Yatırımcı Arıyorum

Bebekler ile İlgili Ek Gelir İş Modelleri

Bebek Ürünleri ile Ek Gelir Kazanmak

Günümüzde artık tek bir gelir ile geçinmek mümkün olmadığı gibi tek bir alanda ek iş yapmak bile sadece ana ihtiyaçları karşılamak için ancak yeterli gelmektedir. Durum böyle olunca daha iyi şartlara sahip olmak isteyen herkes ek gelir elde etmek için sürekli olarak bir arayış içinde olmaktadır.

Bu konuda ısrarlı olanlar için mevsimlik işlerden, seyyar işlere, evde fason işlerden telefonla yürütülecek işlere kadar pek çok alanda ek iş bulmak ve kazanmak mümkündür. Bebeklerle ilgili alanlarda ek gelir konusunda sürekli dinamik olan bir sektördür.

Bebek Ürünleri Sektöründe Ek Gelir Elde Edilecek İşler

Bebek Çelengi

Hoş geldin bebek yazılı bebek çelenklerini hastane kapılarında, yeni bebek sahibi olan ailelerin kapılarında görmüşsünüzdür. Bebeğin cinsiyetine göre renklendirilen bu çelenkler belirlenen konsepte uygun süslemelerle pek çok çeşitte ve cinste yapılabilmektedir. Özellikle eli sanatsal çalışmalara yatkın olanlar için iş sürdürebilirliği olan bu ek işte yapılan çelenkle çok farklı fiyatlarla satılabilmektedir. Bebek süs eşyaları satan mağazalardan, bireysel sosyal medya hesaplarına kadar pek çok alanda pazarlaması yapılabilen bu çelenkleri 50 TL’den 250 TL ye kadar fiyatlarla bulmak mümkündür.

Gelirinin büyük bir kısmını tamamen tasarım olması ve işçiliğe dayanan bu alanda ek gelir elde etmek isteyenler ayda 2-3 bin TL bir ek gelire sahip olma şansını yakalayabilirler.

Hediyelik Magnet

Doğum, bebek mevlitleri, sünnet düğünleri, gibi cemiyetlerde hatıra olarak kalması için magnet dağıtıldığını görmüşsünüzdür. Yeni doğan bir bebeği hastanede ya da evde ziyaret edenler için hediye olarak dağıtılan bu buzdolabı süsleri, özellikle evde ek gelir elde etmek isteyen bayanlar için potansiyel bir ek gelir kaynağıdır. Malzemelerini toptan alarak seri şekilde yapılabilecek bu magnetler tanesi 2TL’den 20’TL ye kadar çok farklı fiyatlarda mevcuttur. Belirlenen konsepte göre çapa, çizgi film kahramanları, araba gibi farklı formlarda tasarlanabileceği gibi cam, ahşap, keçe, minik şişe vb. gibi pek çok malzemeden de yapmak mümkündür.

Ayda 5 yeni doğan için bu süslerin hazırlandığı düşünülse ve ortalama 5 TL’den 1000 adet satıldığı hesaplandığında yarısı kar olsa 2.500 TL ek gelir elde etmek mümkündür.

Şerbet Bardağı Süsleme

Her ebeveyn konu evlat olunca onunla ilgili olan her şey birinci sınıf olsun ister ve yaptığı ya da aldığı her şeyin bir albenisinin olmasına daha çok özen gösterir. Anneler doğum yaptıktan sonra ziyarete gelenlere ikram edilen lohusa bardakları da tabi ki bundan nasibini alarak süslü püslü olmuştur. Şerbet bardaklarını yıkarken çıkarılabilen bu süslemeler çok farklı tasarlanabilmekte ve farklı mecralarda satılabilmektedir.

Fiyatları 3TL’dan 10TL’ya kadar değişen bu süslerden ayda 500 tane yapıldığı düşünülse ortalama 5TL’den satıldığında ve yarısı kar olsa 750-1000 TL ek gelir elde edilebilir. Düşük Bütçeli İş Önerileri

BabyNest

Bebekleri hastaneden çıkartırken ya da evde kullanılan bu bebek pusetleri çok farklı süslemelerle bebek mevlitlerinde baş rolü kapmayı başarmıştır. Erkek ya da kız bebeğe göre tasarlanan renkler ve süslemelerle yumuşak, konforlu, şık ve fonksiyonel olan bu bebek pusetleri eli dikiş dikmeye yatkın ve zevk sahibi bayanlar için ideal bir ek gelir elde etmenin bir başka yoludur. Fiyatları 100 TL’den 500 TL Ye kadar olan babynest, özel ve yaratıcı tasarımlarla sosyal medya ve bebek mağazalarında en çok satılabilecek bebek ürünleri arasındadır.

Yastığı, üst örtüsü, alt açma örtüsü, emzirme önlüğü gibi diğer ürünlerle de kombinlemesi yapılarak karlılığı artırmak mümkündür.

Dekoratif Yastık

Bebek beşiklerini ve odalarını süsleyen çok farklı figürlerde hazırlanmış bu minik yastıklar, ek gelir elde etmenin bir başka yoludur. İlk zamanlarda bebeğe gelen ziyaretçilerin takılarını asma amaçlıda kullanılan bu minik yastıklar bulut, hayvan figürleri, çiçek, geometrik olarak tasarlanabilir. Ya da beşiğin içine uzunlamasına koruma olarak da dikilebilen bu yastıklar annelerin tercih ettiği ürünler arasındadır.

Tanesi 30 TL’den 150 TL’ye kadar değişen bu yastıklar bebek mağazaları, sosyal medyada ilgi gören bebek ürünleri arasında yer almaktadır

Bebek Çocuk Ürünleri İşi Yamak

Bir eve bebek gelecek haberi ulaştı mı tüm yakınları bayram havası sarmasıyla birlikte en özel, en kaliteli, en kreatif, en fonksiyonel, en farklı diye uzayıp giden bir EN’ler listesi hazırlanır ve hiçbir harcamadan kaçınılmaz.

İşte bu alan bu yüzden ek gelir elde etmek isteyenler için ucu açık bir ek gelir alanıdır. Tabi ki değerlendirebilen için.

Not: yazı içerisinde belirtilen fiyat ve rakamlar günümüz şartları ile aynı olmayabilir.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments