Joseph Coffee Franchise


Bigmamas Franchise


 
Filtrele

 

Kelime ile filtrele

Firmanız burada yayınlansın. Spor Salonu Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Fit-i’m Training Studio Bayilik SağlıkRöportaj

Fit-i’m Training Studio Bayilik

Fit-i’m Training Studio Bayilik Bilgileri Fit-i’m Training Studio 2016 yılında Meriç Şeker tarafından Eskişehir’de kurulmuştur. Hızlı bir ilerleme göstererek kısa...
  • Sağlık
  • Bayilik

PT Kulüp Zayıflama Bayilik

PT Kulüp Zayıflama Bayilik Bilgileri Kısa zamanda zayıflamayı Türkiye genelinde yaymayı hedefleyen pt kulüp zayıflama uygun bütçeler ile bayilik fırsatları...
  • Sağlık
  • Bayilik

b-fit Franchising

b-fit Franchising Bilgileri Neden sadece kadınlar b-fit açabiliyor? b-fit; kadın girişimciliğini desteklemek ve kadınlara istihdam yaratmak yoluyla kadının ekonomik ve...
50,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
  • Sağlık
  • Franchising

Yemeğe meraklı bir toplum olduğumuz için hem yemek yeme alışkanlığımız hem de buna bağlı kilo alma sorunlarımız hemen herkeste yaşanan bir durum olduğu kabul edilmektedir. Ülkemizde uzun yıllar boyunca ağırlıklı olarak sadece spor salonu olarak faaliyet gösteren işletmeler, son yıllarda; fitness, training studio, kilo alma / verme merkezi, spa salonu, yoga pilates gibi vb. birçok hizmeti de vererek iş kapsamlarını genişlettiler. Aynı zamanda büyük bir sektör haline gelen spor salonu iş dalı da, ağırlıklı olarak bayilik / franchise iş modeli şeklinde çalışmaya başlayarak ülke genelinde oldukça popüler bir iş modeli halini almıştır.

Spor Salonu Bayiliği Almak

Tüm dünyada artan hareketsiz yaşam ve hızlı yemek yeme kültürü ile birlikte artan kilo ve sağlık sorunlarından dolayı spor salonlarına olan ilgi gün geçtikçe artış göstermektedir. Bu eğilimle birlikte bireysel tedbirler arasında spor salonlarında form tutmak ve spor yapmak isteyenlere hitap eden spor salonları, bireysel salonların dışına çıkarak bayilikle niş spor salonlarını oluşturmuş ve yatırım değerlerini artırmıştır. Milyonların döndüğü bu yatırım alanı girişimde bulunmak isteyenler için son yılların trend girişim alanlarından biri olarak girişimcilerin karşısına çıkmaktadır.

Sağlıklı yaşam bilincinin artışıyla birlikte uzman kişilerden destek almak isteyenler, marka bilinirliği olan spor salonlarının aylık ve yıllık üyeliklerini alarak bu konuda etkin adımlar atmak istemektedirler. Bu da bu konuda hizmet vermek ve kazanmak isteyenler için bu girişimi karlı bir iş alanı kılmaktadır.

Rekneasyon ve Spor

Spor; kişilerin boş zamanlarında kendilerini zorunluluklarından sıyırarak, haz alabilecekleri her türlü etkinlikler olan rekneasyonda en kapsamlı ve çeşitli alandır. Spor salonları, tekdüze yaşam tarzında hareketsiz ve mutsuz olmaya zorlanan bireylerin istedikleri sporu yapmak için, ihtiyaç duydukları tam kapasiteli hizmet veren alanlardır. Bu spor salonları, kişiler tarafından yaşamını canlandırmak, yenilemek, mutlu olmak ve sağlıklı kalmak için seçtiği bir çözüm noktasıdır.

Dünya çapında yapılan bir araştırmaya göre rekreasyon yani rahatlama amaçlı yapılan spor faaliyetlerini tercih edenlerin sayısı, diğer faaliyetleri tercih edenlere göre %61 fazladır. Bu durumda spor salonlarını yatırım olarak tercih eden girişimcilerin ne kadar doğru bir yatırım kararı aldıkları aşikârdır. Rekneasyon, bireyin kendisine sağladığı fiziki, psikolojik ve sosyal yararların haricinde toplumsal kültürü de kazandırdığı pek çok olumlu katkıyla bu yatırımı paha biçilmez bir yatırım kılmaktadır.

Spor Salonu Bayilik Şartları

Spor salonu girişiminde bulunmak isteyenler verecekleri hizmette nasıl bir spor salonu kuracakları konusunda konsept seçimi yapmaları gerekmektedir. Sadece kadınlar için mi yoksa erkekler için mi? Bir spor salonu olacak ya da her ikisine de hitap edecek mi? Büyüklüğü ne olacak gibi kararları verdikten sonra lokasyon konusunda bir araştırma yapılması gerekir. Bayilik almak isteyen girişimciler için bayilik şartları; bayilik veren firmanın şartlarına, bilinirliğine göre değişiklik göstermekle birlikte 70 bin – 250 bin TL arasında bayilik ücretleri değişmektedir. Fakat çok lüks, büyük bir salon düşünülüyorsa 500 bin TL’ye de bayilik verenler markalar bulunmaktadır.

Karlılık oranları %100-150 arası ve yatırım geri dönüşü 1- 12 ay arası olarak bildirilmektedir. Spor salonları muazzam bir pazardır çünkü büyük şehirlerde yaşayanların büyük çoğunluğu, yapmak istedikleri egzersizler için çok az zaman harcayarak, esneklik sunan spor tesislerinde bu hareket ihtiyaçlarını gidermektedirler.

Hizmeti Çeşitlendirerek Karlılığı Artırmak Mümkün

Spor salonlarında kar kaynağı sadece üyeliklerden alınan aidatlar olmamalıdır. Güvenilen spor malzemeleri, takviye vitaminler, özel hoca ücretleri, spor barında tüketilen içecek-yiyecek gibi ürünleri de satarak karlılığı artırmak mümkündür. Ayrıca açılacak spor salonunda müşteri memnuniyetini ve sadakatini artıran diğer faktörleri de göz önünde bulundurmak yatırım temellerinin sağlam atılmasını sağlar. Açılan yerin lokasyonu, ferah bir yer olması, ulaşımı, makine ve spor aletlerinin sürekli çalışır vaziyette olması, hijyen gibi etmenlerin yanında spor anında keyifli bir ambians içindeki içebilecekleri meyve suyu barları, dinlenme ve duş alanlarının rahatlığı da yüksek karlılık için önemli etmenler arasındadır.

Bunun yanında spor ile ilgili alabilecekleri kişisel eğitim hizmetleri, kuaför ve masaj hizmetleri artı kar alanları içindedir. Yüksek bir karlık içinde kalıcı bir yatırım hedefleyenler için spor salonu bayiliği almak ileriye dönük uzun süreli bir yatırım şeklidir ve ayrıca karlılığı yüksektir.

Aktif Reklam ve Pazarlama Şart

Doğal olarak herkes kendisi için en iyi hizmeti veren, teknolojilere ayak uyduran, modern, ambiansı huzur veren bir yerde spor yapmak ister. Bu anlamda sağlıklı yaşam merkezlerinin sürekli kendilerini yenilemeleri gerekmektedir ki bir sonraki dönemde üyeliğini yenileyenlerin sayısında artış olsun. Bunun yanında bu sektörde reklam ve pazarlama diğer sektörlere göre çok daha önemlidir çünkü müşterinin ayağının alışması için tanınmak gerekir.

Her ne kadar bayilik aldığınız firma tanınmış olsa bile bulunduğunuz lokasyonda siz yenisiniz ve müşteri çekmek için salonu keşfetmeleri gerekir. Bu yüzden sürekli reklam yapılmalı, broşürler dağıtılmalı, sosyal medyada promosyon ve kampanyalarla hatırlatmalar yapılması bu sektörün olmazsa olmazlarıdır.


Spor Salonu Bayilik Yorumları

Spor salonu sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments