Yatırımcı Arıyorum

Bilişim Sektöründe Dükkân Açma

Geleceğimizin en parlak sektörlerinden biri olarak ele alınan ve hayatımızın içerisinde bulunduğu alanı gün geçtikçe genişleten teknolojik aletler ile ilgili bilişim sektöründe dükkân açma iş fikri oldukça mantıklı bir fikirdir. Teknolojiye, bilgisayar ve akıllı cihazlara meraklıysanız, bu cihazların yazılımları ve donanımları hakkında fikir sahibiyseniz ve bu cihazların tamiri konusunda tecrübeniz varsa siz de vakit kaybetmeden bilişim sektöründe hizmet vermeye başlayabilirsiniz. Günümüzde küçük büyük her işletmede bulunan bilgisayar, herkesin cebinde bulunan akıllı cihazlar ve evlerde bulunan tabletler ve dizüstü bilgisayarlar göz önüne alındığında bu sektörde iş konusunda sıkıntı çekmek oldukça düşük bir ihtimaldir.

Yapmanız gerekenler

Öncelikle teknolojik ürünlerin satışı, tamiri ve bakımı konularında hizmet vermek istiyorsanız bu konuda yetkin olduğunuzu kanıtlamanız gerek. Sürekli olarak yapılan sertifika programları ile oldukça cüzi ücretler karşılığında bilgisayar ve akıllı cihazların yazılımı ve donanımı hakkında eğitim alabilir ve aldığınız eğitimi sertifika ile belgelendirebilirsiniz. Örneğin A+ bilgisayar teknik elemanı sertifikası bu konulara meraklı kişiler için oldukça kolay alınabilir. Bu ve bunun gibi sertifikalar hem sizin teknolojik bilginizi yenilemenizi sağlar hem de müşterilerinize karşı bir güven oluşturmanıza olanak tanır. Sahip olduğunuz yeterlilikleri göz önüne alarak bilgisayar ya da diğer akıllı cihazlar hakkında yazılım, donanım, tamir, bakım ve satış konularından hangisi ya da hangilerinde hizmet verebileceğinizi net olarak belirlemeli ve uzmanı olmadığınız işlere kalkışmamalısınız.

Çevrenizi iyi tanıyın

Eğer bilişim sektöründe dükkân açma fikriniz varsa bunun için çevrenizi ve rakiplerinizi iyi analiz etmelisiniz. Mümkün mertebe sokak aralarında değil de iş hanı içerisinde ya da cadde üzerinde dükkân açarsanız müşteri sayınızın ve tanınırlığınızın yüksek oranda arttığını siz de gözlemleyebilirsiniz. Kendinizi teknolojik gelişmeler ile ilgili olarak sürekli olarak yeniler ve hem yazılım hem de donanım açısından bu yenilikleri müşterilerinize hizmet olarak sunarsanız rakiplerinize büyük üstünlük sağlayabilirsiniz. Her şeyden önemlisi dükkânı açmadan önce satışını, tamirini ya da bakımını yapacağınız cihazlar ile ilgili teknik malzemelerin, yedek parçaların ve yeni malzemelerin stokunu oluşturun ve bu malzemelerin satışını yapan aracılar ile sağlam bağlantılar kurun ki bakımlarda ve satışlarda müşterilerinize hızlı bir şekilde hizmet sunabilme şansına sahip olun.

Bayilik Almak

Arzu ederseniz Kobi Vadisi platformunda bulunan; bilişim sektöründe bayilik veren firmaları’da inceleyebilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz