Yatırımcı Arıyorum

Bebek Tulumu Satışı Yapmak

Bebek Tulumları Satmak

Çok eski bir iş dalı aslında ama ilerleyen teknoloji ve takip edilmesi zor olan renk kartelasına sahip bir iş olmaya başladı. Son dönemlerde farklı desen, renk ve kumaşları ile bebek tulumları eskisine göre bir hayli fazla ilgi görüyor. Türkiye’de her gün on binlerce bebek doğuyor bu bebeklerin tulumu da bizim iş yatırımı yapacak olan girişimci dostlarımız tarafından neden karşılanmasın.

İnsanlar her geçen gün bir adım daha kaliteli olsun, iyi olsun, pahalı olsun, çocuğum zarar görmesin zihniyetine bürünüyor.

Anne babalar çocukları için hep en iyisi olsun en güzeli olsun istemezler mi? Evet isterler bu yüzden en iyisini en kalitelisini satacaksınız. Üretimini yaparsanız bir hayli meşakkatli bir iş olacaktır ama ona göre getirisi de olacaktır.

Bebek tulumlarına ilgi nasıl?

Yinelemek çok uygun bir şey değil fakat, on binlerce çocuk doğuyor bunların ihtiyaçları oluyor ve karşılamak bu işi yapan girişimcilere düşüyor, arz talep meselesi yani.

Birçok anne baba çocuğuna farklı elbise giydirmek istiyor, tulumlar kullanım kolaylığından ötürü daha çok ilgi görmekte. Bebek tulumunu örme olarak oldukça fazla talep almakta el işi tulumlar piyasada adeta yok satıyor.

Örme tulumlar ne kadara satılıyor

Birçok internet sitesi, sanal mağaza ve İnstagram butiğinde 50 lira ile 200 lira arasında değişen fiyatlar hakim. Ortalama maliyeti en kötü 50 60 lira olan bir tulumu 90 lira ile 100 lira arasında fiyatlara satarak oldukça iyi kar elde edebilirsiniz.

Tulum satmak için ne kadar sermaye gerekiyor

Bu iş için cebinizde 1000 lira da olsa 10.000 lira da olsa iyidir. 1000 liraya yirmi tulum alıp çevrenize satmakla başlayabilirsiniz. Çevrenize sattıktan sonra çevrenizdeki insanların tanıdıklarına satarak real olarak kitle sahibi de olabilirsiniz. Bu sayede Pazar araştırması da yapmış olursunuz

Ne kadar kazanırım?

Ortalama günlük 2-3 adet tulum satarak ayda 3.000 Türk lirası kazanmanız mümkün olabilir. İyi bir e-ticaret sitesi kaliteli bir reklam yönetimi ile günlük bu rakamın 4-5 katına ulaşarak aylık olarak 10-15 bin lira kazanabilirsiniz.

Özel ürettirmek veya yaptırmak

Hemen her üründe olduğu gibi, bu ürünlerde de el işçiliği ile üretilen bebek-çocuk tulumları mevcuttur.

Birde bu duruma doğallık, naturellik ile yaptırırsanız bizden demesi: satışlar da fiyatlar da direk 2 katına çıkar.

Tek yapmanız gereken; el işçiliği ile bunları üretebilecek kişileri bulmanız. Daha sonrasında satış ve pazarlama emin olun siz uğraşmadan kendiliğinden gidecektir.

Not: Ayrıca bu işi yaparken evden daha bebek çocuk ürünleri sektöründe bulunan iş fikirlerini de incleyebilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz