Bir Fikrim Var

KOBİ VADİSİ İLE YATIRIMCI BULMAK

Kafanızda dünyanın en yaratıcı fikri olabilir hatta her ayrıntısını düşünmüş proje haline getirmiş olabilirsiniz. Size bir iyi bir de kötü haberimiz var. Kötü haber: Ne yazık ki bu dünyada hiçbir hayal para olmadan gerçekleştirilmiyor. Siz ne kadar her şeyi planlasanız da planladığınız işe bir bütçe ayıramadığınız da ya da bütçe oluşturabilecek bir yöntem bulmadığınızda üzgünüz ki projeniz hayalden öteye taşınmayacaktır. İyi haberimiz ise: size her konuda yardımcı olmak için can atan ekibimizin içerisinde yer alan bizler bu yazımızda size yine yardımcı olmaya çalışacak, sizi tecrübemiz ve birikimimiz ile doğru yerlere yönlendirmeyi amaçlayacağız.

Öncelikle mevcut projeniz hakkında belirlemeniz gereken şeyler var. Güzel ve yaratıcı bir fikir/proje kadar güzel bir tanıtım da sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirecektir. Gelin, sağlam bir tanıtım yaparak doğru yatırımcılara doğru şekilde nasıl ulaşabileceğinizi inceleyerek başlayalım:

1- Projenizin nasıl bir kitleye hitap ettiğini ve onlara nasıl yardımcı olacağını belirleyin.

Hangi sektörde ne amaçla var olacağınızı belirlemeniz size doğru yatırımcılara ulaşmak için net bir yol çizecektir. Her gün projeler üreten ve satışını gerçekleştiren bir insan değilseniz tecrübesiz olmanız son derece doğal. Kendi sektörünüzü diğerleri arasında bulmak ve bu hangi sektörde yer aldığınızı net bir şekilde bulmak da bu doğrultuda biraz zorlayıcı olabilir. Bu soruya net bir cevap bulmak için hızlıca bir fikri olanlar sayfamıza göz atıp örnek ilan içeriklerini inceleyebilirsiniz. Fikirlerinizi, projelerinizi yeni yatırımcılara tanıtmak için size bu konuda ücretsiz destek sağlıyoruz. Bunun için tek yapmanız gereken; web sitemizde ve mobil uygulamamızda yer alan Yatırımcı Bul sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Açılan sayfada sekmelerden “proje ekle” seçeneğini seçerek ilan verebileceğiniz sayfaya gidebilirsiniz. Bu alanda sektör seçeneğindeki sektörlere bakarak cevaplamanız gereken ilk soruya net bir yanıt bulabilirsiniz. Kobi Vadisi’nin size sunduğu imkanlardan birini kısaca kullanarak cevaplamanız gereken ilk soruya cevap verebilirsiniz. Ayrıcı yine bu sayfanın üst kısmında bulunan “yatırımcı nasıl bulunur?”, “projemi ön plana nasıl çıkartırım?” ve “özel ilanlar” ile ilgili talepleriniz içinde ilan yönetimi sayfasından bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca özet niteliğindeki yardımcı makaleleri inceleme şansına da sahipsiniz. Hangi sektörde nasıl bir amaçla hangi kitleye hitap ettiğinizi belirledik. Şimdi kendimiz hakkında edindiğimiz bilgiler ışığında bir tanıtım metni yazmalı hatta imkanımız varsa tanıtım videosu oluşturmalıyız. Bunları yaparken kendimiz hakkında edindiğimiz bilgileri kullanacağız tabi ki fakat doğrudan ayrılmamaya da dikkat etmeliyiz. İnsanlara vaat ettiğiniz şeylerin gerçekle örtüşmemesi ileride çözümünü bulamayacağınız sorunlar yaratabilir. Ayrıca bu metni yazarken ya da videoyu çekerken dikkat etmeniz gereken şeyler de var. Son derece sade olmalı, gereksiz uzatmalara gitmemelisiniz. İnsanların zamanlarını çalmak yerine onlara yalnızca ilgilenmek istedikleri ve merak ettikleri şeyleri açıklamalısınız. Tabi bunu yaparken estetik kavramından da tamamen soyutlanmanıza gerek yok. Ölçülü olmanız yeterli.

2- Yatırımcılardan neler beklediğinizi belirleyin.

Her işin sonunu düşünüp planlamanız gerektiği gibi bu işin de sonunu düşünmelisiniz. Varsayın ki bir yatırımcı tanıtımınızı ve projenizi çok beğendi ve sizinle iletişime geçti. Sizin ondan beklentileriniz tam olarak ne olacak. Yatırımcınızdan yatırım talebiniz ne kadar olacak ve onun ne kadar esnek olmasını talep etmek durumunda kalacaksınız? Talep edeceğiniz ücreti nasıl kullanacağınızı ona net olarak açıklayabilecek misiniz? Bu gibi soruları kafanızda cevaplandırarak bu işe girişmeniz sizin için faydalı olacaktır.

3- Bu işle sürekli ilgilenecek, geri dönen insanlarla iletişime geçecek bir insan ve iletişim bilgilerini belirlemelisiniz.

Bu kişi siz olabileceğiniz gibi insanlarla iletişimi düzgün, güvenilir bir kişiyi de seçebilirsiniz. Kim olursa olsun projeye her ayrıntısına kadar hakim olmalı ve insanların sorularını cevapsız bırakmamalıdır. Ayrıca bu iş için zaman ayırabilmeli, iletişime geçmek isteyen insanlarla olabildiğince hızlı bir şekilde iletişime geçmelidir.

Projenizi ve fikirlerinizi insanlara sunmadan önce bilmeniz gereken şeyleri ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini belirttik. Şimdi gelelim bu bilgileri nasıl kullanacağımıza. Türkiye’nin lider ilan portalı olan Kobi Vadisi bu makalede yanınızda olduğu gibi kolay ara yüzü ve çeşitli alanlardaki yatırımları ile sektörde kendini kanıtlamıştır ve bugün de sizinle olarak mevcut imkanlarının hepsini sizin önünüze dökmekten çekinmeyecektir. Şimdi gelin beraber belirlediğimiz tanıtım yazısı veya videosu, sektör, yatırım talebi gibi başlıkları proje ilanınızı vermek için kullanalım. Proje ilan sayfamıza nasıl ulaşacağını daha önce belirttik. Oradaki adımları takip ederek ilerlediğinizde karşınıza çıkan formu doldurmalısınız. İşin geri kalanını bizlere bırakın ve arkanıza yaslanın. Verdiğiniz ilanın binlerce yatırımcı tarafından okunmasını sağlayacak size en kaliteli hizmeti vermek için uğraşacağız. Ekleyeceğiniz ilanları; sektör, kategori, bulunduğunuz şehir vb. niteliklere göre ayrı ayrı sayfalarda yayımlayarak daha fazla yatırımcıya erişmeniz için tüm gücümüzle çalışıyoruz.


[Toplam:6    Ortalama:5/5]

Bir Fikrim Var adlı makalemizi değerlendirmek ister misiniz?


kobi vadisi

Yorum(1)

  1. Cevap yaz
    Pinar yorumu:

    Estetisyenim. Fakat kalıcı makyaj alanında ilerlemek istiyorum. Maalesef ki kurs ücretleri bile o kadar yüksek ki, şuan ona verecek param yok. Evliyim ve bir kızım var. Microblading eğitimi almak istiyorum, çizimime ve kendime güveniyorum. Bu konuda öğrenmeye meyilliyim. Cunku seviyorum bu işi. Bana eğitim desteği ve sonrasını destekleyecek finansöre ihtiyacım var. 6 ay zaman tanısın fazlasıyla kazancı olacak. Çünkü hem iş yapmak hemde eğitici olmak istiyorum. Finansör olan kendinede yatırım yapmış olacak.

Yorumunuz