BAYİLİK ARAMA


SEKTÖR SEÇİMİ


Firmanız burada yayınlansın. Unlu Mamüller Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Özsüt Franchise Cafe Tatlı Pasta

Özsüt Franchise

Özsüt Franchise Bilgileri 1938 yılından bu yana değişmeyen lezzetleriyle, mutluluk tadında ürünler yaratan Özsüt’ün mutfağına, yalnızca en taze malzemeler giriyor!...
 • Cafe Tatlı Pasta
 • Franchise

Kervan Börek & Cafe Bayilik

Kervan Börek & Cafe Bayilik Bilgileri Kervan Börek, lezzetini geleneksel Türk mutfağından alan, Börek Çeşitleri ile beraber su böreği üretimine...
 • Gıda
 • Bayilik

Tahinlim Franchise

Tahinlim Franchise Bilgileri Geleneksel unlu mamullerimizin lezzetlerini, başta Bursa ve çevre halkına tattırmak amacıyla kurulmuş olan şirketimiz, Koşulsuz müşteri memnuniyeti...
 • Gıda
 • Franchise

Hamido Baklava ve Fıstık Bayilik

Hamido Baklava ve Fıstık Bayilik Bilgileri Hamido Baklava&Fıstık sektördeki 40 yıllık deneyimi ile klasik Gaziantep Baklavasını bütün Türkiye`ye sunmaya başladı....
50,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Gıda
 • Bayilik

Doygun Ekmek Bayilik

Doygun Ekmek Bayilik Bilgileri Sağlıklı ekmek üretmek misyonuyla 1999 yılında kurulan ve Türkiye’de ilk defa ambalajlı ve katkısız tam buğday...
120,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Gıda
 • Bayilik
Ümit Unlu Mamülleri Bayilik Cafe Tatlı Pasta

Ümit Unlu Mamülleri Bayilik

Ümit Unlu Mamülleri Bayilik Bilgileri 1970’lerde fırın olarak sadece ekmek üretimi ile faaliyette bulunan firmamız her geçen gün fırıncılıktan çıkıp...
180,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Cafe Tatlı Pasta
 • Bayilik

Ülkemizde hemen her öğünde olmazsa olmazlar arasında bulunan ekmek, unlu mamüller sektörünün her geçen gün daha fazla büyümesine neden olmuştur. Bu büyümeyle birlikte unlu mamül üreticileri ülke genelinde bayilikler vererek daha kurumsal bir yapıda hizmet vermeye devam etmektedirler. Fırın ürünleri, pastane ürünleri, ekmek çeşitleri gibi oldukça geniş kapsamda hizmet verilen bu iş modelinde sizde karlı bir iş kurmak için unlu mamüller sektöründe franchise veren bir firma ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Unlu Mamüller Sektöründe Bayilik Almak

Günümüz ülke sınırları içerisinde ekmek ya da diğer unlu mamül tüketimi oldukça yüksek oranlara sahip olduğu belirtiliyor. Kişilerin un tüketimleri değişim gösterse de her sabah kahvaltılarında ekmek ve diğer unlu mamüllerin tüketimleri azımsanmayacak kadar büyük olduğu belirtiliyor. Fırıncılık ya da unlu mamül sektörleri ülkemizde günden güne daha da büyüme kaydettiği belirtiliyor. Yatırımcılar bu sektör üzerinde büyük yatırım sağladıklarını belirtiyor.

Fırıncılık sektörü gelişen teknoloji ile birlikte girişimcilerin oldukça değişik iş fikirleri oluşturmasına olanak sağladığı belirtiliyor. Franchising sistemi içerisinde yer alan unlu mamüller eski çağlardan beri günümüze kadar gelmiş, ülke içerisindeki franchising sistemi içerisinde en çok kazandıran bir sektör halinde olduğu belirtiliyor. Fırınlar eski çağlardan günümüze ve de ileriye dönük yatırımların gerçekleştiği birer kazanç kapısı olarak belirtiliyor. Her yaştan kişilerin okullara giderken, molalarda, akşam saatlerinde oturup dinlenildiği, aperatif unlu mamüller tükettiği ve de nefes alabilecekleri bir sistem haline geldiği gözlemleniyor.

