Yatırımcı Arıyorum

Bayilik Verirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bayilik Veren Firmaların Yapması Gerekenler

Büyüme yolunda ilerlerken bir marka haline gelebilmişseniz artık bayilik vererek hem daha fazla gelir elde edebilirsiniz hem de isminizi daha fazla yayabilirsiniz. Fakat bu basamağı çıkarken de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olacaktır.

Bayilik Vermek İsteyen Firmalar Ne Yapmalıdır?

Markanızın ilke ve amaçlarına uygun şartlar belirleyin

İnsanlara adınızı ve markanızı satarken sadece para kazanmayı düşünmeniz size kısa sürede zarar verecektir. İnsanlara markanızı verirken onlara adınızı temsil edecek yetkileri de verdiğinizi aklınızdan çıkarmayın. Bunun için de bayiliğinizi alan insanları özenle seçmelisiniz ki sonradan başınız ağrımasın. Bunu yaparken kendinizi iyi tanımalı, ne yaptığınızı ve işlerin nasıl yürüdüğünü dışarıdan bir gözle araştırmalısınız. Sizin markanızın bir bayisi olmak isteyen insanları belirlediğiniz şartlar doğrultusunda seçmelisiniz. Mekanın dekorasyonundan tutun da insanlara sunulan hizmetin iyiliğine kadar tüm ayrıntılar bu şartların içinde yer almalı. Kısacası bir insan nerede yaşarsa yaşasın markanızın yer aldığı bir mekana girdiğinde beklediği hizmeti alabilmeli, beklediği şeylere erişebilmelidir.

Seçtiğiniz insanlara, yatırımcılara eğitimler verin. Onlarla iletişim halinde olun

İnsanlar ne kadar sizin sunduğunuz şartları yerine getirecek olsalar da onların eksiklerini kapatmak için onlara eğitimler verebilirsiniz. Bu eğitimlerin bir kısmını bayilik vermeden önce verirken bir kısmını da düzenli aralıklarla internet üzerinden ya da kısa süreli ziyaretlerle verebilirsiniz. Hem insanlar zorlanmadan bu eğitimleri almış olurlar hem de siz isminizi temsil eden insanların daha yetkin olmalarını sağlarsınız.

Onlarla olabildiğince sık iletişim kurmaya çalışın ki sizin varlığınızı hiç unutmasınlar. İlerleyen zamanlarda sırf bu iletişim kanallarını kontrol etmek için bir ekip kurmanız bile gerekecek. İletişime geçtiğiniz sırada insanlara olabildiğince saygılı davranarak onların sizden beklentileri olup olmadığını sorun. İşlerinin nasıl gittiğini öğrenin ve onlara verdikleri cevaplar doğrultusunda öneriler sunun. Kısacası adınızı taşıyan bir işletmenin batmasını istemezsiniz. Bunun için de insanları takip etmeli ve onların ön göremediği şeyleri ön görerek onlara yardımcı olmaya çalışmalısınız.

Sağlam bir denetleme mekanizması kurmalısınız.

İnsanlar dışarıdan ne kadar istekleriniz doğrultusunda başarılı bir şekilde hareket ediyor gibi görünseler de içeride işler biraz farklı olabilir. Kurduğunuz denetim mekanizması belirli dönemlerde işleyerek insanları sıkmadan onlara yardımcı olmaya çalışmalı, işleri yerinde ve doğal haliyle görmeli ve markanızın ne kadar iyi temsil edildiğine dair raporlar hazırlamalıdır.

Tüm bu adımları takip ederken markanızı temsil eden insanları da sizden korkar hale getirmemelisiniz. Onlarla iyi ilişkiler kurmayı kendinize amaç edinmeli olabildiğince onlara yardımcı olacak şekilde hareket etmelisiniz. Sizin adınızı duyduğunda sizden kaçan bir kadroya sahip olursanız işler hiç de sizin beklediğiniz gibi gitmeyebilir. Markanızın bayiliğini almak isteyen insanların sayısı yavaş yavaş azalır. İnsanlar rakip firmaların adını sizinkine tercih eder. İşlerin ayarın kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.

Bayilik Tanıtımı Yapmak

Bayilik verirken dikkat etmeniz gereken şeyleri inceledik. Ancak incelememiz gereken bir şey daha var. Elbette en iyi insanları seçip onları en iyi şekilde isminizi temsil etmeleri için hazırlayacaksınız. Fakat isminizi yayamaz ya da beğendiremezseniz insanlar sizin markanızın bayiliğini almak için kapınızı çalmayacaktır. İsminizi yaymak için belirlemeniz ve insanlara sunmanız gereken bazı şeyler vardır. Örneğin onlara ne kadar destek vereceğiniz ya da onlardan ne kadar marka ücreti talep edeceğiniz belirlemeniz gereken konular arasındadır.

Tüm bu seçenekleri belirledikten sonra Kobi Vadisi’nin avantajlarından faydalanarak sayfamızdan bayilik ilanı verebilirsiniz. (Bayilik İlanı Verin) Böylece yüz binlerce farklı yatırımcıya hızlıca ulaşarak aradığınız insanları bulmak için bir adım daha atmış olursunuz. Ayrıca insanlara sunmanız gereken tanıtım içeriklerini de oluşturmalı bunları da ilanınıza yüklemelisiniz. Bu içerikler tanıtım videolar ya da görselleri şeklinde oluşabilir. Ek olarak ayrıntılı ve öz bir yazı ile de insanları bilgilendirmeli, ilanınızı çeşitlendirmelisiniz. Tüm bu ayrıntıları tamamladıktan sonra sayfamızda kolaylıkla ilanınızı verebilirsiniz.

Yeni iş arkadaşları bulurken markanızın temel taşlarını unutmamalı, onlardan asla taviz vermemelisiniz. Her alanda bir bütün olarak hareket etmeli, her şekilde markanızın yönetimini düzgün yapmalısınız. İnsanlarla iletişiminizi bu şekilde kurmalı ve onlardan istediklerinizin arasına bu temelleri de eklemelisiniz.

Bayilik Vermek

Arzu ederseniz, size rehber niteliğinde destek olacak; Bayilik Vermek adlı makalemize de göz atarak, A’dan Z’ye tüm içeriklere ulaşabilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz