Bilgi ve İletişim Teknolojileri İş Fikirleri

Bilgi ve iletişim teknolojisi geleceğin en önemli sektörlerinde biri olacaktır. Gün geçtikçe hayatımızın daha önce hiç tahmin etmediğimiz alanlarına da giren teknolojinin getirdiği bir birikimi verimli bir şekilde kullanmak isterseniz yüksek oranda kazanç sağlayabilirsiniz. Sahip olduğunuz elektrik, elektronik, mekatronik, bilgisayar ve yazılım bilgisini kullanarak ortaya koyabileceğiniz bilgi ve iletişim teknolojileri iş fikirlerinden bazıları devletten destek alacak kadar değerli fikirler olmayı başarmıştır.

Sağlık sektörünü inceleyin

Dünyanın en köklü ve en gelişmiş sektörlerinden biri olan sağlık sektöründe teknolojinin yeri gün geçtikçe artmaktadır. Hal böyle iken sağlık sektörü ile teknolojiyi bir araya getirirseniz oldukça yaratıcı ve olumlu sonuçlar doğuran iş fikirleri ortaya çıkarabilirsiniz. Örneğin kişilere vereceğiniz akıllı cihazlar ve bunlara yükleyeceğiniz özel yazılımlar ile sağlık konusunda sıkıntı yaşayan birinin takibini kablosuz olarak yapabilir ve kişi rahatsızlandığında söz konusu bölgeye acil olarak ambulans gönderebilirsiniz. Bunun yanında isterseniz engellilerin günlük hayata daha fazla adapte olmasını sağlayacak araçlar üretebilir ve bu araçların yazılımını geliştirerek daha kolay bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Lojistik sektörü es geçilmemeli

Lojistik sektörü teknolojinin doğru şekilde kullanılması ile çok daha verimli bir hâl almaktadır. Özellikle büyük çaplı işletmeler sahip oldukları malların bir yerden başka bir yere taşınırken herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamasını ve malların anlık olarak takip edilmesini ciddiye almaktadır. Örneğin sıcakta bozulabilecek bir ürünü taşıyan aracın içerisindeki soğutucunun görevini yerine getirememesi durumunda merkeze bilgi gönderecek ve bu araçtaki malların bozulma riskinin olduğunu belirtecek bir uygulama büyük ilgi görecektir. Bunun benzeri olarak yakıt taşıyan tankerlerin içerisinde konulacak sensörler ve oluşturulacak yazılımlar ile tankın içerisinin sıcaklığı sürekli olarak takip edilebilir ve bu şekilde güvenli bir taşıma sağlanabilir. Yurt dışından gemiler ile taşınan mallarda da gemilerin konumunu anlık olarak gösteren GPS (global konumlama sistemi) destekli bir yazılım geliştirirseniz malınızın tahmini olarak nerede olduğunu ve size ne zaman ulaşacağını bilebilirsiniz. Bunun gibi bilgi ve iletişim teknolojileri iş fikirlerine siz de sahipseniz vakit kaybetmeden üzerinde çalışmaya başlayabilir ve fikrinizi gerçeğe dönüştürdüğünüzde devlet desteği talep edebilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz

Bilgi ve iletişim teknolojileri iş fikirleri
Bilgi ve İletişim Teknolojileri İş Fikirleri
Balık Üretim Çiftliği Kurmak
Balık Üretim Çiftliği Kurmak
Kahvaltı Dükkanı Açmak
Kahvaltı Dükkanı Açmak
Kârlı Otomobil İş Fikirleri
Kârlı Otomobil İş Fikirleri
cafe açmak
Cafe Açmak
Sezonluk Otel İşletmeciliği
Sezonluk Otel İşletmeciliği
Sürücü Kursu Açmak - İş Fikri
Sürücü Kursu Açmak – İş Fikri
Car Care Bayiliği Almak
Car Care Bayiliği Almak
Çağrı Merkezi Açmak – İş Fikri
Çağrı Merkezi Açmak – İş Fikri