Bayilikte Kural Politikası

Halihazırda bir firmanız varsa ve onu geliştirmek istiyorsanız firmanızla ilişkili olan bir markanın ürünleri için bayilik alabilirsiniz. Bayilik sistemi daha özgürlükçü bir sistemdir. Bayiliğini yapmak istediğiniz esas firmanın özellikleri sizinle uyuşuyor ise, firmayı seçmeye karar verdiyseniz ve onları da sizde karar kıldıysa bunları bilmeniz de fayda vardır.

Bayiliğini aldığınız esas firma her neresi ise onun amblemini kullanmak gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Dükkanınızda ek kazanç elde etmek için bayiliğini aldığınız bir firmanın ürünlerini satabilirsiniz. Ya da bayiliğini aldığınız bir firma üzerine iş kurduysanız beraberinde yan ürünler satabilirsiniz. Franchising sisteminde olduğu gibi bayilik sisteminde dükkanınızın dizaynına karışılmaz. İç dizaynı düzenleme konusunda tamamen kendi kararlarınız geçerlidir. Bayilik sisteminde franchising sisteminde olduğu gibi aylık rutin ödemeler olmayacaktır. Yapılan genel bir reklam için sizden ödeme talep edilmeyecektir. Ürünlerin fiyatları konusunda da özgürsünüzdür. Yani franchising sisteminde olduğu gibi fiyat politikası esas firma tarafından belirlenmeyecektir. Sadece fiyat konusunda size bir alt limit ve üst limit verilebilir.

Eğer ki işe ilk olarak kural açısından bakıyorsanız; bayilik sistemi sizin ve firmanız için biçilmiş kaftandır. Özgürlükçü bir sistem olduğu için tabiri caizse kafanıza göre hareket etmeniz mümkündür. Ama şunu da unutmamak gerekir ki özgürlük demek disiplinsizlik demek değildir. Her şekilde kendi disiplininizi oluşturmak ve belli sınırlarınızın dışına çıkmamakta fayda vardır.


[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bayilikte Kural Politikası adlı makalemizi değerlendirmek ister misiniz?


kobi vadisi

Yorumunuz

bayilikte kural politikasi
Bayilikte Kural Politikası
Network Nedir, Nasıl Oluşturulur?
Network Nedir, Nasıl Oluşturulur?
Franchise Ortağı Nedir?
Franchise Ortağı Nedir?
ticaret borsası nedir
Ticaret Borsası Nedir?
Tüketim Boykotu Nedir?
Tüketim Boykotu Nedir?
Misyon Nedir?
Misyon Nedir?
Finansal Yönetim Nedir?
Finansal Yönetim Nedir?
Multitasking Nedir?
Multitasking Nedir?
Enflasyon Nedir?
Enflasyon Nedir?