BAYİLİK ARAMA


SEKTÖR SEÇİMİ


Firmanız burada yayınlansın. Pizza Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Papa John’s Pizza Franchise

Papa John’s Pizza Franchise Bilgileri PAPA JOHN’S PİZZA’DAN GİRİŞİMCİLERE YEPYENİ BİR FIRSAT!!! Papa John’s Pizza, 1984 yılında Amerika’nın İndiana Eyaletinde...
 • Fast Food
 • Franchise
coi pizza franchising Fast Food

Coi Pizza Franchising

Coi Pizza Franchising Bilgileri COİ 2015 Yılında Bursa’nın en keyifli semti olan Kükürtlü ’de faaliyetine başlamıştır. Kısa sürede Bursa halkının...
 • Fast Food
 • Franchising

Pizza Tomato Bayilik

Pizza Tomato Bayilik Bilgileri Hakkımızda Marmaris’te yerel bir marka olarak açtığımız ilk şubemizle 9 Ağustos 1999 yılında faaliyete başladık… Deneyim...
 • Fast Food
 • Bayilik
Venice italian pizza Franchising Fast Food

Venice italian pizza Franchising

Venice italian pizza Franchising Bilgileri Venice italian pizza start up bir girişim olduğu için ilk franchise şubelerine çok avantajlı şartlar...
 • Fast Food
 • Franchising

Lahmacun Market Bayilik

Lahmacun Market Bayilik Bilgileri LahmacunMarket 2017 yılında Elazığ’da ve bir çok ilde açacağı şubeler ile müşterilerine en iyi hizmeti verme...
 • Restoran
 • Bayilik

Pizzabulls Bayilik

Pizzabulls Bayilik Bilgileri 2006 yılında %100 yerli sermaye ve öz kaynaklarımızla ilk şubemizi açtık. Değişmeyen lezzet, standartlar ve sektöre kattığımız...
200,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Fast Food
 • Bayilik

Sadece İtalya’da değil, birçok ülke için pizza bir tutkudur. Dolayısıyla bu işe yatırım yapmak böyle bir girişimciliği gerektiriyor. Fast food alanında pizza’nın alt sektör büyüklüğü yaklaşık %60’lık bir pazar payına sahiptir. Farklı türde birkaç pizza franchise konsepti mevcuttur. Ülkemizde en çok tercih edilenler; pizza restoranı, paket servis, dondurulmuş pizza satıcılığı türleridir.

Günümüzde pizza siparişi veren müşterilerinin çoğu, çevrimiçi olarak veya akıllı telefonlarından sipariş veriyor. Yatırımcılar için bu faktör çok önemlidir. Sizde pizza bayilik veren firmalar arasında bir markanın bayiliğini alarak hem karlı bir yatırım yapmış olursunuz hem de hızlı bir sürede müşteri kitlenizi oluşturabilirsiniz.

Pizza Bayiliği Almak

Pizza; 1990’lı yılların başında ülkemize girerek hızlı yol kat eden fast food yiyeceklerinin başında gelir. Fastfood yiyecekleri arasında en büyük bayilik zincirlerine sahip olan pizza, bu özelliği ve tüketicileri arasındaki popülaritesi sayesinde çok tercih edilen ticari bir girişim haline gelmiştir. Ve Türkiye de pizza bu tip yiyecekler arasında ilk üç sıradadır. Yapılan istatistik çalışmalara göre ülkemizde; saniyede 120 dilim pizza tüketiliyor ve ayda en az bir pizza yiyenlerin oranı %26’dır. Bu oranlardan yola çıkarsak pizza sektörü milyarlık yıllık satış rakamlarına sahip, yılda 8 milyon kişinin pizza siparişi verdiği büyük bir pazardır.

Pizza pazarı; müthiş büyüme hızıyla hacmini 300 milyon dolara katlayan bir alandır. Akşam yemeği tercihleri arasında da ilk 5’e giren bir yiyecektir. Hal böyle olunca bu potansiyelden pay kapma telaşında olan firmalar her geçen gün bayilik sayılarını artırmak için girişimcilere cazip teklifler sunmaktadır. Marka bilinirliğinde önemli rol oynayan bayilik sistemi, bu anlamda pizza şirketlerine bu pastadaki paylarını artırmada etkili bir rol oynamalarını sağlamaktadır. Ülkemizde lahmacun ve kebapla yarışacak düzeyde bir ivme gösteren pizza, artık her kesimden kitleye hitap eden popüler bir yiyecektir.

Pizza Sektöründeki Yükselişin Getirdiği Avantajlar

Türkiye pazarına girdiği ilk yıllarda lüks bir yiyecek olarak atfedilen pizza, şu anda her kitleye hitap eder durumdadır. Bu durum yıllık %20’lik bir büyüme kaydetmesine olanak tanımış, ayrıca pizza bayilerinin sayısını artırmıştır. Yemek yeme kültürünün restoranlardan eve verilen paket servise dönmesiyle birlikte, teknolojinin imkânlarının da eklenmesiyle bu sektörü daha da yukarılara taşınmıştır.  Bu sektördeki yükselişin nedeni;  tüketicinin tercihlerine göre çeşitlilik sağlaması, hızlı servis edilebilirliği ve lezzetidir.

Lezzetlerin mükemmel kombinasyonu evrensel bir popülariteye sahip olan pizza, farklı boy sunumları ile de cazibesini artırmayı başarmıştır. Orta boy bir pizza ile büyük boy bir pizza karşılaştırıldığında tüketiciye sağladığı fiyat avantajının iki katı değil 4 katı olması da satış rakamlarını artırmaktadır.

Pizzacılık Bayilik Şartları

Dünyada 40 milyar dolarlık bir pazara sahip olan pizza, yerli ve yabancı pizza markalarıyla Türkiye pazarında da 2 milyar liralık ciroya ulaşan bir pazar payına sahiptir. Bu paylarını artırmak için franchise veren şirketlerin tanıdığı bayilik fırsatları, firmalara göre değişiklik gösterse de ortalama olarak; 500 bin TL’lik bir yatırımın geri dönüşü 1-24 ay olarak ön görülmüştür. Ortalama kar %20-30 arasında değişen pizza bayiliğinin, bayilik ücretleri skalası 200 – 600 bin TL arasında değişmektedir. Açılacak salonun lokasyonun genç kitlenin yoğun olduğu ortamlar olması tercihler arasındadır.

İstatistiklere bakıldığında 15-30 yaş arasındaki yoğun rağbet gören pizza, sadece büyük şehirlerde değil Anadolu’da şube sayılarını artıran bir bayilik alanıdır. Bu yaş aralığının yoğun bulunduğu lokasyonlarda açılan franchising’lerin çok daha kısa vadede yatırımın geri dönmesi muhtemel iken, yeni konut projelerinin yoğun olduğu bölgelerde de paket servis ile kar marjını katlama imkânı vardır.

2023 yıl sonuna kadar pizza şirketlerinin şube sayısındaki hedeflerin, üçlü rakamlara ulaştığı göz önünde tutulduğunda gıda sektöründe bir iş girişiminde bulunmak isteyenler için pizza bayiliği doğru bir seçim olabilir.

Pizza Sektöründeki Yenilikler

Düşük maliyeti, yüksek kazancı ve hızlı geri dönüşü ile girişimcilere cazip bir iş alanı sağlayan pizza sektörü, yeniliklerle ve fırsatlarla doludur. Oturma düzeninden, dondurulmuş pizza satışına hatta dağılım şekillerinden sosyal medya reklamlarına kadar pek çok fırsatları girişimciye sunduğundan dolayı girişimcinin her daim aktif ve canlı kalmasına da katkıda bulunmaktadır.

Franchise veren firmalar gıda sektörünün güncel eğilimlerini yakından takip ederek, geleneksel pizza anlayışlarına sürekli yenilikler getirerek pazar paylarını her geçen gün artırmaktadır. Ülkemizde internetten pizza siparişi verenlerin %12 olduğunu düşündüğümüzde inovasyonun rolü inkâr edilemez bir gerçektir ki pizza bu anlamda her dönemde başarılı bir sektördür. Ve bu yenilikçi anlayışlarını korudukları ve ilerlettikleri takdir de pizza endüstrisinin karlılığı katlanmaya devem edecektir.

Lezzetiyle en çok bağımlılık yaratan yiyecekler arasında birinci sırayı alan pizza, hamuru, sosu, taze sebzeleri ile evrensel bir tattır. Esnek menüsüyle ister vegan ister vejeteryan her damak tadına uyum sağlayabilen pizza; sürekli canlı olan yemek trendlerinden biridir ve bu da onu pazarda popüler hızlı yemek seçeneklerinden biti haline getirmektedir.


Pizza Bayilik Yorumları

Pizza sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments