Gıda > Unlu Mamüller sektöründe bayilik veren; en yeni firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

 

Öne Çıkan Firma

Tahinlim Franchise

Geleneksel unlu mamullerimizin lezzetlerini, başta Bursa ve çevre halkına tattırmak amacıyla kurulmuş olan şirketimiz, Koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı titiz çalışmaları...
 • Gıda
 • Franchise

Şahmacun Franchising

TÜRKİYE’NİN EN LEZZETLİ, EN KAZANÇLI, EN YENİ MARKASI; ŞAHMACUN En doğru yatırım için, 2 farklı şeçim; 1. ŞAHMACUN EXPRESS Paket...
100,000TL
 • Gıda
 • Franchising

Penne Gusto Franchising

HARİKA LEZZETLER PENNE GUSTO’nun menüsü İtalyan mutfağının sevilen lezzetlerinin, Executive şeflerimiz tarafından Türk damak tadına uyarlanmasıyla oluşturuldu. Bu yüzden müşterilerimiz...
100,000TL
 • Gıda
 • Franchising

Uneller Bayilik

Firmamız unlu mamuller sektöründe üretici olarak çalışan 8 senelik bir kuruluştur. Bayilikteki amacımız Migros, Macrocenter, Kipa, Mjet, Metro, Özdilek, vb....
 • Gıda
 • Bayilik

Kervan Börek & Cafe Bayilik

Kervan Börek, lezzetini geleneksel Türk mutfağından alan, Börek Çeşitleri ile beraber su böreği üretimine İstanbul Göztepe’de başlamıştır. Bugün Kervan Börek,...
 • Gıda
 • Bayilik

Tahinlim Franchise

Geleneksel unlu mamullerimizin lezzetlerini, başta Bursa ve çevre halkına tattırmak amacıyla kurulmuş olan şirketimiz, Koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı titiz çalışmaları...
 • Gıda
 • Franchise

Hamido Baklava ve Fıstık Bayilik

Hamido Baklava ve Fıstık Bayilik Bilgileri Hamido Baklava&Fıstık sektördeki 40 yıllık deneyimi ile klasik Gaziantep Baklavasını bütün türkiye`ye sunmaya başladı....
50,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Gıda
 • Bayilik

Doygun Ekmek Bayilik

Sağlıklı ekmek üretmek misyonuyla 1999 yılında kurulan ve Türkiye’de ilk defa ambalajlı ve katkısız tam buğday ekmeğini üreten DOYGUN, aynı...
120,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Gıda
 • Bayilik
Ümit Unlu Mamülleri Bayilik Cafe Tatlı Pasta

Ümit Unlu Mamülleri Bayilik

1970’lerde fırın olarak sadece ekmek üretimi ile faaliyette bulunan firmamız her geçen gün fırıncılıktan çıkıp sanayicilik yolunda hızlı adımlarla ilerlemiştir....
180,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Cafe Tatlı Pasta
 • Bayilik

Kobi Vadisi editörleri tarafından, unlu mamüller sektöründe bayilik/franchise veren 6 farklı (bağımsız) firmanın analizi yapılarak bu sektörde yatırım yapmak isteyen girişimcilere yatırım endeksi hazırlanmıştır.

 

Yatırım tutarı: 72.000 tl

Minimum nakit ihtiyacı: 58.000 tl

İsim hakkı bedeli: 6 firmanın 3’ü alıyor

Reklam katkı payı: 6 firmanın 2’sinde var

Gelirden pay: 6 firmanın 1’i alıyor

Kar marjı: %60 civarında

Yatırımın geri dönüş süresi: ortalama 14 ay

Gerekli işyeri büyüklüğü: 130 m2

 

(Yukarıda belirtilen değerlerin tümü, 6 farklı markanın ortak değerleri baz alınıp yaklaşık değerleri hesaplanarak belirtilmiştir)

unlu mamüller bayilik veren firmalar

Unlu Mamuller Sektöründe Bayilik Almak

Günümüz ülke sınırları içerisinde ekmek ya da diğer unlu mamul tüketimi oldukça yüksek oranlara sahip olduğu belirtiliyor. Kişilerin un tüketimleri değişim gösterse de her sabah kahvaltılarında ekmek ve diğer unlu mamullerin tüketimleri azımsanmayacak kadar büyük olduğu belirtiliyor. Fırıncılık ya da unlu mamul sektörleri ülkemizde günden güne daha da büyüme kaydettiği belirtiliyor. Yatırımcılar bu sektör üzerinde büyük yatırım sağladıklarını belirtiyor.

Fırıncılık sektörü gelişen teknoloji ile birlikte girişimcilerin oldukça değişik iş fikirleri oluşturmasına olanak sağladığı belirtiliyor. Franchising sistemi içerisinde yer alan unlu mamuller eski çağlardan beri günümüze kadar gelmiş, ülke içerisindeki franchising sistemi içerisinde en çok kazandıran bir sektör halinde olduğu belirtiliyor. Fırınlar eski çağlardan günümüze ve de ileriye dönük yatırımların gerçekleştiği birer kazanç kapısı olarak belirtiliyor. Her yaştan kişilerin okullara giderken, molalarda, akşam saatlerinde oturup dinlenildiği, aperatif unlu mamuller tükettiği ve de nefes alabilecekleri bir sistem haline geldiği gözlemleniyor.

