İçecek > Su sektöründe bayilik veren; en yeni firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

 

Öne Çıkan Firma

Aytaç Akyudum Su Bayilik

İstanbul Anadolu yakasında muhtelif bölgelerde Aytaç Akyudum su İsmi ile damacana su bayiliği yapmak isteyen yatırımcılar için kazançlı iş fırsatı....
 • İçecek
 • Bayilik

Bahçesaray Su Bayilik

Bahçesaray Su Bayilik Bilgileri Üretim merkezi Gölcük’te bulunan Bahçesaray markalı suyun Ankara Distribütörlüğünü yürütmekteyiz. Bahçesaray Su yeni oluşturulan ve piyasaya...
 • İçecek
 • Bayilik
Ocaliptus Su Bayilik İçecekRöportaj

Ocaliptus Su Bayilik

Ocaliptus Su Bayilik Bilgileri Ülke geneline Ocaliptus Doğal Kaynak Suyu Bayilikleri veriyoruz.. Çok cazip bayilik, fiyat, promosyon avantajları ve diğer...
 • İçecek
 • Bayilik

Aytaç Akyudum Su Bayilik

İstanbul Anadolu yakasında muhtelif bölgelerde Aytaç Akyudum su İsmi ile damacana su bayiliği yapmak isteyen yatırımcılar için kazançlı iş fırsatı....
 • İçecek
 • Bayilik

Suda Damla, Sarp Su Bayilik

Suda Damla, Sarp Su Bayilik Bilgileri Suda damla su kaynağından aldığı doğal mineralli suyu modern teknolojisiyle, son derece hijyenik ve...
 • İçecek
 • Bayilik

Hisar Su Bayilik

Sularını 1555 yılından bu yana İstanbul Belgrat ormanlarından İstanbul’a memba suyu sağlayan kaynaklardan alan Hisar Doğal Kaynak Su, kaynağı doğal...
25,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • İçecek
 • Bayilik

Kobi Vadisi editörleri tarafından, içme suyu sektöründe bayilik/franchise veren 6 farklı (bağımsız) firmanın analizi yapılarak bu sektörde yatırım yapmak isteyen girişimcilere yatırım endeksi hazırlanmıştır.

 

Yatırım tutarı: 18.000 tl

Minimum nakit ihtiyacı: 8.000 tl

İsim hakkı bedeli: 6 firmanın 1’i alıyor

Reklam katkı payı: 6 firmanın 2’sinde var

Gelirden pay: alınmıyor

Kar marjı: %175 civarında

Yatırımın geri dönüş süresi: ortalama 5 ay

Gerekli işyeri büyüklüğü: 143 m2

 

(Yukarıda belirtilen değerlerin tümü, 6 farklı markanın ortak değerleri baz alınıp yaklaşık değerleri hesaplanarak belirtilmiştir)

su bayilik veren firmalar

Su Bayiliği Almak

En istikrarlı büyümeyi gösteren sektörlerden biri olan su, bir su dağıtıcısının; fabrikadan veya şişeleme şirketinden su ürünleri satın alarak perakendecilere veya diğer işletmelere satmasıyla kâr ettiren bir yatırımdır. 2017 verilerine bakıldığı zaman ülkemizde; 11,6 milyar litre 5,7 milyarlık bir ciroluk bir pazardır. Ve her yıl istikrarlı olarak büyüme kaydetmesinin yanında düşük sermaye ile yapılmasından dolayı yatırımcıların tercih ettiği bir yatırım olmayı başarmıştır. Kişi başı damacana ve şişe su tüketiminin 155 litrelerde olduğu da göz önünde bulundurulduğunda hazır su kullanımının ne derece yüksek sirkülasyonlarda olduğunu görmek mümkündür. Tabi ki bu yatırımı başarılı kılan doğru su firması, lokasyon, doğru yönetim becerisinin yanında müşteri memnuniyetidir.

İstikrarlı Büyüme Oranı

Hayat kaynağı olan içme suyu; önceleri musluklardan kullanılırken artık musluklardan kullanamaz hale gelmesi su sektöründe hızlı bir büyümeye sebep olmuştur. İlk önce büyük şehirlerde başlayan içme suyu sıkıntısının ardından artık köylerde de içme suyunun hazır su ile giderilmeye başlamasının ardından su şirketleri hızla bayilik sayılarını artırmaktadırlar. Su sektörü temel ihtiyacı karşılayan bir sektör olmasıyla her yıl istikrarlı bir büyüme göstermektedir. Yatırımcılar için yatırım sermayesi düşüklüğü, kar marjı yüksekliği ve istikrarlı büyümesi ile tercih edilen bu sektörde müşterileri memnun etmek bu işin karlılığında en büyük etmenlerden biridir. Suyun yumuşaklığı, kalitesi yanında teslimat zamanlamasında yaşanacak en küçük bir şaşma müşterinin rakip firmaya geçmesi anlamına gelir. Yani müşteri sadakati konusunda istikrarlı bir çalışma sürdürülebeceğine inananlar için su sektörüne yapılacak yatırım kazandırır ve uzun ömürlü olur.

