Fast Food > Sandviç sektöründe bayilik veren; en yeni firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

Fast Food

The Magic Sandwitch Franchising

Dünyanın dört bir yanını dolaşmış olan şeflerimiz, aslında ülkemizde çok yaygın olan “ekmek arası” kültürünü son 25 yılda hızla yaygınlaşan...
 • Türkiye Geneli
 • Franchising
sosisev franchisingFast FoodRöportaj

Sosisev Franchising

Tanıtım: Avrupa’da Hotdog olarak bilinen sosisli sandviçin Türk damak tadına uygun olarak üretilip, çeşitli soslarla tatlandırılarak kendimize has pişirme ve...
 • Türkiye Geneli
 • Franchising

HomwicH SandwcheS Bayilik

Homwiches, benzersiz atmosferi, leziz yemekleri ve içecek çeşitleri ile günün her saati keyifle oturulabilen özel bir mekan. Dostları, aileleri, iş...
Kaydet Ayrıntılar
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Dünya Geneli
 • Bayilik
Breadli BayilikFast Food

Breadli Bayilik

GRN GIDA PAZ. TURZ. SAN. VE TİC. AŞ. Breadli Bayilik Hakkında 1999 YILINDAN BU YANA FAALİYET VERDİĞİMİZ FAST FOOD SEKTÖRÜNDE...
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

Mozza Gusto Franchising

Best Hikayemiz; Biraz şeker, biraz tuz, biraz baharat ve bir tutam hayat. İşte böyle başladı bizim hikayemiz. Yaşama bir tutam...
 • Türkiye Geneli
 • Franchising

Subway Bayilik

1965 yılında, Fred DeLuca tıp doktoru olma hayallerini gerçekleştirmek için yola koyulur. Eğitim masraflarını karşılamanın yollarını ararken, bir aile dostu...
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

Türkiye’de Sandviç Sektörü

Ülke sınırlarımız içerisindeki en kazanç getiren ve de franchising sistemi içerisinde yer edinen gıda sektöründe sandviç ürünleri oldukça popüler olmaya devam ediyor. Bayi sahipleri açısından bu durum oldukça kar getiren bir sektör haline geldiği belirtiliyor. Türkiye’deki gıda sektörü tüm dünyadaki sektörler arasında büyük bir oranla büyümeye devam ediyor.

Girişimci ve yatırımcıların en çok tercih ettikleri sektör arasında fast food zincirleri yer alıyor. Günümüzde açılan fast food bayileri arasında hamburger, soğuk sandviç ve kişiye özel sandviçler her geçen gün artmaya devam ettiğinden, yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisi bu sektöre oldukça büyük olduğu belirtiliyor. Genel olarak bakacak olduğumuzda Türkiye’deki franchising sistemi içerisinde yer alan fast food zincirleri arasında kendi dükkanlarını açmak isteyenler ya da bayi satın almak isteyen kişiler olarak meydana geliyor.

Kişiye özel hazırlanan sandviçler ya da diğer ürün grubunun müşterilere servis edilerek meydana gelen bu sistem, oldukça kazançlı bir yöntem olarak kabul görüyor. Girişimciler genel olarak kendi dükkanlarını açmak yerine tanınmış fast food firmalarından franchise alarak gelir elde edebiliyor. Türkiye’de tanınmış birçok franchise olduğu belirtiliyor. Bu sistem içerisinde yer alan bayilerin yerli ve yabancı birçok yatırımcısı olduğu gözlemleniyor.

Sektör İçerisindeki Yemek Türlerinin Seçimi

Herhangi bir girişimcinin franchising sistemi içerisinde yer alan gıda sektöründe satın almak istediği bayi türleri için dikkat etmesi gereken durumlar meydana geliyor. Bu durumlardan bir tanesi ise bayi içerisine gelen müşterilere servis edebileceği yiyecekleri titiz bir şekilde belirlemesi gerekiyor. Çünkü ülke sınırlarımız içerisindeki gıda sektörü birçok çeşitlilik gösteriyor. Sandviçler, hamburgerler, tostlar, tatlılar, börekler ve benzeri birçok sektör için franchise veren onlarca bayi olduğu belirtiliyor.

Genel olarak gıda sektörü içerisindeki bayilere bakacak olursak, kişinin bu sektöre adım atması durumunda sadece sandviç yapmak ile ilgili bir kısıtlama olduğu düşünülmüyor. Kişi açacağı bayi içerisinde birçok yemek ve hazır gıdaları müşterileri ile buluşturabiliyor. Herhangi bir kısıtlamanın olmaması demek, daha çok müşteriye hitap etmek olduğu belirtiliyor.

Türkiye’de gıda sektöründeki bayilerin büyük kazançlar sağlamasındaki etken ise bu duruma göre şekilleniyor. Kişiler hamburger bayisi franchise’i satın alması durumunda, ek olarak sandviç ürünlerine de yer verebiliyor. Kişilerin bu tarz durumları avantaja çevirmek gibi bir düşünce içerisine girebilirler. Oluşacak bu tarz durumlar kişilerin daha fazla kazanç elde etmesine olanak sağlayacağı belirtiliyor. Ülke sınırlarımız içerisindeki gıda sektörüne genel olarak bakıldığında ise sınırlama olmadığı için en çok kar getiren alanlardan bir tanesi olduğu belirtiliyor.

Türkiye’de Sandviç Ürünleri Satmak ve Bayilik Satın Almak

Öncelikle kişilerin karar vermesi gereken bir durum oluşuyor. Kişiler sandviç sektörü içerisinde bayi mi alacağı ya da kişiye özgü sandviç yapıp satmak için kendi dükkanlarını mı açacaklarına karar vermeleri gerekiyor. Bu duruma açıklık getiren herhangi bir kişi için markalaşmış bir sandviç bayisinin, kendi açacağı dükkâna oranla daha fazla maliyet gerektirebiliyor. Fakat bu duruma açıklık getirecek olursak, yatırım yaptığı bayiliğin kar getirisi, açacağı dükkânın kar getirisinden daha kısa ve daha büyük kazançlar elde edebildiği belirtiliyor. Öncelikle bu durum değişiklik gösterebiliyor.

Yatırımcı ya da girişimciler işlek bir yer içerisinde bayi satın almadan dükkân açtıklarında daha fazla kazanç elde edebilirler. Genel olarak bakıldığında ise işi şansa bırakmadan Türkiye’deki gıda sektörü içerisinde büyük kazançlar elde edebilmek için bayı satın almak büyük oranla kişiler üzerinde büyük kazançlar sağlıyor.

Kişilerin dikkat etmeleri gereken durumlardan bir tanesi de lokasyon problemi olduğu belirtiliyor. Çünkü satın alacağı bayi ya da dükkân açmak istediğinde, dükkânın yerine göre daha fazla müşteri kazanacağı ön görülüyor. Örnek verecek olursak açacağı sandviç bayisi için trafik ya da görünürlüğün az olduğu durumlarda elde edilen kazanç yarı yarına düşüyor olduğu belirtiliyor.

Sandviç sektörünün avantajlı taraflardan bir tanesi de 10 metrekarelik bir alan içerisinde dahi büyük kazançlar elde edilebiliyor. Minimum 5.000 TL ile değişim gösteren bayiler franchise verdiği belirtiliyor. Kişiler bu sektör içerisinde yapmaları gereken en önemli nokta ise sermayesini ne kadar arttırabilmek olmalıdır. Siz de sandviç bayisi satın almak ve de gıda sektörü içerisinde gelir elde etmek istiyorsanız Kobi Vadisi platformunu ziyaret edebilirsiniz.


[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Sandviç Sektöründe Bayilik Veren Firmalar adlı içeriğimizi değerlendirmek ister misiniz?

[the_ad_group id=”1041″]

Hızlı Bayilik Arama


Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.

Bayilik İlanı Verin

Bayilik, franchising, franchise veren firmanızın tanıtımını; 212.000 farklı yeni girişimciye ulaşmasını sağlayın. Bu kategoriye, ücretsiz bir şekilde firmanızın bayilik ilanını verin.

en popüler bayilikler