yatırımcı arıyorum

Bayilikte Firma / Marka Seçimi

Bayilik alırken dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan biri firma seçimidir. Öncelikle seçeceğimiz firma ya da marka gerçek manada kendini kanıtlamış ve tanınmış mıdır sorusuna cevap bulabilmeliyiz. Bunun cevabını aldıktan sonra bu sektörde kendimi yeterli görüyor muyum sorusu cevaplanmalıdır. İster istemez sektöre göre de iş temposu değişmektedir. Değişen tempo sizin yapınıza uymuyor ise gerek işten soğumanız gerekse tempoyu kaldıramamanız olasıdır. Ayrıca işinizi sevmeniz de gerekmektedir. Eğer girişeceğiniz sektörü sevmiyorsanız bu da zaman içerisinde bir isteksizlik oluşturacaktır.

Firma seçimi yaparken şunu bilmeliyiz ki tanınmışlık derecesi çok yüksek olan firmaların bayilik bedeli de yüksek olacaktır. Bu sizi finansal olarak fazlaca zorlayabilir. Bu yüksek ödemeler sadece bayiliğin satın alımında değil sonrasında da devam etmektedir. Her ay kazancınızın belli bir yüzdesini ana firmaya ödemeniz gerekecektir. Tanınmış firmaların yüzde bedeli de yüksek olacaktır.

Seçilebilecek firmaların bazıları üzerinizde çok etkili olacaktır. Yani bayiliğini aldığınız esas firmanın size dönem dönem yaptırımları olabilir. Bu bazı firmalarda fazla bazılarında azdır. Örneğin bir giyim firmasının bayiliğini aldınız. Bu firma sizin kasanızın olacağı yere kadar yaptırım sağlayabilir. Firma seçerken bunun da göz önünde bulundurulması gerekir.

Destek konusunda da şunu bilmeliyiz. Her firma aynı miktarda destek vermez. Bazı firmalar sadece kuruluşta bazıları ise devamlı destekte bulunur. Firma seçerken kesinlikle buna da dikkat etmeliyiz.


yatırımcı arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Bayilikte Firma / Marka Seçimi

okuma süresi: 1 dk
0