Unlu Mamul Franchise’i ve Titizlik

Türkiye sınırları içerisinde unlu mamul sektörüne girecek kişilerin dikkat etmesi gereken ana durumlardan bir tanesi de titizlik olduğu belirtiliyor. Üretilen mamullerin titiz ortamlarda yapılması hem bayi sahibinin prestijini artırmayı sağlıyor hem de müşterinin gözünde, açılan bayinin oldukça kaliteli olduğu düşüncesi yer ediniyor. Unlu mamul franchise’i satın alacak kişilerin öncelikle müşterilerin yoğun olduğu bir lokasyon belirlemesi gerekiyor. Doğru lokasyon, doğru müşteri mantığı ile hareket etmesi gerektiği ön görülüyor.

Titizlik konularına önem veren bayi sahiplerinin büyük gelirler elde ettiği gözlemleniyor. Çünkü yapılan ürünlerin temiz bir ortamda müşteriye sunulması, müşterinin zihninde personellerin oldukça profesyonel ve işine saygı duyduğu düşüncesinin belirdiği görülüyor. Unlu mamul franchise’i satın alacak kişi için meydana gelen durumlardan bir tanesi de temizlik yapılacak lokasyondaki bayi için alanların kolay temizlenebilmesi ve tesisat problemlerinin meydana getireceği olumsuzlukları kesinlikle gözden geçirmesi gerekiyor.

Bayi içerisinde oluşabilen değişik kokular, müşterileri büyük oranla uzaklaştırdığı belirtiliyor. Eğer ki mahalle aralarında satın almış bir unlu mamul franchise’i düşünecek olursak, meydana gelen durum hemen kişiler arasında yayılarak bayi sahibinin iflas eşiğine gelebilmesinin çok kolay olduğu belirtiliyor. Son olarak hatırlatmak gerekirse, kişilerin unlu mamul franchise’i satın aldıklarındaki dikkat etmesi gereken ana kural titizliktir.

Unlu Mamuller Bayilik Fiyatlandırması

Kişiler franchising sistemi içerisinde yer alan unlu mamul bayiliklerinde büyük kazançlar sağlaması için meydana gelen seçeneklerden bir tanesi de değişim gösteren hizmet çeşitleri olduğu belirtiliyor. Satın alacak kişinin kazanç sağlaması için müşteriyi beklemesi değil, müşteriye gitmesi gerekiyor.

Bu sektör içerisindeki püf noktalardan bazıları;

 • Bayi çevresindeki bakkal ya da marketler ile anlaşma yapması kazanç açısından oldukça pozitif bir durum olarak görülüyor.
 • Ekmek tüketimlerinin oldukça fazla olduğu restoran ya da işletmeler ile iletişime geçilmesi kazanç açısından oldukça büyük bir avantaj olarak görülüyor.

Yatırım yapacak kişilerin ülke sınırlarımız içerisindeki unlu mamul franchise’ı işletebilmeleri için minimum 10.000 TL gibi rakamı gözden çıkarması gerekiyor. Franchising sistemi içerisinde yer bulan bayilerin minimum 50 metre kare gibi bir alan içerisinde gerçekleşebildiği belirtiliyor.

Kişilerin unlu mamul franchise’ı satın aldıklarında bayi sahibine sağladığı kazançlar ise bayi bölgelerine göre değişim gösteriyor. Örnek verecek olursak, işlek caddeler ve dört yol kenarlarındaki 50 metre gibi bir alan içerisinde oluşturulan unlu mamul bayisi ile mahalle içerisindeki bayilerin kazançları ve işletme seçenekleri değişim gösterebiliyor. Fakat mahalle içerisine açılacak bayinin de bir avantajı meydana geliyor. Bu avantaj ise sabah ya da öğlen üretilmiş olan ekmek ve diğer unlu mamullerin kokusunun kişilerce fark edileceğinden, müşterileri çekmek konusunda bir farklılık sağlayabiliyor.

Kişilerin dikkat etmesi gereken başka bir nokta ise belirlenen lokasyon bölgesinde daha önce bir fırın ya da pastane açılmamış ise Francis’e bedelinin artacağı belirtiliyor. Eğer ki franchise markası ile anlaşma konusunda sadece konsept franchise sahibine ait olup geriye kalan özellikler yatırımcıya ait olacak ise açılacak bayi içerisine odun fırını yaptırmak gerekiyor. Kişilerin bu gibi durumlara titizlik ile dikkat etmeleri gerekiyor. Siz de unlu mamul franchise’i üzerinde yatırım yapmak ve bayi satın almak istiyorsanız Kobi Vadisi platformunu ziyaret edebilir ve de ücretsiz bir şekilde ilan verebilirsiniz.

Türkiye’de ilk ve tek!

Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan; unlu mamüller sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik hazırlanmış iş planları, fizibilite çalışmaları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


yatırımcı arıyorum

Hızlı Bayilik Arama


Bayilik Başvurusu

Bu sektörde yer alan firmalardan dilediğinizi ziyaret ederek, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formunu doldurup anlık olarak firma yetkililerine iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.

Bayilik İlanı Verin

Bayilik, franchise veren firmanızın tanıtımını; yeni girişimcilere ulaşmasını sağlayın. Bu kategoride, ücretsiz bir şekilde firmanızın bayilik ilanını verin.
en popüler bayilikler
bayilik rehberi
kategori sponsorluk