Unlu Mamül Bayilerinde Temizliğin Önemi

Türkiye sınırları içerisinde unlu mamül sektörüne girecek kişilerin dikkat etmesi gereken ana durumlardan bir tanesi de titizlik olduğu belirtiliyor. Üretilen mamullerin titiz ortamlarda yapılması hem bayi sahibinin prestijini artırmayı sağlıyor hem de müşterinin gözünde, açılan bayinin oldukça kaliteli olduğu düşüncesi yer ediniyor. Unlu mamul franchise’i satın alacak kişilerin öncelikle müşterilerin yoğun olduğu bir lokasyon belirlemesi gerekiyor. Doğru lokasyon, doğru müşteri mantığı ile hareket etmesi gerektiği ön görülüyor.

Titizlik konularına önem veren bayi sahiplerinin büyük gelirler elde ettiği gözlemleniyor. Çünkü yapılan ürünlerin temiz bir ortamda müşteriye sunulması, müşterinin zihninde personellerin oldukça profesyonel ve işine saygı duyduğu düşüncesinin belirdiği görülüyor. Unlu mamul franchise’i satın alacak kişi için meydana gelen durumlardan bir tanesi de temizlik yapılacak lokasyondaki bayi için alanların kolay temizlenebilmesi ve tesisat problemlerinin meydana getireceği olumsuzlukları kesinlikle gözden geçirmesi gerekiyor.

Bayi içerisinde oluşabilen değişik kokular, müşterileri büyük oranla uzaklaştırdığı belirtiliyor. Eğer ki mahalle aralarında satın almış bir unlu mamul franchise’i düşünecek olursak, meydana gelen durum hemen kişiler arasında yayılarak bayi sahibinin iflas eşiğine gelebilmesinin çok kolay olduğu belirtiliyor. Son olarak hatırlatmak gerekirse, kişilerin unlu mamul franchise’i satın aldıklarındaki dikkat etmesi gereken ana kural titizliktir.

Unlu Mamüller Sektöründe Bayilik Fiyatlandırması

Kişiler franchising sistemi içerisinde yer alan unlu mamul bayiliklerinde büyük kazançlar sağlaması için meydana gelen seçeneklerden bir tanesi de değişim gösteren hizmet çeşitleri olduğu belirtiliyor. Satın alacak kişinin kazanç sağlaması için müşteriyi beklemesi değil, müşteriye gitmesi gerekiyor.

Bu sektör içerisindeki püf noktalardan bazıları;

 • Bayi çevresindeki bakkal ya da marketler ile anlaşma yapması kazanç açısından oldukça pozitif bir durum olarak görülüyor.
 • Ekmek tüketimlerinin oldukça fazla olduğu restoran ya da işletmeler ile iletişime geçilmesi kazanç açısından oldukça büyük bir avantaj olarak görülüyor.

Yatırım yapacak kişilerin ülke sınırlarımız içerisindeki unlu mamul franchise’ı işletebilmeleri için minimum 50.000 TL gibi rakamı gözden çıkarması gerekiyor. Franchising sistemi içerisinde yer bulan bayilerin minimum 50 metre kare gibi bir alan içerisinde gerçekleşebildiği belirtiliyor.

Kişilerin unlu mamul franchise’ı satın aldıklarında bayi sahibine sağladığı kazançlar ise bayi bölgelerine göre değişim gösteriyor. Örnek verecek olursak, işlek caddeler ve dört yol kenarlarındaki 50 metre gibi bir alan içerisinde oluşturulan unlu mamul bayisi ile mahalle içerisindeki bayilerin kazançları ve işletme seçenekleri değişim gösterebiliyor. Fakat mahalle içerisine açılacak bayinin de bir avantajı meydana geliyor. Bu avantaj ise sabah ya da öğlen üretilmiş olan ekmek ve diğer unlu mamullerin kokusunun kişilerce fark edileceğinden, müşterileri çekmek konusunda bir farklılık sağlayabiliyor.

Kişilerin dikkat etmesi gereken başka bir nokta ise belirlenen lokasyon bölgesinde daha önce bir fırın ya da pastane açılmamış ise Francis’e bedelinin artacağı belirtiliyor. Eğer ki franchise markası ile anlaşma konusunda sadece konsept franchise sahibine ait olup geriye kalan özellikler yatırımcıya ait olacak ise açılacak bayi içerisine odun fırını yaptırmak gerekiyor. Kişilerin bu gibi durumlara titizlik ile dikkat etmeleri gerekiyor. Siz de unlu mamul franchise’i üzerinde yatırım yapmak ve bayi satın almak istiyorsanız Kobi Vadisi platformunu ziyaret edebilir ve de ücretsiz bir şekilde ilan verebilirsiniz.


Unlu Mamüller Bayilik Yorumları

Unlu mamüller sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments