En Popüler Bayilikler – 2022 Yılının En İyi Bayilik / Franchise Listesi

Ayrıntılı liste için tıklayın

Fast Food > Pide sektöründe bayilik veren; en yeni firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

Lahmacun Market Bayilik

Lahmacun Market Bayilik Bilgileri LahmacunMarket 2017 yılında Elazığ’da ve bir çok ilde açacağı şubeler ile müşterilerine en iyi hizmeti verme...
  • Restoran
  • Bayilik
ala karadeniz pide bayilik Fast Food

Alâ Karadeniz Pide Bayilik

Öncelikle bayilik şartlarındaki kolaylığımız ön planda tutulmalıdır. biz firmamıza katacağımız yeni iş arkadaşlarımızı bize ticari olarak prangalama yöntemimiz yoktur. biz...
  • Fast Food
  • Bayilik

Pidemania Bayilik

Pidemania Bayilik Bilgileri Pidemania Alışılmışın Dışında Farklı Konsepte, Özgün, Lezzetli, Sağlıklı, Ulaşılabilir, şekilde; Pideyi Uluslararası Marka Yapmak amacıyla yola çıkmıştır....
  • Fast Food
  • Bayilik

Horon Pide Franchising

Horon Pide Franchising içeriği; BMK danışmanlık tarafından sağlanmaktadır. Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen bayilik başvuru formunu doldurarak iletişim kurabilirsiniz.
100TL
Kaydet Başvuru Yap
-6.233406-35.049905999999964
Uzaklık
  • Fast Food
  • Franchising

Çıtır Usta Bayilik

Fast food yemek anlayışı ülkemizde hızla yaygınlaşmaya başlayınca bizim mutfağımızın eşsiz lezzetleri de bu akıma ayak uydurdu. Gerçi hızlı ya...
200,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
  • Fast Food
  • Bayilik

Pide Bayiliği Veren Firmalar

Pide Bayiliği Yatırımı Yapmak

Ülkemizin her köşesinde yediden yetmiş yediye herkesin sevdiği pide, küçük pide salonlarından çıktı ve markalaşarak Türk halkının geleneksel lezzete sahip çıkıldığını bir kez daha ispatladı. 30 yıl öncesi ülkemize giren pizzanın markalaşarak hızlı yükselişinin gölgesinde kalmış gibi görünse de irili ufaklı 20 bin civarı pide salonunun olması ve tahmini cirosunun 10 milyar TL’yi bulması bunun böyle olmadığının bir göstergesidir. Ülkemizde şu an yaklaşık olarak; 20 civarı pide zinciri bulunması da markalaşarak büyümeye devam ettiğinin bir başka ispatıdır.

Çeşitlenerek Büyüyor

Gözbebeğimiz pide, Türk halkının ona verdiği değerle çeşit sayısını artırarak yoluna devam ediyor. Bugün 200’den fazla çeşidi ile her damak tadına hitap ederek siparişleri üzerine çekmeyi başarıyor. Çarşıya, pazara, cemiyete, seyahate, cenazeye gidip de pide yemeden dönen nadirdir. Öyle ki cemiyetten ikram edilen pideyi peçeteye sararak evdeki çocuğuna getiren annelerin sayesinde yeni nesilde pideyi çok sevdi. Tarihte uzun bir yolu kat ederek Anadolu’ya gelen bu lezzetin pek çok ismi oldu. Pita, pitta, pida ve en sonunda ağzımıza layık pide. Yöreye göre isimler takılarak da çeşitlenen pide; Samsunda Bafra pidesi, Karadenizlin kapalı ve açık pideleri, Aydın Yenipazar pidesi, Ödemiş’in Töngül pidesi, Ege pidesi, Kastamonu kır pidesi, Kayseri’de etli ve tahinli pidesi gibi her yörede o yörenin tadıyla harmanlandı. Bu onu daha da yukarılara taşıdı ve vazgeçilmez bir lezzet kıldı.

Bunun yanında vejeteryan, vegan, kuşbaşılı, kıymalı, sebzeli, patlıcanlı, kokoreçli gibi çeşitlemesiyle hedeflediği kitle sahasını genişletmeye devam etmektedir. İtalyan mozeralla peynirli menülerle modernize edilerek yeni nesli de kendine çekmeyi başarmaktadır. Her geçen gün yeni pide çeşitleri çıkıyor olması bu sektörün ne kadar talep gören ve hareketli olduğunu göstermektedir. İki yüz çeşidin üzerine hala yeni çeşitler ilave ediliyorsa bu sektörden yemek yiyenlerin sayısı uzun yıllar devam edecek demek oluyor.

Doğudan Batıya Pide

Yöresel lezzetleri baş tacı eden halkım insanı, doğudan batıya geçtiğimiz yıl 7 milyon pide tüketmiş. En sevilen pide çeşitleri arasında bazı çeşitler açık ara başı çekmiştir. Kuşbaşılı ve kıymalı pide ipi göğüsleyenlerden ilk ikisidir. 2018 yılına bakıldığı zaman %30-45 arasında seyreden karlılık oranı %75’e çıkarak tavan yapmıştır. Bu karlılık oranlarına ve tüketilen pide sayısına bakıldığı zaman Türkiye karnını pide ile doyurmayı tercih ediyor demek yanlış olmaz. Günümüzde pide salonlarında yenen pidelerin haricinde evlere paket servisiyle beraber, dondurulmuş pidede ciddi miktarlarda satılmaktadır.  Pide sadece Türkiye’deki halkı doyurmakla kalmayıp dünya çapında tüm insanlığı doyurmak için yola çıkarak yurt dışında da franchise ağı oluşturmaktadır. Son dönemin en aktif sektörlerinden biri olan pide işine, bilinirliğini ispatlamış bir marka ile başlamak en kısa zamanda kazanmak anlamına gelir.

Pide Sektörü Bayilik Şartları

Bayilik alarak işini kurmak isteyenler için gıda sektörü hiç ölmeyen sektörlerin başında gelir. Doğru yatırımı yaparak gelir kapısı elde etmek isteyenlerden pideyi düşünenler için, bayilik şartları firmadan firmaya farklılık gösterse de giriş ücretleri 50 bin ile 200 bin TL arasındadır. Yatırımın geri dönüş süresi 1-12 ay olup bu süreyi 3 ay olarak deneyimleyen şirketlerde mevcuttur. Karlılık oranları %30-45 arası olmakta birlikte son yılda %75 civarı seyrettiği görülmüştür. Bu alan ayrıca ülke genelinde 20 bin pidecinin istihdama katkı sağladığı iş kollarından biridir. Son yıllardaki açılan bayi sayılarına bakıldığı zaman yeni bir iş girişiminde bulunan kişiler geleneksel lezzetlere yönelmiş ve kurumsallaşarak hizmet vermeyi tercih etmişlerdir.

Konsept Pideciler

Pideciler artık iki sandalye bir masa dönemini çoktan geçti. Açılan franchising’lerle kurumsal bir kimliğe hizmet etmenin modernliği ile konsept kimliklerle karşımıza çıkmaktadırlar. Pek çok noktada bu konsept pidecilere rastlarsını. Görüntü değişse bile bu geleneksel tadın yanında içilen içecek genelde aynı kalmıştır. Ayran satışlarına bakıldığında pide salonlarında satılan ayran miktarı ciddi sayılardadır. Ülkemizde en çok tercih edilen fast food atıştırmalıkları arasında yer alan pide salonlarında devam eden gelenekler vardır. Mesela yemeklerin sonunda bol fındıklı sütlaç tatlı ikram etmek, sonrasında çayla sonlandırmak bu adetlerden birkaç tanesidir. Pidenin yanında giden bu tür ürünler ayrıca karlılık oranını artırmaktadır. Tüm bu geleneksel yapıyla bütünleşmiş pide sektöründe iş yapmak istiyorsanız işlek bir lokasyonda konsept bir dükkanla kar etmeniz mümkündür. Kartvizit ve el broşürleri ile sirkülasyonunu artıran pideciler, günümüzde bunu sosyal medya ile bir üst level’a taşımış ve ulaştıkları kitle sayısını artırmayı başarmışlardır. Ortalama 80-300 m2 arasında bir işletme kurulabilirken, 3-7 personel ile de rahatlıkla işyerinizi devam ettirebilirsiniz.


yeni iş fırsatları

Hızlı Bayilik Arama


Bayilik Başvurusu

Bu sektörde yer alan firmalardan dilediğinizi ziyaret ederek, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formunu doldurup anlık olarak firma yetkililerine iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.