Bağ Pastaneleri Bayilik

Bağ Pastaneleri Bayilik Bilgileri 1961 yılından Üsküdar Bağlarbaşı’ndaki tesislerinde hayat bulan Bağ Pastaneleri, kuruluşundan bu güne kadar sektörde yenilikçi yapısı...
  • Cafe Tatlı Pasta
  • Bayilik
meyve sepeti bayilik Cafe Tatlı Pasta

Meyve Sepeti Bayilik

Meyve Sepeti Bayilik Bilgileri Meyve Sepetinin hikayesi 2005 yılında bir ev hanımının meyvesepeti.com domainini satın almasıyla başlar. 2006 yılında tüm...
0TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
  • Cafe Tatlı Pasta
  • Bayilik

Özel günlerin vazgeçilmez uğrak noktası olan pastaneler, diğer birçok sektör gibi son yıllarda ciddi bir inovasyona uğradıktan sonra tüketiciler tarafından neredeyse günün her saatinde ziyaret edilen işletmeler haline gelmiş durumdadır. Sabah kahvaltısından özel çikolata paketlerine kadar birçok farklı alanda hizmet veren pastaneler yatırımcılar içinde karlı bir iş modeli sunmaktadır. Bir pastane markasının bayiliğini alarak hem hazır bir müşteri kitlesine ulaşabilir hem de ana firmanın size tedarik edeceği tüm pastanecilik ürünlerinden faydalanarak çok ciddi üretim maliyetlerinden kurtulabilirsiniz.

Pastane Bayiliği Almak

Ülke sınırlarımız içerisinde yüzlerce pastane bayisi olduğu belirtiliyor. Bu bayiler içeriklerine göre değişim gösteriyor. Kişilerin yapmış olduğu pastaları sattıkları ve de franchising sistemi içerisindeki markalaşmış pastaneler olarak yapılan ürünler tüketici ile buluşturuluyor. Pastane franchise’i satın alacak kişinin öncelikle iç bünyesinde barındırması gereken düşüncelerden bir tanesi de bu mesleği ne kadar yapmak istediği olarak nitelendiriliyor. Çünkü günümüz tüketicisini istekleri oldukça değişim gösterebilir. Pastanelerdeki çalışan personelin de bu isteklere anında cevap vermesi gerekiyor.

Öncelik bir pastane açabilmek için kişilerin iş planları oluşturması gerekiyor. Lokasyonları, araç ve gereçleri, ürünleri yapabilecekleri malzemeleri, personelleri, vergileri ve de pazarlama sistemleri hakkında oldukça büyük çalışmalardan oluşacak durumlar meydana geldiği gözlemleniyor.

Pastane franchise’i almak isteyen bir kişinin öncelikle dikkat etmesi gereken noktalardan bir tanesi de bayinin bulunması gereken lokasyonunun işlek bir cadde ya da çarşı içerisinde olmasına önem vermesi gerekiyor. Bu durum hangi yolu tercih eden kişilerden oluşan olasılıkları dahi kapsadığı belirtiliyor.

Lokasyon ve Fiyatlandırma

Ülke sınırları içerisinde bakacak olursak birçok pastanenin olduğunu görebiliyoruz. Kişilerin öncelikle hangi alanda bir pastane açacağına karar vermesi gerekiyor. Çünkü genel olarak baktığımızda sadece unlu mamul satan birçok pastane olduğu gözlemleniyor. Bu pastanelere kahve ya da diğer mamuller olarak sandviçler ile gidebiliyoruz. Kişilerin pastane franchise’i almak istediklerinde kesin kararlı olmalarını sağlamaları için hangi alanlarda pastanelerin büyük kazançlar sağladığına dair bilgiler edinmesi ve araştırmalar yapması gerekiyor.

Pastane franchise’i alacak olan bir kişinin birçok bayi sahibi ile konuşması gerekiyor. Öncelikle pastane bayisi için Türkiye’deki istatistiklere göre minimum 70.000 TL gibi bir ücret çıkarılıyor. Kişinin bayi açabilmesi için 60 metre kare ya da 100 metre kare gibi alanlara sahip olması yeterli bulunuyor. Bu alanlar çeşitli bölgelere göre değişim sağlarken, çeşitli etkileşimler de olabiliyor.

Markalaşmış Firmalar

Türkiye ülke sınırları içerisinde yaklaşık olarak 20 milyar dolarlık büyüklüğü ile pastane sektörü içerisinde yer alan markaların olduğu belirtiliyor. Girişimcilerin oldukça tercih ettiği pastane bayileri, oldukça büyük kazançların meydana getirdiği yönünde belirtiler gösteriyor. Bu pastane zincirleri gelişen teknoloji ile birlikte oldukça büyük değişimler ve de çeşitli ürünler meydana getirebiliyor. Gittikçe büyüme sağlayan pastanelerin sebeplerinden bir tanesi de franchising sistemi içerisinde yer alabilmeleri olarak nitelendiriliyor.

Geçtiğimiz yıllar boyunca pastane sektörüne oldukça ilgi besleniyor. Girişimciler ufak bütçeler ve ufak pastane franchise’i açarak çokça büyük gelirler elde edebiliyor. Türkiye’deki gıda sektörü üzerinde ev fazla kazanç sağlanan sistemin pastane franchise’ları olduğu belirtiliyor. Sabah okula giderken alınan poğaçaların, öğle molalarında kullanılan simitlerin, akşam iş çıkışında mideyi bastırmak için kullanılan tuzlu mamullerin tüketimi oldukça büyük kazançlara sebebiyet verebiliyor.

Pastane Bayiliği Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eski zamanlara oranla artık günümüz tüketicileri şube ağı yaygın olan ve de marka güvenirliğini tam anlamı ile sağlayabilen pastaneleri tercih ediyor. Kişinin pastane franchise’i alabilmesi için markalaşmaya önem vermesi ve de ürünleri titizlik ve hijyen ile yapması gerekiyor.

Kişilerin gözünde ilgi çekici ürünler yapmayı başarabilen her bayi sahibi, tüketicilerin gözünde güvenilir bir imaj sağlayabiliyor. Müşteriler ile yakından ilgilenildiği sürece belli bir zaman içerisinde sahip olunan bayinin birçok sabit müşteri potansiyeli olacağı belirtiliyor. Bu durumlar içerisinde markalaşmak için reklama da önem verilmesi en büyük etkenlerden bir tanesi olarak belirtiliyor.

Ülkemiz içerisindeki pastanelerin şubeleşme atakları franchising sistemi ile gerçekleşiyor. Türkiye’de genel olarak bakıldığında Zincir olarak nitelendirilen birçok pastanesi meydana geliyor. Bu oluşturulan pastanelerin birçoğu il sınırları dışarısına dahi çıkabiliyor. Uzmanların belirttiği istatistiklere göre açılan pastane franchise’larının ülke sınırları dışarısına çıkma hedeflerinin de olduğu belirtiliyor.

Kişiler bu sektör içerisine girmeden önce hedeflerini belirlemek durumunda olmalılar. Çünkü pastane bayisine sahip olan bir kişinin, diğer pastane bayileri ile yarış içerisinde olduklarını unutmamalılar. Her bir satış onlara avantaj olarak geri döndüğü belirtiliyor. Genel olarak bu alana yatırım yapacak kişilerin sıfırdan bir pastane meydana getirmek yerine franchising sistemi içerisindeki markalaşmış bir bayi satın almak istiyor. Bu durum az bir sermaye ile çok büyük kazançlar meydana getireceği sinyallerini veriyor. Siz de az sermaye ile büyük kazançlar elde etmek için pastane franchise’i satın almak istiyorsanız, Kobi Vadisi platformunda yer alan pastane bayiliği veren firmaları ziyaret edebilirsiniz.


Pastane Bayilik Yorumları

Pastane sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments