Su sektöründe bayilik veren; en yeni firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

Aytaç Akyudum Su Bayilik

İstanbul Anadolu yakasında muhtelif bölgelerde Aytaç Akyudum su İsmi ile damacana su bayiliği yapmak isteyen yatırımcılar için kazançlı iş fırsatı....
  • Marmara Bölgesi
  • Bayilik

Mecidiye Su Bayilik

MECİDİYE DOĞAL KAYNAK SUYU DOĞAL KAYNAK SUYU T.C. Erzurum Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün 10.02.2017 tarih ve KS.25.06 Ruhsat numarası ile...
  • Doğu Anadolu Bölgesi
  • Bayilik

Suda Damla, Sarp Su Bayilik

SUDA DAMLA SU kaynağından aldığı doğal mineralli suyu modern teknolojisiyle, son derece hijyenik ve güvenilir bir şekilde tüketicilerine ulaştırmayı ve...
  • İç Anadolu Bölgesi
  • Bayilik

Hisar Su Bayilik

Sularını 1555 yılından bu yana İstanbul Belgrat ormanlarından İstanbul’a memba suyu sağlayan kaynaklardan alan Hisar Doğal Kaynak Su, kaynağı doğal...
  • Türkiye Geneli
  • Bayilik

Su Bayiliğine Neden Yatırım Yapmalıyım?

En istikrarlı büyümeyi gösteren sektörlerden biri olan su, bir su dağıtıcısının; fabrikadan veya şişeleme şirketinden su ürünleri satın alarak perakendecilere veya diğer işletmelere satmasıyla kâr ettiren bir yatırımdır. 2017 verilerine bakıldığı zaman ülkemizde; 11,6 milyar litre 5,7 milyarlık bir ciroluk bir pazardır. Ve her yıl istikrarlı olarak büyüme kaydetmesinin yanında düşük sermaye ile yapılmasından dolayı yatırımcıların tercih ettiği bir yatırım olmayı başarmıştır. Kişi başı damacana ve şişe su tüketiminin 155 litrelerde olduğu da göz önünde bulundurulduğunda hazır su kullanımının ne derece yüksek sirkülasyonlarda olduğunu görmek mümkündür. Tabi ki bu yatırımı başarılı kılan doğru su firması, lokasyon, doğru yönetim becerisinin yanında müşteri memnuniyetidir.

İstikrarlı Büyüme Oranı

Hayat kaynağı olan içme suyu; önceleri musluklardan kullanılırken artık musluklardan kullanamaz hale gelmesi su sektöründe hızlı bir büyümeye sebep olmuştur. İlk önce büyük şehirlerde başlayan içme suyu sıkıntısının ardından artık köylerde de içme suyunun hazır su ile giderilmeye başlamasının ardından su şirketleri hızla bayilik sayılarını artırmaktadırlar. Su sektörü temel ihtiyacı karşılayan bir sektör olmasıyla her yıl istikrarlı bir büyüme göstermektedir. Yatırımcılar için yatırım sermayesi düşüklüğü, kar marjı yüksekliği ve istikrarlı büyümesi ile tercih edilen bu sektörde müşterileri memnun etmek bu işin karlılığında en büyük etmenlerden biridir. Suyun yumuşaklığı, kalitesi yanında teslimat zamanlamasında yaşanacak en küçük bir şaşma müşterinin rakip firmaya geçmesi anlamına gelir. Yani müşteri sadakati konusunda istikrarlı bir çalışma sürdürülebeceğine inananlar için su sektörüne yapılacak yatırım kazandırır ve uzun ömürlü olur.

Bayilik Şartları

Büyüme oranlarına bakıldığında istikrarlı büyüme gösteren hazır su sektörü, yabancı yatırımcılarında iştahını kabartacak düzeyde başarılı bir pazardır. Bu sektörde bayilik alarak girmek isteyenler için bayilik şartları marka bilinirliğine, firmanın şartlarına göre değişiklik göstermekle birlikte 2 bin ile 70 bin arasında bayilik giriş ücretleri bulunmaktadır. Kar marjları %30 ile %250 arasında değişmekte ve yatırım geri dönüşü 1-12 ay olarak telaffuz edilse bile 3-6 ay arasında yatırım geri dönüşü sağlanabildiği deneyimlenmiştir. Özellikle sıcak aylarda tavan yapan karlılıkla birlikte yatırım geri dönüşü çok daha kısa aylara çekilmektedir. Yabancı yatırımcıların bile su kaynaklarına ciddi yatırımlar yaparak pazar paylarını artırma çabaları bu sektörün ne kadar parlak bir iş girişimi olacağının göstergesidir. Ve ileri ki yıllarda su ihtiyacının artmasıyla birlikte bu pazar grafiğini daha da yükselteceği aşikârdır.

Kıyasıya Rekabet

Tüm dünyada küresel ısınmadan dolayı su kaynaklarının azalmasıyla birlikte su kaynaklarını elde tutma çabasında kıyasıya bir rekabet oluşmaktadır. Bu rekabet su şirketlerinin marka bilinirliğini artırmak için bayilik sayılarını hızla artırarak, perakendedeki satış sayılarını artırma çabasında farklı kampanyalar, ambalaj ve hizmet inovasyonuna girmelerine neden olmaktadır. Cam damacanadan, pet şişelerde farklı formlara, damacana ücreti almadan yeni üyeliklere kadar pek çok yenileme bu sektörde her gün karşımıza çıkmaktadır. Özellikle sağlıklı yaşam konusunda bilincin artırılması ile birlikte cam şişenin sağlığa olan faydalarının vurgulanmasıyla cam şişe konusunda ciddi adımlar atan su firmaları bu rekabette paylarını artırmak için yarın nasıl bir yenilikle karşımıza çıkacağı merak konusudur. Tüm insanlığın ihtiyacı olan su konusunda hassasiyetin her geçen gün arttığı düşünüldüğünde su sektörde bir iş girişiminde bulunmak doğru seçimler yapıldığı sürece ömürlük bir iş gibi görünmektedir.

Sektöre girmeyi düşünenlerin dikkatine;

Sektöre giriş yaparken bilinir ve tercih edilir bir su markası ile başlamak girişimcisine çok kısa vadede kazandırmaya başlar. Aksi takdirde rakiplerin bir adım ötesine geçmek adına reklam ve tanıtım faaliyetlerine epey zaman ayrılması gerekir. Bu sektörde her ne kadar tanınmış bir firma ile başlansa bile müşteriyi sürekli elde tutmak adına sipariş kolaylığı sağlamak için magnetler, el broşürleri dağıtılmalıdır. Ayrıca su bayiliği alan kişiler genellikle bu işi ek iş olarak nalbur, tüpçü, market gibi alanlarda yapabilme şansına sahip olmaktadırlar. Ayrıca, bayilik alacağınız firmanın güvenilir, su kalitesini ispatlamış ve sizi yarı yolda bırakmayacak bir su şirketi olması bu konuda hayal kırıklığına uğramanın önüne geçer. Bayilik alırken açmayı düşündüğünüz yerin lokasyonu, başka su bayisine yakın olup olmadığı, düzayak bir mekân olması, depolama alanı seçimleri dikkat edilmesi gereken faktörler arasındadır.


[Toplam:5    Ortalama:5/5]

Su Sektöründe Bayilik Veren Firmalar adlı içeriğimizi değerlendirmek ister misiniz?


Hızlı Bayilik Arama


Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.

Bayilik İlanı Verin

Bayilik, franchising, franchise veren firmanızın tanıtımını; 212.000 farklı yeni girişimciye ulaşmasını sağlayın. Bu kategoriye, ücretsiz bir şekilde firmanızın bayilik ilanını verin.

en popüler bayilikler