Su Sektöründe Bayilik Şartları

Büyüme oranlarına bakıldığında istikrarlı büyüme gösteren hazır su sektörü, yabancı yatırımcılarında iştahını kabartacak düzeyde başarılı bir pazardır. Bu sektörde bayilik alarak girmek isteyenler için bayilik şartları marka bilinirliğine, firmanın şartlarına göre değişiklik göstermekle birlikte 2 bin ile 70 bin arasında bayilik giriş ücretleri bulunmaktadır. Kar marjları %30 ile %250 arasında değişmekte ve yatırım geri dönüşü 1-12 ay olarak telaffuz edilse bile 3-6 ay arasında yatırım geri dönüşü sağlanabildiği deneyimlenmiştir. Özellikle sıcak aylarda tavan yapan karlılıkla birlikte yatırım geri dönüşü çok daha kısa aylara çekilmektedir. Yabancı yatırımcıların bile su kaynaklarına ciddi yatırımlar yaparak pazar paylarını artırma çabaları bu sektörün ne kadar parlak bir iş girişimi olacağının göstergesidir. Ve ileri ki yıllarda su ihtiyacının artmasıyla birlikte bu pazar grafiğini daha da yükselteceği aşikârdır.

Kıyasıya Rekabet

Tüm dünyada küresel ısınmadan dolayı su kaynaklarının azalmasıyla birlikte su kaynaklarını elde tutma çabasında kıyasıya bir rekabet oluşmaktadır. Bu rekabet su şirketlerinin marka bilinirliğini artırmak için bayilik sayılarını hızla artırarak, perakendedeki satış sayılarını artırma çabasında farklı kampanyalar, ambalaj ve hizmet inovasyonuna girmelerine neden olmaktadır. Cam damacanadan, pet şişelerde farklı formlara, damacana ücreti almadan yeni üyeliklere kadar pek çok yenileme bu sektörde her gün karşımıza çıkmaktadır. Özellikle sağlıklı yaşam konusunda bilincin artırılması ile birlikte cam şişenin sağlığa olan faydalarının vurgulanmasıyla cam şişe konusunda ciddi adımlar atan su firmaları bu rekabette paylarını artırmak için yarın nasıl bir yenilikle karşımıza çıkacağı merak konusudur. Tüm insanlığın ihtiyacı olan su konusunda hassasiyetin her geçen gün arttığı düşünüldüğünde su sektörde bir iş girişiminde bulunmak doğru seçimler yapıldığı sürece ömürlük bir iş gibi görünmektedir.

Sektöre girmeyi düşünenlerin dikkatine;

Sektöre giriş yaparken bilinir ve tercih edilir bir su markası ile başlamak girişimcisine çok kısa vadede kazandırmaya başlar. Aksi takdirde rakiplerin bir adım ötesine geçmek adına reklam ve tanıtım faaliyetlerine epey zaman ayrılması gerekir. Bu sektörde her ne kadar tanınmış bir firma ile başlansa bile müşteriyi sürekli elde tutmak adına sipariş kolaylığı sağlamak için magnetler, el broşürleri dağıtılmalıdır. Ayrıca su bayiliği alan kişiler genellikle bu işi ek iş olarak nalbur, tüpçü, market gibi alanlarda yapabilme şansına sahip olmaktadırlar. Ayrıca, bayilik alacağınız firmanın güvenilir, su kalitesini ispatlamış ve sizi yarı yolda bırakmayacak bir su şirketi olması bu konuda hayal kırıklığına uğramanın önüne geçer. Bayilik alırken açmayı düşündüğünüz yerin lokasyonu, başka su bayisine yakın olup olmadığı, düzayak bir mekân olması, depolama alanı seçimleri dikkat edilmesi gereken faktörler arasındadır.

Türkiye’de ilk ve tek!

Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan; su sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik hazırlanmış iş planı, fizibilite çalışmaları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


şirket kurmak

Hızlı Bayilik Arama


Bayilik Başvurusu

Bu sektörde yer alan firmalardan dilediğinizi ziyaret ederek, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formunu doldurup anlık olarak firma yetkililerine iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.